Który bohater Gondoru jest najlepszy??

Wyrzuć i zapomnij.

Moderatorzy: Konradussss, Thein, Koshara, TonyStark, Mnil

Którym bohaterem najlepiej Ci się gra??

Boromir, Kapitan Białej Wieży
190
34%
Boromir z Gondoru
78
14%
Faramir, Chorąży Gondoru
40
7%
Gandalf Biały
63
11%
Denethor
13
2%
Beregond
15
3%
Damrod
0
Brak głosów
Cirion
4
1%
Madril
4
1%
Kapitan Gondoru
2
0%
Król Ludzi
8
1%
Aragorn - Obieżyświat
28
5%
Aragorn - Elessar
118
21%

Liczba głosów: 563

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Post autor: Ajas » 28 sty 2008, 16:10

Gdy gram Gondorem za więcej niż 500 pkt uważam, że rodziny nie wolno rozdzielać :D Synkowie walczą ramię w ramie z Tatusiem :D za nimi oczywiście szeregi weteranów z Osgiliath. A gdy Boromir CotWT dzierży swój sztandar (to już dopiero w bitwach na więcej niż 700) to mamy po prostu istne perpetuum mobile :mrgreen:
KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)
Jesteś z Poznania? kliknij!

Awatar użytkownika
welsh
Pomocnik Szamana

Post autor: welsh » 28 sty 2008, 16:19

Ja tam bardzo lubię Borka CoWT ze sztandarem. Bardzo często niedocenianym. Takie FG remisujące z ostrouchymi! I to samo z OV[słyszałem,że sztandar i bonus od bycia w pobliżu jednego z braci się kumulują]. Jeszcze niesłychane walory bitewne, koń, lanca i mnóstwo potęg. Z czystym sumieniem zaznaczam Borka CoWT.
Gandalf pisze: Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?

Awatar użytkownika
lunatyk
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: lunatyk » 28 sty 2008, 16:26

Najbardziej lubię Denethora :) Sam nie gram Gondorem, ale gdy widzę co ludzie potrafią nim wyczyniać (Kat :D) aż serce rośnie :) A tak bardziej na poważnie- Gandalf oczywiście- żaden bohater nie podskoczy, a przyjemność grania magiem (zmiatanie szeregów wroga za pomocą blastów :D) o wiele większa niż robienie sieczki Boromirem czy innym GG (skądinąd też fajna :mrgreen: )

Awatar użytkownika
Kat
Poskramiacz pająków

Post autor: Kat » 28 sty 2008, 16:37

wiecie dla kogoś takiego jak ja (gram duchami) denethor jest nieoceniony... jest bardzo tani wiec swietnie nadaje sie do sojuszowania tower of election... do tego jak sie trafi na isengard nie raz udało mi sie nim w jednej kolejce sciągnąc 2 beków... nie musze mówic co berki robią z duchami... xP

bardzo przyjemne jest wystawienie denethora wraz z halbaradem z szmata :)
nie dość że 6' od halbarada mam sztandar (zawsze przyda sie dodatkowy atak) to jeszcze automatycznie zdaje testy mestwa xP - przecież broken mind polehga na zdaniu testu mestwa wiec... dostajemy wymiatajacą jednostkę za 30 pkt. bez skutków uboczbnych x)
Wojownik "Zachodniej Ukrainy"

Awatar użytkownika
przestrzel
Sztygar regionalny

Post autor: przestrzel » 28 sty 2008, 16:54

Z tego co widzę na pierwszym miejscu w ankiecie widnieje Boromir CoWT.
Moim zdaniem to kompletnie nieopłacalny bohater. Za cenę 180pktz (z tarczą) możemy wystawić Boromira FotR i Faramira z ciężką zbroją. Takie rozwiązanie jest znacznie silniejsze. Dostajemy więcej potęgi i mamy przede wszystkim 2 mocnych w walce bohaterów. Zabiją razem znacznie więcej niż sam Boromir CoWT. Można w dwóch miejscach utrzymywać armię po breaku i mamy tak samo 3 wille z tym, że w 2 figurkach. Jeżeli na Boromira zostanie rzucony transfix to Faramir nadal będzie walczył.

Boromira CoWT można wystawić IMO tylko dla sztandaru, choć za te punkty wolałbym Gandalfa Białego na koniu. Poza tym bardzo miło gra się Faramirem na koniu z lancą. Zabije statystycznie więcej jednostek na turę niż Boromir.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Post autor: Ajas » 28 sty 2008, 17:08

Boromir z FotR pada po 3 ranach na Obronę 6 - nie jest to zbyt szczytne jak na księcia Gondoru :P IMO ten z FotR jest dobry na gobasów ale z Urukami to może mieć poważne kłopoty...
KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)
Jesteś z Poznania? kliknij!

Awatar użytkownika
Johann
Treser wargów

Post autor: Johann » 28 sty 2008, 17:09

Nie zgodzę się że Borek CoWT jest nieopłacalny. Tak jak powiedziałeś, lepiej wystawić zwykłego i farka: powiem tak. Obydwóch można łatwo ściągnąć z salwy i żaden z nich nie poradzi sobie z czarodziejem. Może więcej usięką, ale mogą znacznie łatwiej zginąć....Natomiast na większe pkt-y to u mnie Borek CoWT przegrywa wyścig o miejsce w rozpiskach ( :xD: ) z Gandalfem, bo jak powiedział pewien koleś w mojej zapyziałej Bydzi: "na turnieje nie wychodź bez czarodzieja" :xD:
"Fear me mortals, for I am the Anointed, the Favoured Son of ChAoS, the Seourge of the World. The armies of the gods rally behind me, and it is by my will and by my sword that your weakling nations shall fall."
Archaon, Lord of the End Times

Awatar użytkownika
Jacek
Sztygar bazarkowy

Post autor: Jacek » 28 sty 2008, 18:07

Heh, borek miałby mieć kłopot z urukami?
Z 4 atakami (wliczając wspieranie) i F6?
A co to teoiri ściągania bohów z salwy...
Teoretycznie katapulte tez można łatwo zniszczyć salwą mając w armii CG z łukiem lub elfy...
A mądry generał nie pozwoli aby borek dostał ranę z salwy, grałem zwykłym borkiem z 10 razy, nigdy nie udało się przecinikowi ściągnąć na niego salwy...
Podobnie Faramir...
A Borek CotWT może i jest klimatyczny, ale gandlaf prześciga go kilkakrotnie...
Nie mówiąc już o opcji Farek&Borek FotR...
I są lepsi na maga, bo borka zwykłego mag zje w 2-3 tury, potem tylko będzie marionetką...
A gdy Borek FotR zostaje zaczarowny Farek już przebija się do maga...
I teraz wybór maga-farek czy borek?
A tak nie ma sie nad czym zastanawiać, Borek i farek są silnym b\duetem, silniejszym od takiego samotnego boha pożerającego 180p!
Kupię Warriors of Dunland - dowolne uzbrojenie.

Awatar użytkownika
skrzat
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: skrzat » 28 sty 2008, 18:17

Moim ulubionym bohem jest Boromir Kapitan Białej Wieży. Cenę go za przydatność na polu bitwy. Co prawda taki Gandalf Biały konno może być lepszy, ale ja po prostu lubię Boromira.
Trzeba urodzić się błaznem, by zostać królem.
-Trzy Wiedźmy

Awatar użytkownika
luckero

Post autor: luckero » 28 sty 2008, 18:27

Jacek-Lublin pisze:A mądry generał nie pozwoli aby borek dostał ranę z salwy
Jacek-Lublin pisze:A gdy Borek FotR zostaje zaczarowny Farek już przebija się do maga...

Mądry generał w żadnym wypadku nie pozwoli, aby bohater-wojownik dobrał mu się do najdroższej punktowo jednostki.
Prędzej będziesz musiał wybić z 50% armii, żeby zacząć myśleć o jego zabiciu.

Jacek-Lublin pisze:Heh, borek miałby mieć kłopot z urukami?
Z 4 atakami (wliczając wspieranie) i F6?
Sorry, ale 4 ataki to zaledwie 2/3 szans wyrzucenia 6, a potęga też się kiedyś kończy. A przegrywając dwukrotnie walkę z 4 uruk-hai (2 + 2 wspierających) sądzę, że znajdziemy się w piachu (ranienie 5+).

Awatar użytkownika
przestrzel
Sztygar regionalny

Post autor: przestrzel » 28 sty 2008, 18:35

Ajas pisze:Boromir z FotR pada po 3 ranach na Obronę 6 - nie jest to zbyt szczytne jak na księcia Gondoru :P IMO ten z FotR jest dobry na gobasów ale z Urukami to może mieć poważne kłopoty...
Mój brat gra nim już ok. rok i stracił go chyba tylko raz na Bazylu, gdy nie zauważył zagrożenia ze strony Rohańskich miotanek. Tym bohaterem po prostu trzeba uważać. Z czasem to wchodzi w krew i brak punktów losu przestaje być problemem. Gra nim np. BlackMist i z tego co wiem na ubiegłorocznym UK GT stracił go tylko raz. Ciekawe jak było w tym roku.
Obydwóch można łatwo ściągnąć z salwy i żaden z nich nie poradzi sobie z czarodziejem.
Szansa na trafienie wynosi 1/12. Jeżeli chcesz strzelać do nich salwą to powodzenia. Żeby się tylko po kilku turach nie okazało, że obaj bohaterowie pozostali niezadraśnięci a ty nie masz już łuczników, bo zostali rozstrzelani przez CG.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Morgoth
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: Morgoth » 28 sty 2008, 18:45

"Denethor ujął Ród namiestników rządzi - Król Tułacz - won ze stolicy! Nie dbał o nią przez 60 lat a teraz ma jakieś pretensje... phi"

Masz u mnie przechlapane :twisted: Umrzyj!

:wink:

Awatar użytkownika
Daen
Sztygar bazarkowy

Post autor: Daen » 28 sty 2008, 20:04

W Gondorze najlepszym bohaterem jest Gandalf, z tańszych bohaterów można by pospekulować zwłaszcza jeśli chodzi o Boromira z Fotr i Faramira. Osobiście moim ulubionym bohaterem jest Imrahil :] ale to już niestety Fiefdoms.

Awatar użytkownika
Lurtz15
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: Lurtz15 » 28 sty 2008, 20:12

Ja zaznaczyłem Gandiego bo najczęściej spotykam go ma stołach, światełko minimalizuje straty z ostrzału.Paraliż i Zniewolenie niękają herosów przeciwnika, łamanie laski i zwmocnienie woli chronią nas przed magomi wroga a blasty robią sieczę :P
Gram for fun

a nie ma większego fanu niż masakrowanie armii przeciwnika:-)

eomev95
Treser wargów

Post autor: eomev95 » 28 sty 2008, 20:25

luckero pisze: Sorry, ale 4 ataki to zaledwie 2/3 szans wyrzucenia 6, a potęga też się kiedyś kończy. A przegrywając dwukrotnie walkę z 4 uruk-hai (2 + 2 wspierających) sądzę, że znajdziemy się w piachu (ranienie 5+).
To też zauważ , że U-H też mogą czasami nie wyrzucać 6 jak Borek też nie może . I do tego ma 6 potęgi , a mi przeważnie tylko najmniejsza liczbą jaką wyrzucę na 4 kościach to 5 więc...

Ja też stawiam na Borka z Gondoru . Lubię go :D
Tak jak inni zauważyli zamiast Borka CoWT lepiej wystawić Borka z gondoru i fara w zbroi :mrgreen: Raz grałem Borkiem CoWT i mam nie miłe wspomnienia :?
Gondor
Mitril
Twierdza
:P

Zablokowany

Wróć do „Kosz ”