Konkursy 23 162 wyświetleń

Rozstrzygnięcie forumowego konkursu „Tego Nam Trzeba (TNT)”

Sędziowie LO · 13 marca 2016

Od dawna wielu z nas graczy ma mnóstwo pomysłów na ugrywalnianie ulubionych armii, którym czegoś brakuje poprzez dodanie tego brakującego elementu. W tym roku postanowiliśmy jako sędziówka dać wam możliwość, aby wprowadzać pomysły w czyn!

Każdy mógł zgłosić swój pomysł na profil i w ogólnym głosowaniu zostały wyłonione dwa najlepsze z sił dobra oraz zła. Wszystkie profile znajdziecie pod tym linkiem: http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=18006. Niestety spodziewaliśmy się troszkę większego odzewu oraz profili popartymi konkretnymi postaciami z filmu lub książek, z czym czasami był problem. Smuci również fakt, iż mimo zaznaczonego faktu mile widzianych konwersji pokusili się o nie tylko nieliczni. Tym kilku osobom chcemy szczerze pogratulować i podziękować za ich trud.Mimo wszystko nie zabrakło ciekawych pomysłów, walecznych trolli, kozackich Lurtzów, potężnych i płochliwych elfów, wielu Ust Saurona oraz kilku przedstawicieli magi i medycyny z Gondoru. Niektóre profile były proste jak budowa cepa, a inne skomplikowane jak fizyka kwantowa. Niemniej mamy nadzieję, że wygrały te najlepsze, które możliwe, że dadzą powiew świeżości.

Oto zwycięskie profile wraz z komentarzem od ich autorów:

Dobro – Ioreth – Zielarka Domu Uzdrowień

Od autora: Pomysł na profil narodził się podczas kolejnej już lektury Władcy kilka lat temu – fragmenty dotyczące Domu Uzdrowień dawały jasno do zrozumienia, że sztuka medyczna w Minas Tirith niemalże stykała się z magią – dzięki czemu możliwe było odratowanie i przywrócenie do zdrowia najciężej rannych postaci. Stąd też pomysł na bardzo specyficzny model z zasadą podobną do furii – przynajmniej, jeśli chodzi o ratowanie życia. Siły Dobra zasługiwały na tego typu model powiązany z Domem Uzdrowień z Gondor, a postać Ioreth powinna wnieść nieco ożywienia w armii Białego Miasta.

Zło – Kruki z Dunlandu 

Od autora: Początkowo do głowy przychodziły mi najróżniejsze pomysły. Ostatecznie jednak zdecydowałem się na kruki z dwóch powodów. Po pierwsze chciałem, aby model nie był zupełnym wymysłem ani postacią z czasów tak odległych, że nie miałby szans na pojawienie się w wydarzeniach z LotRa i Hobbita. Dodatkowo, zawsze dziwiło mnie, że Games Workshop nigdy nie dodało do gry tak charakterystycznych dla Isengardu skrzydlatych szpiegów.

Statystyki podpatrzyłem u Bat Swarmu – podoba mi się forma oraz funkcja tego modelu. Nie chciałem też za bardzo mieszać i komplikować. Zasada specjalna Szpiedzy to największy dodatek. Ma oddać charakter kruczych zwiadowców Sarumuna i dodać jego armii ciekawą opcję taktyczną.

Wszystkim, którzy potrudzili się i wymyślili profile dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich, którzy oddali swoje głosy pozdrawiamy. Mamy nadzieję, że nowe profile będą wam dobrze służyć.

Pozdrawiamy

 

Sędziówka LO

Dołącz do dyskusji

 1. Hektor · 17 marca 2016 o 23:06

  W Lotrze nic się nie równoważy… poza tym kruki to pikuś i to jeszcze droższy od zielarki, proponuję ja wpisać do listy figurek i dać ją w koszyku za 4 punkty i tyle 🙂

 2. LotRownik · 17 marca 2016 o 12:37

  Prawda jest taka że i zielarka i kruki są trochę PG więc się równoważy

 3. kuli · 16 marca 2016 o 19:30

  przed chwilą jeszcze byłem zdania że faktycznie to troche takie sprzeczne zdrowemu rozsadkowi bo przeciez powinno „zachaczyc” o mur 🙂 ale idac tym tropem to jak sie blastuje w kogos w szeregu to powinny byc testy ITW na blsta itd 🙂 wiec będzie spoko 🙂 sam wrce do grania isenem 😀

 4. Garrry · 14 marca 2016 o 17:11

  no właśnie, to nie działa trochę jak zasada Radagasta? że chociaż sam model nie widzi to może buchać czary? Radek może przez ścianę np stransfixować? jeśli może to chyba sarek w tym przypadku może blastować

 5. Ajas · 13 marca 2016 o 23:17

  Zapis kruków mówi o tym, że o ile one widzą jakiegoś nieboraka to może on być celem dowolnego czaru – pewnie z punktu widzenia maga, ale z opcją, że przez ścianę 😀 Właśnie też nie wiem MM, więc podnoszę kwestię 😉

  Pozdrawiam, Ajas 😀

  Pozdrawiam, Ajas 😀

 6. michal molenda · 13 marca 2016 o 22:35

  Zły Saruman nie jest tak gięty jak dobry 😉 Poza tym z blastem to bym się nie rozpędzał. Niby z jakiego kierunku on leci?

 7. Ajas · 13 marca 2016 o 22:18

  Rozumiem, że Zielarka wydaje się za mocna, kiedy nie ma limitu max jednego medykamentu w turze dla jednego modelu – najpewniej się to zmieni.

  Nie uważacie jednak, że blast Sarumana zza ściany poprzez umiejkę ptaszków nie jest bardziej PG?

  Pozdrawiam, Ajas 😀

 8. michal molenda · 13 marca 2016 o 22:09

  Nie trzeba grać, żeby wiedzieć, że model jest za silny…Poza tym to wybór to był jak między dżumą a cholerą 😉

 9. Garrry · 13 marca 2016 o 21:07

  Moim zdaniem zmienianie tych profili nie ma sensu. Konkurs miał na celu wybranie przez graczy i sędziów profili które chcą żeby pojawiły się w grze. Zmiany że „o, zmniejszmy jej ruch, wywalmy potęgę, zmniejszmy ilość ładunków,zwiększmy koszt” sprawią że to nie będzie model który wybraliśmy tylko efekt jakiegoś koncertu życzeń. Ot, pogramy, zobaczymy, jak będzie za silna to sędziowie będą ją przycinać na turniejach jak robią z innymi profilami 🙂

 10. K10 · 13 marca 2016 o 20:12

  + podbijam o zmniejszenie zasięgu do 3″ i zwiększenia kosztu modelu.

 11. K10 · 13 marca 2016 o 20:10

  Odpowiem na pytanie co do ładunków. 3k3, czyli kulasz 3 kostkami przy czym wyniki 1-2=1 ładunek, 3-4=2 ładunki, 5-6=3. Przykładowo na pierwszej kostce wypadł wynik 3 ,na drugiej 4 ,a na trzeciej 2, więc ilość ładunków wynosi 5.

 12. FishPriest · 13 marca 2016 o 19:30

  Wygrało, co wygrało. Za Krukami w Isenie sam byłem – ten armylist potrzebował czegoś przeciwko elfickim płaszczom.
  Lekarka… Michał robrze rzekł, tanie to jak na zapas woundów dla lidera. Może 1 wound i 2 losy dla niej? Ale whateva. Z Floim grałem, z Alfredem. Z Ioreth też sobie poradzimy.

 13. Elljandil · 13 marca 2016 o 18:18

  „choć nada się równie dobrze Cirdan” uwielbiam ten opis!

 14. LotRownik · 13 marca 2016 o 17:21

  Ciekawe ptofile, ale zielarka lekko przegięta zgadzam się z przedmówcami co do np. ruchu 4″. I podbijam pytanie o kulanie na ładunki

 15. kuli · 13 marca 2016 o 15:48

  ta potega u niej to tam akurat najmniej przeszkadza bo po co jej ona… ale schowac ja za paroma szeregi i rozwala system 🙂

 16. Mnil · 13 marca 2016 o 15:44

  Nie nie, zielarka straci najprawdopodobniej potęgę – jeśli nie coś jeszcze.

 17. kuli · 13 marca 2016 o 15:09

  Ta zielarka z Minas Tirith to zdecydowanie przeginka.

  Wszystko to co Michał napisał w komentarzu „nie gra”. Jeśli ktokolwiek z was organizatorów przeczytał te komentarze to napiszcie to bo zwracajac uwagi na forum dotyczące roznych postaci to nie dostawałem nawet odpowiedzi…:(

 18. DariuS · 13 marca 2016 o 15:06

  Zielarka przegięta… Za mało pkt kosztuje
  + dla MM. Ruch zbyt duży i zasięg też powinien być zmniejszony – w końcu to sanitariuszka na polu bitwy a nie szaman używający telekinezy.
  Przyłączam się do pytania Jeru: jak ten rzut się wykonuje przy generowaniu medykamentów?

 19. Lukan · 13 marca 2016 o 14:29

  Ale pisownie to mogliscie sprawdzic przed wrzuceniem:)
  -„fiolka z lekkie”
  -„przepieglejsze”

  🙂

 20. michal molenda · 13 marca 2016 o 14:03

  Z Ioreth to profil jest ostateczny? Jeśli tak, to chyba jest „lekko” przegięty. Sugeruję żeby jeden model mógł zostać uleczony tylko raz na turę inaczej możemy mieć do czynienia z sytuacją, że jednym zafajdanym minasem przyblokuje się np. heroiczną walkę z Sauronem i kilkoma morkami. Weźcie pod uwagę, że wyleczenie jest automatyczne, bez rzutu. Dałbym jej też D3 i ruch 4 (staruszka!), a nawet ogranicznie zasady do 3 cali – wtedy nie będzie bezpiecznie leczyć z tyłów, tylko działać pierwszej linii.

 21. Jeru · 13 marca 2016 o 13:36

  Gratsy dla zwycięzców.
  Wygrały profile, na które stawiałem. Nice. Trochę się bałem, bo było kilka profili, które przypominały strojące się pawie, nie profile. No i uczcijmy minutą ciszy (nie)wesołego stolca ;).
  Mój profil nie wygrał, mimo to Dunland górą, więc nie jestem zuy 😀

  Propo Ioreth. Czy rzucam jedną k3 i mnożę wynik przez 3, czy rzucam trzema kostkami? No i jeśli mamy lecieć z jakimkolwiek klimatem, przydałby się zapis, że nie może leczyć Spirits.
  Ogólnie myślę, że Babuleńka szybko stanie się tym wrednym modelem, pokroju Alfreda i Grimy, które niby niewiele robią, ale są kolcem w [email protected]#$%. Nawet przy 3 ładunkach może się spłacić, jeśli będzie ratować koksów.

  Na sam koniec jeszcze raz poproszę. Czy można podać listę, ile każdy z uczestników zdobył punktów? Żeby wiedzieć, jak wypadli na tle innych.

 22. Barti · 13 marca 2016 o 12:23

  Post scriptum usunięte 😉

 23. Darlark · 13 marca 2016 o 12:15

  Od razu powiem, że te P. S. Idautora kruków wdarło się przypadkiem. Wiążące jest jedynie tylko to co jest w profilu. Zasady jeśli zostały lekko zmienione to w celu ułatwień, uniknuecia niejasności.