Relacje i turnieje 158 wyświetleń

Zaproszenie na 9 Urodziny Mitrila

Kalins · 9 maja 2017

Drodzy,

W dniach 27-28 maja odbędzie się dwudniowa impreza w Warszawie, zorganizowana z okazji 9 Urodzin Mitrila. To szmat czasu od momentu kiedy portal powstał, ale oprócz wspominek, to przede wszystkim doskonała okazja do zobaczenia się w tak szerokim gronie. Takiej frekwencji nie spodziewali się chyba najstarsi z graczy, a będzie nas w sumie 38 par, tj. 76 osób. To już jest ostateczna liczba i wszystkich, którzy chcieli się pojawić, a nie mogą, serdecznie przepraszam, ale mamy po prostu limit miejsc w Klubie „Dragon”.

Wszelkie szczegóły związane z harmonogramem Turnieju, scenariuszami znajdziecie pod tym linkiem:

 

http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=18996

W niniejszym artykule nie będę omawiał wszelkich szczegółów związanych z turniejem, bo to wszystko znajduje się w regulaminie, lecz skoncentruję na najważniejszych wydarzeniach dwudniowego spotkania.

 

Co mnie osobiście cieszy, to fakt pojawienia się sporej liczby starych lotrowych wiarusów lub tych, którzy po latach przerwy wracają do gry, właśnie przy okazji Urodzin. 9 Urodziny Mitrila, to także debiut turniejowy dla sporej liczby młodych graczy, a o tę grupę musimy szczególnie dbać – bez nich nasz system nie pociągnie. Oczywiście nie zabraknie także naszych starych turniejowych wyjadaczy, którzy kilka dni temu wygrali w pięknym stylu lotrowe ETC zajmując 1 i 3 miejsce. Naprawdę cieszę się, że marka Mitrila jest mocna i przyciąga tak znamienite grono graczy. Fajnie będzie spotkać w jednym miejscu starych wyjadaczy, nowicjuszy i miecze do wynajęcia, czyli regularnie jeżdżących na wszelakie turnieje.

Biorąc pod uwagę spotkanie wielu lotrowych środowisk, chciałbym zaapelować, aby, tak, jak zazwyczaj Urodziny były potraktowane przez Was, jako spotkanie przyjaciół lotrowych, a nie wyłącznie, jako turniej, gdzie elfy z toporami biegają, aby ubić biedne morannony (też oczywiście z toporami). Jednym słowem, proszę o przyjazne podejście do gier, nie granie na czas, nie spóźnianie się dnia drugiego (może jeden kufel mniej ;)) i liczę na to, że emocje wyniokać będę wyłącznie z temperatury bitwy, a nie napięć pomiędzy graczami wynikających z presji na wynik. Szanujmy swoich rywali, tak, aby każdy z nas miał świetne wspomnienia z Urodzin – wierzę, że tak będzie, czego sobie i Wam życzę.

Konkursy malarskie

Urodziny Mitrila, to nie tylko same bitwy, ale także sporo wyzwań malarsko – hobbystycznych, tak, aby uhonorować nie tylko zdolnych taktyków, ale także zdolnych malarzy i klimaciarzy. Poniżej kilka informacji związanych z częścią malarską.

Przede wszystkim zmieniamy nazewnictwo poszczególnych kategorii, jak i dodajemy jeszcze jedną kategorię. Zmiana nazwy, to odejście od „Najładniejszy Bohater" na „Legendarny Bohater" – przyznajcie, że najładniejszy bohater brzmi dość dwuznacznie, a bycie legendą, to niezły prestiż ;). Stąd też mamy następujące kategorie malarskie:

– Najbardziej Klimatyczna Armia „9 Urodzin Mitrila"
Co tu dużo mówić – to najbardziej prestiżowa kategoria ze wszystkich, jakie będziemy oceniać. W tej kategorii w takim samym procencie oceniać będziemy klimat Armii, jak i jej malowanie.

– Najładniejsza Armia "Young Blood" (do lat 16 włącznie)
Pojawi się sporo młodych graczy i dla nich tworzymy specjalną kategorię do lat 16 włącznie i tu liczy się przede wszystkim malowanie armii. Wierzę, że będzie spora frekwencja w tej kategorii i przy okazji wysyłając swoją rozpiskę prosimy o zaznaczenie, że dany gracz startować będzie w tej właśnie kategorii, tj. „Young Blood" – nie chcielibyśmy, aby coś nam umknęło i armia młodego gracza była oceniana w tej samej kategorii, jak doświadczonych malarzy.

– Legendarny Bohater
W tej kategorii oceniamy pojedynczą figurkę pieszą lub pojedynczą figurkę konną (lub na wargu, camelu itp.). Zwracam uwagę, że wybieracie jedną figurkę: pieszą lub konną.

– Legendarna Kompania
W tej kategorii wystawiacie od 8 do 10 modeli pieszych lub od 4 do 6 modeli konnych. To kategoria szczególnie dla tych graczy, którzy nie mają pomalowanej całej armii na wysokim poziomie, ale znajdą w swojej armii dobrze pomalowane jednostki piesze (do 10 sztuk) lub do 6 konnych.

– Legendarny „Monster"
Tu ocenie poddane zostaną wszelkie pojedyncze egzemplarze Entów, Nazguli na bestiach, Mumaków itp.).

– Legendarna Maszyna
To nowa kategoria w której chcemy uhonorować tych, którzy w swoich rozpiskach umieszczą wszelkiego rodzaju „maszyny", takie jak: balisty, katapulty, trebusze, rydwany, Radagasta na sankach itp. Pamiętajcie, że w tej kategorii wystawiamy maszynę wraz z obsługą w takiej ilości, jaką macie w swojej rozpisce. Zmiana zasad funkcjonowania maszyn na LO powoduje, że pojawia się ich więcej – może warto jeszcze popracować malarsko nad ekipą maszyn, aby powalczyć w tej kategorii?

Zasady obowiązujące podczas oceny malarskiej

– Przypominamy, że modele biorące udział w powyższych kategoriach muszą być częścią Waszych armii, którymi będziecie grać na Turnieju, a nie przywiezionymi w pudełku na tę okazję. Ponadto wszystkie modele wystawiane w powyższych kategoriach muszą być malowane przez właściciela danej armii. 

– Jeden gracz może wziąć udział w maksymalnie dwóch kategoriach malarskich, dlatego należy dobrze zastanowić się nad decyzją w jakich kategoriach czujecie się malarsko najsilniejsi. Wiem, że nie każdemu to się spodoba, jednak proszę uszanujcie naszą decyzję, ponieważ chcemy dać możliwość sięgnięcia po laury nie pojedynczym malarzom, którzy mogą zdominować wszystkie kategorie, ale tym wszystkim, którzy dzięki ograniczeniu ilości konkurencji, będą mogli powalczyć o nagrody, prestiż.

– Biorąc pod uwagę bardzo dużą frekwencję i spodziewając się dużej ilości osób startujących w kategoriach malarskich zaplanowałem trochę inne podejście do oceny malarskiej. Otóż, aby uniknąć przenoszenia modeli, armii na wybrane stoły do oceny malarskiej, każdy z graczy zaraz po rejestracji (lub w późniejszym terminie) pobierze ze stolika sędziowskiego specjalną kartę (strona A4) tzw. „Malarkę" na której zaznaczone zostaną kategorie malarskie, które obowiązywać będą na Urodzinach. Po drugiej bitwie, a przed przerwą obiadową, gracz (po podjęciu decyzji w których kategoriach decyduje się wziąć udział) wystawia swoje modele (na stole na którym zakończył drugą bitwę) na wyznaczonych polach na stronie A4 „Malarki". Podpisuje kartę swoim imieniem i nazwiskiem bądź ksywką z Mitrila i udaje się na obiad. Przykład karty „Malarki" poniżej:

Dla przykładu – Kalins decyduje się wziąć udział w dwóch konkurencjach malarskich, tj. „Legendarny Bohater" oraz „Najbardziej Klimatyczna Armia 9 Urodzin Mitrila". W tym celu umieszcza swój model Eorla w polu z napisem „Legendarny Bohater" i całą armię Rohanu w polu z napisem „Najbardziej Klimatyczna Armia 9 Urodzin Mitrila" . Oczywiście nie wszystkie modele ze względu na ilość, czy wielkość podstawki zmieszczą się na kartce A4, ale należy je tak ustawić, aby częścią dotykały odpowiedniej kategorii, tak, aby Jury nie miało problemów z identyfikacją pola. Następnie Kalins udaje się po dwóch zwycięskich bitwach na zasłużony obiad, wierząc, że Jury dokona słusznego wyboru.

Jeżeli chodzi o Jury, to w jego skład wchodzą: Barti, Kalins, Marcin, Darius – przewodniczący Jury – Barti.

Co jeszcze czeka nas na Urodzinach?

Już pewną regułą spotkań Urodzinowych jest sprawdzenie swojej wiedzy podczas testu wiedzy z historii Śródziemia i życia Mitrila. Tak będzie także i tym razem – możecie spodziewać się ekstremalnie trudnego testu, bo jak inaczej wybrać Mistrza Wiedzy, przy tak wysokiej frekwencji?

Chcielibyśmy, aby to spotkanie Urodzinowe (po dwuletniej przerwie) miało charakter, dlatego też wspólnymi siłami (Klub Mitrila i klub Dragon) szykujemy fajne i klimatyczne stoły wraz ze specjalnymi zasadami. Tak duża frekwencja powoduje, że niestety nie zagramy na komfortowych stołach 72×48 cali i będziemy musieli się „ścieśnić", ale coś za coś – 76 osób oznacza trochę mniej komfortu, ale za to większa integracja środowiska. Mam też nadzieję, że wymyślone specjalnie na tę okazję zasady specjalne stołów przypadną Wam do gustu.

Z drobnych, acz przyjemnych kwestii przypominam, że każdy uczestnik podczas rejestracji otrzyma na własność żeton pierwszeństwa z logo Mitrila. Fajny i ładny gadżet, który pozwala jasno określić kto ma, a kto nie ma pierwszeństwa.

Na urodzinach, chcąc zadbać o komfort graczy zakupiliśmy plastikowe tacki, które od razu mówię, że są do zwrotu ;). Niby to drobiazg, ale pakowanie modeli po każdej bitwie do walizki lub przenoszenie w rękach armii odchodzi do lamusa. Na Urodzinach i później na DMP każdy będzie miał tackę na której będzie przenosił swoje armie od stolika do stolika.

 

Podczas Urodzin sędziowie, Barti, moi synowie, jak i moja skromna osoba będziemy mieli na sobie nową edycję wysokiej jakości koszulek Mitrila – jedna w wersji z tłoczonym logo, a druga w wersji z haftowanym logo. Być może szczegółowa informacja o cenach i możliwości zakupu pojawi się przed Urodzinami, a jak się nie uda przed, to na pewno zaraz po Urodzinach. W każdym bądź razie będzie je można obejrzeć na Urodzinach.

 

Mitril 2.0

 

Potwierdzam, że chciałbym na Urodzinach Mitrila przedstawić projekt nowej wersji Mitril 2.0. Minęło 9 lat od kiedy powstał portal i uznałem, że już najwyższy czas na przedstawienie nowej wersji portalu. Prace graficzne prowadzi utalentowany kolega Łukasz „Luckero", tj. ten sam facet, który tworzył pierwszego Mitrila.

W chwili obecnej zakończyliśmy proces pracy nad koncepcją strony głównej i wierzę, że uda się pokazać Wam na Urodzinach, także wygląd forum i może działającą stronę w wersji beta. Prace nie postępują w takim tempie, jakbym sobie tego życzył, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że Łukasz pracuje nad portalem może nie hobbystycznie, ale na pewno za wiele niższą stawkę, niż trzeba by zapłacić na rynku stron www.

 

Sponsorzy, nagrody

 

Jak widzicie po poniższych logotypach do grona firm wspierających „Urodziny Mitrila" dołączyła grupa znamienitych sponsorów, za co im serdecznie dziękuję. Pozwolicie, że nie będę opisywał nagród za poszczególne kategorie, ponieważ uważam, że nie o nagrody w tym Urodzinowym spotkaniu chodzi. Chciałbym, aby każdy ze zwycięzców w poszczególnych kategoriach otrzymał przyjemną nagrodę i z uśmiechem zadowolenia wyjechał z Urodzin. Na pewno warto zauważyć, że zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają oryginalny dyplom, ale o tym więcej na miejscu podczas rozdania nagród.

 

Korzystając z okazji pozwólcie, że raz jeszcze przedstawię sponsorów wydarzenia.

 

Playmaty.pl – świetne maty do gier bitewnych, produkowane na różnego rodzaju nośnikach. Na pewno na Urodzinach Mitrila będzie okazja do ich wypróbowania 🙂

 

http://playmaty.pl/

 

Unrealeased Miniatures – firmy produkującej nie wydane modele GW nie muszę przedstawiać chyba nikomu. Na pewno część z Was wróci z Turnieju z ich rabatami na zakup modeli.

 

http://unreleasedminiatures.pl/

 

Generation Shift – świeżo powstała brytyjska firma produkująca kapitalne podstawki do naszego systemu.

 

https://www.facebook.com/Generationshift92

 

HobbyZone – wieloletni nasz partner, który produkują wysokiej jakości materiały modelarskie.

 

http://www.hobbyzone.pl

 

Galakta.pl – jeden z największych Polskich dystrybutorów gier planszowych i bitewnych. Chyba nie ma nikogo, kto nie miałby pozycji Galakty na swojej półce.

 

http://galakta.pl

 

Vanaheim.pl – sklep stacjonarny i internetowy, gdzie każdy z fanów bitewniaków na pewno znajdzie coś dla siebie. Bardzo dbają o dobry stan zaplecza figurkowego i szybko realizują zamówienia. Sam doświadczyłem tego, że nie robią żadnych problemów ze zwrotem, zamianą uszkodzonych towarów. Bardzo solidna firma.

 

http://vanaheim.pl

 

 

Orzol Art. Studio – to nowa firma dobrze nam znaego kolegi Alexija, która właśnie wchodzi na rynek i zdążyła już ufundować fajne nagrody na Urodziny, a także wydrukuje nam zasady specjalne stołów. Serdecznie dziękujemy i czekamy na tworzącą się właśnie stronę FB Orzon Art. Studio

 

Dziękuję za dotychczasową bardzo dobrą współpracę Klubowi Dragon, gdzie odbędzie się Turniej Urodzinowy.

 

https://www.facebook.com/KGB.Dragon/?fref=ts

 

Drodzy, w imieniu swoim, Bartiego, kolegi Marcina i wszystkich dobrych dusz, które pomagają mi przy organizacji tego wydarzenia, zapraszam serdecznie na 9 Urodziny naszego portalu. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy dobrze się bawić, że organizacja przebiegnie bez zarzutu, a jeśli pojawią się „obsuwy", to z góry prosimy o wyrozumiałość ;).

Do zobaczenia na Urodzinach Mitrila, szerokiej i bezpiecznej drogi wszystkim przyjeżdżającym, a w razie pytań, uwag dawajcie znać na forum lub pod tym artykułem.

Pozdrawiam,

Kalins, Barti & Company

 

Dołącz do dyskusji

Może Ci się spodobać

Relacje i turnieje 3

XI Urodziny Mitrila – fotorelacja

Barti & Kalins · 1 czerwca 2019