Mafia II

Mój procek tego nie pociągnie.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Wolisz GTA czy MafięII lub I?

GTA
10
53%
Mafia II
5
26%
Mafia
4
21%

Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
*Halbarad*
Bębniarz z głębin

Mafia II

Post autor: *Halbarad* » 16 lis 2010, 18:54

Jeśli ktoś grał, niech podzieli się wrażeniami z gry. Mi osobiście najbardziej podobała się ostatnia misja. W mafii jest dobra grafika, spore miasto i rozbudowany system sklepów.
Są sklepy z ciuchami, bronią oraz warsztaty samochodowe.

Możecie też wymieniać ulubione bronie i samochód albo 3 najfajniejsze według was misje.

Tu macie link gdzie znajdziecie wszystko o serii mafia:

http://mafiatown.gram.pl/news.php

Dodano po 25 minutach 4 sekundach:

http://mafiatown.gram.pl/news.php?readmore=498 szczególnie przydatne dla nowych graczy mafii II. Wszystko o ekranie gry.
"Per aspera ad astra"

Awatar użytkownika
Saruman z Isengardu
Gobliński jeździec

Post autor: Saruman z Isengardu » 19 lis 2010, 11:08

Jak dla mnie mafia 2 za bardzo przypomina GTA 4. Tylko miasto jest mniejsze jest więcej broni i akcja dzieje się w latach 50. Szczerze mówiąc wolę serię GTA.
Stań po stronie złaaa!!!

Awatar użytkownika
*Halbarad*
Bębniarz z głębin

Post autor: *Halbarad* » 19 lis 2010, 19:10

Według mnie nie przypomina.
Wszystkie auta budynki i bronie są inne niż w GTA.
Muza też inna. I po prostu inny klimat
"Per aspera ad astra"

Awatar użytkownika
Kasa
Pomocnik Szamana

Post autor: Kasa » 19 lis 2010, 19:26

Wszystko oprócz broni, miasta, ludzi, fabuły, samochodów jest taka sama jak GTA 4. Nawet mechanika strzelania.

Ale przy konfrontacji GTA4 vs Mafia 2 trudno wybrać, bo M2 ma fajną fabułę, ale GTA4 ma fajniejsze samochody i w naszych czasach to się dzieje ;)

Awatar użytkownika
*Halbarad*
Bębniarz z głębin

Post autor: *Halbarad* » 20 lis 2010, 22:08

Ale w Mafii 2 można ulepszać samochody.
"Per aspera ad astra"

Awatar użytkownika
Kasa
Pomocnik Szamana

Post autor: Kasa » 20 lis 2010, 23:16

Z takim ulepszaniem to oni sobie mogą...
Zmiana lakieru, opon i 2 opcje podkręcania silnika po prostu full opcji tuningu :|

Awatar użytkownika
*Halbarad*
Bębniarz z głębin

Post autor: *Halbarad* » 21 lis 2010, 9:26

No ale przynajmniej mają później dobre przyspieszenie. I jednak stare auta są przyjemniejsze w jeździe.
"Per aspera ad astra"

Awatar użytkownika
Viruk
Honorowy Redaktor

Post autor: Viruk » 08 lut 2011, 8:56

Heh, ożywię temat bo akurat niedawno skończyłem. Generalnei gra jest bardzo przyjemna, ładna grafika, świetna grywalność (jazda samochodem i strzelanie a zwłaszcza tryb osłony imho lepsze niż w gta). Fabuła też świetna. Jedyne co boli to liniowosć, nie ma tutaj praktycznie żadnej swobody jak w GTA gdzie jest mnóstwo zadań pobocznych. Gra bardzo dobra i warta polecenia ale zdecydowanie za krótka i zbyt ograniczona żeby mogła na poważnie konkurować z GTA IV.
Moja galeria i mój WIP, komentarze mile widziane.

Independent Painters

Awatar użytkownika
drachenfeles
Pomocnik Szamana

Post autor: drachenfeles » 08 lut 2011, 16:29

też niedawno pokonałem główny wątek w M2 i pomimo iż byłem nastawiony na liniowość trochę jednak bolała ta pozorna otwartość, z którą niczego się nie dało zrobić, równie dobrze połowa wątków mogłaby się zaczynać i kończyć bez sandbox'owych przerywników, bo były po prostu zbędne i nie wnosiły niczego nowego
z drugiej strony historia fajna, czego mi najbardziej brakowało to choć odrobiny dialogów i wpływu na jej przebieg, proste tak lub nie w kluczowym punkcie powodowałoby, że można by w mafię 2 pograć z większym wczuciem się oraz rozdwoić nieco fabułę no ale to marzenie ściętej głowy

z przypadku mam też w rękach zestaw DLC i ogólnie rzecz biorąc odradzam ich zakup, z jednej strony kampania jest bardziej sandbox'owa z drugiej brak jej tła fabularnego, a zadania są (przynajmniej na razie, bo daleko nie zaszedłem) na wzajem kalkowane - ukradnij auto i zawieź pod wskazany adres lub idź zdemolować bar/sklep należący do tamtych - wszystko było by jeszcze ok, gdyby jakiś debil nie wpadł na genialny plan, by misje były na czas... jak by to ująć żeby nie naprzeklinać... generalnie czasu mamy mało i jest to jeden z najbardziej frustrujących elementów DLC
Megatona - Amerykańska jednostka miary demokracji

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe, karcianki, planszówki”