English Corner 30 227 wyświetleń

Zasady wyboru reprezentantów na LotRowe (E)TC

Lemur · 11 grudnia 2012

Drodzy gracze! Jak zapewne wiecie, spora grupa z Nas prowadzi usilne działania, aby w przyszłym roku odbył się w Polsce najbardziej prestiżowy dotychczas turniej w nasz ukochany system – Drużynowe Mistrzostwa Europy/Świata. Organizacja takiego eventu kosztuje Nas mnóstwo pracy (a to dopiero początek!), jednak wszystko zmierza ku szczęśliwemu zakończeniu, i mamy coraz większy odzew z całego globu (tak, poważnie zainteresowani przyjazdem są gracze z Australii ;) ).

Turniej ten miałby przyjąć formę podobną do naszych DMP, drużyna narodowa z każdego kraju wspólnie walczy o najwyższe podium sumując wyniki kilku (docelowo 6) osób z zespołu. W związku z tym faktem, trzeba oczywiście dokonać wyboru Reprezentacji Polski w składzie, który pozwoli nam na godne ukazanie się w środowisku graczy także poza granicami naszego kraju i oczywiście powalczyć o zwycięstwo.

 

Ponieważ jedynym „oficjalnym” organem naszej Ligi jest Lista Sędziowska, to na nich padł obowiązek wyboru, w jaki sposób ma zostać wyłoniony skład polskiej reprezentacji. Decyzją Sędziów z dnia 9 grudnia 2012 roku, podjętą w trakcie głosowania na oficjalnym forum Listy Sędziowskiej, rolę Selekcjonera kadry Polski na tenże turniej powierzono mojej osobie, jako zwycięzcy Ligi w roku poprzednim.  Z tego miejsca wszystkim Sędziom dziękuję za podjęcie szybkiej i zgodnej decyzji.

 

W związku z tym zaszczytnym zadaniem piszę właśnie do Was, Drodzy Gracze, ten mały artykuł. Poniżej zamieszczam kilka wymogów i zasad wyboru dotyczących ewentualnych Reprezentantów. Każda osoba zainteresowana możliwością dostania się do kadry Polski, powinna je przeczytać, zrozumieć i oczywiście zrobić co w jego mocy, aby spotkała go ta przyjemność 😉

 

ZASADY ZGŁOSZEŃ

 

Skład reprezentacji ma docelowo  zawierać 6 osób i tej wersji póki co będziemy się trzymać. Ponieważ jednak sytuacja może się zmienić, ilość osób może zostać zmodyfikowana. Nie ma tu jednak żadnych przeszkód w zgłaszaniu się, ponieważ termin wyboru jest na tyle odległy, że z pewnością uda się do tego czasu ustalić ile konkretnie osób będzie miało przypadać na każdą z drużyn.

 

Ostateczny skład reprezentacji zostanie przeze mnie ogłoszony możliwie najpóźniej, jednak jeszcze trakcie trwania sezonu 2012/2013. Oficjalne ogłoszenie nastąpi na ostatnim dużym turnieju przed zakończeniem sezonu rankingowego (docelowo są to Urodziny Mitrila, bądź Krakowskie Manewry). Do tego czasu trwać będzie szeroko rozumiana rekrutacja kandydatów.

 

Zgłoszenie do reprezentacji złożyć może KAŻDY GRACZ, który spełnia następujące wymagania:

– ukończony 16 rok życia

– sezon 2012/13 jest jego przynajmniej drugim sezonem notowania w Lidze

– uważa, że jego znajomość języka angielskiego pozwala na komunikatywne porozumiewanie się z przeciwnikami i rozegranie bitwy turniejowej bez pomocy osób postronnych

 

PONADTO, od Reprezentantów (już po dokonaniu wyboru) wymagać się będzie poświęcenia odrobiny czasu prywatnego na składanie rozpisek/ dyskusje ogólne, być może (jeżeli będzie taka możliwość) odbycie obozu treningowego.

Natomiast w trakcie trwania turnieju ABSOLUTNIE NIEDOZWOLONE jest, aby członek drużyny prezentował się w sposób niechlujny, zionął alkoholem po trzydniowej libacji i robił, kolokwialnie rzecz ujmując, „trzodę i burdel”. Tym samym jasno i oficjalnie zabrania się reprezentantom spożywania alkoholu i środków odurzających w ilościach wykraczających poza granice ogólnie pojętego „umiaru” pod rygorem natychmiastowego wyrzucenia z drużyny, zastąpienia go graczem z listy rezerwowej i dożywotniej dyskwalifikacji z wyborów na stanowisko Reprezentanta w latach kolejnych.

 

Aby zgłosić swoją chęć grania w Drużynie Narodowej, należy wypełnić odpowiedni formularz (zamieszczony do ściągnięcia u dołu strony) i wysłać go na mój adres mailowy () do dnia 20 grudnia 2012 roku.  Powinien on zawierać wszystkie wymagane w polach informacje, oraz jakieś sensowne zdjęcie (będzie ono użyte do prezentacji wybranych reprezentantów w artykule kończącym proces rekrutacji, więc co wkleicie to Wasze, tylko później nie płaczcie xD). Jednocześnie wyraźnie zaznaczam, że zgłoszenia nie będą przyjmowane w żadnej innej formie. Tym samym wypełnienie dokumentu w sposób, niechlujny, na szybko, nie w terminie i bez zastosowania zasad języka polskiego będzie traktowane jako ponury żart, i zgłoszenie takie nie zostanie przyjęte, bez możliwości odwołań, wniosków i ponownego złożenia formularza.

 

ZASADY WYBORU


Żeby jednak nie było za prosto, to nie wszystko co należy zrobić, aby zostać członkiem reprezentacji, trzeba mnie jeszcze do tego trochę przekonać 😉 W związku z tym:

 

– W trakcie całego okresu rekrutacji kandydaci zobowiązani są do przesłania na mojego maila (podany wcześniej) relacji z przynajmniej 12 bitew turniejowych (oczywiście nie liczą się bitwy rozegrane na turnieju, na którym ogłaszać się będzie skład reprezentacji). Nie mają to być obszerne relacje, z toną zdjęć. O wiele bardziej interesuje mnie rzeczowy opis strategii zastosowanej w bitwie, i przede wszystkim rozpiski obu graczy. Mile widziane będzie zdjęcie stołu z rozstawieniem terenów.

– Pod koniec okresu rekrutacji przeprowadzone zostaną 3 testy (forma jest jeszcze w trakcie ustalania, najpewniej jednak będą to testy ustne, przeprowadzone przy użyciu programu Skype):

 

 1. Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym, zastosowanie prostych zwrotów zarówno grzecznościowych jak i związanych z grą, przeprowadzenie symulacji dyskusji o zasadach (bez przesady, nie będzie to dyskusja na poziomie rozkmin z naszej sedziówki, ale wyjaśnienie prostego nieporozumienia)
 2. Znajomość zasad – chyba nie trzeba tu niczego tłumaczyć? 😉
 3. Znajomość podręcznika – wbrew pozorom nie jest to to samo co znajomość zasad. Chodzi tu o znajomość budowy podręcznika, umiejętność szukania w nim konkretnych działów i wynajdywania rozwiązań problemów z zasadami.

 

Chciałbym żeby coś było jasne – walczycie o pełną ilość miejsc w drużynie, niezależnie od tego ile tych osób będzie. Nie będzie wybierania w ciemno ani kolesiostwa, tak samo jak nie jest to pewne, że ja zagram – jeżeli znajdzie się 6 osób, które przekonają mnie, że są lepszymi graczami niż ja, to te 6 osób zagra. Tak więc gorąco zachęcam wszystkich, aby solidnie przemyśleli czy aby na pewno nie chcą spróbować zagrać na takim turnieju 😉

 

 

Pozdrawiam

Jakub „Lemur” Siedlecki

Dołącz do dyskusji

 1. Lemur · 18 grudnia 2012 o 11:26

  Ogłoszenie parafialne- przypominam także tutaj, że dziś ostatni dzień zgłoszeń. trochę ich już się sypnęło, ale wciąż nie wszystkie, na które czekałem ;P

 2. ugluk · 14 grudnia 2012 o 18:00

  Solidaryzuję się!

 3. Sonic · 14 grudnia 2012 o 18:00

  CHCE ZOBACZYĆ POST PLUTA.

 4. Yogi_wwa · 12 grudnia 2012 o 20:32

  Pamiętajcie, że zgodnie z prawem każda Reprezentacja Polski musi mieć Orła Białego na koszulkach!!

 5. Miki · 12 grudnia 2012 o 20:32

  Kryptożydzi i masoni.

 6. Pluto · 12 grudnia 2012 o 20:32

  ej czemu moj post jest usuniety? juz nie mozna krytykowac? cenzura zawsze spoko

 7. Hawk · 12 grudnia 2012 o 20:32

  Hahaha sonic :*

 8. Sonic · 12 grudnia 2012 o 20:32

  Taki system przyciągnie tylko jakiś forumowych frajerów, a nie graczy z prawdziwymi osiągnięciami.

 9. KedzioR_vo · 12 grudnia 2012 o 20:32

  Wybraliście Lemura na Selekcjonera, więc teraz ponieście konsekwencje 😛 Ja tam kolegę rozumiem, lepiej się nieco zabezpieczyć, niż później być męczonym przez wszystkich niezadowolonych, a pewnie trochę ich będzie.
  Choć, tak na koniec pisząc, to te 12 raportów to zdeczko dużo 😉

  PozdRawiam

 10. Evilstasiu · 12 grudnia 2012 o 20:32

  Lemurze: tak byłbym w stanie wybrać 😉 skoro te osoby w większości zgadzają się z tym abyś Ty wybierał to zaakceptowałyby Twoją decyzję i tyle,wybrałeś taki sposób wyłaniania składu ok, ja go tylko skomentowałem, a skarbówka to inna historia tam dopiero jest kolesiostwo 😉

  BM: turniej jest bardzo poważną sprawą, mój komentarz był do sposobu wybierania reprezentacji

 11. Lemur · 12 grudnia 2012 o 20:32

  Evil- chyba dawno w skarbówce nie byłeś xD A wybrać owszem, bardzo trudno. Miejsc jest potencjalnie 6(oby nie 4) a osób, które grają na równym poziomie kwalifikującym się do czegoś takigo(moim zdaniem) jest ze 12-18. Zastanów się sam, czy byłbyś w stanie wybrać te 6 osób tak od ręki 😉

  BM- żadna wojna, na turnieju będzie luz, ale wiesz jaka flejm będzie na forum? Większość krajów złoży teamy na styk. A my mamy jakieś 300% więcej osób potencjalnie chętnych niż potrzeba do składu. I każdy będzie chciał zagrać. Ja zgarnąłem już na siebie roczny zapas flejmu w tym roku kalendarzowym, więcej nie zamierzam. Wolę teraz sobie posłuchać marudzenia, że wszystko jest formalne, a później mieć materiały na poparcie swoich decyzji, niż wybrać tak jak mi się podoba i później usłyszeć, że jestem taki i owaki. Uważam siebie za człowieka uczciwego i póki ja wybieram, to każdy będzie miał uczciwe i równe szanse, bez kolesiostwa i znajomości.

 12. BlackMist · 12 grudnia 2012 o 20:32

  @Evil: to jest zabawa w coś poważniejszego niż to jest w rzeczywistości…

  Jak to czytam to mi sie wydaje ze zamiast fajnego turnieju z tego wyjdzie trzecia wojna swiatowa. Naprawde to wyglada zbyt powaznie, pewnie wielu ludzi ktorzy na to by mieli przyjechac nawet 5 turnieju w zyciu nie rozegrala 😉

 13. Off · 12 grudnia 2012 o 20:32

  Dobrze ze przez swoje rzuty i tak od razu odpadam : D

 14. Off · 12 grudnia 2012 o 20:32

  Forest, mam ten sam problem…

 15. Evilstasiu · 10 grudnia 2012 o 18:58

  tyle tego trzeba wypełniać i pisać biurokracji jak w skarbówce…

  trudno samemu wybrać mając aktualną wiedzę, kto i ile gra, wieloletnie doświadczenie, rankingi, itp., to jest zabawa w coś poważniejszego niż to jest w rzeczywistości…

 16. ugluk · 10 grudnia 2012 o 18:58

  Litości, 12 bitew? Trzoda chlewna w ogniu. :/

 17. Lemur · 10 grudnia 2012 o 18:58

  Michale- i tak muszę mieć jakaś bazę ludzi, z których mam wybierać, nie będę przecież do wszystkich dzwonił i sięp ytał, czy aby nie chcieli by zagrać 😉 a przy okazji dowiedzieć się trochę rzeczy o kandydatach nie zaszkodzi. Wiadomo, że to i tak będzie bardzo subiektywny wybór czego bym tutaj nie nawymyślał, ale w ten sposób pokazuje się trochę też komu tak naprawdę zależy, a nie chce grać na piękne oczy. Bo tak bez niczego to ja bym np. brał Heru, a to by była decyzja dość kontrowersyjna xd

  Hawk- ruszaj tyłek leniwcze, a nie marudzisz. Trochę zachodu Ci nie zaszkodzi 😉

 18. Hawk · 10 grudnia 2012 o 18:58

  Ogień w szopie. Po całości trochę mi się odechcialo składać kandydaturę

 19. michal molenda · 10 grudnia 2012 o 18:58

  Wybierz uznaniowo i miej w nosie opinie ludzi. Twój wybór, Twoja odpowiedzialność. Podjąłeś temat, więc Ci się należy pełne prawo do wyboru.

 20. Forest · 10 grudnia 2012 o 18:58

  ABSOLUTNIE NIEDOZWOLONE jest, aby członek drużyny prezentował się w sposób niechlujny, zionął alkoholem po trzydniowej libacji i robił, kolokwialnie rzecz ujmując, „trzodę i burdel”.

  Ja odpadam zatem.. 😛

 21. Lemur · 10 grudnia 2012 o 18:58

  No i właśnie problem polega na tym Cichy, że wybórn ie jest taki prosty, i wyselekcjonowanie optymalnego składu wymaga pewnej ilości danych. A poza tym taką formą wyboru chronię sobie tyłek, przed bandą forumowych pajaców, która mi później powie że wybierałem kogo mi się podoba i po kolesiowsku ;]

 22. TonyStark · 10 grudnia 2012 o 18:58

  Po co ten cały cyrk ? xD ja tu widzę skład AP + dwóch jakiś chętnych i tyle… szopka na święta Wam się udała 😉

 23. Yogi_wwa · 10 grudnia 2012 o 18:58

  Ja nie mam nic przeciwko, tylko jakoś tak miałem pierwsze skojarzenie ze sportowym zgrupowaniem 😉

 24. Lemur · 10 grudnia 2012 o 18:58

  Hoho, jaka ilość komentarzy xD:

  Yogi- obóz treningowy zaproponował swego czasu Pablo w Wawie, ja uważam, że byłoby super móc spotkać się przed turniejem w pełnym składzie pograć, potestować rozpiski, może ogarnąć metody parowania. To byłby mega OSOM pomysł, a w wakacje jest do zrealizowania. A przecież nie każę ludziom biegać dookoła szkoły, tylko spędzimy po prostu luźne dwa dni na miniturnieju 😉

  Solmi- już gadałem z Pablem, że to nie jest wbrew pozorom tak dużo. 2 większe turnieje/3 lokale- to nie jest taka tragedia na 5 miesięcy grania prawie. Jednoczęsnie jest to na tyle mało, że do osiągnięcia dla wszystkich, a z z drugiej strony na tyle dużo, że nie da rady wybrać tych najlepszych 😉

  Z Neonkiem to już sobie pogadałem xD

  Pablo- to była Australia z tego co wiem xD

 25. Pablo_von_kozlow · 10 grudnia 2012 o 18:58

  cóż wszystko widze na podobnych zasadach jak w młotku tak wiec bez spin panowie to sprawdzone metody 😉 chociaż 12 bitew turniejowych to troszeczke sporo przy naszej małej lidze. Yogi, swego czasu amerykanie przylecieli tydzień przed ETC załatwili jakies blaty i przez tydzień tłuki bitwy w hotelu 😉

 26. Neo · 10 grudnia 2012 o 18:58

  Cóż – właśnie dlatego byłem przeciwny wybieraniu przez jedną osobę. Troszkę Cie Lemurku poniosło. NP z bohaterem, bez którego nie wychodzi się z domu.

 27. emo. · 10 grudnia 2012 o 18:58

  Jeśli będzie trzeba, to why not? 😉 Zorganizować jakiś turniej przed etc to nie problem 😀

 28. Yogi_wwa · 10 grudnia 2012 o 18:58

  Obóz treningowy?? SRSLY? 😀 A Lemur prawie jak Franek Smuda 😀

 29. Solmyr · 10 grudnia 2012 o 18:58

  Nie przesadziłeś z tą ilością relacji z bitew, Lemurku?

 30. Solmyr · 10 grudnia 2012 o 18:58

  Nie przesadziłeś z tą ilością relacji z bitew, Lmurku?

Może Ci się spodobać

Relacje i turnieje

Mitrile 2019

Jury konkursowe · 18 października 2019
Relacje i turnieje 3

XI Urodziny Mitrila – fotorelacja

Barti & Kalins · 1 czerwca 2019