Pomysły JAAL'a na konwersje...

Zamienił stryjek na siekierkę kijek.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
JAAL
Gobliński jeździec

Pomysły JAAL'a na konwersje...

Post autor: JAAL » 27 lis 2013, 10:22

Witam wszystkich.
W wolnych chwilach pracuję nad architekturą Easterlingów.
( http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=14303 )

W trakcie tych prac postanowiłem urozmaicić moje wizualizacje skonwertowanymi figurkami Easterlingów.
Niestety w necie nie ma tego za wiele, a jeśli jest coś, to zdjęcia są w większości nie do przerobienia do potrzebnej mi formy graficznej.
Dlatego wpadłem na pomysł, żeby samemu skonwertować figurki, ale tylko graficznie w elektronicznej formie. Efekt wydał mi się zadowalający na tyle, iż zacząłem konwertować więcej...

Taki sposób konwertowania może być ciekawą formą "próbowania" prawdziwych konwersji, i efekt w dodatku jest w kolorze. Jedynym minusem jest jednowymiarowość grafiki...niestety.

Co sądzicie o pomyśle na "wirtualne konwertowanie", a właściwie projektowanie konwersji?

...poniżej moje próbki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id= ... add1=jaal3
http://www.fotosik.pl/u/jaal3/album/1538140

pozdrawiam
JAAL
Ostatnio zmieniony 30 lis 2013, 15:47 przez JAAL, łącznie zmieniany 1 raz.
elen sila lumenn omentielvo

Awatar użytkownika
Strider
Sztygar regionalny

Post autor: Strider » 27 lis 2013, 19:15

JAAL pisze:Co sądzicie o pomyśle na "wirtualne konwertowanie", a właściwie projektowanie konwersji?
Pomysł jest ciekawy, jednak jestem daleki od nazwania go dobrym. Oczywiście praca którą wykonałeś jest świetna, a same modele bardzo mi się podobają, jednak trzeba na to spojrzeć z szerszej perspektywy. Nie każdy przecież ma doświadczenie i umiejętności aby swoje pomysły ubrać w tak ciekawą formę graficzną. Kolejna sprawa to czas...

Dla mnie jest to obecnie zdecydowanie bardziej efektowny niż efektywny projekt . Nie ukrywam jednak, że z chęcią przeczytałbym w jaki sposób tworzysz tego typu grafiki (od strony technicznej). Mógłbyś opisać cały projekt?

Jeszcze raz gratuluje świetnej roboty i bardzo ciekawych projektów konwersji. Masz zamiar nadać im realną formę?

Pozdrawiam :)
You'll Never Walk Alone

Awatar użytkownika
JAAL
Gobliński jeździec

Post autor: JAAL » 28 lis 2013, 0:14

Kamikaze pisze:... Nie każdy przecież ma doświadczenie i umiejętności aby swoje pomysły ubrać w tak ciekawą formę graficzną. Kolejna sprawa to czas...

... z chęcią przeczytałbym w jaki sposób tworzysz tego typu grafiki (od strony technicznej). Mógłbyś opisać cały projekt?

...Masz zamiar nadać im realną formę?
Przyznaję, że przedstawione przeze mnie wizualizacje wymagały sporo pracy. Są to wizualizacje "skonwertowanych graficznie" figurek, przerobione w programie do projektowania (PRO100). Cały proces jest dość skomplikowany i pracochłonny. Przedstawiłem tam kilkanaście z kilkudziesięciu konwersji wymyślonej przeze mnie elity Easterlingów- Dragon Warriors.
Ale do zrobienia samych konwersji nie potrzeba wcale wiele pracy.
Wydaje mi się, że każdy jest w stanie zrobić takie konwersje, nie mając żadnego doświadczenia graficznego. Proponuję robienie konwersji, nie wizualizacji...

Program w którym robiłem konwersje to... Paint :D prosty graficzny programik, który chyba każdy zna :?:
Skopiowane ze strony GW grafiki z interesującymi mnie figurkami wklejam do paint'a, wyrównuję wielkość figurek aby była mniej więcej taka sama i zaczynam konwertować: wycinam, wklejam, obracam, dorysowuję itd... jak w prawdziwej konwersji, tylko "płasko"
To naprawdę jest proste...

Poniżej skonwertowany przeze mnie w 15 min. banner Uruków z Mordoru( rozrysownie procesu kowertownia zajęło 45min. :smile: )

Obrazek
tak to robię...

Obrazek
...a taki jest efekt.

http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id= ... add1=jaal3
http://www.fotosik.pl/u/jaal3/album/1538586/1?show=3

Uzyskanie takiego "próbnego"efektu w realu trwałoby chyba dłużej...

Czy zamierzam nadać realną formę swoim pomysłom? Nie wiem. Chciałbym...
Mam sporą kolekcję figurek i wciąż mniej czasu na hobby. Moja rodzina w ciągu ostatnich dwóch lat powiększyła się o dwóch synów :D
Może ktoś zainspirowany moimi pomysłami zrobi realne konwersje... byłbym sam ciekaw jak wyjdą...
Jeśli będzie zainteresowanie tematem przedstawię więcej moich "graficznych konwersji".

pozdrawiam
JAAL

Awatar użytkownika
Strider
Sztygar regionalny

Post autor: Strider » 05 gru 2013, 14:22

JAAL pisze:Proponuję robienie konwersji, nie wizualizacji...
W takim razie to jest już zupełnie inna rozmowa ;)
JAAL pisze:Może ktoś zainspirowany moimi pomysłami zrobi realne konwersje... byłbym sam ciekaw jak wyjdą...
A nie szkoda Ci, że Twoje pomysły wykorzysta ktoś inny? Podtrzymuje zdanie, że powinieneś przynajmniej spróbować nadać im realną formę ;)

JAAL pisze:Jeśli będzie zainteresowanie tematem przedstawię więcej moich "graficznych konwersji".
Ja z chęcią zobaczę Twoje kolejne projekty.

Pozdrawiam
You'll Never Walk Alone

Awatar użytkownika
JAAL
Gobliński jeździec

Post autor: JAAL » 17 gru 2013, 0:55

Witam
Ostatnio miałem sporo pracy, ale wracam już do tematu...
Kamikaze pisze:...
A nie szkoda Ci, że Twoje pomysły wykorzysta ktoś inny? Podtrzymuje zdanie, że powinieneś przynajmniej spróbować nadać im realną formę ;)
...
Ja z chęcią zobaczę Twoje kolejne projekty...
Jestem przyzwyczajony,że ktoś korzysta z mich pomysłów - jestem architektem :smile:
Jak zawsze, tak i w tym przypadku, mam satysfakcję z bycia autorem pomysłu i raczej nikt mi tego nie odbierze :D

Co do nadawania realnej formy moim pomysłom, to kiedyś próbowałem konwersji na goblinach i orkach - może przy okazji wrzucę kilka zdjęć w nowym temacie.

A jeśli chodzi o konwertowanie Easterlingów, to bardzo bym chciał i może faktycznie coś "dłubnę". Wiem jednak, że ilość pomysłów, które już dziś mam wstępnie przygotowane, przerasta moje możliwości czasowe.

Dziś wrzucam fotkę skonwertowanych graficznie eastów, pokazującą strukturę i schematy kolorystyczne pierwszego legionu nowej armii Easterlingów.
Dragon Warriors - GOLDEN DRAGON LEGION

Obrazek

To tylko graficzna konwersja - projekt realnej...
...oczywiście realne konwersje mogłyby mieć bardziej dynamiczne pozy, ale to praca na przyszłość.

Czekam na uwagi i opinie...
pozdrawiam
JAAL
Ostatnio zmieniony 19 cze 2016, 9:12 przez JAAL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Strider
Sztygar regionalny

Post autor: Strider » 18 gru 2013, 21:44

Bardzo przyjemny projekt. Widać, że włożyłeś sporo pracy i serca(?) w ten oddział. Muszę przyznać, że w sumie to nie mam się do czego przyczepić. Modele są oryginalne, mają fajny klimat i nie są przekombinowane. Moimi ulubieńcami zostają zakapturzeni easterlingowie z podwójną bronią (miecz i sztylet) oraz dwa modele dowódców znajdujące się po środku comandu. Szkoda, że to jedynie projekty a nie realna armia...
JAAL pisze:Co do nadawania realnej formy moim pomysłom, to kiedyś próbowałem konwersji na goblinach i orkach - może przy okazji wrzucę kilka zdjęć w nowym temacie.
Zrób to koniecznie :) Jeśli są równie ciekawe jak projekty które nam zaprezentowałeś, to zainteresowanie tematem powinno być spore.

Pozdrawiam
You'll Never Walk Alone

Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

Post autor: Barti » 18 gru 2013, 22:14

Fajni Ci Easterlingowie - niektóre projekty na prawdę mega, aż chciałoby się powiedzieć - wyślij do GW, może zrobią z tego użytek (za kilka lat, jak źródełko Hobbita się wyczerpie). Podoba mi się pomysł z dodatkowymi mieczami na plecach - szkoda tylko, że to nie prawdziwe modele i że nie masz fotki prezentującej oddział od mniej reprezentacyjnej strony, czyli od tyłu, tak, żeby zobaczyć m.in sposób mocowania tej dodatkowej broni.

Sztandarowy MUH też ładny - chodził mi po głowie pomysł, żeby Elity moich armii (Fontanny/Khazadzi, itd.) doczekały się właściwych sobie commandów, kapa krasnoludów przerobiłem nawet na kapa Khazadów, zacząłem szykować też Khazada ze sztandarem i się urwało, ale... może na powrót z tym ruszę dzięki Tobie.
Uncertain the future is...

Awatar użytkownika
PawelPawel
[Własny wybór]

Post autor: PawelPawel » 18 gru 2013, 22:27

Rewelacja :D

Awatar użytkownika
JAAL
Gobliński jeździec

Post autor: JAAL » 26 gru 2013, 0:24

Witam
Dziękuję za komentarze

Barti pisze:... chodził mi po głowie pomysł, żeby Elity moich armii (Fontanny/Khazadzi, itd.) doczekały się właściwych sobie commandów, ...i się urwało, ale... może na powrót z tym ruszę dzięki Tobie.
Cieszę się, że dzięki moim pomysłom zainspirowałem Cię do własnej pracy - o to chodziło, bo nie robię tych projektów tylko dla siebie. Chętnie zobaczę Twoje prace - daj znać jak coś zrobisz.
Barti pisze:... Podoba mi się pomysł z dodatkowymi mieczami na plecach - szkoda tylko, że to nie prawdziwe modele i że nie masz fotki prezentującej oddział od mniej reprezentacyjnej strony, czyli od tyłu, tak, żeby zobaczyć m.in sposób mocowania tej dodatkowej broni. ...
Hmm... A ja nie widzę problemu...
Tu są inspiracje:
http://www.paddywhack.co.nz/sword-holde ... ord-holder
http://www.ebay.com/itm/Double-Dragon-N ... 1240150797

A tu mój projekt:
Obrazek

OPIS
1- Easterlingowie mają pas i "szelki" do mocowania zbroi ( zaznaczone strzałkami)
2- do pasa i "szelek" mocuję backpack z miejscem na broń
3- zaprojektowane przeze mnie płaszcze Eastów są bez rękawów i mają na środku
pleców rozcięcie
4- Przy zakładaniu płaszcza backpack przechodzi przez rozcięcie i broń jest na płaczu.
Jednocześnie wojownik może zdejmować płaszcz, bez potrzeby zdejmowania broni...
Pod kreską warianty mocowania mieczy a plecach
- w skórzanych obejmach (trochę luźne i oprócz rozcięcia dodatkowe paski pod
kołnierzem - trzeba odpinać żeby zdjąć płaszcz)
- w pochwach na backpack'u
- w obejmach na backpack'u

Kamikaze pisze:...Szkoda, że to jedynie projekty a nie realna armia...
JAAL pisze:Co do nadawania realnej formy moim pomysłom, to kiedyś próbowałem konwersji na goblinach i orkach - może przy okazji wrzucę kilka zdjęć w nowym temacie.
Zrób to koniecznie :) ...
Ja też żałuję, że nie są to realne figurki... ale pocieszam się tym, że każda figurka przecież kiedyś była jakimś projektem :smile:
Zrobię w wolnym czasie (przerwa świąteczno-noworoczna) dobre fotki goblinom i orkom, i wrzucę na forum.

pozdrawiam i zachęcam do komentowania
JAAL
p.s.
Mam nadzieję, że niebawem przedstawię kolejny legion DRAGON WARRIORS.

Dodano po 3 dniach 23 godzinach 8 minutach 6 sekundach:
Barti pisze:...chodził mi po głowie pomysł, żeby Elity moich armii (Fontanny/Khazadzi, itd.) doczekały się właściwych sobie commandów...
Z kazji świąt mały prezent... :D

Obrazek

pozdrawiam
JAAL
Ostatnio zmieniony 19 cze 2016, 9:16 przez JAAL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Huppcio
Pomocnik Szamana

Post autor: Huppcio » 26 gru 2013, 9:29

Nie komentowałem Eastarlingów bo troszkę nie mój klimat :) Teraz mnie zmusiłeś wrzucając tych Guardów :)

Easterlingowie spoko. Widać iż podobają Ci się armie elitarne, masz sporą wyobraźnię i fajnie że ją rozwijasz. Nie wiem co więcej napisać, na pewno wyglądają lepiej niż oryginalni.

Guardzi - istne cudo. Gdybym miał jakichś pod ręką to zacząłbym właśnie ich robić :) Świetny pomysł na urozmaicenie armii, w zasadzie to tak jakbyś stworzył osobny armylist. Bardzo klimatyczni, świetnie prezentowaliby sięna stole. Może zrobiłbyś coś z khazadami? :)

Pozdrawiam, huppcio
Godfryd pisze:
kozioł pisze:No i fajnie, zachęcam wszystkich do wyzywania się :)
Potemp Ty ch*u!

Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

Post autor: Barti » 26 gru 2013, 12:16

Jest po prostu pięknie... Świątecznie dziękuję :)
Uncertain the future is...

Awatar użytkownika
PawelPawel
[Własny wybór]

Post autor: PawelPawel » 26 gru 2013, 13:02

Konwersja tych ludzików żeby wyglądały tak dobrze jak na Twojej grafice to nie lada wyzwanie :D Jakie masz plany wydawnicze? Pracujesz nad jakimś innym projektem? Bardzo pomysłowe są i inspirujące do działania.
Swoją drogą, możesz kiedyś zrobić dowcip angolom albo niemcom i wrzucić to na ich forum mówiąc,że dowiedziałeś się z tajnego źródła,że GW planuje reedycje starych modeli :lol:

Awatar użytkownika
JAAL
Gobliński jeździec

Post autor: JAAL » 27 gru 2013, 1:29

Witam
Dziękuję za komentarze...
Barti pisze:...Świątecznie dziękuję :)
Nie ma za co - ja również zostałem zainspirowany przez Ciebie ...

Huppcio pisze: Może zrobiłbyś coś z khazadami? :)
Są w trakcie przerabiania. Planowałem zrobić ich z Fontannami, ale okazali się o wiele trudniejsi do "skonwertowania" :smile:

gildor pisze:...Jakie masz plany wydawnicze? Pracujesz nad jakimś innym projektem? ...Swoją drogą, możesz kiedyś zrobić dowcip angolom albo niemcom ... mówiąc,że ...GW planuje reedycje starych modeli :lol:
Początkowo była i w zasadzie jest głównym projektem Architektura Easterlingów.
Pomysł konwersji graficznych zrodził się przy okazji. Cały czas pracuję nad nową twierdzą Eastów, budynkami jak koszary, stajnie, małymi obiektami jak studnie, mostki, daszki.
Jeśli chodzi o konwersje graficzne to właśnie pracuję nad Khazadami, a dość mocno zaawansowane są prace nad dwoma kolejnymi legionami Eastów, nad kilkoma oddziałami specjanymi także dla Eastów. Zacząłem także przygotować dwa projekty:"URUKS OF MORDOR" i 'KHANDISH ROYAL GUARD".

W zasadzie droga do przerobienia wszystkiego co wydał GW, jest otwarta. :lol:

Myślałem o takim dowcipie z Nową armią Easterlingów - DRAGON WARRIORS, z linkiem na youtube'a do przygotowanego pokazu slajdów z jakąś dobrą muzyką np. taką:
http://www.youtube.com/watch?v=aFZw_nHdwKM

Poniżej próbny kadr do ewentualnego pokazu slajdów...
Obrazek

pozdrawiam
JAAL
Ostatnio zmieniony 19 cze 2016, 9:17 przez JAAL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
piotr1916
Treser wargów

Post autor: piotr1916 » 27 gru 2013, 12:17

Eselingowie na tym tle fajnie się prezentują. Chciałbym mieć taką armie na półce.
Fontanki też istne cuda :) Super pomysły,jeszcze raz Ci napisze,że szkoda że nie robisz takich konwersji w rzeczywistości.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
dakside
Treser wargów

Post autor: dakside » 27 gru 2013, 17:17

Widzę , że pomysłów na konwersje nie brakuje. Naprawdę ładnie to wszystko się przedstawia. Oby tak dalej :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwersje”