Czego słuchasz obecnie i co byś polecił?

Bębny z Morii.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Awatar użytkownika
Ezekiel
Bębniarz z głębin

Czego słuchasz obecnie i co byś polecił?

Post autor: Ezekiel » 24 sty 2008, 9:12

Temat zaczerpnięty z innych for. Co leci u Was w głośnikach ostatnimi czasy? Co byś polecił innym forumowiczom? Temat ogólny.

Żeby dobrze zacząć to napiszę, że ostatnio zakochałem się w Riverside. Zespół polski, grają progresywnego rocka w dość specyficznym, melancholijnym klimacie. Do tej pory 3 płyty, chyba pierwsza najlepsza, ale dwie pozostałe nie odstają tak bardzo. Teraz na okrągło słucham kawałków "In Two Minds", "Stuck Between" i "Conceiving You". :)

Awatar użytkownika
Off
Jenkins

Post autor: Off » 24 sty 2008, 9:27

U mnie masa rzeczy leci, ale co mogem polecić na pewno, to the Vandals :D Chłopaki grają przyjemnego punka w najróżniejszych brzmieniach :D Praktycznie zero powtarzalności :D To mnie graj, gorąco polecam ;)
Nu i jak zawsze, nieśmiertelny Kazik z Kultem, z El Dojpą, w KaeNŻet, lub sam :D

Awatar użytkownika
Khazad
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: Khazad » 24 sty 2008, 9:49

No ostanio to głównie trzy zespoły: System of a Down, Perfect Circle i Guns 'N Roses. Tych ostatnich tak więcej zacząłem słuchać dość niedawno, ale mają świetne kawałki. :) Polecam.

Awatar użytkownika
Ezekiel
Bębniarz z głębin

Post autor: Ezekiel » 24 sty 2008, 10:05

System to dawne czasy, pamiętam, że mieliśmy z kumplami bzika na ich punkcie, ale tylko do Toxicity, potem daliśmy spokój, bo robiło się to strasznie powtarzalne. W G'n'R nie cierpię tego wokalisty :P Meczy mnie słuchanie jego jęczenia, bo muzycznie może być, ale bez szału jak dla mnie (no, za wyjątkiem "November Rain"), ale ja to generalnie "klasyków" w dużej części nie przetrawiam.

Khazad - poleć mi coś z Perfect Circle, bo to co mam do dyspozycji mnie totalnie zniechęca - na okrągło to samo, słaby wokal i jakieś takie bez wyrazu :P

Awatar użytkownika
Haldir
Honorowy Redaktor

Post autor: Haldir » 24 sty 2008, 10:14

G'n'R :D Slash i ta piękna gitara ... no po prostu bajka. Co do Axl'a to masz rację, że śpiewa jakby był non stop na syndromie dnia następnego ;)
Oprócz Guns, to także Velvet Revolver, czyli G'n'R w nowym wydaniu -ponownie Slash ze swoją gitarą :D
Do tego wrzućmy jeszcze nieśmiertelnego Offspringa i jest bal.
A ostatnio dopisać jeszcze Damien'a Rice'a i soundtrack z Grey's Anatomy (Neon się ze mną zgodzi ;) )
God...my brilliance is now becoming a bit of a burden...get back to me.

http://independent-painters.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Off
Jenkins

Post autor: Off » 24 sty 2008, 10:14

Systema mam płyty, tak czasami se posłucham :P
A G'nR to powiem szczerze, że nedawno złapałem za jedną płytkę i tyż przypadło mi do gustu :P
Ja żyję klasykami, szczególnie punka :P Clash, Pistole, Ramones, Damned, Adicts, MIsfits... wymieniać, a wymieniać :P

Awatar użytkownika
Ezekiel
Bębniarz z głębin

Post autor: Ezekiel » 24 sty 2008, 10:20

Haldir pisze:Slash i ta piękna gitara ... no po prostu bajka.
Jak ja chcę posłuchać dobrą gitarę to puszczam sobie Death i mistrza Chucka Shuldinera - to był dopiero wirtuoz. Obczaj kawałek "Voice of the Soul" - na mojej liście najlepszych numerów wszechczasów numero uno forever :twisted:

Awatar użytkownika
Ven
Pomocnik Szamana

Post autor: Ven » 24 sty 2008, 11:02

Ostatnio do "Chop Suey" systemu robiłem pokaz POI - niezłą furorę robił :)

A tak z ulubionych to Nightwish, a za nimi Apocalyptica (a Metallicy nie lubie az tak xD) , właśnie System of Dawn, The Rasmus, Linkin Park, Evanesceance, The Carnberries. Jak widać duzo różnego :D
Nie bądź taki zabAAAAAAAAwny !

Jesteś z Poznania? kliknij!

Awatar użytkownika
Mordor_ASR
Sztygar

Post autor: Mordor_ASR » 24 sty 2008, 11:08

Ja słucham chyba wszystkiego(jak sie nawale to nawet mi się disco polo zaczyna podobać)

A tak z ulubionych:
Within Temptation
Good Charlotte
A Perfect Circle
Panic! At the Disco

Jedynie co mnie zawsze denerwuje to ten cholerny TOOL.

Awatar użytkownika
Khazad

Post autor: Khazad » 24 sty 2008, 11:16

Khazad - poleć mi coś z Perfect Circle, bo to co mam do dyspozycji mnie totalnie zniechęca - na okrągło to samo, słaby wokal i jakieś takie bez wyrazu
Judith, Sleeping Beauty, Blue, Magdalena
Niestety są trochę monotonni, ale mi to nie przeszkadza. Wokal też mi się podoba, ale to kwestia gustu. :)

Awatar użytkownika
Ezekiel
Bębniarz z głębin

Post autor: Ezekiel » 24 sty 2008, 11:21

"Judith" to był pierwszy kawałek jaki słyszałem i on mnie zniechęcił najbardziej :twisted: Nie będę się zagłębiał w to dalej.

A co do Toola, to owszem, bardzo specyficzna muzyka, dawno tego nie słuchałem, może czas odświeżyć dobre nawyki.

Awatar użytkownika
moa

Post autor: moa » 24 sty 2008, 11:21

Ostatnio czesto goszcza u mnie Dresden Dolls - polecam wszystkim, doskonaly klimacik :)

(Wybaczcie za brak polskich znakow, pisze z ajrisz szkoly :D)
Muzyka przeciwko hip-hopowi

Pasja Moy [███████████████]

Awatar użytkownika
Strup Parzyłapa
Bębniarz z głębin

Post autor: Strup Parzyłapa » 24 sty 2008, 12:33

Dresden Dolls - fakt, przyjemna muzyka.

Dla fanów metalu (Deathy i inne Mayhemy) oraz popu (Nightwishe i Systemy) polecam poszukanie czegoś ciekawego w tzw. antymuzyce. Sam kiedyś słuchałem różnych odmian metalu (głównie doom-, ale też i black- i deathmetal) i uwielbiałem też Nightwisha, ale moim zdaniem w tej chwili scena metalowa ma do zaoferowania tylko odgrzewane kotlety i inne szity typu Slipknot (nie krytykuję osób słuchających tego - co kto lubi, ja po prostu nie trawię :) ). A Nightwish po "Century Child" i teraz z nową wokalistką po prostu odpycha swoim popostwem.

W tej chwili słucham różnych rzeczy. Nie ograniczam się (tak jak kiedyś) do jednego gatunku. Zdarza mi się słuchać nawet czasem dobrego popu (ale nie popu, który upiera się przy tym że gra niekomercyjny gothic metal ;) ).

Co do wspomnianej wyżej "antymuzyki", interesują mnie różne gatunki: noise (sprzężenia, piski, buczenia i inne hałasy), industrial (odgłosy warsztatu ślusarskiego :wink: ) i inne ambienty. Szczególnie jednak polecam wszystkim zapoznać się z neofolkiem (do którego pojęcie "antymuzyka" się raczej nie odnosi).

Polecam: Spiritual Front (oni nazywają swoją muzykę "nihilist suside pop"; czerpią dużo z tanga, mają świetny warsztat i teksty), Calle Della Morte (włoska podziemna kapelka, moja ulubiona :) ), Naevus, In Gowan Ring, Sieben i Death in June.

Mam nadzieję, że nikt nie poczuł się urażony moimi wywodami na temat Slipknotów, czy Systemów. Każdy słucha tego, co mu pasuje :)

Awatar użytkownika
Ezekiel
Bębniarz z głębin

Post autor: Ezekiel » 24 sty 2008, 12:49

Nie wrzucałbym podanych jako przykłady Death i inny Mayhem do jedno koszyka. Metal ma to do siebie, że jest w nim wiele odmian, dla każdego coś miłego. Akurat Mayhem czy Burzum to dla mnie kompletne dno, nie mogę nawet nazywać tego muzyką. Ja szukam melodii stąd też upodobania do skandynawskich klimatów skąd wywodzą się najlepsze zespoły melodyjnego death metalu. Zgadzam się, że obecnie duża grupa zespołów podąża w kierunku popu, widać to choćby po tym, co leci na MTV czy w radiach komercyjnych, a co próbuje się nazywać takim czy innym metalem. Wiele zespołów niestety poszło w tym kierunku i nie wiem czy kiedyś wrócą - chociażby moje ukochane In Flames - te ostatnie płyty (po Claymanie) są tak przebojowe, że głowa boli.

Słucham wielu rzeczy, ale jakoś takie coś jak Dresden Dolls do mnie nie przemawia zupełnie :P Już wolę sobie Tori Amos posłuchać. To dopiero jest klasa sam w sobie.

Awatar użytkownika
Neo
Angin

Post autor: Neo » 24 sty 2008, 12:57

Ostatnio katuje soundtracki z Grey's Anatomy czyli popularnych chirurgów. Coś pięknego.
A z zespołów to ostatnio Tegan & Sara i od czasu do czasu Vavamuffin :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka łagodzi obyczaje ”