Raporty bitewne 1 13344 wyświetleń

Raport bitewny: Legion Azoga vs Return of the King

· 2 maja 2019

W ostatnim czasie nie mam zbyt dużo okazji do grania w nasz system, dlatego też z tym wielką radością skrzyżowałem miecze z wracającym do systemu kolegą Darkiem w siedzibie sklepu Paladynat.

Na Urodzinach będę grał w parze z synem i ja zdecydowałem się na kontynuowanie grania Legionem Azoga. Darek wystawił zaś legendarną formację „Return of the king”. Dla obu nas to jedna z niewielu okazji do poćwiczenia przed Urodzinami, stąd z przyjmnością rozegraliśmy bitwę.

Wylosowaliśmy scenariusz Capture & Control, w którym można zebrać 10 pkt za kontrolowanie na koniec gry pięciu punktów kontrolnych, po jednym punkcie za zranienie lidera armii przeciwnika oraz doprowadzenie armii przeciwnika do break’a.

Korzystając z obecności Bartiego oddaję mu głos, bo był tak miły i spisał nasze zmagania:

Darek z legendarnym legionem dobra Return of the King (Aragorn, Gimli, Legolas, King of Death i 13 Warriors of Death)

Kalins z legionem Azoga – Azog i Bolg na wargach, 24 Gundabadów, Gundabad Ogre i War Bat

Kalins podzielił swoje siły na dwa warbandy – jeden dowodzony przez Azoga, drugi przez Bolga i zaczął praktycznie na środku stołu, od razu zajmując dwa punkty kontrolne. Darek podzielił swoje siły na dwie grupki – w jednej znalazł się Aragorn i 8 duchów, w drugiej Król Duchów z pięcioma podwładnymi i wsparciem Gimliego. Trzeci oddział składał się z Legolasa, który ustawił się ze swym łukiem na skraju lasu.

I tura

Zaczęła się od pierwszeństwa dobra, zajęcia przez dobro dwóch znaczników i ruchu sił dobra do przodu. Zło ruszyło do szarży, ale z małymi wyjątkami skończyło się to na szarży bohaterów. Terror u nieumarłych swoje zrobił, szczególnie na skrzydle Króla Duchów, który w tym legendarnym legionie dostaje zasadę Harebringer of Evil. Finalnie Azog i Bolg musieli zużyć po punkcie woli, męstwo udało się też zdać ogrowi. Mamy pierwszą ofiarę ze strzelania – Legolas zdejmuje włócznika Gundabadów i zaczynają się walki. Bolg wydaje potęgę na heroiczną walkę, zabija 2 duchy ale na tym jego skuteczność w tej turze się kończy. Ogr wygrywa swoją walkę, rzuca jednym z duchów przez szereg, powalając przeciwników wśród których jest sam Agarorn. Rzucony duch ginie. Na drugim skrzydle Azog również wydaje potęgę na heroiczną walkę, ale zabija jednego z dwóch duchów i na tym tura się kończy.

II tura

Pierwszeństwo dobra, więc heroika deklaruje Bolg, kontrowany przez Aragorn i Gimliego. Finalnie pierwszego heroika robi dobro, Aragorn wydaje punkt woli i atakuje Ogra, duchy blokują Bolga i okolicznych Gundabadów. Na drugim skrzydle obserwujemy szarżę Gimliego ze wsparciem Króla Duchów na Azoga. Azog zostaje bez wsparcia, bo większość Gundabadów za jego plecami oblewa testy męstwa. Strzelanie tym razem bez ofiar, no i walki, które przynoszą poważne straty siłom Kalinsa – w tej turze żegnamy Azoga, który pada od ciosu Króla Duchów, Ogra padającego od ciosów Agarorna (kosztem 2pkt potęgi) i kilku Gundabadów padającym w pojedynkach z umarłymi raniącymi ich na męstwie.

III tura

Bez większej historii. Legolas ustrzelił kolejnego Gundabada wydając punkt potęgi, w walkach Darek chciał pójść za ciosem atakując Bolga Aragornem i duchem. Walka kończy się heroic strike’m z obu stron, wygraną Bolga i dwoma ranami na Aragornie wybronionymi użyciem 2 punktów losu.

IV tura

I niejako powtórka z rozrywki. Legolas ubija kolejnego Gundabada kosztem kolejnej potęgi. Na skrzydle Aragorna kolejna walka Agagorna z Bolgiem, heroic strike z obu stron i kolejna wygrana Bolga. Aragorn dostaje kolejną ranę, którą wybrania ostatnim punktem losu. Na drugim skrzydle przelatujące nietoperze zabijają jednego z duchów, dołączają do walki z Gimlim, obniżając jego obronę, który w otoczeniu dostaje 2 rany i spłukuje się z punktów losu. Dobro traci jeden z dwóch punktów kontrolnych.

V tura

Agaron odpuszcza Bolga i rusza na Gundabadów, zabijając jednego. Ginie kolejny duchy i osaczony Gimli, któremu nie pomogła próba zestrzelenia nietoperzy przez Legolasa. Dobro ma breaka, a zło koncentruje się na zabezpieczeniu własnych punktów.

VI tura

Ostatnia tura – Gundabady zabezpieczają punkty kontrolne, a Bolg i Nietoprze ruszają na ostatni punkt kontrolny dobra. Ostatnim akcentem bitewnym jest pojedynek Bolga z Aragornem i dwoma duchami. Bolg tym razem przegrywa walkę, ale osaczony dostaje zaledwie jedną ranę od duchów, która zresztą udaje mu się wybronić. Wszystkie 6 ataków Aragorna kończy się fiaskiem.

Siły zła wygrywają 11-1, kontrolując wszystkie znaczniki i doprowadzając siły dobra do breaka. Honorowy punkt dla dobra to ten za zranienie, a w zasadzie zabicie Azoga.

Dziękuję Bartiemy za spisanie raportu oraz zdjęcia, dziękuje Darkowi za wspólne granie i mam nadzieję, że Legion dzielnie będzie walczył podczas nadchodzących Urodzin.

Do zobaczenia,

Kalins

 

 

Dołącz do dyskusji

  1. Morgoth · 2 maja 2019 o 18:51

    Gratuluję udanego sparingu 🙂

Może Ci się spodobać