Malarski blog Viruka #update 12.05.2010#

Tylko dla WIPów.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
Hagen92
Ambasador z Mordoru

Post autor: Hagen92 » 05 gru 2009, 15:48

Generalnie nie powala. Jeśli miałbyś zamiar pomalowac całą armię na takim poziomie, to byłoby super :D . Ale jako taka samotna sztuka to mogłeś się bardziej postarac ;) .

Talismany dużo lepsze :P .
"...victory is not strength through numbers, it's all a matter of the heart..."

Awatar użytkownika
Viruk
Honorowy Redaktor

Post autor: Viruk » 07 gru 2009, 17:31

Matias pisze:Viruk czym rojaśniałeś regal blue :)?
Używałem na nim trzech kolorów, regal blue, ultramarines blue i space wolves grey. Pancerz to na początek regal a później mieszanka 50/50 z ultramarine i później już tylko rozjaśnianie krawędzi coraz jaśniejszymi kolorkami.
Chciałem tutaj po prostu przećwiczyć nieco inną technikę, której nie miałem wcześniej okazji użyć. Kolejny SM będzie już malowany inaczej. W każdym razie dzięki za komentarze :)
Moja galeria i mój WIP, komentarze mile widziane.

Independent Painters

Awatar użytkownika
Simonu
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: Simonu » 11 gru 2009, 21:15

Powiem Ci że każda twoja figurka jest coraz lepsza, ten jakis rektor UJ pomalowany na "filotowo-różowo" wyszedł badzo dobrze, swietnie dobrałeś i wykorzystałeś te barwy ;)

Awatar użytkownika
Viruk
Honorowy Redaktor

Post autor: Viruk » 17 gru 2009, 11:58

Drugi SM na warsztacie, a dokładniej Sicarius który leżał spodkładowany u mnie już ponad rok :) Zacząłem od nawiercenia otworów w figurce i częściach które będą doklejane i po dokładnym przypasowaniu mniejsze części zostawiłem na korku - bez tego nei miałbym szans na ich pomalowanie, ta figurka jest bardzo mocno zabudowana. Póki co wygląda to tak:

[center]Obrazek[/center]

Dodano po 1 dniu 23 godzinach 49 minutach 41 sekundach:

Update:

Obrazek

Póki co jest tylko podstawka, power armour i złote metalliki. Mój aparat nie wychwytuje takich subtelności ale złoto było glaze'owane fioletem i zielenią więc w rzeczywistości ma ciekawy odcień.

Independent Painters

Awatar użytkownika
PawelPawel
[Własny wybór]

Post autor: PawelPawel » 17 gru 2009, 13:35

ALe armora to chyba jeszcze rozjaśnisz, co?
W ogóle płaski jest jakoś :wink:
Pawlo
"(...)w liceum pojechałem z klasą do wiednia i łaziłem po tej artystycznej ziemi w dresach xP"

Awatar użytkownika
Viruk
Honorowy Redaktor

Post autor: Viruk » 18 gru 2009, 0:07

Faktycznie, słabiutko to wygląda jak teraz patrzę na tą fotkę, w rzeczywistości pancerz jest ciemniejszy i widać na nim delikatne rozjasnienia. Zrobiłem teraz fotkę na szybko, może troszkę lepiej to widać. Ech, czas już najwyższy na wymianę aparatu ale to niestety najwcześniej za kilka miesięcy...

Independent Painters

Awatar użytkownika
Guldur
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: Guldur » 18 gru 2009, 9:26

Figurka bardzo games-workszopowo wyszła. IMO najlepiej wyszedł armor na tym latawcu ;). Jak byś chciał poprawiać zbroję to najlepiej wzoruj się na tym plecaku bo on najlepiej wygląda.
WIP, Galeria zapraszam do komentowania :D

Awatar użytkownika
Haldir
Honorowy Redaktor

Post autor: Haldir » 18 gru 2009, 9:31

Dalej IMO za jasny pancerz. NIe ma głębi. Jakbyś z trochę ciemniejszego kolorku wyciągnął byłoby super, ew. rzuć jakieś cienie teraz to będzie się prezentował o niebo lepiej ;)
God...my brilliance is now becoming a bit of a burden...get back to me.

http://independent-painters.blogspot.com/

Awatar użytkownika
PawelPawel
[Własny wybór]

Post autor: PawelPawel » 18 gru 2009, 14:45

Ano, Haldir dobrze prawi!
Ogółem to sorki ale mi to wygląda na kolor bazowy+ lekkie rozjaśnienie.
Ja bym pocisnął do białego przez błękit a przyciemniłbym jakąś mieszanką encahnted blue z czernią.
:wink:
Pawlo
"(...)w liceum pojechałem z klasą do wiednia i łaziłem po tej artystycznej ziemi w dresach xP"

Awatar użytkownika
Viruk
Honorowy Redaktor

Post autor: Viruk » 20 gru 2009, 13:20

Póki co skończyłem banner, wygląda tak:
[center]ObrazekObrazek[/center]

Sicariusowi domalowałem kilka detali. Ten krzyżyk na lewym nakolanniku będzie przemalowany ;)

Independent Painters

Awatar użytkownika
PawelPawel
[Własny wybór]

Post autor: PawelPawel » 20 gru 2009, 13:27

Schludna robota. Sztandar dla nie których może wydawać się mało płynny <te zagłębienia> ale mi się podobają więc nie marudzę.
Fajnie, napis "sicarius" bardzo wporzo.
Rozjaśniłbym jednak metaliki
:mrgreen:
Pawlo

Awatar użytkownika
Viruk
Honorowy Redaktor

Post autor: Viruk » 21 gru 2009, 10:20

Sicarius skończony, wrzuciłem zdjęcie do mojej galerii i będę wdzięczny za komentarze :)

A tutaj daję jeszcze dodatkowe zbliżenia:
1, 2, 3, 4, 5.

Zacząłem też kolejną figurkę, na warsztacie wylądował Sigvald the Magnificent. IMHO bardzo fajna figurka, klimatyczny Slaaneshowy chaośnik. Póki co tylko wydrybrushowałem podstawkę i zabiorę się dzisiaj za zbroję.

[center]Obrazek[/center]

Nie mam póki co pomysłu na to jak mu pomalować miecz. Pewnie dam na nim krew ale jakby ktoś rzucił jakimś fajnym tutorialem w którym jest parę słów o malowaniu ostrzy (metalikami) to byłbym wdzięczny.

Independent Painters

Awatar użytkownika
TonyStark
Redaktor

Post autor: TonyStark » 21 gru 2009, 10:32

Sicarius wyszedł naprawde super, masa kolorów które doskonale do siebie pasują, sztandar rewelka :) dziwną ma tylko tą podstawke(może jestem za bardzo przyzwyczajony do tych lotrowych :roll: ) taka pusta :P

Gildor wrzucił arta na główną ,coś może pomóc :P chociaż nie wydaje mi się ,że ty potrzebujesz pomocy ;)

Czekam aby podziwiać twoją kolejną doskonałą prace :)

pozdro,
Wszystkich graczy z Krakowa zapraszam do naszej grupy na Facebooku! -->LotR w Krakowie<--

Awatar użytkownika
Viruk
Honorowy Redaktor

Post autor: Viruk » 21 gru 2009, 10:38

Dzięki za komentarz :)

Co do podstawki to myślałem nad jakąś posypką albo śniegiem ale szczerze to nie wiem jak wygląda roślinność w uniwersum 40K i nie chciałem przekombinować ;) Poza tym myślę że model sam w sobie jest na tyle kolorowy że dla zrównoważenia dam mu prostszą podstawkę (oczywiście można go wyjąć z tej dużej co widać na ostatnim zdjęciu).

Efekt krwi z tutka gildora jest fajny i pewnie pokombinuję coś w tym kierunku tylko zanim dodam krew muszę najpierw jakoś sobie poradzić z tą dużo powierzchnią ostrza i nie za bardzo mam pomysł jak się do tego zabrać :)

Independent Painters

Edd
Treser wargów

Post autor: Edd » 21 gru 2009, 11:07

Praca bardzo ładna pod względem technicznym.
Niestety muszę troszkę pomarudzić, gdyż Sicarius jak na Kapitana Ultramarines jest za mało niebieski :D Kolor pancerza bardziej pasuje do zakonu Space Wolves.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prace w toku ”