Rozpoczynam zabawę / Jakie modele dokupić?

Jak przekonać rodziców i jaką armią rozpocząć grę w LotRa?

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Thein, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Post autor: Ajas » 13 mar 2008, 15:35

Fensir pisze:PS. Ciekawe czy ktoś by sobie poradził czystymi Eastami jako pierwszą armią.
Ależ oczywiście - wystarczy tylko ODROBINA samozaparcia ;) a serio jest to możliwe Khamul z honorem broni armii estów przed zapomnieniem :) no i jedyna zła pancerna konnica - i jeszcze jak wygląda... :D

Pozdrawiam, Ajas :D
KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)
Jesteś z Poznania? kliknij!

Awatar użytkownika
Imrihil
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: Imrihil » 13 mar 2008, 19:29

Ale w armii easterlingów jest drogie wspieranie...
„Gdzież to Dunedainowie, o, Elessarze? Któż twoim krewnym w wędrówkę iść każe? To, co zgubione, z mgły się wyłania, Z północy jedzie już Szara Kompania. Dla ciebie mroczna ścieżyna, sąsiedzie; Trup strzeże drogi, co ku morzu wiedzie.”

Mróva
Pomocnik Szamana

Post autor: Mróva » 15 mar 2008, 18:28

Imrihil pisze:Ale w armii easterlingów jest drogie wspieranie...
Jaaaa :roll: Toci dopiero argument... Za to jest to wspieranie mogące miec jednocześnie tarczę i wspierac z 3 szeregu...
Darth Vather pisze:Zna ktoś tytuł głównej muzyki z Władcy Pierścieni? Brzi to jakoś tak TaMTaMTaM TamTamTam TamTamTam TamTamTaaam Tam TamTam

Awatar użytkownika
orlik
Treser wargów

Post autor: orlik » 15 mar 2008, 21:20

Wspieranie u Eastow jest bardzo dobre. Szczegolnie wtedy kiedy grasz Pelenor Fields Zło i możesz zrobic 3 szeregowke z moranonami w 1 rzedzie wtedy jest naprawde kozacko. Ja polecam Wysokie elfy krasie lub pancerny Gondor albo Lennikow bo jezeli ktos grac nie umie to ma wtedy duza obrone i sporo walki.

Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

Post autor: Kalins » 15 mar 2008, 21:53

W kolejności:

1/ Harad
2/ Easterlingowie
3/ Leśne Elfy

Pzdr,
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź.

Awatar użytkownika
xioze
Bębniarz z głębin

Post autor: xioze » 16 mar 2008, 9:06

Leśne Elfy - fajne na początek Tanio i można się pobawić
Gondor Harad Mordor - Dużo opcji
http://ksiazki.wp.pl/katalog/ksiazki/ks ... lwow_wilno
Mało jest książek w których nie dość że jestem na pierwszej stronie to i sami znajomi są tam ;)

Awatar użytkownika
polak
Treser wargów

Post autor: polak » 17 mar 2008, 14:22

która armia jest w miarę silna i tana żeby można zagrać od razu a nie 100% metale?
,,Kiedyś ludzie byli bliżej siebie,- potem nauczyli się zabijać na odległość"

Lif
Bębniarz z głębin

Post autor: Lif » 17 mar 2008, 14:47

wysokie elfy są na początek niezłe...2-3 boxy+gilgalad albo inny bohater i jest armie gdzieś na 600 pkt...Tylko żeby była ona ładna i tania to trzeba się bawić trochę(w sensie konwersje dwóraków na miecze z tarczami) :wink:

Awatar użytkownika
Pawlo
Prezydent Elekt Morii

Post autor: Pawlo » 17 mar 2008, 14:48

Jak mówił Kalins, Leśne Elfy. Kupujesz praktycznie same boxy + jakiś bohater.

Pawlo
And now, little man, I give the watch to you.

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Post autor: Ajas » 17 mar 2008, 15:44

Po erze gazetek LotR łatwo można wystartować grając Morią - gobasów Ci u nas dostatek :D i czasem taniuchny troll na Allegro się pojawi...

Pozdrawiam, Ajas :D
KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)
Jesteś z Poznania? kliknij!

Awatar użytkownika
Imrihil

Post autor: Imrihil » 17 mar 2008, 15:58

Według mnie Moria nie jest dla początkujących graczy, gdyż nie łatwo dowodzi się takimi hordami goblinów. Chyba, że mówimy o LoME, to wtedy z limitem możemy się pokusić o wystawienie więcej bohaterów dzięki czemu będziemy mięli więcej potęg lub dwóch szamanów dzięki którym gobliny nie będą aż tak szybko ginąć ;)
„Gdzież to Dunedainowie, o, Elessarze? Któż twoim krewnym w wędrówkę iść każe? To, co zgubione, z mgły się wyłania, Z północy jedzie już Szara Kompania. Dla ciebie mroczna ścieżyna, sąsiedzie; Trup strzeże drogi, co ku morzu wiedzie.”

Awatar użytkownika
polak
Treser wargów

Post autor: polak » 17 mar 2008, 18:24

Myślałem o czymś na 300-350 pkt. czy te armie też do tego się nadają?
,,Kiedyś ludzie byli bliżej siebie,- potem nauczyli się zabijać na odległość"

Awatar użytkownika
lewy1991
Treser wargów

Post autor: lewy1991 » 17 mar 2008, 18:28

Jezeli dopiero zaczynasz, malowanie i w ogole zbieranie, to proponuje Isengard. Co prawda duzo jednostek nie ma, ale jest dosc silny i tani.
http://img177.imageshack.us/img177/3396 ... wy1ws1.png
Tylko Widzew RTS!!! Widzew Ruch wojowników dwóch!!!

Stefan
Gobliński jeździec

Post autor: Stefan » 17 mar 2008, 20:36

Ja zaczynałem Morią (i gram nią z powodzeniem dalej). Na małe punkty, bez limitów, (takie 300) Moria jest wyśmienita. Takie wysokie elfy, nawet na Arwenie będą miały ok. 20 jednostek, a ty z 50. A grając Morią na pierwszych turniejach byłem około ostatniego miejsca. Teraz, po roku grania, byłem 5 na ostatnim challengerze lubelskim.
Wadą Morii jest to, że musisz nabrać trochę wprawy w kierowaniu taką masą. Ma również słabych bohaterów poza Balrogiem (chociaż on też jest trochę cienki z powodu braku potęgi).
Moria to jednak nie tylko masówka. Na LoME można sobie pomóc sojuszami, a i bębny, trolle, nietoperze nie są słabe.

Awatar użytkownika
Imrihil

Post autor: Imrihil » 17 mar 2008, 20:44

Stefan pisze:A grając Morią na pierwszych turniejach byłem około ostatniego miejsca (...) Wadą Morii jest to, że musisz nabrać trochę wprawy w kierowaniu taką masą.
No właśnie to pisałem w moim poprzednim poście :) Moria nie jest najlepsza na początek, choć jak się nabierze wprawy można cosik ugrać :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bitewne przedszkole, czyli co wybrać... ”