Wersja papierowa, ebook, czy może audiobook?

Statystycznie Polak czyta "Władcę" raz do roku.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Papier, Ebook, czy Audiobook?

Wersja Drukowana
52
88%
Ebook
5
8%
Audiobook
2
3%

Liczba głosów: 59

Awatar użytkownika
Alek 24
Bębniarz z głębin

Re: Wersja papierowa, ebook, czy może audiobook?

Post autor: Alek 24 » 09 kwie 2012, 15:10

Wojteq pisze: Ebook- na wstępnie napiszę, że czytanie przy monitorze mnie męczy i to na pewno nie dla mnie. Zastanawiam się jednak nad kupnem czytnika ebooków. Uzywa ktoś tego? Wygodne to?
http://allegro.pl/76253_czytniki_ebookow.html
Jak taka foma czytania się sprawdzi, to wydatek jest tylko jeden (za to spory), ale potem niemalże wszystkie książki są dostępne w internecie.
Osobiście mam kindla i polecam jego zakup.
Viruk pisze:Zamiast czytnika ebooków lepiej już sobie ipada ze stanów sprowadzić. Nieco drożej, ale masz wtedy wielofunkcyjne urządzenie o bardzo dobrej jakości i gwarancję że będą się do niego pojawiały kolejne aplikacje.
A masz może czytnika ebooków??
Ja osobiście kupiłem kindla na amazonie amerykańskim i jestem zachwycony. Ekran takich czytników działa na zupełnie innej zasadzie niż te "normalne", więc wzrok nie męczy się (nie ma też podświetlenia, więc trzeba czytać przy lampce). ebooki to przyszłość i świetna sprawa, więc naprawdę gorąco polecam :) I to temat o książkach a nie o jakości ipada, który kosztuje bagatela 2000zł, zaś kindle 500zł.

Awatar użytkownika
Tomek TT
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: Tomek TT » 14 kwie 2012, 9:42

Dla mnie wersja ebook jest lepsza, ponieważ w moim mieszkaniu brakuje już miejsca na nowe książki :) Wypożyczam rzadko, bowiem lubię mieć literaturę na własność, ażeby móc zawsze do niej wracać, o każdej porze i miejscu. A jako że dużo podróżuję, wolę zabrać ze sobą czytnik, niż opasłe tomiszcza, od których można się nabawić problemów z kręgosłupem :)

Awatar użytkownika
Blackburn
Gobliński jeździec

Post autor: Blackburn » 14 kwie 2012, 11:27

'Szczerze mówiąc jeżeli chodzi audiobooki to nigdy specjalnie ich nie "testowałem", ale na pewno pozwalają zaoszczędzić czas. Wersja papierowa to zawsze świetna rzecz, aczkolwiek trochę nieporęczna ;) Polecam ipada i ebooki ;) To jest to ! Mnóstwo książek w jednym miejscu, możliwość "interwencji" w tekst np. zaznaczenie ważnego fragmentu, czy wyszukanie nieznanej wam frazy, oszczędność miejsca, ale i pieniędzy- mnóstwo możliwości związanych ze ściągnięciem tytułu z internetu w wygodnych formatach jak epub czy skrajnie pdf. Podsumowując, polecam wersje papierowe, które też można czasem "wyhaczyć" za śmieszne pieniądze, ale osobiście mój wybór pada na ebook'a. Za każdym razem gdy korzystam z tej wersji czytania, coraz bardziej się upewniam w przekonaniu, że to czytanie przyszłości. Nawet niektóre szkoły zaczęły już ich używać, przez co uczniowie nie muszą dźwigać 5-10kg papieru ze sobą ;)

Pozdrawiam

kacperro1
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: kacperro1 » 03 paź 2016, 18:05

Ja od zawsze preferowałem książki na papierze, ale ostatnio usłyszałem, że warto mieć książkę na papierze + audiobooka w uchu (przyspieszonego kilkukrotnie), podobno to przyspiesza proces czytania, testował ktoś kiedyś taki zestaw?

kasia1979
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: kasia1979 » 14 paź 2016, 10:46

Zdecydowanie wersja tradycyjna, papierowa. Nic nie zastąpi tego uczucia przewracania realnych kartek. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o książkach i prasie”