Wip - Montes

Tylko dla WIPów.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
Montes
Treser wargów

Wip - Montes

Post autor: Montes » 01 gru 2016, 11:48

Po kilku latach postanowiłem wrócić do gry, a wiązało się to też z odkopaniem pudełek z figurkami. Pierwszy na stół poszedł Mordor, który czekał na skompletowanie i wykończenie. Zasada jest jedna - morki nie mogą się powtarzać (mam ich teraz ok 50 sztuk..), a dodatkowo postaram się nadać im unikalny charakter (na ile będzie mi się chciało i będzie czas, bo muszę jeszcze nadrobić zaległości w CPM). Pierwsze wyniki prac:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Po kliknięciu możliwe powiększenie. Ostatnie zdjęcie to jeszcze wczesny WiP.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2017, 17:18 przez Montes, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

Post autor: Barti » 01 gru 2016, 18:10

Ciekawy projekt i dobre wykonanie. Na pewno będę Ci kibicował.
Uncertain the future is...

Awatar użytkownika
KaMiKaZee
Bębniarz z głębin

Post autor: KaMiKaZee » 01 gru 2016, 22:55

Super modele ! Czekamy na dalsze efekty ! Jakieś oryginalne malowanie przewidujesz czy raczej standard GW ?

Awatar użytkownika
Jeru
Opiekun Balroga

Post autor: Jeru » 02 gru 2016, 11:22

Jeżeli chcesz, żeby każdy morek był inny, skromna rada ode mnie. NIE konwertuj pierwszego tuzina. I już masz 12 unikalnych póz. Profit.

Rzuć okiem na mój art, wprawdzie są tam konwersje uruków na morki, ale może znajdziesz tam inspirację do czegoś.
http://www.mitril.pl/malowanie-makiety/ ... -Orcs.html
PS. Jak na razie, ten z pokiereszowanym łbem numenorejczyka to mój faworyt.

Awatar użytkownika
Elljandil
Gobliński jeździec

Post autor: Elljandil » 02 gru 2016, 12:39

Zapowiada się fajnie.

Awatar użytkownika
Montes
Treser wargów

Post autor: Montes » 12 gru 2016, 11:26

KaMiKaZee, nad malowaniem jeszcze nie myślałem. Skończyłem dopiero połowę figurek.. Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły to jestem otwarty na propozycje.

Jeru, częściowo tak zrobię, bo kilka morków w oryginalnych pozach jest całkiem ładnych. Reszta idzie pod nóż i GS :D

Cały czas do przodu (jak to pewien Pan mawiał :) ).Weekend pozwolił trochę podłubać i oto efekty.

Pierwsza jest z cyklu szybkich, łatwych ale nie do końca przyjemnych (zwłaszcza pan po lewej trochę mi krwi <dosłownie> napsuł).
Obrazek

Kolejne 2 figurki to dokończenie poprzednich prac. Z efektu jestem w miarę zadowolony ale ocenę pozostawiam wam.
Obrazek
Obrazek

Ten WiP to ukłon w stronę Jeru. Przeczytałem Twój art, znalazłem uruka wstanie agonalnym i zacząłem dłubanie.
Obrazek

Tutaj łapka (w fazie WiP) wiadomo kogo. Kupiłem bestie dość tanio przez co jestem zmuszony nad nią trochę popracować - dorobienie łapki to pierwszy punkt.
Obrazek

Na zakończenie głowa kolejnego orka-ochotnika. Brakuje mi jeszcze reszty ciała :D
Obrazek

Awatar użytkownika
*Garry
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: *Garry » 12 gru 2016, 21:13

Widzę, że pół kraju korzysta z pomysłów Jeru :D modele wyglądają bardzo fajne, zwłaszcza ten biegnący mi się podoba. zrobienie tak wielu różnorodnych póz nie jest wcale tak proste jak się może wydawać (widze po swojej armii) tak więc kibicuję ;)

Awatar użytkownika
Montes
Treser wargów

Post autor: Montes » 19 lut 2017, 15:12

Aktualizacji dość długo nie było ale po walce w sesji wrzucam coś nowego. Pierwsze 4 z 40 podstawek. Zdjęcia słabe ale nie mam lepsze światła..
http://www.fotosik.pl/zdjecie/1e2d5779e27af3c1
Warto coś tam jeszcze dodać? Oprócz kamieni mieszanka zieleni z dodatkami liście i drewna. Nie chciałem przesadzić z ilością dodatków.

Ta podstawka w nieco innym klimacie, testowałem Still Water.
http://www.fotosik.pl/zdjecie/22766499784224f7
http://www.fotosik.pl/zdjecie/39c68898e0879777

Awatar użytkownika
Paull7
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: Paull7 » 21 lut 2017, 9:51

Podstawki na pierwszym zdjęciu wyglądają spoko, natomiast na tych gdzie testowałeś wodę nic kompletnie nie widać ;/
Dopiero jak postawisz na nich figurki będzie widać czy za bardzo podstawki nie odrywają wzroku do modelu :P
Zapraszam do obejrzenia mojego WIP'a
https://www.mitril.pl/forum/viewtopic.p ... &start=180
Przyjmuję zlecenia na malowanie!

Awatar użytkownika
Montes
Treser wargów

Post autor: Montes » 11 maja 2017, 17:33

Mordor poszedł w odstawkę, głównie z powodu znudzenia. Teraz czas na małą odmianę. Początek armii Rohanu. Cel jest jasny - modele mają się nie powtarzać. Dodatkowo każdy z nich będzie miał topór, a większość łuk.

Zdjęcia pierwszych modeli:
1- podmiana i lekkie obniżenie broni
Obrazek
2 - podniesienie broni
Obrazek
3 - zmienione przedramię i łuk, pożyczone od innych kolegów
Obrazek
4 - wymienione przedramię. Ten Pan ma wrodzone opanowanie, więc będzie hamował heroiczne ataki towarzyszy
Obrazek
W modelach czasami będzie brakować toporów, które są jeszcze na etapie produkcji:
Obrazek

Tyle na dziś, pozostało ok. 25 modeli. Zapraszam do komentowania, aktualizacje postaram się robić na bieżąco.

Awatar użytkownika
Strider
Sztygar regionalny

Post autor: Strider » 11 maja 2017, 17:48

Bardzo ciekawy temat.
Szanuje postanowienie o konwertowaniu całej armii. Wiem ile czasu trzeba na to poświęcić ;)
Żałuje, że odstawiłeś Mordor bo oddział prezentuje się bardzo ciekawie. Widać kilka klasyków ale są też świeże pomysły. Dla mnie całość jak najbardziej na plus. Rohan też zapowiada się interesująco. Zmiany są niewielkie ale przy takiej ilości modeli będziesz miał jeszcze czas żeby zaszaleć.

Życzę postępów w pracy i pozdrawiam!
You'll Never Walk Alone

Awatar użytkownika
Elljandil
Gobliński jeździec

Post autor: Elljandil » 11 maja 2017, 22:37

Z jakiego materiału robisz topory?

Awatar użytkownika
Montes
Treser wargów

Post autor: Montes » 13 cze 2017, 8:09

Strider Wrócę do Mordoru kiedy znudzi mi się Rohan, nic straconego :)

Elljandil Głowica to odpowiednio obrobiony plastik (używam plastikowych tazo z Pokemonów, które zbierałem lata temu), a trzonek to drut miedziany 1mm.

Dzisiaj mała aktualizacja, bo znalazłem trochę czasu. W trakcie pracy z ostatnim pociąłem nie tylko figurkę ale i siebie, więc muszę trochę poczekać ze wznowieniem prac..

5 - zmienione przedramię i dorobiony toporek
Obrazek

6 - pożyczony tors z wersji pieszej, brakuje jeszcze wykończenia z GS'u
Obrazek

7 - tutaj trochę więcej konwertowania. Na razie ręka i głowa jest połączona z resztą ciała za pomocą tej "lepkiej: części GS'u żeby sprawdzić czy ułożenie jest poprawne. Docelowo na podstawce wyląduje też przeciwnik obrywający toporem.
Obrazek

Zdjęcia trochę słabe, bo słońca nie widać. Jak większy oddział będzie gotowy to wrzucę lepsze zdjęcia.

-------------------

Wracam z małą aktualizacją. Pierwsza 6 gotowa do malowania. Tym razem to Redshieldy, które będą różnić się kilkoma detalami od zwykłych jeźdźców. Obowiązkowo każdy z nich ma topór w łapie albo przytroczony do siodła.
Ustawienie na zdjęciu jest pod malowanie ale w przyszłości cała armia na pewno wyląduje na dioramie, aby wykorzystać niektóre pozy.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
bonuspl
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: bonuspl » 13 cze 2017, 15:45

fajne, dynamiczne a za razem nie przekombinowane pozy.

Nobuseri
Treser wargów

Post autor: Nobuseri » 13 cze 2017, 17:09

Nie mogę się doczekać aż ich zobaczę na turnieju w Bielsku!

Ten ze strzałą w tarczy jest moim absolutnym faworytem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prace w toku ”