Hosting PHOTOBUCKET zmienia regulamin! Zakaz linkowania !

Jeśli coś działa nie tak jak trzeba...

Moderatorzy: Konradussss, Koshara, TonyStark, Mnil

Awatar użytkownika
Mars_2000
Strażnik wyschniętej studni

Hosting PHOTOBUCKET zmienia regulamin! Zakaz linkowania !

Post autor: Mars_2000 » 04 lip 2017, 17:08

Cześć.
Nie wiedziałem gdzie tę informację umieścić, więc wybrałem dział techniczny.

Otóż, na całym świecie forumowym (nie tylko modelarskim) słychać głośne głosy oburzenia na ostatnią, ale brzemienną w konsekwencjach zmianę regulaminu jednego z najpopularniejszych hostingów zdjęciowych PHOTOBUCKET.
Dokładnie z dniem 27.06 wszystkim użytkownikom, którzy nie wykupią drogiego (40 USD/miesiąc) pakietu zakazują linkowania przechowywanych na ich serwerach zdjęć na inne strony. W przypadku niezastosowania się, konta będą blokowane.

Tutaj fragment zmian w regulaminie:
Types of Accounts, Pricing and Limits

Visiting : There is no cost to visit the Site or to register as a Member.
Free account : Each individual Member gets one free account that provides 2 GB of free storage or space available for your original photo files, or videos under 10min.

The free account does not allow any image linking or 3rd party image hosting. If a free account Member exceeds their Content Limit, their account will be immediately suspended and they will need to become a “Paying Member” (defined below) in order to continue accessing their account.
You can upgrade to a Plus account at any time.

Ad-free Account : The Ad-free Account offers Members the ability to use the Site without seeing any third party banner advertisements when logged into your Ad-free Account (note, viewers of your images within Photobucket will see ads unless they, too, have Plus accounts and you will continue to see Photobucket offers and announcements). This account level is available for $2.49 / month, payable by the Member on a monthly recurring basis.

Plus Account : The Plus Account offers several paid options that may give the Paying Member more storage, bandwidth, 3rd party image hosting, image linking and/or other services as outlined below. Once and during such period of time in which you subscribe to and pay for a Plus Account, we will consider you a "Paying Member." Please note that all Plus Account subscriptions are billed annually at the commencement of the service. Photobucket may also offer a monthly billing option for its Plus Accounts (see terms and restrictions, below).
Available Plus Account Plans : Photobucket offers the following Plus Account Plans:
o Plus 50 Plan: 52 GB of Storage for $59.99 / Year. The Plus 50 Plan does not allow any image linking or 3rd party image hosting.

o Plus 100 Plan: 102 GB of Storage for $99.99 / Year. The Plus 100 Plan allows for unlimited image linking but does not allow 3rd party image hosting.

o Plus 500 Plan: 500 GB of Storage and unlimited bandwidth for $399.99 / Year. The Plus 500 Plan allows for unlimited image linking and unlimited 3rd party image hosting.

Wielu z nas (w tym i ja) tam trzyma swoje zdjęcia WIPów, czy gotowych prac, zatem istnieje realne ryzyko ich utraty w niedalekiej przyszłości. Zatem koniecznym staje się szybkie ich skopiowanie w inne miejsce i potem żmudne zastąpienie linków w postach na forum. Bowiem w innym przypadku zobaczymy wyłącznie to:

Obrazek
Pozdrawiam,
Marcin

Wieku nie podaję, bom starszy od "wungla" :P

Awatar użytkownika
Silverhand
Honorowy Redaktor

Post autor: Silverhand » 04 lip 2017, 19:54

Ah to wiele wyjaśnia :/ szkoda, bo mam tam cały swój WIP z kilku lat. Dobrze, ze się na fb przeniosłem, choć stamtąd też nie można linkować, żeby się obraz pojawił :/

Awatar użytkownika
Godfryd
Redaktor
Kontakt:

Post autor: Godfryd » 04 lip 2017, 20:42

Mars, super że wrzuciłeś tu taką informację, takie posty się ceni!

Obrazek
Nobody likes you, you're ugly and your mother dresses you funny. Now smile, you f*cking douche...

https://www.facebook.com/BrushGangsta/

Awatar użytkownika
Skyman
Płomień z Udunu

Post autor: Skyman » 04 lip 2017, 21:15

Mars, słowa uznania za trzymanie ręki na pulsie i podzielenie się informacją.
Pozdrawiam,
» Sky~

Awatar użytkownika
Mars_2000

Post autor: Mars_2000 » 04 lip 2017, 23:08

Panowie,
Nie ma sprawy.
Szkoda, że zrobili guano w necie na cały świat tą decyzją.
A jak ludzie im dziękują za tą decyzję, to można poczytać na ich profilu FB :P

Największy problem będzie z materiałami historycznymi, których właściciele np. albo zarzucili hobby, albo wręcz odeszli z tego świata. Ich konta pewnikiem zostaną zblokowane i zdjęcia przepadną i tak naprawdę wielu ludzi na świecie martwi się tym co Photobucket wymyślił...

Ja jutro potestuję wrzucanie fotek ze swojego Google Drive. Słyszałem, że da się, tylko trzeba jakieś myki z linkami robić...
Pozdrawiam,
Marcin

Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

Post autor: KedzioR_vo » 05 lip 2017, 11:53

A to nieprzyjemna wiadomość.
Wcześniej jakoś mi umknęło, a już i tak mam kilka kont na Photobucket. I nie wyobrażam sobie możliwości przeniesienia tego wszystkiego gdzie indziej.
Sam już po tym terminie nie wrzucałem fotek na inne strony, ale starsze zdjęcia ciągle wiszą - choćby tutaj.
Opcja to wrzucanie odnośników do albumów na Photobucket, bo to, jak rozumiem, dalej działać będzie, plus pojedyncze foty linkowane gdzieś indziej.

Trzeba będzie przemyśleć inne hostingi.

PozdRawiam
UWAGA!
Czytanie bez zrozumienia może prowadzić do trwałych uszkodzeń samooceny i ośmieszenia.
Nie ryzykuj - skontaktuj się ze słownikiem lub polonistą.

Awatar użytkownika
Paull7

Post autor: Paull7 » 05 lip 2017, 14:31

Mars_2000 jakiś czas temu się jeszcze dało ze zdjęć googla wrzucać bezpośrednio, teraz już nie umiem tego robić :P dlatego wrzucam z imgura.
Zapraszam do obejrzenia mojego WIP'a
https://www.mitril.pl/forum/viewtopic.p ... &start=180
Przyjmuję zlecenia na malowanie!

Awatar użytkownika
luckero

Post autor: luckero » 05 lip 2017, 16:12

Mars_2000 dzięki za info!

W nowej wersji strony postaramy się umożliwić wrzucanie obrazków bezpośrednio na nasz serwer, żeby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji.

Awatar użytkownika
Strider
Sztygar regionalny

Post autor: Strider » 06 lip 2017, 6:35

Mars_2000 - zdecydowanie zasługujesz na forumową pochwałę.

Dla Photobucketa to strzał w kolano. Komu teraz będzie się chciało przenosić wszystkie zdjęcia? I gdzie?
You'll Never Walk Alone

Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

Post autor: KedzioR_vo » 07 lip 2017, 9:34

No i właśnie widzę, że część moich zdjęć z niektórych kont poblokowało niestety - można wciąż oglądać je na albumach bezpośrednio, ale na Mitrilu choćby już nie. Szkoda, no ale na pewno nie będę miał chęci wszystkich fotek przenosić.
Pozostają albumy, no i korzystanie z innych serwerów od teraz.

Zresztą, może w związku z ilością negatywnych komentarzy Photobucket zmieni podejście, albo chociaż stare rzeczy odblokuje.

PozdRawiam
UWAGA!
Czytanie bez zrozumienia może prowadzić do trwałych uszkodzeń samooceny i ośmieszenia.
Nie ryzykuj - skontaktuj się ze słownikiem lub polonistą.

Awatar użytkownika
Mars_2000

Post autor: Mars_2000 » 19 lip 2017, 21:33

Test fotek wgranych na własny hosting....
Obrazek

Zdjęcie się wyświetla, więc pewnie zacznę przerzucać powoli całą swoją bibliotekę na serwer, gdzie mam domenę i opłacone miejsce...
Może rozwiązanie nieidealne (bo coś tam płatne rocznie), ale jednak pewne :smile:
Pozdrawiam,
Marcin

Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

Post autor: Kalins » 20 lip 2017, 7:53

Panowie,

nie jestem biegły w tematach hostinogowo / informatycznych stąd prośba, aby wytłumaczyć krok po kroku, co należy zrobić, aby móc wrzucać zdjęcia np. w CPMie, gdzie moje zdjęcie jest niewidoczne. Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź.

Awatar użytkownika
Kirkor
Pomocnik Szamana

Post autor: Kirkor » 20 lip 2017, 9:14

Da się pobrać cały album jakoś z photobuclet bo ja nie mogę , nie wiem dlaczego?
Forth Eorlingas!!!

WIP: http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=15310

przyjmuję zamówienia na malowanie, zdjęcia w CMP, zapraszam Tanio i porządnie!

Awatar użytkownika
Mars_2000

Post autor: Mars_2000 » 20 lip 2017, 10:16

Kalins pisze:Panowie,

nie jestem biegły w tematach hostinogowo / informatycznych stąd prośba, aby wytłumaczyć krok po kroku, co należy zrobić, aby móc wrzucać zdjęcia np. w CPMie, gdzie moje zdjęcie jest niewidoczne. Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,
Kalins
Spróbuję... :smile:

To co ja przetestowałem, to "PEŁNA" niezależność od jakichkolwiek hostingów zdjęciowych typu Imgur czy nieszczęsny photobucket.
Niestety, nie jest to darmowe rozwiązanie, ponieważ:
1. Należy wykupić (stworzyć) sobie własną domenę internetową WWW u jakiegoś dealera domen i hostingów (zwykle jedna firma oferuje obie usługi razem). Najtańsze, jakie znalazłem guglując to ok. 30 PLN/rok za 1GB przestrzeni w chmurze (pierwszy rok zwykle jest nawet tańszy)
2. To co należy sprawdzić, to czy usługodawca oferuje w panelu administratora (zwykle jest to tzw. CPANEL) jakieś dodatkowe programy darmowe do założenia e-sklepu, forum, bloga czy biblioteki zdjęciowej.
Ja akurat mam ten plus, że moja żona musi mieć domenę i hosting ze względu na e-sklep jaki prowadzi, więc skorzystałem z jej przestrzeni dyskowej i zainstalowałem dostępny w cpanelu programik o nazwie PIWIGO, który jak widać w poprzednim poście działa.
Jest to typowa biblioteka zdjęć , gdzie można tworzyć albumy, share'ować je itd...

Nie chcę robić tu kryptoreklamy, ale my korzystamy z hostingu w netmark.pl, gdzie w/w program jest dostępny.
U nich najtańszy hosting z tzw. subdomeną w pakiecie (czyli wymuszona nazwa serwera STREFA.PL w adresie www) kosztuje ok. 43 PLN brutto, czyli jakieś 10x taniej niż photobucket :mrgreen: (i jest niezmienna od 5-u lat)

Wiem, że nie każdemu takie rozwiązanie może pasować, bo trzeba płacić, ale ja chyba w to wejdę. Wgrywanie bowiem fotek na kolejny darmowy hosting i zmienianie linków w dziesiątkach postów na różnych forach, po to by za rok dowiedzieć się, że on też wprowadza opłaty jest wielce ryzykowne i prawdopodobne...

A koszt raptem 3-ech nowych farbek Valejo rocznie , to tak naprawdę żaden koszt za spokój i pewność :P

PS. Dodam, że obsługa CPANELu, wykupienie domeny itd...to poziom trudności jak dla wgrania normalnego programu po windowsem. Dodatkowo, na YT jest pełno tutoriali jak korzystać z tej platformy.
Pozdrawiam,
Marcin

Awatar użytkownika
PawelPawel
[Własny wybór]

Post autor: PawelPawel » 20 lip 2017, 16:58

Pamiętam jak parę lat temu (10!) zakładałem konto na photobuckiecie bo był to najsensowniejszy, darmowy hosting dla zdjęć na "rynku". No ale jak widać już nie jest ::/:
Pawlo
"(...)w liceum pojechałem z klasą do wiednia i łaziłem po tej artystycznej ziemi w dresach xP"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”