Liga Wrocławska

Moderatorzy: Konradussss, TonyStark, Mnil

Jakie ograniczenia wolisz?

Te, opisane w pierwszym poście (1 sojuszowany Warband, 1 potwór z Mightami)
6
60%
Żadnych ograniczeń!
4
40%

Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
Solmyr
Pomocnik Szamana

Liga Wrocławska

Post autor: Solmyr » 30 mar 2014, 22:10

Witam.
W drodze powrotnej z Krakowa wpadliśmy na pomysł rozegrania ligi lotra/hobbita. Ligę będę obsługiwał ja, to znaczy, że przed ligą ustalę terminarz, będę losował scenariusze i przyjmę rozpiski graczy, a także prowadził ranking.

:arrow: Wpisowe do ligi wynosiłoby 10zł, które zostanie przeznaczone dla zwycięzcy/zwycięzców (do ustalenia).

:arrow: Każdy z graczy wystawia dwie armie (jedno Dobro, jedno Zło) na 700 punktów i gra nimi przez cały okres trwania ligi, bez możliwości dokonywania jakichkolwiek zmian. Rozpiski proszę wysłać do mnie przed rozpoczęciem rozgrywek.

:!: Raz, przez cały okres trwania ligi, można zmienić jedną z rozpisek, która zastępuje jedną z dotychczasowych, którymi grało się wcześniej.

Armie można komponować na poniższych zasadach:
:arrow: W armii można mieć maksymalnie jedną sojuszowaną Warbandę.
:arrow: W armii może znaleźć się maksymalnie jeden Monster mający punkty Potęgi. Jako takiego Monstera liczymy także Nazgule na bestii, Beorna i Saurona.
:arrow: Maksymalnie 4 Wargobusy w armii.

Gramy w systemie "każdy z każdym". Przed każdym meczem losuję scenariusz spośród dostępnych w podręcznikach, z lekkimi zmianami w scenariuszach z najnowszego podręcznika, tak aby dało się ugrać tam Minora. Jak wpadniemy na pomysł jak ma to wyglądać, wszyscy się dowiedzą.

Każdy gra ten sam scenariusz w danej kolejce.

Na rozegranie bitwy są dwa tygodnie od czasu startu kolejki.

Punktowanie scenów:
Major Victory -> 23pkt.
Minor Victory -> 17 pkt.
Draw -> 10pkt.
Minor Defeat -> 5pkt.
Major Defeat -> 0pkt.

Mam nadzieję, że spodoba się Wam ten pomysł i zgłosicie się do ligi. Zależy nam na przyjemnych rozpisach, bez ciśnienia i w celach miłej zabawy.
Jeśli macie jakieś propozycje na zmiany w tym "regulaminie" to piszcie tutaj, zanim wystartujemy.

Zgłoszenia:
Solmyr
Ostatnio zmieniony 31 mar 2014, 19:52 przez Solmyr, łącznie zmieniany 1 raz.
Lubisz placki?

Awatar użytkownika
david36
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: david36 » 31 mar 2014, 5:25

Na chwilę obecną tylko jedna uwaga... nie każdy ma dwie armie (dobro i zło). Nie wiem co chcesz wprowadzić w tą ligę (jakąś losowość, czy coś innego), ale jak chcesz to mogę Ci napisać co można by wykorzystać.
Jesteś z Wrocławia i nie wiesz co, gdzie i jak? Napisz pw.

Grupa na fb: https://www.facebook.com/groups/771243309591323/

Awatar użytkownika
Konradussss
Redaktor

Post autor: Konradussss » 31 mar 2014, 6:58

Super pomysł, bardzo chętnie, ale przyjąłbym parę modyfikacji:
Solmyr pisze:Wpisowe do ligi wynosiłoby 10zł, które zostanie przeznaczone dla zwycięzcy/zwycięzców (do ustalenia).
Nawet bym podniósł do 15 zł, podsumowanie ligi co kwartał (coby się nie dłużyło aż tak), dla trzech miejsc jakieś małe pucharki, a dla wszystkich dyplomy. Przy większej frekwencji wystarczy nawet na jakieś drobne nagrody. Pucharki z figurkami, które były już nieraz przez nas robione mieszczą się spokojnie w kwocie kilkunastu złotych, a lepiej mieć na półce pucharek niż cała pula miałaby iść na jeden box dla zwycięzcy (przy obecnych cenach...).
Solmyr pisze:Raz, przez cały okres trwania ligi, można zmienić jedną z rozpisek, która zastępuje jedną z dotychczasowych, którymi grało się wcześniej.
Ustawianie rozpy pod trudniejszych przeciwników? Dla mnie po prostu zgłoszenia na maila z rozpą przed ligą i tyle. Potem rozpy wywieszamy na forum i nie ma prawa zmian.
Solmyr pisze:Każdy z graczy wystawia dwie armie (jedno Dobro, jedno Zło) na 700 punktów i gra nimi przez cały okres trwania ligi, bez możliwości dokonywania jakichkolwiek zmian. Rozpiski proszę wysłać do mnie przed rozpoczęciem rozgrywek.
Można wystawić też jedną armię. Między każdymi graczami są dwa pojedynki - mecz i rewanż, jeśli mają dwie armie to grają przeciwnymi, jeśli jeden z nich ma jedną, to gra tą jedną z oboma przeciwnika. No i jakiś bonus za każdą grę, gdy gra się z kimś z jedną armią.
Solmyr pisze:Armie można komponować na poniższych zasadach:
W armii można mieć maksymalnie jedną sojuszowaną Warbandę.
W armii może znaleźć się maksymalnie jeden Monster mający punkty Potęgi. Jako takiego Monstera liczymy także Nazgule na bestii, Beorna i Saurona.
Czemu obcinamy maksymalnie dobro, a nie ucinamy wcale zła? Dla dobra największym bonusem jest mnogość sojuszy, które tutaj ucinamy, a źle nie są potrzebne aż tak. Nie limitujemy za to ani Taskmastera, ani Shade, którzy jeszcze bardziej wyginają rozpy zła.
Jak dla mnie sensowniejsze byłoby, gdyby Taska i Shade'a dorzucić do jednego kubełka z Sauronem i monsterami, a limit na sojusze zrobić taki, że dla zła faktycznie to ograniczenie (chyba nie chcemy 100000 wargów indeepów?), a dla dobra ograniczenie na 3 armylisty albo 1 armylist jako dominujący (przynajmniej 50% rozpiski).

Awatar użytkownika
Neo
Angin

Post autor: Neo » 31 mar 2014, 7:16

david36 - żadnej losowości nie chcemy wprowadzac.

Konrad - zmina rozpiski + granie do końcą ta na która zmieniłeś. także ustawianie jej pod najtrudniejszych przeciwników nie ma sensu. Zresztą - gramy dla przyjemności :)

Awatar użytkownika
Konradussss
Redaktor

Post autor: Konradussss » 31 mar 2014, 7:30

Neo - a do czego w takim razie ten zapis służy?

Awatar użytkownika
Kurufin
Bębniarz z głębin

Post autor: Kurufin » 31 mar 2014, 9:12

Chodzi o to, żebyś mógł cokolwiek poradzić jak jednak ta rozpa będzie obezsiewać po całości XD Chociaż z drugiej strony faktycznie to może być wykorzystywane w niecnym celu ustawiania rozp pod przeciwników.

Wpisowe 15 zł i pucharki - good idea.

Mecz i rewanż - hmmm, ale wtedy jak, dwa osobne terminy czy w jednym terminie na tym samym scenie? Jakby były dwa terminy to strasznie długo zajmie.

Shade w sumie mógłby wpaść do cięć, ale task? Kurczę, to by trzeba było przemyśleć ^^ Z kolei sojusze - te trzy armylisty w dobrze mogłyby być + to, że jeden musi stanowić min 50%, ale czego, punktów czy liczebności?

Awatar użytkownika
Solmyr
Pomocnik Szamana

Post autor: Solmyr » 31 mar 2014, 9:28

Konradussss pisze: (chyba nie chcemy 100000 wargów indeepów?)
Liczyłem, że nikt nie będzie wpadał na takie idiotyczne pomysły tylko zrobimy przyjemne armie. Jak ktoś ma ciśnienie na wygranie to niech sobie wygrywa :P

Co do reszty to poczekajmy na więcej opinii, ale zależało mi na jak najbardziej klimatycznych armiach, z początku chciałem nawet całkowicie zabronić sojuszy ale wtedy Mordor z Nazgulkiem byłby zbyt gięty :P
Lubisz placki?

Awatar użytkownika
Konradussss
Redaktor

Post autor: Konradussss » 31 mar 2014, 9:35

Jak mamy grać na dwie armie, to chyba sensownie mecz i rewanż? Mają być rozegrane w ciągu 2 tygodni, a to, czy razem, czy osobno, to już kwestia zawodników ;).
Limit 3 armylisty w tym 50% punktów w jednym to chyba rozsądna propozycja? No i ja bym walnął limit na indeepy poniżej 30 pkt powiedzmy (jeśli chcemy dopuszczać ROTNy) albo 40 pkt(jeśli nie chcemy ich dopuszczać). Swoją drogą jak tniemy bardzo słusznie wargobusy, to czemu nie Half Trolle? A Taskmaster, który nie wchodzi do cięć to bezsens - dużo, dużo częściej spotykany niż Shade przecież...

Awatar użytkownika
Solmyr
Pomocnik Szamana

Post autor: Solmyr » 31 mar 2014, 10:08

Zobaczmy najpierw ile osób jest chętnych. Bo jeśli będzie ponad 10 to coś czuję, ze do wakacji nie zdążymy rozegrać meczów z rewanżem.
Lubisz placki?

Awatar użytkownika
Konradussss
Redaktor

Post autor: Konradussss » 31 mar 2014, 10:15

No to po co opcja dwóch armii? Bez sensu grać jeden mecz jak gra 2 armie na 2 armie...

Awatar użytkownika
Skyman
Płomień z Udunu

Post autor: Skyman » 31 mar 2014, 10:18

Jakby był wymóg jednej armii, a do tego bez wykończonych figurek, to i ja bym się zgłosił :D
Pozdrawiam,
» Sky~

Awatar użytkownika
Neo
Angin

Post autor: Neo » 31 mar 2014, 11:20

Armii pomalowanej nikt Ci nie każe mieć.
Konrad - jeżeli dla kogoś jest to bez sensu to grac nie musi. Chcemy siobie przede wszystkim poprzestawiać ludziki a np. mi łatwiej znaleźć czas na dwie bitwy w tygodniu niż wolną konkretną sobotę na turniej. Więc pytamy Was czy wolicie jedną czy dwie armie - bo fajnie byłoby gdyby graczy było dużo - a np Skyman piszę się na granie tylko jedną armią

Awatar użytkownika
Konradussss
Redaktor

Post autor: Konradussss » 31 mar 2014, 11:39

Dla mnie jedna armia jest jak najbardziej ok... Bez sensu jest nie pomysł, który jest super, tylko to, że jak jest możliwość zagrania dwoma armiami naprzeciw siebie to jest to sensowniejsze, niż gra raz dobro vs zło.

Co do armii to IMO są dwie opcje:
- każdy jedna armia i oczywiste jak gramy
- można dwie armie i wtedy każda gra to pojedynek i rewanż (jak gra dwie armie na jedną, to zarówno dobro i zło gra z tą jedną).

I koniec flejmu, pytanie tylko, czy chcemy dwie armie, czy wszyscy jedną.

Awatar użytkownika
Neo
Angin

Post autor: Neo » 31 mar 2014, 11:43

Ja wolałbym dwie osobiście. Ale jeżeli będzie kilka osób, które dwóch nie mają to nie będzie żadnym problemem dla mnie zagrac jedną

Awatar użytkownika
DaReK
Nadzorca Trolli

Post autor: DaReK » 31 mar 2014, 12:40

Jestem za i się zgłaszam :D
Po pierwsze - primo: dwie armie /lub jedna dla tych, co nie mają drugiej/
Po drugie- primo: zawsze rewanż z przeciwnikiem
Po trzecie - primo: przypominam, że "nauki" są teraz w środy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wtedy rozgrywać bitwy do Ligi
Po czwarte - primo: jeżeli będzie nas wystarczająco dużo /może nawet wszyscy gracze - marzenie :lol: / to by można pod sceny z Ligi zrobić -zależnie od potrzeb -pełen turniej w zwyczajowym sobotnim terminie.
Jeżeli Solmyr to ogarnie, podpisuję się obiema ręcyma :xD:

ODPOWIEDZ

Wróć do „dolnośląskie”