KonFederacja Dolnośląska

Moderatorzy: Konradussss, TonyStark, Mnil

Awatar użytkownika
david36
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: david36 » 02 mar 2014, 21:13

Ja mógłbym wpaść ale jakoś na 16:40 dopiero... i nie wiem dokładnie kiedy :?
Jesteś z Wrocławia i nie wiesz co, gdzie i jak? Napisz pw.

Grupa na fb: https://www.facebook.com/groups/771243309591323/

Awatar użytkownika
Kurufin
Bębniarz z głębin

Post autor: Kurufin » 16 mar 2014, 22:27

David, zarzuć pasującą datę i godzinę, postaram się dostosować :)

Dodano po 14 dniach 2 minutach 43 sekundach:

Ktoś coś na format Krakowa w tym/przyszłym tygodniu?

Awatar użytkownika
DaReK
Nadzorca Trolli

Post autor: DaReK » 24 mar 2014, 19:31

Panowie, od nast. tygodnia nauki gry przenoszą się z poniedziałku na ŚRODY, godz. bez zmian - 17.00-20.00 Jeżeli bardziej Wam pasuje właśnie środa - to serdecznie zapraszam; zaczynamy tak od 02.IV.14r.
PS.
No i przypominam o najbliższym sobotnim turnieju :xD:

Rider
Treser wargów

Post autor: Rider » 24 mar 2014, 20:50

Jak wyglądają te sesje nauki gry i jaka jest frekwencja?
Bukaj Ksum na YT

Awatar użytkownika
DaReK
Nadzorca Trolli

Post autor: DaReK » 18 maja 2014, 16:24

Na spotkania przychodzi ten, kto chce zagrać i przetestować rozpiskę pod konkretny turniej /to bardziej zaawansowani gracze/ lub osoby, które chcą poznać system/zasady/. W tym drugim przypadku uczymy mechaniki rozgrywki niejako "od podstaw" aż do momentu, kiedy gracz jest w stanie samodzielnie prowadzić armię przez całą bitwę. Mamy na to 3h, więc jest czas na jedną "treściwą" rozgrywkę + jej omówienie. Cokolwiek bym napisał - najlepiej przyjść i samemu się przekonać.

Dodano po 7 dniach 17 godzinach 4 minutach 38 sekundach:

Panowie, na co najmniej jeden tydzień jestem wyłączony z gry, zatem proszę innych starszych graczy o pojawienie się na "naukach" i ich ewentualne poprowadzenie. Liczę, że w drugim tygodniu maja będę w stanie się pojawić, ale gdyby jednak nie, to także proszę o zarezerwowanie następnej w kolejności środy na poprowadzenie za mnie "nauk".

Dodano po 15 dniach 6 godzinach 16 minutach 54 sekundach:

Dla wszystkich zainteresowanych: od najbliższej środy - 21.V.14- ponownie jestem w "Bolterze" na naukach :D
Szymon - jeżeli będziesz, możemy rozegrać nasza bitwę.

Awatar użytkownika
Rumil00

Post autor: Rumil00 » 20 maja 2014, 13:59

Ok, ja raczej będę :D .
"Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie
jasny jest lot sokoła."
Pieśń o stworzeniu Éa

Awatar użytkownika
DaReK
Nadzorca Trolli

Post autor: DaReK » 24 cze 2014, 20:14

Jutro - środa - ostatnie spotkanie przed wakacjami, więc serdecznie zapraszam do "Boltera" o zwykłej porze :D

Awatar użytkownika
Konradussss
Redaktor

Post autor: Konradussss » 10 lip 2014, 17:52

Chłopaki, są wakacje, jest czas, może ktoś miałby ochotę coś WoTR-a ożywić i jakąś bitewkę na mniejsze punkty w niego zagrać?

Awatar użytkownika
david36

Post autor: david36 » 08 paź 2014, 18:32

Ma ktoś ochotę jutro wpaść pograć :)?? Czekam na info tak do 22 bo później nie będę już na forum a muszę wiedzieć czy brać ludki do pracy :P
Jesteś z Wrocławia i nie wiesz co, gdzie i jak? Napisz pw.

Awatar użytkownika
Rychu19
Treser wargów

Post autor: Rychu19 » 12 lis 2014, 22:26

Hej :)
Jakieś 4-5 lat temu grałem w LOTRa w gnieźnieńskim klubie. Teraz jako że zacząłem studia we Wrocławiu postanowiłem przy okazji wrócić do grania w bitewniaki. Jednak od czasu kiedy grałem ostatni raz wiele się pozmieniało...
Kiedy i gdzie mógłbym wpaść na naukę gry? bo wiem że coś takiego jest organizowane :D
Dodam że wciąż posiadam moją armię krasiów więc na naukę mogę przyjśc ze swoimi figurkami.

PS. Na stronie Boltera widziałem że sklep wycofuje się z Hobbita/LOTRa jako mało grywalnego systemu... jak to wygląda w praktyce? Będzie z kim pograć czy lepiej rozglądać się za armią do czterdziestki?

Awatar użytkownika
Neo
Angin

Post autor: Neo » 12 lis 2014, 22:48

Skoro masz już armię to inwestować nie musisz, więc nie ma się co zastanawiać. Pograć z kim będzie.

Awatar użytkownika
Rychu19
Treser wargów

Post autor: Rychu19 » 13 lis 2014, 7:27

No to super :D tylko kiedy i gdzie?

Tovgan
Treser wargów

Reaktywacja Lotra we Wrocławiu

Post autor: Tovgan » 09 gru 2014, 22:00

Panowie Lotr się skończył, ale nie u nas w mieście !!! Sytuacja jest beznadziejna, ale tragedii nie ma. Mamy ludzi, którzy są/byli zafascynowani Lotrem i dalej posiadają figurki.
Każdy by chętnie grał gdyby miał czas i tutaj nie ma się co dziwić, że ludzi nie ma. Więc jakie jest rozwiązanie tej sytuacji ?
Na początku proponuje się dostosować do graczy ( nie wszyscy mają czas, żeby poświęcić całą sobotę na grę ), skoro bolter nie może się do nas dostosować, zróbmy to sami. Nie musimy się umawiać na turnieje na godz 10 i grac przez 6-7 godzin tylko na przykład na 16-17 i grać do wieczora. Jaki był problem, żeby ludzie do nas przyjeżdżali z daleka? Nie mieli gdzie przenocować albo mieli pociągi na które musieli czekać nie wiadomo ile ? Czyli trzeba zagwarantować osobom jakiś nocleg. Mówię teraz do wszystkich : Posiadam miejsce gdzie możemy rozgrywać dużo większe turnieje niż w sklepie z możliwością noclegu. Jedyny problem to taki , że sklep nie będzie dofinansowywał nas, chyba że mi się uda coś załatwić.!!! Teraz wystarczy, że wszyscy się ogarną i możemy zacząć od nowa.
Dlaczego nie ma nowych graczy ? Bo jest to w ciul drogie, droższe niż było i nie było organizacji żadnej, która by pokazała i zajęła się szkoleniem nowej kadry. Myślę, że sporo graczy zniechęciło się grą w momencie kiedy sporo część graczy zaczeła wystawiać przegięte jednostki jak smoki itp.. ( może wystarczy je zbanować by poprawić rozgrywki - tutaj się nie wypowiem bo sam nie wiem, ale jest taka możliwość).
Większość z was już się nawygrywała w turniejach, więc może czas wyjść z tą grą do ludzi i pokazać czym jest The Lord of the Rings tak naprawdę. Mam pewne zaplecze i warsztat do tego by stworzyć/ zorganizować grupę składającą się z młodzieży w wieku Licealnym i możemy odnowić to co było kiedyś.
Więc w skrócie co mamy ?
a) Miejsce na grę, nocleg,
b) Figurki pewnie większość,
c) Dobrych graczy i sędziów,
d) Osobę która Jest wstanie to wszystko zorganizować
e) Jedyny problem teraz to Wasze chęci ( no i taki tyci problemik - brakuje mi terenów do gry, alę myślę, że jesteśmy wstanie wspólnie na to coś poradzić!! ).
Dlaczego wróciłem ?? Bo myślę, że Wrocław powinien stać się pierwszym podstawowym miastem, który będzie rozszerzał Władcę Pierścieni i nie ma miejsce dla takich gier, które zostały wymienione wyżej. To Lotr był jednym z pierwszych i jedynych, który można odzwierciedlić różne sceny z książek i filmów.
Po nowym roku w lutym ruszą pierwsze zajęcia dla młodzieży na których nauczą się :
a) Podstaw Lotra,
b) Grać scenariusze
c) malować figurki
d) robić makiety
e) grać w turniejach
Mam nadzieję, że uda mi się was nakłonić na powrót i wspólnie odnowimy ten piękny świat!!

Uwaga, jako że ciężko jest się komunikować przez takie fora bo 80 % ludzi korzysta z Facebooka, dlatego też wszystkie informacje dotyczące nowego miejsca przeniesiemy tam.

Przypominam, że o reaktywacji będą potrzebni wszyscy, przed nami dużo roboty a mało czasu. Chcielibyśmy już w styczniu rozegrać pierwszy turniej na nowym miejscu, żeby każdy mógł przyjechać i zagrać w mega komfortowych warunkach. Czekam na jakieś info od was !!!

Facebook - Łukasz Pochludka
mail : [email protected]
Brak opisu xD

Awatar użytkownika
Kronos

Post autor: Kronos » 10 cze 2015, 15:54

Miałby ktoś ochotę się kiedyś spotkać i zagrać jakaś bitwe lub dwie? (po sesji więc jakoś pod koniec czerwca)
Sezon turniejowy ze względu na wakacje został zawieszony, ale może ktoś miałby ochotę pograć np w Bolterze, lub w fundacji jeśli będzie taka sposobność.
Jesteś z Wrocławia i nie wiesz co, gdzie i jak? Napisz pm.

Awatar użytkownika
Potemp
Nadzorca Trolli

Post autor: Potemp » 10 cze 2015, 17:19

Wspaniałą okazją do pogrania są organizowane przez nas SIMP, więc zapraszam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „dolnośląskie”