Liga ogólnopolska 5 1501 wyświetleń

Podręczniki Ligowe 4.1 po poprawkach

Alexij · 17 lipca 2018

Moi Drodzy

Przedstawiamy poprawione podręczniki 4.1. Są one najlepszym dowodem, iż wspólna praca przynosi najlepsze efekty. Dzięki wspólnemu wysiłkowi oddajemy na Wasze ręce aktualne profile oraz zasady modeli mając jednocześnie nadzieję, iż dzięki nim nasz wspólna gra będzie pełna emocji i dobrej zabawy.

Niemniej proszę Was ponownie o zachowanie czujności. Jeżeli natkniecie się na błąd ortograficzny, gramatyczny, interpunkcyjny lub cokolwiek w zasadzie danego modelu co nie jest poprawne – dajcie znać.

Mam także nadzieję, iż udało nam się jako gronu sędziowskiemu, zaspokoić potrzeby graczy.

Tworząc te podręczniki pojawiły się dodatkowe koncepcje:
– wpisanie całości FAQ i uściśleń LO do każdego booka,
– dodanie na końcu każdego booka spisu zaklęć z danego armylistu,
– dodanie FAQ i uściśleń w danym booku tylko dla właściwego armylistu.

Proszę dajcie znać co o tym sądzicie.

Pamiętajcie, nie ma Nas i Was. Jesteśmy tylko My. Jedna, duża i aktywna społeczność graczy i pasjonatów LotR i Hobbit.

Dziękuję za zaangażowanie, zapraszam do komentowania i przesyłania uwag.

Pozdrawiam

Alexij

Booki 4.1 – 12.07.2018

Dołącz do dyskusji

 1. FishPriest · 19 lipca 2018 o 14:00

  Już od dawna twierdziłem, że FAQ oraz uściślenia (tak GW jak i nasze) powinny być w bookach. Oczywiście specyficzne dla danego armylistu. Ale rok temu mnie przegłosowano, bo nikomu się nie chciało robić pracy kopiuj-wklej.

 2. Slotgan · 18 lipca 2018 o 18:34

  Dla mnie po tłumaczeniu na pl, bez zaznaczenia co jest przedmiotem zmian, wszystko potencjalnie jest babolem. Nie będę się domyślał co autor miał na myśli.

 3. CrazyGrain · 18 lipca 2018 o 18:18

  Bardzo ładnie i fajnie zrobione, przystępnie dla nowych graczy i dla tych co podrecznika nie mają ;p a ja mam jeszcze takie pytanie czy można uzywać modeli np Elrodna zwykłego w zbroi jako elrodna Lord of The West ? Lub Thranduila z Mirkwood zamiennie z Leśnym królestwem, jesli ekwipunek bedzie sie zgadzć ?

 4. LoneWolf · 18 lipca 2018 o 01:42

  O tym, że miało to zostać dopisane do booków wiadomo od dawna, i miało to być wpisane już do booków 4.0. Nie wpisanie tego do booków 4.0 i 4.1 z pewnością ma przyczynę nie w obradowaniu nad tym czy to wpisać czy nie wpisać a z braku osób, które wykonałyby tę pracę.

 5. loku · 17 lipca 2018 o 22:42

  Army list Dale & Esgaroth
  – BARD THE BOWMAN : w zapisie z edycji 4.0 „If Bard the Bowman hits a target with a bow shooting attack, he may take another shot at a target within 3’’ of it (it may even be the same target).” jest jasno napisane że może to być ten sam cel a w wersji 4.1 nie ma tego zapisu

Może Ci się spodobać

Liga ogólnopolska

Ranking LO 2019 – Wrzesień

Orku · 1 października 2019