Konkursy 33 109 wyświetleń

Konkurs na Mitrilu – Wymaluj Swój Warband

Kalins, Gildor & Redakcja · 14 września 2013

Drodzy Mitrilowcy,

Naprawdę dużo wody upłynęło w Anduinie od ostatniego konkursu, dlatego też zmobilizowani przez kolegę Gildora, ogłaszamy długo oczekiwany konkurs. Od ostatnich zmagań konkursowych dużo rzeczy w świecie naszego hobby uległo zmianie: pojawiła się pierwsza część ekranizacji „Hobbita”, pojawiła się aktualizacja zasad, nowe armie i figurki, otwarto oficjalny sklep Games Workshop w Warszawie. Te wszystkie sprawy są ważne, jednak mam wrażenie, że jedna rzecz się nie zmienia – konkursy zawsze budziły emocje i dawały nowy zastrzyk adrenaliny i chęci do działania. Wypoczęci w okresie wakacyjnym, a jeszcze nie zmęczeni szkołą, studiami, pracą zawodową mam nadzieję, że znajdziecie chęci i czas do walki o najwyższe laury.

Wyjście „Hobbita" i aktualizacja zasad wprowadziły sporo zmian w dotychczasowym systemie rozgrywek. Nie są one jednak na tyle rewolucyjne, jakie mam wrażenie jest społeczne oczekiwanie – mam głęboką nadzieję, że coś z czasem się zmieni i popchnie Lotra/Hobbota w nowym kierunku. Na to trzeba jeszcze poczekać, jednak w mojej ocenie ewolucja Hobbitowa wyszła systemowi na dobre. Oczywiście ilu w Polsce graczy, tyle opinii, ale jedna zasadnicza kwestia się nie zmieniła – trzeba malować figurki, aby było czym grać i właśnie o tym będzie nasz konkurs pod tytułem:

„Wymaluj Swój Warband"

 

Jestem przekonany, że każdy z nas ma w głowie plany rozbudowy swoich armii. Miłośnicy krasnoludów snują plany rozbudowy długobrodych o kolejne oddziały (warbandy) twardzieli „Śródziemia". Fani zwinnych elfów zapewne kombinują, czy ciemna zieleń ich płaszczy dobrze kontrastuje z kolorem mchu na makiecie, a Ci z Was zauroczeni „Hobbitem" zastanawiają się, czy brzydcy jak noc Łowcy Orków nie powinny otrzymać wzmocnienia w postaci nowego warbandu brzydali.
Jestem głęboko przekonany, że każdy w szufladzie mam zapas figurek do malowania, tylko brak czasu, chęci, brak wsparcia ze strony GW dla naszego systemu lekko nas rozleniwia. Ja to wszystko rozumiem, ale dość już marudzenia – czas brać się do roboty!
Otwórzcie swoje skrzynki z pędzlami, wypolerujcie pojemniki na wodę, rozciągnijcie z trzaskiem palców swoje dłonie, poruszcie energicznie głową na lewo i prawo, pochuchajcie w dłonie i do boju Panie i Panowie! Stańcie w szranki konkursu malarskiego, gdzie starsi („Old Blood Painters") i młodsi („Young Blood
Painters") będą mieli równe szanse! Zapraszam zatem do zapoznania się ze szczegółami konkursu.

 

Wymaluj Swój Warband"

 

Istotne informacje związane z tym konkursem:

1.  Wprowadzamy dwie kategorie malarskie:

a)  Young Blood Painters, dla młodych malarzy do lat piętnastu, czyli rocznik 1998 i młodsi;

b)  Old Blood Painters, dla starszych, czylki osób z rocznika 1997 i starszych.

2.  Każdy Forumowicz może zgłosić do konkursu tylko jeden Warband. Zakładamy minimum 5 uczestników konkursu w każdej z kategorii – jeśli prac będzie mniej Jury podejmie decyzję, aby połączyć dwie kategorie w jedną.

3.  Konkurs dotyczy malowania warbandu, w którego skład musi wchodzić:

a)  12 figurek pieszych szeregowych żołnierzy oraz jeden pieszy dowódca (kapitan, bohater), lub

b)  6 konnych + konny dowódca (kapitan,bohater) w przypadku warbandów konnych

4.  Na Forum Mitrila, w sekcji Krasnoludzka Kuźnia powstał oddzielny dział, w którym będziecie mogli zakładać swoje konkursowe tematy: http://www.mitril.pl/forum/viewforum.php?f=187

Zakładając temat, w tytule proszę podać następującą informację: nick, kategorię malarską i nazwę malowanych jednostek. Podaję dla przykładu, jak należy założyć temat: „Kalins, Old Blood Painters  – Easterlingowie".

5.  Po podjęciu decyzji, który z oddziałów chcecie malować i założeniu tematu, konieczne jest wklejenie zdjęcia wszystkich swoich niepomalowanych modeli (dokładnie tak, jak w Comiesięcznych Przeglądach Malarskich). Figurki mogą być co najwyżej spodkładowane, choć pamiętajcie, że jeśli warband zawiera jakieś konwertowane modele, zdjęcie przed nałożeniem podkładu daje nam większą szansę oceny stanu zaangażowania w konwersję.

6.  Obok samych zdjęć warto napisać kilka zdań, dlaczego zdecydowaliście się na malowanie danego warbandu. Nie zapominajcie też aby dokumentować i krótko komentować kolejne etapy malowania. Obok zdjęć warbandu w stanie surowym, wymagane będą minimum trzy „updaty" z kolejnych etapów malowania warbandu, np.:

a)  zdjęcie figurek pomalowanych kolorami podstawowymi

b)  zdjęcie figurek na etapie cieniowania (washe, rozjaśnienia itp.)

c)  zdjęcie ukończonych figurek; w pełni pomalowanych, ze zrobionymi podstawkami 

7.  Ważny będzie sposób prezentacji swoich prac, dlatego warto zadbać o jakość swoich zdjęć. To na ich podstawie Jury będzie oceniać, dlatego też przed zabraniem się do roboty zachęcamy do lektury następujących artykułów:

http://www.mitril.pl/mitril-poleca/id136,Ty-mnie-mieczem-bodziesz-a-ja-Ci-zdjecie-robie…-czyli-jak-fotografowac-figurki.html

http://www.mitril.pl/mitril-poleca/id165,Wojny-tocza-sie-nie-tylko-na-stole-czyli-przygody-z-edycja-zdjec.html

http://www.mitril.pl/mitril-poleca/id362,O-robieniu-zdjec-i-ich-podstawowej-obrobce-slow-kilka.html

8.  Swoją pomoc w obróbce zdjęć forumowiczom, którzy zamierzają wziąć udział w konkursie zadeklarował Gildor, dlatego jeśli macie problemy w tym zakresie, proszę o kontakt na pmkę lub na adres mailowy:

Ważne informacje techniczne:

1.  Maksymalny rozmiar zdjęcia wklejanego na Forum to 800×600 pikseli.
2.  Wasze prace malarskie zgłoszone na konkurs muszą być nowe, specjalnie przygotowane na ten konkurs. Zdjęć prac konkursowych nie
umieszczamy w innych tematach na Forum, w tym w swoich tematach z WIP-ami.
3. Wszelki plagiat będzie powodował wykluczenie z konkursu.
4. Termin zakończenia prac upływa o północy 10 listopada 2013 roku.
5. W konkursie mogą brać udział wszyscy użytkownicy portalu z wyłączeniem grona Redaktorów portalu.
6. Zgłoszenie do konkursu oznacza akceptacje jego regulaminu.
7. Ogłoszenie finalistów nastąpi w dniu 17 listopada 2013 roku.

8. Prace konkursowe oceni minimum czteroosobowe jury złożone z Redaktorów portalu Mitril.pl, Sztygarów i Mistrzów Pędzla. Skład Jury:
–  Gildor, Off, Barti, Haldir

Jak będą oceniane prace?

Maksymalnie można zdobyć 10 pkt od jednego członka Jury, a punkty liczone będą w następujący sposób:
– jakość malowania – 6 pkt,
– schemat kolorystyczny – 2 pkt,
– konwersje – 1 pkt,
– podstawki – 1 pkt,

No dobrze, zasady zasadami, ale czas przejść do tego co wojowie lubią najbardziej – nagród! Takie same nagrody fundujemy w dwóch kategoriach, czyli „Young Blood Painters" oraz „Old Blood Painters". Oto co dla Was przygotowaliśmy we współpracy z naszymi szanownymi Sponsorami:

I miejsce:

Wybrany box plastikowy typu „Knights of Rivendell" (lub inny w tej cenie), zestaw kości k6 firmy Q-Workshop wraz z woreczkiem, duży stojak na farby firmy Hobbyzone, dyplom.

 

 

II miejsce:

Wybrany box plastikowy typu „Warrirors of Dale" (lub inny w tej cenie), zestaw kości k6 firmy Q-Workshop wraz z woreczkiem, mały stojak na farby firmy Hobbyzone, dyplom

 


 

III miejsce

Wybrany box plastikowy typu „Hunter Orcs" (lub inny w tej cenie), Dice Tower, czyli wieża zamkowa do mieszania kości, dyplom.

 

 

Miejsca poza podium

Wśród wszystkich którzy nie załapią się na podium, a wymalują w terminie kompletne Warbandy, rozlosujemy 5 blistrów żywicznych, niepomalowanych podstawek firmy Micro Art Studio (na zdjęciu przykładowe podstawki już po pomalowaniu), jako nagrody pocieszenia. Czyli, każdy ma szansę coś wygrać.

 

 

 

Uwaga: jeśli dopiszę frekwencja nie wykluczamy zwiększenia puli nagród – będziemy dążyć do tego, aby nagrodzić, jak największą liczbę forumowiczy biorących udział w tym malarskim konkursie.

Konkurs nie byłby możliwy, gdyby nie nasi drodzy, wspierający nas przy organizacji konkursu Sponsorzy. Pozwólcie, że ich wymienię:

 

Sklep Jaskinia Trolla

http://jaskiniatrolla.megaserwis.com

Sklep WarFaber

http://warfaber.pl

Producent kości Q-Workshop

http://www.q-workshop.com

Micro Art Studio

http://www.shop.microartstudio.com

 

Hobbyzone

http://www.hobbyzone.pl

 

Na szczególne wyróżnienie we wsparciu konkursu zasługuje firma HobbyZone, która ufundowała fantastyczne stojaki do farb oraz wieże zamkową do mieszania kości. Obserwując rozwój produktów firmy jestem przekonany o jej sukcesie, sam będąc posiadaczem świetnego stolika do malowania.

Wszystkim Sponsorom raz jeszcze bardzo dziękujemy. Jesteśmy przekonani, że nagrody pójdą w dobre, malarskie ręce.

Drodzy, mamy nadzieję, że nasz konkurs zmotywuje Was do konkretnego działania. Zatem nie czekajcie, tylko działajcie – zaplanujcie, co chcecie pomalować i do roboty! Pamiętajcie, że młodsi mają swoją kategorię, dlatego też szansa na podium mocno wzrasta. W kategorii starszych graczy, apeluję do Mistrzów Pędzla o
niestartowanie w konkursie i danie szansy tym, którzy w starciu z Wami nie mają szans. W zakresie pytań, związanych z konkursem, tworzymy specjalny temat,
gdzie możecie pytać w sposób szczegółowy, a my będziemy starali się rozwiać Wasze wątpliwości.

Tak, jak wspomniałem na początku – już dawno nie było na Mitrilu konkursu, dlatego liczymy na Waszą obecność i będziemy wdzięczni za komentarze, co sądzicie o konkursie.

Pozdrawiamy,

 

Kalins, Gildor & Redakcja 

 

 

Ps. Podziękowania dla Luckero za przygotowanie grafiki konkursowej. 

Dołącz do dyskusji

 1. Huppcio · 17 listopada 2013 o 21:19

  Serio myślałeś, że ktoś da tu wyniki? 🙂

 2. jędrula_guard_of_erebor · 8 października 2013 o 08:09

  co by tu pomalować xD

 3. Barti · 23 września 2013 o 19:51

  Termin masz podany. 10 listopada kończymy, więc do tego czasu masz czas na założenie tematu, dodanie fotek z postępu prac no i fotek w pełni wymalowanego Warbandu, ze zrobionymi podstawkami.

 4. HUBERT.G · 23 września 2013 o 19:51

  sorki, już nic PS Ale moglibyście dac termin

 5. HUBERT.G · 23 września 2013 o 19:51

  sorki, już nic PS Ale moglibyście dac termin

 6. HUBERT.G · 23 września 2013 o 19:51

  jeśli chodzi o zgłosZenia do konkursu, to do jakiegos kpnkretnego terminu

 7. DariuS · 17 września 2013 o 22:22

  oooo.. dawno nic do lotra nie malowałem 🙂
  BTW, nie narzekajcie, że teraz czasu nie macie bo szkoła czy coś… W wakacje człowiek się bardziej rozleniwia i nie wiem czy byłoby więcej prac…

 8. Off · 16 września 2013 o 21:47

  ludzie, wakacje zle, po wakacjach tez zle, albo wszystkich nie ma albo brak czasu. Po to sa te dwa miesiace zeby nie marudzic, gosh!

 9. Zdobyslav31 · 15 września 2013 o 00:19

  Hmm… Wielce chędogi konkurs… Zobaczę jak z czasem bo też nie pamiętam jak on wygląda. Ale może coś wygospodaruję…

 10. Hawk · 15 września 2013 o 00:19

  zacna inicjatywa szkoda że nie wakacje bo teraz to zapomniałem jak wygląda wolny czas 😛

 11. Kalins · 15 września 2013 o 00:19

  Kacperwojno – nie możemy naginać zasad. Rohańczycy są dość popularni i może uda Ci się kilku załatwić. Masz jeszcze chwilę czasu.

  Pozdrawiam,
  Kalins

 12. kacperwojno · 15 września 2013 o 00:19

  Czy ewentualnie gdyby było mało chętnych na grupę young blood painters to mógłbym wystartować z Theodenem i 8 rohhirimami?

 13. Pułkownik · 15 września 2013 o 00:19

  Teraz?!
  Z początkiem wakacji nie łaska? Gdy jest czas…?
  Warband z którym mogłem wystartować jest właśnie wykańczany…

  No cóż może zdążę wymalować następny ale ciężko będzie.

 14. Kalins · 15 września 2013 o 00:19

  Flares – nie ma limitu terminowego na zakładanie konkursowych tematów. Limit jest tylko na zakończenie pracy.
  Kędzior – dziękuje za deklarację. Być może skorzystamy w przyszłości.

  Pozdrawiam,
  Kalins

 15. fleres · 15 września 2013 o 00:19

  Do kiedy można zakładać nowe konkursowe tematy?

 16. edzioR_vo · 15 września 2013 o 00:19

  Fajnie, że się pojawił wreszcie kolejny konkurs 🙂 Ciekaw jestem, czy starczy uczestników, bo jednak nieco mniej życia ostatnio na stronce, jak też i w całym LotRze.
  Mój warband się nie załapie, ale pokażę go mam nadzieję niebawem – skończonego, to może kogoś jeszcze natchnie 🙂

  Ciekawy też skład jury macie. Jeśli byłaby potrzeba, to ja też mogę pooceniać cudze malowanie, zazwyczaj robię to tylko w celach konstruktywnego wsparcia, a tu mógłbym też mieć jakiś wkład w wyniki 🙂

  PozdRawiam

 17. fleres · 15 września 2013 o 00:19

  Witam, czy warband do pomalowania może składać się z 6 uruk-hai z mieczami i 6 z pikami + mauhura/vrasku??

 18. Barti · 15 września 2013 o 00:19

  ~HUBERT.G – Na wiek patrzymy rocznikami – tak jak w regulaminie. ~Tomek TT Sztandar – zależy. Borek czy Gamling ze szmatką to bez wątpienia bohater, zwykły piechur z proporcem pod kapitana, czy bohatera nie podchodzi.
  ~kacperwojno – Z Rohanu i Elfów warbandu nie ulepisz, więc nie. Warband budujesz według podręcznikowych zasad.
  Padło jeszcze pytanie o repainty – zmywasz/podkładujesz figurki i możesz startować.

 19. Dwimmerlaik · 11 września 2013 o 19:50

  Wtedy wszyscy z września 1997 roku stwierdzili by, że są tylko o 2 miesiące starsi od ciebie więc też powinni się zaliczać do kategorii young. Wtedy to samo zrobili by wszyscy z lipca 1997 roku i tak dalej. Granice muszą być określone, i nie powinno się ich zmieniać zależnie od woli uczestników.

 20. HUBERT.G · 11 września 2013 o 19:50

  kurde , a możę zrobią zmiane w zasadach!?!!!

 21. Thorot · 11 września 2013 o 19:50

  Wyraźnie jest ze rocznik 1997 czyli 15/16 lat i starsi idą do starszej kategorii. Raczej na rocznik patrzymy a nie miesiąc

 22. Tomek TT · 11 września 2013 o 19:50

  Czy sztandar jest jednostką szeregową?

 23. HUBERT.G · 11 września 2013 o 19:50

  mam pytanko , jestem z listopada 1997 , mam 15 lat ,=> która jestem kategoria?!

 24. Thorot · 11 września 2013 o 19:50

  Ech zgłosił bym moją przerobioną bandę orków ale większość ma już podstawowe barwy a to je dyskwalifikuje nie?

 25. mnil · 11 września 2013 o 19:50

  super, postaram sie wziac udzial po powrocie 😉

 26. kacperwojno · 11 września 2013 o 19:50

  Do adminów: Czy można dać do oddziału jednostki z dwóch różnych ras, np. Uruk-Hai i gobliny lub elfy i rohan?

 27. Anonymous · 11 września 2013 o 19:50

  Dozwolone są repainty? Mam dosyć dużo starych ( często polamanych ) figsow, z których większość była juz w większym, lub mniejszym stopniu pomazana. I tu ponawiam pytanie. Czy ci rekonwalescenci mogą wystartować w konkursie?

 28. Ismaril · 11 września 2013 o 19:50

  Super, że jakiś konkurs malarski:) Gdyby nie brak czasu na pewno wziąłbym udział.

 29. Micho · 11 września 2013 o 19:50

  Na pewno wezmę udział, na skonwertowanie czeka paru black dragonsów i łuczników Easterlingów, szeregowiec musi dostać awans na stopień kapitana.
  Motywacja jest, więc DO DZIEŁA!

 30. Grond · 11 września 2013 o 19:50

  A nie za radą huppcia.

 31. Grond · 11 września 2013 o 19:50

  Juniory do 15!

 32. Huppcio · 11 września 2013 o 19:50

  Juniory do 18 roku życia!

 33. Off · 11 września 2013 o 19:50

  o gosh, co to za tekst : o kto to zatwierdzil, bo na pewno nie ja. Poki co, moj wklad w to to tylko figurowanie wsrod jurorow : (

  jednak co jak co, propsy dla sponsorow.