Pytania początkującego

Jak przekonać rodziców i jaką armią rozpocząć grę w LotRa?

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Thein, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Twister
Czyściciel klatek Trolli
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2019, 19:11

Pytania początkującego

Post autor: Twister » 04 cze 2019, 19:31

Witam,
jestem wstępnie zainteresowany systemem jednak mam kilka pytań na które nie znalazłem lub znalazłem niejednoznaczną odpowiedź.

W artykułach strony znalazłem pewne uściślania LL do armii. Czy coś takiego dalej jest używane na turniejach? Jeżeli tak to gdzie to znaleźć?
Czy jest jakiś program/strona do robienia rozpisek? Wszystkie linki ze strony wygasły (swoją drogą chyba warto by to zaktualizować ;) )
Jak w skrócie wygląda balans między armiami? Są jakieś które wyraźnie odstawiają od reszty?

Na chwilę obecną to chyba wszystko, ale jak już uda mi się przebrnąć przez zasady to najprawdopodobniej pojawią się kolejne pytania ;)

zkajo
Czyściciel klatek Trolli
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2019, 12:35

Re: Pytania początkującego

Post autor: zkajo » 06 cze 2019, 14:00

Link do świeżego army buildera w excelu

Do rozpoczęcia zabawy potrzebujesz dwóch książek:
- Zasady główne
- Armie (są armie Hobbita i armie LOTRa dostępne jako oddzielne książki).

Do tego jest już pierwszy suplement który bazuje na Gondorze ale nie jest on wymagany w żaden sposób. W nim właśnie pojawiły się Legendarne Legiony.

Każdy turniej cechuje się swoimi zasadami czy restrykcjami, jednak zdecydowana większość używa wszystkiego co znajdziesz w podręcznikach. Jeśli chodzi o legendarne legiony, zwykle wygląda to tak że trzeba grać po prostu nim, bez żadnych sojuszy. Jeśli gra polega na dublach, to gracze często muszą wziąć jeden legion i podzielić się bohaterami - to zależy od turnieju.

W lotrze nie ma armii które są OP, ale są takie które po prostu biją inne. Wszystkim da się wygrać, wszystkim da się przegrać. Za OP często uznawane są Iron Hills, ale wiele osób po prostu nie wyrobiło sobie na nich żadnej strategii.

Awatar użytkownika
Dragowicz
Strażnik wyschniętej studni
Posty: 400
Rejestracja: 05 cze 2013, 12:38
Skąd: Tarnów

Re: Pytania początkującego

Post autor: Dragowicz » 06 cze 2019, 18:47

Iron Hills OP?, że co?, mnie tam szczerze nic nie przekonuje poza piechotą z d7 i s4, jeśli mówimy o mecie i armyliście top tierowym pod względem najlepszych opcji są to HE, Arwena za grosze z jednym z potężniejszych czarów w grze, bohaterowie z wysokimi wartościami walki czy konnica z Elrondem, która wymaga sporych umiejętności gry ale w zamian jest super w stosunku cena/jakość, idąc dalej sama piechota jest chyba oparciem większości rozpisek dobra o wsparcie z f5, coś jeszcze? hm?

Oprócz tego występuje dużo indywidualnych "OP" modeli branych pod regularne armie, jak Galadriela LOL, którą zna chyba każdy i grał nią lub przeciwko niej, jest tego sporo więcej z naciskiem na stronę dobra ale i zło ma kilka intrygujących profili przewyższających resztę, jak Shade jako zwiastun zła dla ludzi rzucających same 6 na wygranie walki czy SQ, która jest niesamowitym mordercą za te punkty, z piechoty na szczególną uwagę zasługują Morgul Stalkerzy czy Hunter Orki, dobro może pomarzyć o modelach za te punkty z dwoma atakami i s4 ;)

Z strony dobra ogólnie najlepiej składającą się pozycją jest HE+Laketown, chyba wiadomo dlaczego, sporo modeli, Gandalf prowadzący armie, tani bohaterowie, elfy mają Arwenę, silna kombinacja, często towarzyszy jej Galadriela LoL czy dogodny killer bohater elfów bądź Bard, ew. Thorin jako Król spod Góry albo Gwaihir.

Strona zła? jako regularny kloc chyba najlepiej sprawdzają się czerwone sojusze na Shade+SL i Stalkery/morki Kardush i wsparcie, ew coś na Hunter Orkach i Shade+SL ale tam nie mamy szamana.

A i kwestia jednego legendarnego Legionu, czyli Faramir Rangers, jest naprawdę mocny na takie 500-600pkt ;)
Każdy popełnia błąd, ale niektórzy są błędem...

zkajo
Czyściciel klatek Trolli
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2019, 12:35

Re: Pytania początkującego

Post autor: zkajo » 07 cze 2019, 15:24

Iron Hills OP?, że co?, mnie tam szczerze nic nie przekonuje poza piechotą z d7 i s4
Balisa i Goat Riders też są bardzo spoko. Wiele armii zła, gdzie dominuje S3 nie ma na taką obronę żadnej dobrej odpowiedzi, o ile nie chcą robić power-sojuszy z shadem czy czymś innym. Nie każdy lubi power-gaming. Przy walce z takimi często daje swoim Easterlingom toporki... chociaż tyle mogę :/

Awatar użytkownika
Dragowicz
Strażnik wyschniętej studni
Posty: 400
Rejestracja: 05 cze 2013, 12:38
Skąd: Tarnów

Re: Pytania początkującego

Post autor: Dragowicz » 07 cze 2019, 19:32

Balista IH? wypadła mi z głowy ;) ale tak, jest zacną maszynką i chyba wypada najlepiej z wszystkich w systemie, ale Goat riders? są tragiczni za te punkty powiedzmy sobie szczerze, dopłacając grosze mamy HE konno, o niebo lepsze, zwłaszcza że kozy biegają 8" a obalenie przed walką piechty niby ok, bo wyłączamy opcje przeciwnikowi oddania w razie przegranej walki, ale jest na +5 i nie zadaje ŻADNYCH obrażeń, dodatkowo nie możemy dokupić tarczy, a d7 by ich jakoś poprawiał, niestety spadają łatwo od popularnych morków itd ;p
Każdy popełnia błąd, ale niektórzy są błędem...

Twister
Czyściciel klatek Trolli
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2019, 19:11

Re: Pytania początkującego

Post autor: Twister » 15 cze 2019, 15:08

Zakupiłem Battle of Pelennor Fields i mam pytanko, mianowicie jak najlepiej skleić trolla? Tj. z jakim ekwipunkiem?

Awatar użytkownika
Barti
Redaktor
Posty: 2732
Rejestracja: 23 wrz 2007, 20:35
Skąd: Warszawa

Re: Pytania początkującego

Post autor: Barti » 17 cze 2019, 19:51

Hej,
Jako malarz-hobbysta z punktu widzenia skuteczności na polu bitwy Ci nie pomogę, ale zawsze możesz pomyśleć nad uzbrojeniem przyczepianym na magnesy w zależności od potrzeb.
Uncertain the future is...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bitewne przedszkole, czyli co wybrać... ”