Kampania "Losy Pierścienia decydują się w Łodzi"

Moderatorzy: Konradussss, Koshara, TonyStark, Mnil, Ismaril, fietu

Awatar użytkownika
*Garry
Strażnik wyschniętej studni
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:57
Skąd: Częstochowa

Kampania "Losy Pierścienia decydują się w Łodzi"

Post autor: *Garry » 18 gru 2017, 21:09

Kampania „Losy Pierścienia decydują się w Łodzi”

Informacje ogólne:
- koordynatorzy: Mateusz „Garry” Kot, Michał „Fishpriest” Rybarczyk
- czas trwania: sezon ligowy 2017/18

Założenia ogólne

W tym sezonie oprócz standardowych turniejów comiesięcznych będziemy równolegle przeprowadzać kampanię „Losy Pierścienia decydują się w Łodzi”. Założenia są proste, grając towarzyskie partyjki w Hobbita (turniej nie liczą) wystarczy, że będziecie nam podsyłać krótkie notki o przeprowadzonych bitwach. Całość przedsięwzięcia nie wymaga od Was regularności, grania ciągle tą samą armią czy z tą samą osobą. Gdy macie ochotę zagrać w czasie wolnym, po prostu umawiacie się i gracie tak jak Wam się podoba. Wystarczy, że podrzucicie nam wyniki. A po co nam one?

Chcemy alternatywną historię Drużyny Pierścienia. Na początku będziemy zbierać informacje od Was o Waszych bitwach i wyciągać wnioski mogące wpływać na losu Pierścienia np.
-Arnor pokonał Angmar – może to oznaczać, że Amon Sul nie zostało zburzone i Aragorn z Hobbitami przeciw Nazgulom (bitwa na Wichrowym Czubie) zyskają jakieś bonusy np. Resistant to Magic (w sumie Aragorn zyska ;) )
- Rohan pokonał Orków- to może oznaczać utrudnioną przeprawę Nazguli do Shire i np. tylko trojka ostatecznie tam się znajdzie
-Legolas zginął w bitwie – no cóż, w tej sytuacji do Drużyny Pierścienia dołączy ktoś inny – Glorfindel, może Lindir ;)
- Krasnoludy mogą w jakiejś bitwie pokonać Balroga i wtedy Drużyna będzie miała łatwiejszą drogę przez Morię

Od razu mówię, nie musicie grać jakichś książkowych czy filmowych bitew (nawet może lepiej je zostawić, bo one bardzo silnie mogą wpłynąć na fabułę), nie musicie się przejmować, że jakiś bohater w naszej improwizacji zginął – zawsze gracie tak ja chcecie i tym czym chcecie, my już będziemy się głowić, żeby jakieś wnioski wyciągać z tych bitew ;).

Gdy zbierzemy już sporo Waszych wyników zmieniających (albo nie zmieniających, bo i tak może być) w jakimś stopniu losy Drużyny wystartujemy z drugim etapem kampanii. Teraz oprócz w dalszym ciągu zbierania od Was wyników będziemy rozgrywać scenariusze stricte fabularne Drużyny Pierścienia – posiłkować się będziemy scenariuszami z DeAgostini dopasowując je do naszych potrzeb. Losy Drużyny będą się wiązać z bitwami typowo książkowymi czy filmowymi (które mam nadzieję w późniejszym czasie też zagramy) np.
- Pippin i Merry giną gdzieś po drodze co powoduje, że Enty nie biegną obalić Sarumana (dobra okazja do fajnego oblężenia Orthanku przez Rohan ;) )
- Na Amon Hen może zginąć Aragorn a nie Boromir i wtedy na polach Pelennoru nie walcza duchy tylko Boromir biegający ze sztandarem
- Sauron może odzyskać pierścień i wtedy pod Czarną Bramą walczy osobiście (z tym Boromirem co przeżył xD)

Naprawdę, opcji rozwinięcia fabuły są tysiące, wystarczą 2-3 zdania od Was np.

Gondor vs Mordor, dominacja, duża wygrana Mordoru, Faramir zginął, Boromir zabił dwa trolle, Shagrat zabił Madrila

My z tego będziemy starali się wyciągać wnioski dla fabuły i wrzucać informacje w kolejnych wpisach żeby temat żył ;)

Zaczynamy już teraz, grajcie i obserwujcie temat, bo „Losy Pierścienia decydują się w Łodzi”.

Awatar użytkownika
Jaskier
Redaktor
Posty: 443
Rejestracja: 01 kwie 2014, 16:23
Skąd: Warszafka

Post autor: Jaskier » 19 gru 2017, 10:20

Bardzo fajny, zabawny pomysł. Sam od dawna chce z kimś zagrać oblężenie Fornostu i obronić bliźniaczą fortece i podtrzymam tradycje koronowania tam kolejnych władców Arnoru(w koncu przed wojną z Angmarem uchodziła za taką ktorej sie nie da zdobyć).
Mam nadzieje ze uda sie zmienic bieg historii :D
Pozdrawiam, Marcin

Goblin Skryba
Gobliński jeździec
Posty: 91
Rejestracja: 30 lip 2016, 17:21
Skąd: małopolska

Post autor: Goblin Skryba » 19 gru 2017, 20:34

Świetna sprawa, właśnie chciałem się ostatnio pobawić takimi scenariuszami nastawionymi nie tyle pod turniejówkę co czysto klimaciarskie bitwy. Skoro ma to być kampania to czy zakładamy jakieś powiązanie wszystkich bitew, czy też każdy nadsyłający tworzy własną, oddzielną historię Śródziemia?

Awatar użytkownika
*Garry
Strażnik wyschniętej studni
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:57
Skąd: Częstochowa

Post autor: *Garry » 22 gru 2017, 10:01

Założenie jest takie, że gracze grają bitwy takie jakie tylko chcą a my z nich staramy się zbudować spójną fabułę ;)

Dodano po 2 dniach 13 godzinach 14 minutach 18 sekundach:

Pierwsza bitwa za nami, oto wyniki i wnioski:

800pkt, To the death, Elfy Leśne (Galadriela,Haldir,Thranduil,Legolas) vs Pająki (SQ, Druzhag,Ashrak)
Wynik: duża wygrana Pająków, Elfy zredukowane do 25%, zginął Thranduil zabity przez pająka), zginął Haldir (zabity przez pająka), zginęła Spider Quenn (zabita przez Legolasa), Ashrak ranny

Wnioski:

Kampania Elfów przeciw potworom Mrocznej Puszczy zakończyła się klęską. Zło wciąż jest silne, wzmacnia go tajemnicza siła z Dol Guldur. Po pierwszych fatalnych doniesieniach okazało się, iż Król Elfów jednak żyje, jest ciężko ranny. Haldir niestety zginął. (W przypadku rozgrywania oblężenia Helmowego Jaru do wsparcia ludzi przybędzie zamiast Haldira Rumil)

Awatar użytkownika
FishPriest
Redaktor
Posty: 1571
Rejestracja: 12 sty 2014, 14:42
Skąd: Łódź

Post autor: FishPriest » 23 gru 2017, 21:56

Thranduil to chyba startuje teraz bez losów, zużywając wszystko na rejteradę przed SQ
Wszystkich graczy z Łodzi zapraszam tutaj

Awatar użytkownika
*Garry
Strażnik wyschniętej studni
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:57
Skąd: Częstochowa

Post autor: *Garry » 27 lut 2018, 17:33

Jak Thranduil przewinie się gdzieś fabularnie, to jak najbardziej. Podrzucam opisy dwóch kolejnych bitew

800pkt, To the Death, Gondor+Lenna (Aragorn, Forlong, Król Duchów) vs Easterlingowie(Amdur. Kapitan na rydwanie, balista)
duża wygrana zła, król umarłych zabity przez Amdura i rydwan,sztandar rozstzelany przez balistę

800pkt, Hold Ground, Gondor+Rohan (Aragorn, Erkenbrand, Grimbold) vs Easterlingowie (Amdur, Kapitan na rydwanie, balista)
duża wygrana zła, amdur zabił erkenbranda, aragorn zabil rydwan

Wnioski

Siły zła zaatakowały wschodnie ziemie Gondoru i urwały kawałek ziemi dla siebie. Natychmiast zbudowali tam swoje posterunki. W bitwach tych poległ Erkenbrand, jeden z najważniejszych dowódców sojuszniczego Rohanu. Drużyna Pierścienia chcąc dostać się do Mordoru lub Minas Tirith będą musieli przekraść się między posterunkami Easterlingów. Bedzie opracowany odpowiedni scenariusz.

Siły zła jak na razie w ofensywie, pytanie czy dobro się odkuje? ;)

Dodano po 11 dniach 9 godzinach 39 minutach 21 sekundach:

Wreszcie aktualizacja ;).

520pkt, Hold ground, Rohan (Eorl, Grimbold, Królewski łowczy) vs Dol Guldur (Yazneg, Narzug, Fimbul)
duża wygrana zła, główny cel scenariusza zrealizowany przez zło, Eorl zraniony przez Fimbula

300pkt, To the Death, Rohan+Fellowship (Eowina, Legolas, Jeźdźcy Rohanu) vs Isengard (Lurtz, Vrasku, ferale Uruk Hai, pikinierzy
duża wygrana dobra, śmierć ponieśli Lurtz i Vrasku oraz kilku konnych.

Wnioski

Główne walki toczą się na ziemiach Rohanu. Ludzie są atakowani od zachodu przez siły Isengardu, na północy pojawiają się łupieżce wyprawy orków z Mrocznej Puszczy. Rohańczycy muszą bronić swych ziem - W bitwach fabularnych jak obrona Helmowego Jaru albo innych, które wynikną w trakcie kampanii szeregowcy Rohanu "Odwieczni wrogowie - ten model przerzuca '1' w nieudanych testach zranień modeli z rasy Ork, Uruk-Hai i Goblin"

Przy okazji - jak jeszcze trochę pogramy i będziemy ruszać z wyprawą Drużyny Pierścienia to wrzucę tutaj mapę Śródziemia, na którą naniosę ewentualne zmiany granic krajów - bo takie mogą się zdarzyć w ciągu kampanii oraz na bieżąco drogę pokonaną przez Drużynę.

Dodano po 21 dniach 22 godzinach 12 minutach 42 sekundach:

Kolejna aktualizacja

600pkt, Rekonesans, Isengard (Bestia z Isengardu, Thrydan, Kapitan Dunlandu; wojownicy Dunladu, trochę Uruków i Berserkerów) vs Gondor (Boromir, Pippin, Beregond, Faramir,Ioreth, fontanki, rangerzy i kilku konnych).
Duża wygrana dobra, Boromir zginął z ręki Bestii zabijając wcześniej Thrydana, poległ Pippin, Kapitan Dunladu.

WnioskiWojska Isengardu zaatakowały Gondor od wschodu, jednak ich atak został odparty. Denethor wysłał obu synów do obrony kraju. Niestety zwycięstwo zostało okupione śmiercią Boromira. Ta gra ma duże znaczenie dla losów Kampanii. Zginął Boromir i w konsekwencji na Naradę do Elronda zostanie wysłany jego młodszy brat, Faramir. To on dołączy do Drużyny Pieścienia. Gondor jednak będzie musiał walczyć bez swych najsilniejszych dowódców.

Awatar użytkownika
FishPriest
Redaktor
Posty: 1571
Rejestracja: 12 sty 2014, 14:42
Skąd: Łódź

Post autor: FishPriest » 06 mar 2018, 23:29

Rozkręcamy się jak widzę^^ pora ruszyć wątek angmaru, muszę umówić się z Dominikiem na kilka bitew^^
Wszystkich graczy z Łodzi zapraszam tutaj

Awatar użytkownika
*Garry
Strażnik wyschniętej studni
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:57
Skąd: Częstochowa

Post autor: *Garry » 15 kwie 2018, 17:46

900pkt, Fog of War, Isengard (Thrydan, Bestia z Isengardu, bębniarz, szaman, Mauhur, wojownicy dunlandu, Uruk-Hai, balista) vs Gondor (Aragorn, Cirion, Faramir, Ioreth, fontanki, Komty, Avenger), duża wygrana dobra, zginął Mauhur, Bestia została ubita przez Aragorna i Faramira, armia Isengardu została zdziesiątkowana.

Siły Isengardu przegrywają na każdym froncie. Saruman nie stworzył takiej potęgi jakiej oczekiwał. Jedyne co go ratuje to omotanie króla Theodena, jeśli ten jednak odzyska siły, moga nastać ciężkie dni dla sił zła. Jeśli nic się nie zmieni Saruman będzie zbyt słaby by uderzyć na Helmowy Jar. Może próbować innych sztuczek np. z zaskoczenia zaatakować Edoras.

Awatar użytkownika
FishPriest
Redaktor
Posty: 1571
Rejestracja: 12 sty 2014, 14:42
Skąd: Łódź

Post autor: FishPriest » 15 kwie 2018, 20:09

Tym niemniej północ rohanu wyniszczona rsjdami z dol guldur. Biedni Rohhirimowie. Niewesoło u nich :/
Wszystkich graczy z Łodzi zapraszam tutaj

ODPOWIEDZ

Wróć do „łódzkie”