Konkursy 26 161 wyświetleń

Wymaluj swój Warband – kilka słów od Jury

Barti · 2 grudnia 2013

Konkurs na najładniejszy Warband za nami, ale ponieważ, nie licząc Offa, reszta Jury mało udzielała się w tematach uczestników i ograniczyła się raczej do finalnej oceny zgłoszonych prac, postanowiliśmy z Gildorem pokusić się o krótki komentarz z naszej strony. Off dopisał też parę zdań od siebie i oto co z tego wyszło...

Na wstępie napiszę od siebie, że finalna ocena prac w tego typu konkursach internetowych, w dużej mierze zależy od jakości zdjęć, z czym większość niestety ma spore problemy. Polecaliśmy, aby korzystać z rad zawartych w tych poradnikach:

 

http://www.mitril.pl/mitril-poleca/id136,Ty-mnie-mieczem-bodziesz-a-ja-Ci-zdjecie-robie…-czyli-jak-fotografowac-figurki.html

http://www.mitril.pl/mitril-poleca/id165,Wojny-tocza-sie-nie-tylko-na-stole-czyli-przygody-z-edycja-zdjec.html

http://www.mitril.pl/mitril-poleca/id362,O-robieniu-zdjec-i-ich-podstawowej-obrobce-slow-kilka.html

Swoją pomoc w obróbce zdjęć forumowiczom, którzy zamierzają wziąć udział w konkursie zadeklarował też Gildor, ale jak widać, nikt się tym za bardzo nie przejął.

Kolejna plaga; niezależnie od tego, jak długo trwa konkurs, to zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę. Speedpainting to przydatna umiejętność, niestety nie w tego typu konkursach, o czym parę osób się przekonało, nie dając sobie szans na podium.

Na koniec kamyczek i do naszego własnego ogródka (Redakcji), czyli temat punktacji prac, która moim zdaniem nie do końca zdała egzamin. Poruszanie się w sztywnych ramach punktowych wiele ułatwia, pozwala ubrać wszystko w mniej lub bardziej odpicowane tabelki, ale nie rozwiązuje niestety sytuacji w której, przy bardzo wyrównanej konkurencji, super wymalowana armia traci szansę na wyższy stopień podium li tylko przez brak konwertowanych modeli. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia tym razem i jak przeczytacie w komentarzach, każdego z nas to trochę boli… Regulaminu nie zmienia się oczywiście w trakcie zabawy, ale mamy o czym myśleć na przyszłość, przynajmniej jeśli chodzi o ewentualne przyszłe konkursy malarskie/modelarskie.

Tyle na razie ode mnie, teraz oddaję głos Offowi, który wykonał na prawdę kawał dobrej roboty na konkursowym Forum:

Konkursy na tym serwisie mają magiczną moc. Za każdym razem powodują ożywienie się społeczności, zwiększają zainteresowanie tym hobby oraz wywołują mniejsze lub większe niesnaski (z czego osobiście zawsze najbardziej się cieszę). To może sugerować, że warto takie rzeczy organizować, a przynajmniej mi się tak wydaje. O sukcesie świadczy też spora liczba uczestników, niestety, moim skromnym zdaniem, odbiło się to na jakości prac.

 
Korzystając z okazji, mały apel do wszystkich, błagam Was, przyłóżcie się do zorganizowania sobie pracy w czasie. Robienie wszystkiego na ostatnia chwile nie popłaca, czego żywy dowód mieliśmy.

Narzekań ciąg dalszy; gorąco liczyłem na zażartą walkę o te podium, jednak niestety była odpowiednia liczba wytypowanych na podium osób i one zwyciężyły. Z drugiej strony, na niekorzyść uczestników też działał system punktowania narzucony z góry, no ale co tutaj zrobić.

Koniec końców, chciałbym pisać o każdej pracy z osobna, część starałem się regularnie komentować w trakcie konkursu; z różnym skutkiem. Chciałbym też wierzyć, że każdy dał z siebie co mógł przy pracy i jest zadowolony z jej efektów, bo to jest najważniejsze.

Zasłużeni zwycięzcy, ale także wszyscy co dotrwali do końca, zasługują na gratulacje. Brawo!

Teraz obiecane na wstępie komentarze moje i Gildora do wszystkich zakończonych w terminie prac.

Young Blood Painters:

Kubas839

 

Gildor: Bardzo kiepskie fotki. Z tego co da się zauważyć całość jest trochę niestaranna a zbroje potrzebują washa.

Barti: Zdjęcia końcowe niestety nie pomagały w ocenie, ale widać, że brakuje Ci staranności. O ile na spódniczkach wystających spod zbroji widać próby rozjaśnień, o tyle srebrne pancerze aż proszą się o wash. Ze srebrem chyba zresztą nieco przesadziłeś – mam wrażenie, że obok pancerza, trafiło nie tam gdzie trzeba i pokryte są nim rękawice i fragmenty szat widoczne pod naramiennikami. Podstawki dziwne – ta zielona posypka i białe, nierówno pomalowane ranty nie wyglądają dobrze. Jeśli już w gotowe posypki idziesz, szukaj czegoś o mniejszej ziarnistości i w bardziej naturalnych kolorach.

Jaszczur77

 

Gildor: Kiepskie zdjęcia, te niebieskie światło z halogenu to nie wiem po co 😉 Orki na stół fajne, jeśli chodzi o konkurs to trochę brakowało. Możesz podstawki potraktować drybrushem z jakiegoś jaśniejszego koloru. Reszta przyjdzie z czasem.

Barti: Skończyłeś jako pierwszy, ale nie dałeś sobie najmniejszych nawet szans mimo komentarzy i próśb o lepsze zdjęcia jakie pojawiały się w Twoim temacie. Na bazie miniaturek jakie wkleiłeś ciężko cokolwiek napisać o tym jak figurki są wymalowane. Widać, że malowałeś, widać, że porobiłeś podstawki i to niestety tyle.

Grond

 

Gildor: Staraj się bardziej rozwadniać farbkę. Kładź kilka cienkich warstw niż jedną grubą. Zamiast na rozjaśnieniach i cieniowania skup się na tym żeby właśnie ta baza była staranna. Pośpiech to zły doradca (zachlapania niebieskiej farby na czarnym płaszczu świadczą o tym, że się nieźle musiałeś spieszyć).

Barti: Brawa za niezłe konwersje. Jeśli chodzi o malowanie, postęp jest, ale nadal brakuje Ci przede wszystkim staranności przy nakładaniu bazowych kolorów. Musisz postarać się malować wolniej, a dokładniej. Pamiętaj, że zbyt gruba warstwa farby nie wygląda dobrze, jedna cienka spod której przebija podkład to też nie jest to. W tym drugim przypadku, po wyschnięciu powierzchni, nakładasz kolejną warstwę i tak do skutku. Malując dany element staraj się też nie wyjeżdżać pędzlem poza niego. Dopiero jak to opanujesz, baw się w cieniowanie i rozjaśnianie.

micr50

 

 

Gildor: Poczytaj jakiś artykuł o technice suchego pędzla, przyda się na podstawki. Widać próby rozjaśnień, tak jak Ci pisali chłopaki w komentarzach, staraj się być bardziej subtelnym i nie śpiesz się z tym.

Barti: W zasadzie na podstawie zdjęć końcowych mogę napisać, że modele są w miarę starannie pomalowane podstawowymi kolorami, próbowałeś też cieniowania i rozjaśniania, ale niestety wiele więcej na tych zdjęciach nie widać. Szkoda.

Bombicz

 

Gildor: Ładne Uruki, zdjęcia są kiepskie ale z tego co widzę to mógłbyś podkreślić nieco bardziej krawędzie pancerzy i pomyśleć nad rozjaśnieniami skóry.

Barti: Całkiem dobre malowanie, podobają mi się zbroje, ale nie do końca wyszło Ci na nich krawędziowane; miejscami słabo go widać, bo kolorystycznie za bardzo zlewa się z pancerzem, miejscami rzuca się w oczy aż za bardzo; zbyt grube kreski. Na plusik białe dłonie i bardzo przyzwoite podstawki, nad skórą musisz trochę popracować, bo jest zbyt płaska.

fleres

 

Gildor: Staraj się malować coraz płynniej.  Miejscami brakuje staranności, staraj się zwracać uwagę na te elementy i będzie coraz lepiej.

Barti: Całkiem przyzwoity oddział Ci wyszedł – niezłe zbroje, bardzo w porządku podstawki, plusik też za ładne symbole białej ręki. Gorzej Ci idzie ze skórą, co może jeszcze tak bardzo nie przeszkadza u pancernych Uruków, ale u Berserkerów już tak – musisz popracować nad płynnością przejść i staranniejszym rozjaśnianiem. Ugluk do przemalowania, ale to chyba wiesz, bo na finalnych zdjęciach mocno go ukrywałeś 😉

Hałwa

 

Gildor: Porosty bardzo psują odbiór podstawek, krawędzie na pancerzach staraj się malować delikatniej, żeby kreski były cienkie. Na przyszłość pomyśl o paru warstwach rozjaśnień dla skóry.

Barti: Całkiem dobre malowanie, fajne, ciemne zbroje, zbyt grubo tylko krawędziowane jak na mój gust. Białe dłonie, choć nie tak ładne jak u Fleresa zdecydowanie dodają Twoim Urukom uroku, płaszcz szamana też niezły, choć pokusiłbym się jeszcze o delikatne, miejscowe rozjaśnienie. Nad skórą musisz trochę popracować, bo jest zbyt płaska, kolorowe krzaki na spopielonej ziemi też jakoś za bardzo nie pasują.

Arni (III miejsce)

Gildor: Mi nie podoba się taka kolorystyka, są za bardzo od siebie różni nawet jak na Orki. Oczywiście to tylko moje zdanie.

Barti: Orki to modele, które sporo wybaczają i udało Ci się to wykorzystać. Kolory starannie nałożone, zbroje powashowane, może rozjaśnienia na ciuszkach miejscami zbyt toporne, ale oddział jako całość mi się podoba. Najbardziej podoba mi się dobosz, najsłabiej na tle reszty o dziwo prezentuje się Grishnakh – powyciągaj go jeszcze, bo ten model ma dużo większy potencjał. Podstawki niestety trochę nudne, dałbyś tam w przyszłości choć trochę spalonej trawy. Plusik za próby konwersji.

Dwarfik (II miejsce)

 

Gildor: Podoba mi si kolorystyka i konwersje. Na złocie można by powiększyć trochę kontrast poprzez mocniejsze zaakcentowanie przerw między płytami(czarne, cienkie linie).  Poza tym podstawki są dość ubogie a ranty niestaranne.

Barti: Namęczyłeś się przy konwersjach. Płaszcze wyszły nieźle, całkiem zgrabnie udało Ci się również wkomponować w całość bitsy z Młotka. Kolorystyka w porządku, tylko chyba zabrakło Ci trochę czasu na malowanie. Khazady i Iron-Guardsi wyglądają OK, choć można by poprawić nieco złoto i pokusić się o poprawienie płaszczy u tych pierwszych, bo te szare powierzchnie wyglądają płasko. Najsłabiej wypadł command, czyli sztandar i Balin, podstawki też do poprawki już na spokojnie 😉

SLivo17 (I miejsce)

Gildor: Bolączką są te podstawki. Jakbyś porosty zastąpił trawką to zupełnie inaczej by to wyglądało. Modele udane, ładna kolorystyka i rozjaśnienia. 

Barti: Gratuluję wygranej. Szeregowe modele pomalowane na naprawdę dobrym poziomie. Świetna kolorystyką i malowanie ciuszków! Pancerze niezłe, widać, że nad gemami też przysiadłeś, ale mam wrażenie, że zabrakło Ci cierpliwości przy wykańczaniu detali – łuki, kołczany, buty wyraźnie odstają od reszty. Kapitan na tle reszty też niestety jakościowo odstaje – mam nadzieję, że dasz mu jeszcze jedną szansę, bo to ładny model.

Old Blood Painters:

puzi

 

Gildor: Brakuje przede wszystkim staranności, modele zła, głównie Orki dobrze wybaczają jej brak. Możesz pomyśleć o jakimś dodatkowym washu na zbroi (np. brązowym). Tylko żeby nie przesadzić z jego ilością.

Barti: Poszedłeś w oryginalną jak na Morannonów kolorystykę, ale o ile zbroje i elementy metalowe wyglądają nieźle, to brakuje mi na figurkach bardziej odważnych rozjaśnień, na skórze i ciuchach. Na szatach na pewno próbowałeś; na części figurek, mimo ciemnych zdjęć widać, że jest nieźle, na części figurek trochę mi tego końcowego rozjaśnienia jednak brakuje. Skóra wygląda kiepsko już u wszystkich, a obok wspomnianego braku rozjaśnień, przeszkadza mi również kolorystyka; dla mnie, nienaturalny odcień zieleni, na który się zdecydowałeś, gryzie się mocno z granatem szat.

bonuslpl

Gildor: Jak sam wspomniałeś, zabrakło tych kilku elementów, na które nie miałeś czasu. Mam nadzieję, że je sobie na spokojnie dokończysz.  Podoba mi się stonowana ale ciekawa kolorystyka. 

Barti: Sam wiesz, że za późno zacząłeś, biorąc więc pod uwagę jak szybko się uwinąłeś, nie jest źle. Konwersje na pewno na plus; widać, że masz parę fajnych pomysłów, a Orki to wdzięczny materiał do przeróbek. Malowanie też to zupełnie przyzwoity Table-Top – oddział prezentuje się dobrze i pomijając kwestie braku ostrzejszych rozjaśnień, czy washa tu i ówdzie, tak naprawdę jedyną rzeczą do której bym się przyczepił jest strasznie nienaturalny kolor skóry u Gorbaga. Gryzie się strasznie z tym, co widzimy u reszty ekipy.

Kruk404

 

Gildor: Rozjaśniłbym nieco skórę i skałki. To drugie suchym pędzlem na jasno szaro a potem miejscami na biało.

Barti: Klimatyczny oddział, ale niestety nieco zbyt monotonny. Starałeś się bardzo urozmaicić podstawki i o ile w warstwie modelarskiej Ci się to udało, to malarsko, brakuje nieco większego zróżnicowania kolorów. O dodatkowe rozjaśnienia proszą się również Gobliny, zarówno jeśli chodzi o skórę, jak i czerwone szmatki.

Thorot

 

Gildor: Pocieszna gromadka. Podobają mi się freehandy na tarczach i sztandar. Podoba mi się kolorystyka. Szkoda, że nie wrzuciłeś więcej zdjęć.

Barti: Poszedłeś ostro w ambitne konwersje i całkiem nieźle Ci to poszło, acz w paru przypadkach mocno przesadziłeś, jak przy przepakowanym chorążym. Tak czy inaczej, oddział jako całość prezentuje się nieźle. Na podstawie zdjęć powiedziałbym, że wymalowałeś orków na poziom Table-Top – zabrakło nieco staranności i dodatkowych rozjaśnień. Na plus całkiem przyjemne podstawki oraz freehandy. Czaszki z okiem Saurona są słabsze, ale te klasyczne, zarówno ta  widoczna na tarczy, jak i ta ze sztandaru – bardzo mi przypasowały.

blaszko333

 

Gildor: Brakuje mi rozjaśnień, które by wprowadziły porządku do Twoich prac. Przede wszystkim na elementach, które powinny być „ostre” żeby nie ginęły (jak wzory na tarczy gdzie w sumie wystarczyłby jakiś delikatny, miejscowy wash). Ogółem to fajni jeźdźcy, widać, że się starasz. Ciężko jakoś konkretnie coś doradzić, wszystko przyjdzie z czasem.

Barti: Zacząłeś nieźle prezentując klimatyczne podstawki. Z malowaniem figurek na razie idzie Ci gorzej, ale z Twojego tematu wynika, że ostatniego dnia poszedłeś w speedpainting, trudno więc się dziwić 😉 Mam wrażenie, że miejscami nakładasz farbę zbyt grubo, ale to może być również wina nienajlepszych zdjęć. Całość w odbiorze jest dość monotonna, brakuje na pewno odważniejszych rozjaśnień, mam też jedną uwagę odnośnie freehandów. Złota farbka na szlaczek na szacie zupełnie się nie nadaje…

Koshara

 

Gildor: Ładny warband. Wybrałeś sobie takie modele, które są dość mało efektowane i nie było za bardzo jak poszaleć. Mimo wszystko prezentują się bardzo porządnie a podstawki dodają im jeszcze klimatu.

Barti: Malowanie to bardzo przyzwoity Table-Top (przydałoby się parę rozjaśnień) i przy Goblinach tak naprawdę ciężko pokusić się o coś więcej, szczególnie, jeśli planujesz zebrać i wymalować całą armię. Warband jako całość i tak prezentuje się dobrze, klimatyczne podstawki i dobre konwersje robią swoje. U jednego, czy dwóch Goblinów bronie trochę za bardzo może odstają skalą.

IrrLee

 

Gildor: Mimo wszystko boki podstawek pomalowałbym na czarno. Pomogłoby to w uzyskaniu lepszego kontrastu i praca wyglądałaby bardziej starannie.  Ciekawa kolorystyka, niebieskiemu brakuje miejscami nieco płynności.

Barti: Bardzo fajne konwersje, dość powiedzieć, że weterani Twojej produkcji nie odbiegają znacząco od oryginałów. Z malowaniem mam problem, bo co z tego, że poszedłeś w oryginalny schemat kolorystyczny, skoro malowaniu brakuje jakości. Rozjaśnienia niebieskiego są dość toporne, ale przyznam, że na stole będzie to wyglądać nieźle. Słabiej wyglądają koce, mieszki (tu moim zdaniem jakieś dodatkowe rozjaśnienie by nie zaszkodziło), niestarannie malowane kołczany, czy w końcu ranty podstawek.

Huppcio

 

Gildor: Czyste elfy 😀 Koniki jak dla mnie aż nadto, brakuje nieco mocniejszych cieni. Fajnie, że dodałeś im cięciwy. Udane podstawki.

Barti: Zapowiadał się niezły Harad, wyszła kawaleria Elfów. Na duży plus super konwersje – w pełni profesjonalna robota! Bardzo ładnie prezentują się również podstawki, trochę gorzej wygląda kwestia malowania, za wyjątkiem super gemów na tarczach. Metaliki pancerza jeszcze się bronią, tarcze wyglądają ciut gorzej, natomiast to co się rzuca w oczy to płaskie koniki (umaszczenie, grzywy i ogony) i jakby rozjaśniane jednym drybrushem ciuchy jeźdźców, które na domiar złego strasznie się błyszczą.

TonyStark

 

Gildor: Bardzo staranna robota, płynnie rozjaśnione płaszcze.  Do pełni szczęścia brakuje tylko mocniejszego zaakcentowania przestrzeni między płytami pancerza.  Te plastiki są tragiczne, z metalami na pewno poszłoby Ci lepiej.

Barti: Bardzo solidnie prezentujący się oddział. Podobają mi się złote zbroje – ładny i taki dość łagodny odcień złota Ci wyszedł. Niezłe są też płaszcze, którym taki niby prosty freehandzik, czy to w przypadku Elronda, czy szeregowców, dodaje sporo uroku. Szarfa na biodrach może trochę zbytnio zlewa się kolorystycznie ze złotem, ale to co zabrało Ci u mnie ekstra punkcik to dość toporne rozjaśnienia wystających spod zbroi kiecek. Nie wiem, czy nie warto spróbować stonować ich nieco jakimś washem, bo jak dla mnie za bardzo rzucają się w oczy.

Thein

 

Gildor: Bardzo fajny warband, podoba mi się kolorystyka, zwłaszcza ładnie rozjaśniony niebieski.

Barti: Bardzo ładny i klimatyczny Warband. Twarze i ciuchy jak zwykle u Ciebie na plus, włosy i brody nie wliczając tych „rohańskich”, które najmniej mnie przekonują również. Nie do końca pasują mi tarcze, które wyglądają dość bezpłciowo, rzuciły mi się w oczy również pobrudzone ranty podstawek. Z całości, zdecydowanie, jak na lidera przystało, najbardziej podoba mi się Thrain – kapitalnie wyszła Ci ta jaskrawa czerwień.

Darlark

 

Gildor: Fajny Rohan. Ciekawa kolorystyka i staranne malowanie. Mi nie podobają się te jaskrawe elementy na podstawkach , średnio moim zdaniem komponują się z całą resztą (modele też są dosyć jaskrawe).  

Barti: Bardzo ładny warband – jeden z oryginalniejszych w tym konkursie, szczególnie dzięki niesamowicie wymalowanym konikom i… zebrze 🙂 Jeźdźcy również bardzo na plus, dobre i przemyślane konwersje, staranne malowanie i może tylko miejscami kolory zbyt jaskrawe, ze szczególnym naciskiem na błękity. O ile niebieski pas u weterana jeszcze pasuje, o tym moim zdaniem przy Outriderze, czy koledze jadącym na zebrze, nadmiar błękitu szkodzi, szczególnie w zestawieniu z pomarańczowymi porostami na podstawkach.

TomekTT (III miejsce)

 

Gildor: Jeden z fajniejszych warbandów krasi jaki kiedykolwiek widziałem. Podoba mi się w sumie wszystko, zabrakło tylko konwersji żebyś dostał max punktów.

Barti: Jest cukierkowo pięknie, chciałoby się powiedzieć. Jeżeli o mnie chodzi, to zaprezentowałeś nam najlepszy i pod kątem zdjęć i pod kątem malowania Warband w tym konkursie, Piękne modele, na pięknych podstawkach i przyznaję że oceniając Twoją pracę, żałowałem, że nie masz wśród Krasi żadnej konwersji za którą mógłbym dorzucić Ci punkcik i dać maksimum.

Kevin (II miejsce)

 

Gildor: Ładne modele na ładnych podstawkach.  Na niektórych elementach rozjaśnienia mocno przesadzone jak np. na skórze przy kaloryferach. Wygląda to trochę sztucznie.

Barti: Zazwyczaj nie lubię aż tak ekstremalnych rozjaśnień jakie zaproponowałeś, ale tym razem  całość przypadła mi do gustu. Oddział wygląda jak oddział, wszystko do siebie pasuje i nawet główkom zapożyczonym od starych Orków nie mówię nie. Podobają mi się zróżnicowane i naturalne na w większości przypadków odcienie skóry, podstawki również są bardzo ładne, a jeśli już musiałbym się do czegoś przyczepić, to byłby to zielonoskóry hunter z brzydką czaszką na patyku.

Hagen92 (I miejsce)

 

Gildor: Super konwersje. Podoba mi się połączenie orkowego, mrocznego stylu z nieco bardziej wyrazistym (płaszcze i zbroje). Moim zdaniem Twoje najlepsze prace jak dotąd.

Barti: Gratulacje! Bardzo klimatyczne i pomysłowe konwersje, do tego przyjemne i konsekwentne malowanie całej gromady. Może bez większych fajerwerków, ale jest naprawdę bardzo solidnie. W to wszystko znakomicie wkomponowują się ośnieżone podstawki – czuć klimat Północy! Co mi nie pasuje? Czerwonoskóry Ork jakoś za bardzo odstaje od reszty mającej w miarę naturalne odcienie twarzy.

Tyle na razie. Gratulacje raz jeszcze dla wszystkich którzy terminowo wymalowali swoje oddziały, no i dla laureatów w obu kategoriach wiekowych.

Barti  

Dołącz do dyskusji

 1. Grond · 10 grudnia 2013 o 11:18

  Hehe, niezły trolling Off 🙂

  Pozdrawiam

 2. Off · 10 grudnia 2013 o 11:18

  ja sie boje, martwie sie o swoje kolana

 3. Grond · 5 grudnia 2013 o 20:07

  Koleś pokaż najpierw jak malujesz, zapojedynkuj się z np. Offem lub Tomkiem TT, bo na słowo to Ci uwierzy chyba tylko kot mojej babci.

  Pozdrawiam

 4. scyrpion · 5 grudnia 2013 o 20:07

  w następnym takim konkursie ja wezmę udział i was powale na kolana
  (tak jest w tym aluzja)
  ps w nawiasie jest żart

 5. Off · 5 grudnia 2013 o 20:07

  nie chcialo mi sie : (

 6. Thein · 2 grudnia 2013 o 02:16

  A ja mam konwersje w armii, Trololololo 😛 Myślałem, że Off mi coś napisze o modelach 🙁

  Gratuluję zwycięzcom 😉 do następnego konkursu 🙂

 7. Off · 2 grudnia 2013 o 02:16

  nie mowie ze obrabiasz zdjecia, chodzi o sama kwestie wykonania fotografii, zeby bylo widac to co bys chcial. Normalna sprawa, masz do tego prawo.
  Tylko prosze, zacznij w koncu czytac co sie do Ciebie pisze i mam nadzieje ze w koncu masz dowod na to, ze przy ocenie potraktowalem Cie nie inaczej jak reszte, a moje odzywki po za konkursem sa… po za konkursem.

 8. Barti · 2 grudnia 2013 o 02:16

  ~Grond – poprawiłem
  ~TonyStark – dzięki, z odejmowaniem jeszcze jakoś sobie radzę 😉
  ~Blaszko333 – możliwe, ale trudno je znaleźć 😉

 9. TonyStark · 2 grudnia 2013 o 02:16

  Dobra. Już kończę ten temat, ale nie zarzucaj mi Off, że jakoś specjalnie obrabiam zdjęcia ,żeby był lepszy efekt 😀 To ,że mam dobre foty to chyba zaleta, że wszystko dokładnie widać. Poza tym raczej nie widziałeś moich modeli na żywo…
  I żeby nie było ,że się spinam o to, że czegoś tam nie wygrałem itp. Chodzi mi tylko o normalne/równe podejście do oceny prac;)

  Pozdro 😀

 10. blaszko333 · 2 grudnia 2013 o 02:16

  O kurde O.o Czemu wrzuciliście akurat tą fotkę?
  Było durzo ładniejszych 🙁
  No ale trudno, kolczuga wyszła mi kulawa, odcisk tarczy z resztą jakością też nie powalał.
  Dzięki organizatorom za dobrą zabawę i jury za ocenę. Wszystkie spiny do sędziów radzę zapisać na kartce i wsadzić sobie głęboko w… no właśnie 😀
  Gildor – może będziesz miał okazję zobaczyć te modele na żywao na małym szczecińskim lokalu i wtedy dasz radę coś doradzić 😉

 11. gildor · 2 grudnia 2013 o 02:16

  Był jeden punkt do zdobycia więc przyznawałem go tym pracom,które moim zdaniem na niego zasłużyły 🙂

 12. IrrLee · 2 grudnia 2013 o 02:16

  Ale się spinacie, uważajcie bo wam zaraz jakaś żyłka pęknie i będzie tragedia 😉

  Też mogę do sędziów napisać całą listę uwag (np. dlaczego Gildor nie dał mi punktów za konwersje itp.) ale chyba nie oto w tym wszystkim chodziło. Miała być zabawa i sprawdzenie siebie.

 13. Grond · 2 grudnia 2013 o 02:16

  A dlaczego wszyscy uczestnicy mają wklejone zdjęcia końcowe, a tylko ja WiPa?

  Pozdrawiam

 14. Off · 2 grudnia 2013 o 02:16

  odpowiednio zrobionymi zdjeciami tuszujesz ladnie ostre przejscia, dla wiekszosci obserwatorow to wystarczy, ale nie dla mnie. Modele sa albo skrajnie plaskie, albo drastycznie rozjasniane, brakuje Ci konsekwencji w malowaniu. Kompletny brak jakiejs spojnej kompozycji, a natomiast elrond na zblizeniach wygladal tragicznie, szczegolnie twarz.
  Nie chce mi sie tego po raz enty Ci tego pisac, bo i tak nie przyjmujesz do siebie takich informacji. Stad tego typu komentarze, bo widze ze malujesz ciagle tak samo, no ale jak znasz sie lepiej i uwazasz ze jest spoko, to keep on it.

 15. gildor · 2 grudnia 2013 o 02:16

  Ziom, przecież nie uciąłem Ci punktów za to,że malowałeś plastiki. Stwierdziłem tylko,że metale wyszłyby lepiej bo IMO są łatwiejsze do porządnego malowania (rozwijając moją myśl- mają lepsze detale i te nieszczęsne pancerze).

 16. TonyStark · 2 grudnia 2013 o 02:16

  Heh spoko ;)jak dla mnie 6-1 to jest 5 😀

  Off, cały czas to robię, szkoda że tego nie widzisz w tych HE 😉 W ogóle Twoja ocena to już całkiem kaplica. Urwane pkty tam gdzie tylko się dało…bo ‚gdyby nie to ze wiem jak sa pomalowani to moze by dawalo rade. ‚

 17. Barti · 2 grudnia 2013 o 02:16

  Tony – 6pkt za malowanie zarobił u mnie tylko TomekTT, więc musiałbyś pomalować Twoje Elfy na podobnym poziomie 😉 A Gildor rzeźb się nie czepia – przeczytaj raz jeszcze co napisał 😉

  Off – luzik, po co te podjazdy?

 18. Off · 2 grudnia 2013 o 02:16

  Tobie naprawde sie nudzi, znajdz sobie jakies kreatywne zajecie, powiedzmy… skillowanie malowania?

 19. TonyStark · 2 grudnia 2013 o 02:16

  Barti, ok spoko, to jest ten 1pkt,a kolejny za co ? 😉
  Gildor, oceniasz rzeźbę modeli czy malowanie? :/

  Szkoda,że nie ma nic więcej od Haldira i Offa. Bo raczej inne jest ocenianie na etapie wipu, a skończonego warbandu…

 20. Grond · 2 grudnia 2013 o 02:16

  Hej
  Dzięki za porady.
  Fleres – baza z khorne red, czarny wash we wgłębienia i merphiston red w uwypuklenia.

  Pozdrawiam

 21. Darlark · 2 grudnia 2013 o 02:16

  W tym miejscu chciałbym gorąco podziękować całemu jury za czas poświęcony na ten konkurs 🙂 a teraz jeszcze ten artykuł 😀 muszę powiedzieć, że na nowo zmotywowaliście mnie do malowania i już się biorę za resztę Rohanu 😛

  Jeszcze raz dzięki wszystkim Organizatorom, sponsorom, uczestnikom oraz wszystkim którzy przyczynili się do tej dobrej zabawy. Miejmy nadzieje że wraz z nowym Hobbitem i tym konkursem nasze hobby na nowo ożyje 🙂

 22. fleres · 2 grudnia 2013 o 02:16

  I jeszcze jedno jak robić skórę u berserkerów, głównie chodzi mi o przejścia, mam z tym problem :/

 23. fleres · 2 grudnia 2013 o 02:16

  tak jak pisałem, UGLUK zmyty i będę malować jeszcze raz, wrzucę fotki do galerii kiedyś 😉

 24. Tomek TT · 2 grudnia 2013 o 02:16

  Fajny pomysł z tymi komentarzami, dzięki temu każdy będzie wiedział co powinien dopracować w swoich figurkach. Bardzo mnie cieszą opinie jury o mojej pracy 🙂 Jeszcze raz dzięki za super zabawę i motywację do malowania !

 25. bonuspl · 2 grudnia 2013 o 02:16

  Oho, nie spodziewałem się komentarzy pod każdą pracą. Czuję się zobowiązany do odpowiedzi.
  Co do oceny prac konkursowych: System punktowy był znany od początku więc nie widzę w nim nic złego, wszystkie pozostałe uwagi słuszne.
  Jeśli chodzi o mnie to powoli, w swoim tempie przemalowuję i wykańczam wszystkich orków. Efekt końcowy opublikuję w swoim temacie z lepszymi zdjęciami. Czujne oko Bartiego wychwyciło nienaturalny kolor skóry Gorgbaga. Też to widziałem ale wyschły mi obie zielone pactry i musiałem malować starym Dark Angels Green oraz Goblin Green. Farby mają konsystencję galaretki i nie nie byłem w stanie ich mieszać więc skórę pokryłem GG i nałożyłem płukanki z DAG. Już się zaopatrzyłem w nową od Vallejo.
  Generalnie do poprawy pójdzie wszystki metalik i większość skór, brązy już poprawiłem. Naprawię jeszcze podstawki i będzie dobrze.
  Cała idea podziału na kategorie i nagród losowych konkursu była świetna

 26. Pawlo · 2 grudnia 2013 o 02:16

  Konkurs bardzo wyrównany…
  Właściwie każdy z miejsc I-III mógł być zwycięzcą, mi osobiście najbardziej podeszły modele zaproponowane przez TomkaTT, bez obrazy dla Kevina i Hagena92, bo ich prace to również bardzo solidna robota.
  Niemniej, gratuluję zwycięzcom.