Rockm, Rock n' Roll

Bębny z Morii.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Awatar użytkownika
!!LURTZ!!
Gobliński jeździec

.

Post autor: !!LURTZ!! » 07 paź 2010, 17:06

nie bez porównania jest AC/DC i Gunsi (dżungla) ,no i tak ogólnie to nie ma to jak na żywo ,ach w warszawie na Bemowie to było coś,to był mój pierwszy ich koncert,i jeszcze fajni są "red choci" też byli w Chorzowie nie dawno :D (kilka lat temu)
Ave Snape

Awatar użytkownika
Silentnight
Bębniarz z głębin

Post autor: Silentnight » 07 paź 2010, 17:09

To pawda Papryczki rzeczywiście tworzą fajną muzykę . Wytłumaczcie mi jednak co takiego fajnego jest w muzyce AC/CD ( bez obrazy dla nikogo ) :wink: . ,bo ja chyba nie ogarniam .

derrkater
Opiekun Balroga

Post autor: derrkater » 07 paź 2010, 18:56

To, że riff z 1 akordu potrafi chwycić za jaja. To że Back in Black to druga najlepiej sprzedana płyta na świecie. To że AC/DC gra od 40 lat i nadal nie kończą im się pomysły na surowego rock n' rolla (czyt. nie potrzebują udziwniać lub zmieniać tematu, żeby grać dalej).

I w reszcie to, że po śmierci najbardziej "czarującego człowieka na świecie" Bona Scotta bynajmniej się nie załamali tylko z nową siłą nagrali Legendarną Płytę Back in Black.

No i jako jeden z naprawdę niewielu zespołów nie grali glamu ani panku, co w czasach, w których tworzyli było zawsze na topie.

Ale poza tym wiem, że można ich po prostu nie lubić. Nie mówię jak można zauważyć czemu ich muzyka jest fajna (jak to raczyłeś Silent określić) tylko czemu zespół wbrew gustom powinien bardzo szanować każdy słuchać rock n' rolla.

Awatar użytkownika
Strider
Sztygar regionalny

Post autor: Strider » 07 paź 2010, 20:15

Silentnight pisze:. Wytłumaczcie mi jednak co takiego fajnego jest w muzyce AC/CD ( bez obrazy dla nikogo ) . ,bo ja chyba nie ogarniam .
Isilheru już prawie wyczerpał możliwości odpowiedzi na twoje pytanie( i chwała mu za to) ale dorzuce coś od siebie:

Tutaj nie ma nic do tłumaczenia. Albo to czujesz albo nie :roll: Widzisz... ja na ten przykład mam to samo z zespołami typu green day/ billy talent/ 3 days grace(dobrze napisałem?;p). No nie mogę tego ,,klimatu,, poczuć i aż mnie skręca jak ich słysze :D

Ja swoją przygodę z Rockiem zacząłem od gry w Tonego Hawka 4. Tam właśnie pierwszy raz usłyszałem piosenkę AC/DC- T.N.T . Były to lata baaardzo wczesnej podstawówki(max 3-4 klasa). Ustawiłem sobie tą piosenkę, Number of the beast Ironów i Shimmy Systemu i ciągle ich słuchałem. Tak się złożyło, że usłyszał to mój tata. Wpadł do pokoju i z dumną miną poklepał mnie po plecach. No i się zaczęło.... Były to słodkie czasy bez internetu, także troszkę kombinowania z załatwieniem czegoś na CDkach było, bo większa część moich podstawówkowych znajomych bujała się przy Hiphopolo.

Dziwi mnie panowie, że chwaląc AC/DC nikt nie wspomniał o TSA. Może zamiast pisać, poczęstuje was linkami:

http://www.youtube.com/watch?v=1ewPCJYRGQE
http://www.youtube.com/watch?v=OT-wW06LCqY
You'll Never Walk Alone

Awatar użytkownika
!!LURTZ!!
Gobliński jeździec

.

Post autor: !!LURTZ!! » 08 paź 2010, 9:16

O Kamikaze dzięki że przypomniałeś o TSA ,tak wracając do koncertów to też byli niedawno w Częstochowie (dwa miechy) w klubie "Zero" , może ktoś kojarzy? :) , świetny koncert , a i ta twoja historia Kamikaze z Tonym Hawkiem ,ja miałem to samo I-D-E-N-T-Y-K-O :D
Ave Snape

Awatar użytkownika
Silentnight
Bębniarz z głębin

Post autor: Silentnight » 08 paź 2010, 20:24

A więc panowie , najwidoczniej nie każdy rodzaj muzyki jest dla każdego , czasami po prostu wolimy coś innego itp :wink: , jednak sposób w jaki mi to opisaliście naprawdę mnie zaskoczył . Jednak są jeszcze wariaty które potrafią opisywać swojich ulubieńców z tak wielką pasją . Chyba moja niechęć do AC/DC wzięła się od ,, zbyt szybkiego i banalnego ,, uczenia się ich piosenek na gitarze .Chciałbym podkreślić ponad wszystko ,że jednak dzielę dla tego zespołu wielki szacunek i mam nadzieję , że może kiedś docenię ich twórzczość :)

Pozdrawiam Silent

Awatar użytkownika
Recuso
Gobliński jeździec

32

Post autor: Recuso » 17 paź 2010, 11:00

może teraz ja! :)
cześć.
ja raczej słucham nie takiego Hard Rocka, tylko taki bardziej łaggodny :P
(chociaż ACDC jest ok ;) )
moi ulubieni wykonawcy:
-U2
-The Beatles
-Eric Clapton
-ACDC
-Red Hot Chilli Peppers
-The Rolling Stones
-Pink Floyd
-Elvis Presley

to chyba nie wszystkie, ale nie chce mmi się wymieniać ;)

co o tym sądzicie? :>:
"My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor."

Sir Emil 22
Treser wargów

Post autor: Sir Emil 22 » 22 gru 2010, 19:26

Moim ulubionym zespołem jest AC/DC najbardziej w nich kocham Angusa na koncertach gdy podczas solówek podają mu tlen .Lecz słucham też Led Zeppelin, Guns 'n' Roses i wiele wiele innych znanych zespołów Rockowych.

Dodano po 2 minutach 56 sekundach:

TSA też bardzo fajna kapela jak również Kat i Vader oraz Oddział Zamknięty

Awatar użytkownika
Bombicz
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: Bombicz » 22 gru 2010, 19:29

Moje ulubione zespoły to:
1ACDC
2Queen
3U2
4Guns and roses
5Bon Jovi

Awatar użytkownika
Amdur v.ost
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: Amdur v.ost » 22 gru 2010, 20:22

A moje:
1. LP
2. Paramore
3. sporo innych
Walka z trollami:
Włącz komputer.
Znajdź trolla na forum.
ZIGNORUJ GO!
Zażyj Etopirynę i Stoperan na wszelki wypadek, ponieważ czasami taka trauma powoduje silną migrenę i biegunkę.

derrkater
Opiekun Balroga

Post autor: derrkater » 22 gru 2010, 21:20

Z tą Paramore, to przegiąłeś :P Dziewczyna ładnie śpiewa i można posłuchać, ale rock? Nie słyszałem zbyt dużo jej piosenek, ale za bardzo mi popem zalatuje.

Awatar użytkownika
Demawend
Treser wargów

Post autor: Demawend » 17 mar 2014, 21:18

Ludzie! Pora wskrzesić temat. Przecież Rock'n'Roll nie umiera! Pomorzan zapraszam na koncert Wilków w Kościerzynie (Kto nie zna Baśki?!) 12 lipca. A już 28 marca w Gdańsku i Sopocie zagra Dżem. Polecam także: Posłuchać sobie 13 w samo południe, Boba Segera no i rzecz jasna: Guns'n'Roses, AC/DC, Ramones, Beatlesów i kilka innych za dużo by wymieniać. :D
Come Back Baby! Rock and roll never forgets!

Awatar użytkownika
Off
Jenkins

Post autor: Off » 18 mar 2014, 19:14

Motorhead, tyle w temacie ; o

20ktoregos kwietnia Amon Amarth w gda, fakt faktem melodic death metal, no ale skoro rzuciles zespolami pochodnych gatunkow wiec...
Off Jenkins, hired brush, mercenary painter!
KOTEK PACZY, A TY?
DEADPOOL! BANG! BABES! MAYHEM!
[center]Off Jenkins[/center]
[center]49% Hejter 51% Troll[/center]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka łagodzi obyczaje ”