Konkursy 8 274 wyświetleń

Mitrile dla Najpiękniejszych Armii DMP 2013 – wyniki

Barti · 25 listopada 2013

Kolejne, miejmy nadzieję nie ostatnie Drużynowe Mistrzostwa Polski już za nami, pora więc by napisać kilka słów na temat tegorocznego konkursu na najpiękniejszą armię. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, ocenialiśmy najpiękniejsze naszym zdaniem armie Dobra i Zła, daliśmy również szansę młodym malarzom przyznając kamień w kategorii Young Blood. Jak wyglądała rywalizacja?

Zacznijmy od statystyk: jedenastu uczestników konkursu, czyli o dwóch więcej niż przed rokiem, tylko cztery zgłoszone armie dobra, siedem armii zła, z czego dwie rywalizujące dodatkowo w kategorii Young Blood. Nieźle, jeśli weźmiemy poprawkę, na niewielką w porównaniu do lat ubiegłych, liczbę uczestników samego turnieju.

Teraz co nieco o samym konkursie. Jak może pamiętacie z poprzedniego artykułu, tym razem zrezygnowaliśmy z tradycyjnego punktowania każdej ze zgłoszonych armii przez wszystkich członków jury. Każdy z jurorów miał za to wybrać najpiękniejszą jego zdaniem armię dobra, najpiękniejszą armię zła oraz najpiękniejszą armię w kategorii Young Blood. Z armii które zakwalifikowały by się w ten sposób do finału, Jury miało wybrać zwycięzców w drodze dyskusji i głosowania. Jak wyszła zmiana?

Pomijając fakt, że ocena zgłoszonych armii w czasie godzinnej przerwy jest w nowym systemie znacznie ułatwiona, nie ma również ryzyka nieprzyznania punktu np. za konwersję, przez kogoś, komu dajmy na to, nowe modele z Hobbita nie są dobrze znane, to szczerze mówiąc, ciężko powiedzieć… W tym roku bowiem, zarówno w kategorii Najpiękniejszej Armii Dobra, jak i Najpiękniejszej Armii Zła, jury w składzie Haldir, Ismaril, Barti oraz… Gico (wsparł nas w miejsce Emo, zaginionego jak wieść gminna niesie w pobliskim McDonaldzie ;)) było wyjątkowo zgodne.

W kategorii Najpiękniejsza Armia Dobra, jednomyślnie wskazaliśmy Army of Thror autorstwa Theina:

W kategorii na Najpiękniejszą Armię Zła, głosami wszystkich członków Jury zwyciężył natomiast Kevin i jego sojusz Azog Huntersów i wojsk Angmaru:

Najtrudniejszym zadaniem dla Jury okazało się; mimo zaledwie dwóch zgłoszonych armii, wskazanie zwycięzcy w kategorii Young Blood. Zarówno Janek, jak i Bombicz pomalowali swoje wojska na całkiem niezłym poziomie, detale zadecydowały jednak, że Jury zdecydowało się nagrodzić Mitrilem połączone siły Isengardu i Mordoru Bombicza:

Ogłoszenie wyników konkursu tradycyjnie już miało miejsce tuż przed podaniem oficjalnych wyników Drużynowych Mistrzostw Polski, a ceremonię jak zwykle poprowadził niezawodny Kalins:

Kalins gotowy do wręczenia pierwszej z nagród...
Kalins gotowy do wręczenia pierwszej z nagród…

w kategorii Young Blood, która trafia w ręce Bombicza
w kategorii Young Blood, która trafia w ręce Bombicza

Thein wreszcie się doczekał...
Thein wreszcie się doczekał…

...na Mitrila dla Najpiękniejszej Armii Dobra
…na Mitrila dla Najpiękniejszej Armii Dobra

Kolejny, w karierze Mitril dla Kevina...
Kolejny, w karierze Mitril dla Kevina…

...dla Najpiękniejszej Armii Zła
…dla Najpiękniejszej Armii Zła

Na koniec oczywiście jeszcze podziękowania:

– dla Pablo i organizatorów, za znalezienie dla nas niezłej miejscówki na przeprowadzenie konkursu – sala języka niemieckiego była wirklich erstklassig 😉

– dla wszystkich sędziów, którzy zechcieli wspomóc mnie w ocenie zgłoszonych armii, a więc dla Haldira, Ismarila i Gico. Nie zapominam też o Emo – w tym roku jeszcze jakoś daliśmy sobie radę bez Ciebie, ale za rok liczymy na Ciebie 😉

– dla Kalinsa, z którym jak co roku wspólnie ogarniamy Mitrile od strony organizacyjnej.

– na ręce wszystkich graczy, którzy wystawili swoje armie, ze szczególnym uwzględnieniem debiutantów. To dzięki Wam ten konkurs ma jeszcze sens, więc nawet jeśli wróciliście do domów bez Mitrila, nie składajcie pędzli i do zobaczenia za rok!

I jeszcze zdjęcia armii, które znalazły się poza podium:

Dobro:

Jimmy i sojusz Lenników z Wosami:

Patryczek RIP i połączone siły Durins Folk, Mirkwood i Minas Tirith:

Na koniec Ajas i również sojusz, tym razem Eregion & Rivendell + Lenna + Minas Tirith oraz Lobelia broniąca barw Shire 😉 

Zło:

Zacznijmy od walczącego dodatkowo w kategorii Young Blood Janka i sojuszu Goblin Town z Mordorem:

Teraz Aras i jego klimatyczna armia Haradu i Umbaru:

Grunthor i jego Angmar:

Hubert G i jego Harad & Umbar wsparty siłami Mordoru: 

Na koniec TonyStark i Mordor pod wodzą samego Władcy Ciemności:

Tyle na razie – dodam jeszcze, że fotorelacja z Drużynowych Mistrzostw Polski, powinna pojawić się na dniach…

Barti

Dołącz do dyskusji

 1. Dragon_Warrior · 28 listopada 2013 o 23:04

  Z mojej strony słowa uznania za podtrzymywanie tej naprawdę zacnej inicjatywy jaką bezsprzecznie są Mitrile.

 2. Kalins · 27 listopada 2013 o 12:31

  Gratulacje raz jeszcze dla wszystkich uczestników i zwycięzców i mam nadzieję, że w przyszłym roku w kategorii YB będzie większa liczba startujących malarzy.

  Pozdrawiam,
  Kalins

 3. Arni · 24 listopada 2013 o 09:23

  Świetnie się prezentuje ta grupka Hunterów z Yaznegiem na czele u Kevina. Armia Theina też klimatyczna i super pomalowana (oreł i hammersi najlepsi). Ale w sumie to podobają mi się wszyscy.
  U Bombicza ile berków o.O. Bardzo fajne figsy ;). Gratulacje dla zwycięzców!

 4. Hawk · 24 listopada 2013 o 09:23

  Nie wygrał cichy :O ? trolololo

 5. emo. · 24 listopada 2013 o 09:23

  Przepraszam za nieogar z tym ocenianiem, ale musiałem pilnować chłopaków Kalinsa 😉 Trochę nam niestety w tym MC zeszło.
  Ogólnie szkoda, że armie Kevina i Theina nie miały zbytniej konkurencji. Nowy system oceniania się sprawdził, aczkolwiek miło byłoby, gdybyśmy mieli chociaż możliwość dyskusji nad tym, która armia lepiej wygląda. To niestety zależy jednak od uczestników, nie od nas 😉
  Pzdr

 6. Tomek TT · 24 listopada 2013 o 09:23

  Gratulacje dla zwycięzców. Konne konwersje bohaterów w armii Theina szczególnie mi przypadły do gustu. Szkoda że tak mało było startujących, głównie w YB, chociaż nie wiem jak to się ma do poprzednich lat. Opuścił mnie niezły fun, mam nadzieję że po 3- letniej przerwie wreszcie pojawię się w na następnych DMP.

 7. bonuspl · 24 listopada 2013 o 09:23

  Ciekawa koncepcja malowania watcher of kharna

 8. Off · 24 listopada 2013 o 09:23

  w koncu Thein, propsy! Zreszta obu Filipom propsy ; D