Hip-Hop

Bębny z Morii.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Awatar użytkownika
Siodi
Treser wargów

Hip-Hop

Post autor: Siodi » 17 lip 2008, 20:22

W tym temacie chciałbym sie zapoznać z opinią o tej muzyce oraz poznać ludzi którzy jej słuchają i grają w lotra ( a niewielu takich jest :D ). Zapraszam do dyskusji ( ja osobiście słucham m.in. Molesty Ewenement, Hg oraz eldo i kilka innych )
....: Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą:....

Baku
Gobliński jeździec

Post autor: Baku » 17 lip 2008, 20:56

Oj to widzę że stary dobry hip-hop :D:D Ja teraz słucham Ostrego i jego najnowszej płyty. Ale i tak najbardziej lubię pfk,k44 i hg.

Awatar użytkownika
Neo
Angin

Post autor: Neo » 17 lip 2008, 21:09

Ja osobiście nie przepadam za hh. Poza dwoma zespołami - Paktofonika i Kaliber 44. Oba były moim zdaniem niesamowite.

Awatar użytkownika
Siodi
Treser wargów

Post autor: Siodi » 17 lip 2008, 21:11

7 ostrego też mi sie podoba.Widzę że w klasykach lubujesz ale nie ma to jak "Mam 1 .......... schizofremię, zaburzenia emocjonalne, proszę puść to na antenie " :D

Baku
Gobliński jeździec

Post autor: Baku » 17 lip 2008, 21:26

Tak jak napisał Neo, pfk i k44 są niesamowici. Szkoda że Magik popełnił samobójstwo bo Jego piosenki też wymiatały. Teraz już nie ma mody w Polsce na Hip-hop. To było już parę dobrych lat temu. Teraz w Polsce jest moda na Emo, ale to i tak przeminie. Muszę jednak dodac że Hip-hop to mój ulubiony gatunek muzyki to i tak słucham metalu i wszystkiego po trochu.

Awatar użytkownika
Siodi
Treser wargów

Post autor: Siodi » 17 lip 2008, 22:59

Niektórzy sądzą ze hip-hop w Polsce umiera...a moda na hip-hop jest dla 11-latków którzy nie rozumieją przekazu tylko założą szerokie spodnie i myślą że są fajni. Dla prawdziwych fanów niema takiego czegoś jak moda. Oni poprostu słuchają klasyków magika przez 10 lat non-stop, ponieważ jest to muzyka uniwersalna i dla mądrych ludzi jak to ostatnio wilku z hg w jednym z wywiadów powiedział :D

Awatar użytkownika
Kevin
[Własny wybór]

Post autor: Kevin » 17 lip 2008, 23:12

Tja słuchałem HH ładnych kilka lat. Mina mi zrzedła jak się pojawiły wszystkie Mezo, Owale itp. Sorry ale z starym dobrym HH miało to niewiele wspólnego. Aktualnie polskim HH rządzi komercja i prawdopodobnie to jest przyczyną jego upadku.
Wspomniane Kaliber 44 i Paktofonika to rzeczywiście klasyka. Do klasyki jak najbardziej zaliczyłbym Nagły Atak Spawacza i stare płyty Peji(ostatnia podchodząca pod określenie stare to "Na Legalu"). Kurcze szczególnie NAS słuchałem namiętnie. Z tych względnie nowszych zespołów to Płomień'ia kilka utworów dawało radę. Ale tylko kilka. Jeśli zaś chodzi o zagraniczny Rap, to mam sentyment do kilku kawałków Eminema, Snoopa, 2 Pac'a, ale je, jak i wyżej wymienione polskie zespoły, odstawiłem jakiś czas temu na półeczkę. Czas odpocząć.
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"

khamul
Poskramiacz pająków

Post autor: khamul » 17 lip 2008, 23:14

Siodi pisze:Dla prawdziwych fanów niema takiego czegoś jak moda. Oni poprostu słuchają klasyków magika przez 10 lat non-stop, ponieważ jest to muzyka uniwersalna i dla mądrych ludzi
...racja, ale podobnie ma się rzecz z innymi rodzajami muzyki :wink: , a z tym przekazem to czasem jest ciężko :?
Baku pisze:Teraz w Polsce jest moda na Emo
...tutaj chyba o muzyce rozmawiamy xP moda na tanie techniawy jest!

...za polskim hh nie przepadam, aczkolwiek pojedyncze piosenki są fajne. Gustuję raczej w ekipach zagranicznych z bep na czele.

Awatar użytkownika
Siodi
Treser wargów

Post autor: Siodi » 17 lip 2008, 23:33

Dziś wielu raperów, którzy zakładali zespoły w latach 90-tych poprostu dorasta przez to ich muzyka staje się dojrzalsza ( przykład:jaki był włodi z molesty kiedyś i jakie kawałki nagrywał a co sie dzieje dziś- płyta "Jak nowonarodzony"-już nie ma nic o nastukaniu się i.t.p- człowiek który ma ponad 30 lat i rodzinę nie powinien o takich żeczach myśleć dlatego IMO taki rap jest najlepszy)....a co do tych wszystkich owalów i emcedwalów to nie ma co sie rozpisywać bo to poprostu żal.pl....

Awatar użytkownika
szogun
Plugawy Szaman

Post autor: szogun » 18 lip 2008, 13:37

Żal na kółkach może ;) Ja zupełnie z innego bieguna jestem, ale Emina lubię. BEP lubię. K44 bardzo lubię :) I to chyba na tyle... Czasem pojedyncze jakieś, np "Remember the name". Fort Minor o ile się nie mylę.

Awatar użytkownika
DK
Pomocnik Szamana

Post autor: DK » 18 lip 2008, 14:42

Ja osobiście słuchaj czegoś innego no ale jak już o hip-hopie mowa to lubię K44. :D

I'm too fast for you, DK :mrgreen:
Jeździec, owinięty czarnym płaszczem, w wysokim czarnym szyszaku, nie był jednak upiorem, lecz żywym człowiekiem. Imienia tego pełnomocnika Barad-duru nie zachowała żadna pieśń ani legenda, on sam bowiem go zapomniał...

Awatar użytkownika
coolasik
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: coolasik » 18 lip 2008, 15:05

Fakt Pfk i k44 to najlepsze zespoły polskiego hip hopu. Ja i wielu moich kolegów nadal słuchamy ich utworów i nie mamy ich dość chociaż czasem słucham jeszcze Molesty.

Awatar użytkownika
Pablo_von_kozlow
Płomień z Udunu

Post autor: Pablo_von_kozlow » 18 lip 2008, 15:30

no wreszcie dobry temat dla mnie bo innych plyt niż hh to na półce u mnie nie uświadczysz. mam nadzieje ze tym razem nie zjedza go rozywacze.
Niektórzy sądzą ze hip-hop w Polsce umiera...
cóż... śmiem watpić. co prawda dobrego hip-hopu nie uświadczysz na Mtv i nie kupisz w kazdym empiku. ale jezeli kogoś interesują takie tematy to jak poszuka to znajdzie dobre składy. Molesta po 6 latach przerwy wróciła, na początku roku pojawiła sie nowa płyta Grammatiku, Ostry wciąż nagrywa, a "27" Eldoki od premiery leży w okolicach odtwarzacza. a ci młodsi dają nadzieje że dobry hh szybko nie zniknie (chociażby reprezentacja (Z)Dolnego Śląska czyli 3WKasta)
Z tych względnie nowszych zespołów to Płomień
:shock: cóż... Plomień pali się od wczesnych lat 90
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostaje ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju.

Awatar użytkownika
Kevin
[Własny wybór]

Post autor: Kevin » 18 lip 2008, 15:37

Pablo_von_kozlow pisze:Shocked cóż... Plomień pali się od wczesnych lat 90
No cóż możliwe. Onara i Pezeta znałem ale jakoś nie kojarzę Płomienia z lat wcześniejszych. Zdarza się.
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"

Awatar użytkownika
Siodi
Treser wargów

Post autor: Siodi » 18 lip 2008, 19:21

teraz onar i pezet należą do typu "spalających się"...robią jakieś dziwne kawałki n.p ten "Noc i dzień"-typowo melanżowo co tylko zatruwa dobry HH..kiedyś jeszcze można było coś dobrego od pezeta posłuchać, no ale cóż, ludzie się zmieniają..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka łagodzi obyczaje ”