Rozpoczynam zabawę / Jakie modele dokupić?

Jak przekonać rodziców i jaką armią rozpocząć grę w LotRa?

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Thein, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Vulpus
Treser wargów

Post autor: Vulpus » 17 mar 2008, 21:48

Ja na swoim pierwszym trunieju grając Morią byłem czwarty.
"Timidi mater non flet..."
Czy gobliny mogą robic za orkow, gondorczycy za wys. elfy, a inne gobliny za haradrimciów??
Napisał kolega najczęściej cytowanego usera

Kuras112
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: Kuras112 » 19 mar 2008, 5:32

Witam mam dylemat otóż dopiero zaczynam swoja przygodę z Lotrem a już pojawił się problem w postaci armii bardzo przypadły mi do gustu 2 armie Dol-Guldur oraz Agmar wink nie wiem którą z nich wybrać obie mają nie odparty klimat ale szczególną uwagę zwracam na Nazgule proszę doradźcie. Chodzi mi tu o czyste armie nie LOME itp

Awatar użytkownika
Imrihil
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: Imrihil » 19 mar 2008, 7:08

W Angmarze masz tylko Witch Kinga, a w Dol Guldur masz zwykłe Nazgule i Khamula (bez WK). Dol Guldur jest też bardziej urozmaicone pod względem jednostek. W Angmarze natomiast jest więcej bohaterów (że tak powiem) Imiennych (bo 4+smok), a w Dol Guldur masz praktycznie tylko Khamula i Saurona Nekromantę. Angmar kojarzy się bardziej z II erą, a Dol Guldur jest praktycznie ciągle. Chyba lepszy z tych dwóch jest Dol Guldur, ponieważ ma większą różnorodność szeregowców oraz Gigantyczne Pająki (i ich królową). najbardziej klimatyczne starcia Angmarem będą, gdy twoim przeciwnikiem będzie Arnor, a jak będziesz grał Dol Guldur, to klimatycznym przeciwnikiem będą Leśne Elfy... IMO lepsze będzie Dol Guldur...

Fingon
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: Fingon » 19 mar 2008, 9:58

Opuściłeś 3 bohaterów Angmaru ,a mianowicie Golfimbula , Burhdura i Gulavhara.
Do Dol guldur masz jeszcze Królową Pająków. Dol Guldur ma więcej jednostek...i to też się liczy. Jednak ja bym wybrał Angmar...ciekawa armia.
C.M.K.T.M.K.

Awatar użytkownika
Imrihil

Post autor: Imrihil » 19 mar 2008, 11:12

Fingon pisze:Opuściłeś 3 bohaterów Angmaru ,a mianowicie Golfimbula , Burhdura i Gulavhara.
Do Dol guldur masz jeszcze Królową Pająków.
Wcale nie opuściłem:
Imrihil pisze:W Angmarze natomiast jest więcej bohaterów (że tak powiem) Imiennych (bo 4+smok)
Tu chodzi mi o bohaterów właśnie tych co ty wymieniłeś i Witch Kinga! A Królową Pająków nazwałem "nieimienną" ;)

Ale tu racja - mało osób gra Angmarem...

khamul
Poskramiacz pająków

Post autor: khamul » 19 mar 2008, 14:34

Dol Guldur! Fajne, klimatyczna, przyszłościowa armia(wilkołaki i dark-hearted trees w drodze) Dzicy wargowie, pajączki, no i Khamull 8) !!! Do Angmaru nic się nie szykuje...

Awatar użytkownika
Xelios

Post autor: Xelios » 19 mar 2008, 15:29

rozśmieszacie mnie chodzi o początek że elfy są armią na początek to mnie rozbawiło żeby wygrać elfami trzeba znać ich taktykę moim zdaniem to jest moria ,rohan,mordor albo Isen
i co do wyboru między Dol-guldur albo Angmarem to wybrałbym dol-guldur bo ma pewniejszą przyszłość

dzięki i pozdro

Kuras112
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: Kuras112 » 19 mar 2008, 15:39

Witam no DG fajne ale kojaży mi sie z nazgulami kamulem i kasztelanami :wink: ale z tego co wiem to pewnie większość gra na 2 SQ masie orków i tam paru pajączkach :? a to dla mnie nie jest klimat a słyszałem że kasztelani są szitowi a dla mnie to wizytówka dla DG :x

Awatar użytkownika
Xelios

Post autor: Xelios » 19 mar 2008, 17:31

a ja powiedziałem że to jest klimat???????Masz całkowitą racje że grają na kupie orków może z 5 pajączków jak ktoś się wysili to spider qeen albo necromander(tu już rzadziej) same nazgule i kasztelany ale bym wybrał dlatego bo powiedz czym bym grął w Angmarze kupą orków jakimś bohem i paroma wargami więc wole pajączki

Awatar użytkownika
Maximus Vel Bols
Gobliński jeździec

Post autor: Maximus Vel Bols » 19 mar 2008, 20:02

A Spectry z White Dwarfa >?<

pzdr
Dla Mathiusa: Mini Max :D
Dla Khazada: Maxi King xD
*Siedzi Prutass i gra w Counter Strike, mama go woła: " Michał, kolacja!"
a Prutass na to " Roger That !" xD xD hahaha

Mróva
Pomocnik Szamana

Post autor: Mróva » 20 mar 2008, 9:32

Maximus Vel Bols pisze:A Spectry z White Dwarfa >?<
LoME jest nieubłagane :) A powoli się zadomawia w Polsce :wink:
Darth Vather pisze:Zna ktoś tytuł głównej muzyki z Władcy Pierścieni? Brzi to jakoś tak TaMTaMTaM TamTamTam TamTamTam TamTamTaaam Tam TamTam

Awatar użytkownika
Pawlo
Prezydent Elekt Morii

Post autor: Pawlo » 20 mar 2008, 9:34

Nie sądzę, by Angmar tudzież DG było armią na start. Są trudne w prowadzeniu, ale klimat mają. Nie wyobrażam sobie początkującego gracza, który wymiata tymi armiami.

Pawlo
And now, little man, I give the watch to you.

Awatar użytkownika
Bombel
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: Bombel » 22 mar 2008, 7:37

Dziwne naprawdę dziwnę pytanie:

Która armią (zło) można składać obecnie najbardziej chamskie rozpiski, odwalać najbardziej przegięty power gaming, wyskakiwać z najbardziej zaskakującą taktyką i stosować najpodlejsze czary/umiejętności/ogolnie nikczemne zagrywki na polu bitwy?

Doszedłem do wniosku ze mam juz dość moich High Elfiaków (chociaż to jedna z najbardziej klimatycznych armii) i przerzuce się na coś złego (Moria Mordor, Harad, Dol Guldur, co kolwiek) tylko teraz na co? Figurki nie mają żadnego znaczenia, pomaluje/skonwertuje tak, że będą mi się podobać, klimat tym bardziej nie, cenę jakoś przeboleje albo będe się czaił na allegro.

Jako ze mialem dosc powazny zastój z Lotr'em jakoś ostatnio jestes nie w temacie nowych zasad, wiec prosze o przyblizenie ktora armia jest obecnie "najbardziej powergamerska" :D

(chodzi mi o zwykłą armię, nie do LoME :))
Nienawidzę ludzi, którzy mądrość uważają za wtrącanie się w cudze sprawy, odwagę za brutalność, a uczciwość za donosicielstwo."
Konfucjusz

Awatar użytkownika
Guardian
Nadzorca Trolli

Post autor: Guardian » 22 mar 2008, 7:52

Bombel pisze: Dziwne naprawdę dziwnę pytanie:
Zdarza się. ;)
Bombel pisze:
Która armią (zło) można składać obecnie najbardziej chamskie rozpiski, odwalać najbardziej przegięty power gaming, wyskakiwać z najbardziej zaskakującą taktyką i stosować najpodlejsze czary/umiejętności/ogolnie nikczemne zagrywki na polu bitwy?
W zasadzie... Każdą, oczywiście powtórzę znany slogan, powtarzany od niepamiętnych czasów lotra, w kwestii tego typu pytań, otóż wszystko zależy od rozpiski, gracza i scenaruisza. :D
A jeśli chodzi o konkretną armię, to poleciłbym Harad, po ostatnim dodatku stał się naprawdę wypaśną armią z piechotą, jazdą, dwiema elitami, mocnymi herosami. Ew. do tego sojusz z Far Haradem i przegiętymi wielbłądami i berserkerami Haradu, czyli Mahudami.:mrgreen: Można by też spróbować z Mordorem, który zawsze posiadał ogrom jednostek a będzie do niego jeszcze dodatek z czarnuchami wiec warto poczekać. :D
Bombel pisze:
Doszedłem do wniosku ze mam juz dość moich High Elfiaków (chociaż to jedna z najbardziej klimatycznych armii) i przerzuce się na coś złego (Moria Mordor, Harad, Dol Guldur, co kolwiek) tylko teraz na co? Figurki nie mają żadnego znaczenia, pomaluje/skonwertuje tak, że będą mi się podobać, klimat tym bardziej nie, cenę jakoś przeboleje albo będe się czaił na allegro.
Jak mówiłem, jak Chesz złe (chodzi o stronę duchowo-etyczną, nie jakościową :P) PG to polecam Harad i Mordor. Dużo plastików, figurki ładne ect. ;)
Bombel pisze:
Jako ze mialem dosc powazny zastój z Lotr'em jakoś ostatnio jestes nie w temacie nowych zasad, wiec prosze o przyblizenie ktora armia jest obecnie "najbardziej powergamerska" :D
(chodzi mi o zwykłą armię, nie do LoME :))
Tutaj ciężko o jednoznaczną odpowiedź, ale sądzę, że jednak Harad. :twisted:
PozDrawiam
GuarDian
:D

Awatar użytkownika
Helm_
Treser wargów

Post autor: Helm_ » 22 mar 2008, 11:18

Wszystko zależy od tego co lubisz ;) .

Na przykład na Twierdzy zaraz będzie świeżutki Opis Isengardu. O innych Opisach Armii nie wspominając. Zawsze warto obaczyć przed ostatecznym wyborem ;) .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bitewne przedszkole, czyli co wybrać... ”