Mordor/Krasnoludy co wybrać ?

Jak przekonać rodziców i jaką armią rozpocząć grę w LotRa?

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Thein, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Jezus96
Czyściciel klatek Trolli

Mordor/Krasnoludy co wybrać ?

Post autor: Jezus96 » 22 lut 2019, 20:40

Cześć
Chciałbym zacząć zabawę z Lotrem, niestety podstawowy problem to wybranie, przynajmniej na początku, jednej frakcji którą zacznę rozgrywkę.
Zastanawiam się pomiędzy Mordorem a Krasnoludami (Khazad-dum), lubię obie frakcję ale jednak zawsze najbardziej lubiłem krasnoludy i tu pojawia się problem.
Myślałem o tym, żeby kupić Pelennor Box, najtaniej widziałem za 340 zł, sprzedać część dobra i dokupić jakieś dodatkowe jednostki/bohaterów mordoru. I tu pojawia się pytanie, jakie dokupić ?
Druga opcja, przyznam szczerze, że frakcja którą jednak bym wolał - czyli krasnoludy. Tutaj kompletnie nie wiem co musiałbym kupić domyślam się że box warriors of khazad-dum ale co poza tym ? Na pewno wadą jest konieczność dokupienia instrukcji która w przypadku mordoru jest w zestawie.
Będę wdzięczny gdyby ktoś doradziłby co kupić - zarówno w przypadku mordoru jak i krasnoludów, mój budżet to 500zł.

krakus
Treser wargów

Re: Mordor/Krasnoludy co wybrać ?

Post autor: krakus » 22 lut 2019, 21:11

Ostatnio zagrywam się w krasnoludach i powiem szczerze, że jest to bardzo fajna armia. Jest bardzo wszechstronna - można ją zbudować w oparciu o Balina lub o Durina. Z jednej armii robią się dwie kompletnie różniące się bohaterami. Krasie są wolne, ale wytrzymałe, a jak już coś dopadną - nie mają litości. Warriorzy to najmniej użyteczna jednostka w armii. Z bohaterów musisz mieć Durina i Mardina, Shieldbearera, kapitana i sztandar, do tego sporo khazad guard, kilku iron guard, na końcu warriorzy. W wersji z Balinem konieczny jest sam Balin, Gimli, Óin, Ori, Flói, khazad guardzi i na końcu warriorzy. Niestety jest to droga armia, bo jej trzon stanowią modele pakowane po 3 sztuki za 40zł. Jest bardzo wszechstronna ale też trudna. Trzeba dobrze dobierać cele i marne 5" ruchu nadrabiać heroiczną walką (Shieldbearer może ją inicjować za darmola).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bitewne przedszkole, czyli co wybrać... ”