Zagraniczna Literatura Fantasy

Statystycznie Polak czyta "Władcę" raz do roku.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Adnihial
Gobliński jeździec

Post autor: Adnihial » 20 sty 2009, 5:43

Coś tu już nikt nie pisze, ale troche ozywie :)
Chris Wooding- ,,Zmory Alaizabel" Polecam. Bardzo ciekawa książka i najważniejsze- wciaga :o::
,,Znajdź miecz, co był złamany,
Imladris kryją go jary.
Tam lepsza znajdzie się rada
Niźli Morgulu czary[...]".

khamul
Poskramiacz pająków

Post autor: khamul » 29 sty 2009, 20:14

Awatar użytkownika
Viruk
Honorowy Redaktor

Post autor: Viruk » 30 sty 2009, 0:21

Nie czytałem, ale mocno zaskoczył mnie newage'owski trailer. Książki zapowiada się teraz w takiej formie? "Świat poszedł naprzód"...
Moja galeria i mój WIP, komentarze mile widziane.

Independent Painters

Awatar użytkownika
gokish
Opiekun Balroga

Post autor: gokish » 11 lut 2009, 19:45

Poszukuję jakiejś ciekawej książki do poczytania wymagania:

- Przyjemna do czytania (czyli nie treści Tolkienowe bo to łatwo nie wchodzi ^^)
- Smoki , Magia , młodzieniec przygoda ^^
- w miarę długie miłoby było 2/3 tomy ^^
te amerykańskie klimaty D&D

z góry zaznaczam
Nie Eragon
Nie książki z serii Miecz Prawdy
Ostatnio zmieniony 11 lut 2009, 20:23 przez gokish, łącznie zmieniany 1 raz.
Nowości GW do lotra
†19.06.2009 oficjalne zakończenie "kariery" lotrowej

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Post autor: Ajas » 25 kwie 2009, 13:40

gokish - mam coś dla Ciebie :)

Harry Turtledove

Seria Videssos:
-> "Zaginiony Legion"
-> "Imperator Legionu"
-> "Legion Videssos" (ja mam to w 2 częściach)
-> "Miecze Legionu" (ja mam to w 2 częściach)

Serio Krispos:
-> "Krispos"
-> "Krispos z Videssos"
-> "Krispos Imperator"

Nie zraź się proszę nieco infantylnymi tytułami ;)

Jest to porządny kawałek fantasy z roku 1987 - średnio znany w Polsce. Pierwsza serio opowiada o losach rzymskiego legionu (z czasów Juliusz Cezara), który dzięki niecodziennemu wydarzeniu ;) trafia wraz z wodzem Gallów do zupełnie innego świata. Nie ma tam co prawda smoków czy innych ras, ale rewelacyjny świat z dokładnie opisaną polityką, geografią, historią i religią. Przedstawione postaci są niezwykle barwne i różnorodne, a zabawne dialogi uzupełniają klimat wojny dwóch potężnych imperiów.

Drugi cykl opowiada w całości o świecie Videssos - o życiu jednego z najwspanialszych imperatorów tego państwa. Choć jest to nieco znany schemat "od pucybuta do milionera" ;) niemniej tutaj po raz kolejny zastosowany - nadal interesujący. Świat opisany w tym cyklu daje czytelnikowi cyklu o Legionie sporo ciekawych wiadomości.

Dodano po 10 dniach 17 godzinach 18 minutach:

Czas wskrzesić temat ;)

Ostatnio dosłownie pochłonąłem cykl o Świecie Zmroku Alexandra Łukjanienki - jest to rewelacyjna urbanistyczna wizja dualistycznego świata Zmroku i tego normalnego. Większa część akcji rozgrywa się w Moskwie - mrocznym wielowiekowym mieście w którym o lepsze walczą funkcjonariusze dwóch mogło by się wydawać kontrastujących ze sobą patroli kontrolujących tzw. Innych - wilkołaki, wiedźmy czy czarodziejów.

Fabuła wszystkich części prezentuje się niezwykle spójnie i harmonijnie, układający się przed czytelnikiem obraz walki Dobra ze Złem nie jest pozbawiony dwuznaczności. Tym, co najbardziej spodobało mi się w tym cyklu jest typowy rosyjski warsztat autora - nie bez powodu przypomina się mroczny Petersburg Raskolnikowa czy Moskwa Bułhakowa.

Kolejnym smacznym kąskiem jest prawie - kapitalistyczna Rosja będąca tłem rozgrywki. Odzwierciedlenie Rosyjskiej mentalność widzianej z perspektywy cudzoziemców ale i również samych Rosjan. Serdecznie polecam cały cykl ;)

Na podstawie cyklu Łukjanienki powstał film - oglądał może ktoś?

:arrow: "Nocny Patrol"
:arrow: "Dzienny Patrol"
:arrow: "Patrol Zmroku"
:arrow: "Ostatni Patrol"

Pozdrawiam, Ajas :D
KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)
Jesteś z Poznania? kliknij!

Awatar użytkownika
luker
Bębniarz z głębin

Post autor: luker » 13 maja 2009, 17:20

Ja za to mogę polecić Trylogię Czarnego Maga pani Trudi Canavan

:arrow: 1. Gildia Magów
:arrow: 2. Nowicjuszka
:arrow: 3. Wielki Mistrz

To ciekawa seria z kilkoma zwrotami akcji.Główna bohaterka to dziewczyna z slumsów średniowiecznego miasta, która z dnia na dzień odkrywa w sobie magiczną moc i rani jednego z magów przeprowadzających czystkę wśród mieszkańców. Wtedy Kyraliańska Gildia Magów postanawia ją zrekrutować, ale Sonea - główna bohaterka wcale nie pragnie dołączyć do tych, których od dzieciństwa nienawidziła. Zdradzę tyle, że w następnych tomach nie tylko staje się członkinią gildii ale także uczy się czarnej magii od samego Wielkiego Mistrza i zostaje z nim wygnana do wrogiego kraju...

Czytałto ktoś :mrgreen: :?:
Ogień - dziecko = zapałki...

Awatar użytkownika
Kevin
[Własny wybór]

Post autor: Kevin » 13 maja 2009, 17:28

Tak i mi się średnio podobało. Strasznie sztampowe. Najlepszy był pierwszy tom, który jeszcze tak perfidnie nie jechał po schematach, ale to co było w 3 to już lekki koszmarek. Preqel "Uczennica maga" też nie zachwyca, ale przeczytać się dało.
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"

Awatar użytkownika
luker
Bębniarz z głębin

Post autor: luker » 13 maja 2009, 17:31

Cóż wg. mnie najgorszy jest prequel i tom 2 a reszta fajne ale każdy ma inne zdanie, ale fakt, że najlepszy chyba i tak tom pierwszy :P
Ogień - dziecko = zapałki...

Awatar użytkownika
Larkin
Bębniarz z głębin

Post autor: Larkin » 29 maja 2009, 16:02

Czytał ktoś "Duchy Gaunta" Dana Abnetta?

Mam na razie wszystkie części (czyli V) jakie wyszły w Polsce. Jest to chyba najlepiej ukazany świat Warhammer`a 40 000, a dokładniej życie Imperialnej Gwardii. Autor fantastycznie przedstawia czytelnikowi, iż tak naprawdę Gwardzista jest oddany służbie Imperium i posiada uczucia, nie jest tak zwanym "mięsem armatnim", ale człowiekiem, który musi walczyć aby przeżyć i zwyciężyć. W "Duchach Gaunta" idealnie właśnie ukazany los gwardzistów, a raczej resztki ocalałej z zagłady jaki zgotował im Chaos, czyli zniszczenie ojczystej planety podczas pierwszego powstania (so sad) na Tanith. Ibram Gaunt jest również zagadkową postacią, wysoki dumny, ale i również przyjazny i do końca oddany swoim ludziom.

Zakupiłem przedwczoraj kolejny, V tom i żal mi się robi, gdyż już skończyłem czytać (dwa miłe wieczorki, dobre na sen xD). Powiem, że ogromnie spodobał mi się ten tom, gdyż podczas opisu oblężenia miasta, podczas wysyłania 4 grup infiltracyjnych na teren wroga autor zdołał wkleić wątki kryminału.

Cóż, jak ktoś nie czytał to gorąco polecam ;)

PS. Ma ktoś już od dawna wycofane figurki IG z Tanith?
Jestem święcie przekonany, że w piekle mówią po niemiecku, na pewno!
~~~~
Gdy coś się nie uda... http://nooooooooooooooo.com/

Awatar użytkownika
Alfie
Treser wargów

Post autor: Alfie » 13 sie 2009, 13:38

Ja chciałbym polecić trylogie mrocznych materii Philip`a Pullmana akcja rozgrywa się w kilku światach równoległych , nie ma tu Boga ani stwórcy jest tylko Autorytet ( pierwszy skondensowany z tajemniczego pyłu anioł ) głównymi bohaterami jest chłopiec Will i dziewczynka Lyra , oboje muszą się zmierzyć z problemami moralnymi i naukowymi . Bardzo mi się podobało przedstawienie kościoła jako bezwzględnego tyrana który pierze mózgi ludziom. Książki łatwo się czyta można się nawet w kilku momentach nawet popłakać

Garrus
Bębniarz z głębin

Post autor: Garrus » 31 sie 2009, 16:02

gokish pisze:Poszukuję jakiejś ciekawej książki do poczytania wymagania:

- Przyjemna do czytania (czyli nie treści Tolkienowe bo to łatwo nie wchodzi ^^)
- Smoki , Magia , młodzieniec przygoda ^^
- w miarę długie miłoby było 2/3 tomy ^^
te amerykańskie klimaty D&D

z góry zaznaczam
Nie Eragon
Nie książki z serii Miecz Prawdy
Ja mogę Ci polecić ale nie tylko Tobie trylogie Jima Hines'a, bardzo fajne książki, lekko zabawne i ciekawe.

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:

Ps: Podam tytuly:

"Zadanie Goblina","Droga Goblina" i "Wojna Goblina".
Wyprowadzanie wzorów na fizyce są jak przemiana transformersów...Wyglądają zarąbiście efektownie, ale w życiu nie zrozumiesz, jak z tej ciężarówki zrobił się Optimus Prime...

Awatar użytkownika
walich
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: walich » 12 lis 2009, 21:01

luker pisze:Ja za to mogę polecić Trylogię Czarnego Maga pani Trudi Canavan

:arrow: 1. Gildia Magów
:arrow: 2. Nowicjuszka
:arrow: 3. Wielki Mistrz

To ciekawa seria z kilkoma zwrotami akcji.Główna bohaterka to dziewczyna z slumsów średniowiecznego miasta, która z dnia na dzień odkrywa w sobie magiczną moc i rani jednego z magów przeprowadzających czystkę wśród mieszkańców. Wtedy Kyraliańska Gildia Magów postanawia ją zrekrutować, ale Sonea - główna bohaterka wcale nie pragnie dołączyć do tych, których od dzieciństwa nienawidziła. Zdradzę tyle, że w następnych tomach nie tylko staje się członkinią gildii ale także uczy się czarnej magii od samego Wielkiego Mistrza i zostaje z nim wygnana do wrogiego kraju...

Czytałto ktoś :mrgreen: :?:
Ja czytałem i naprawdę polecam teraz chce się zabrać za : "Uczennica maga" jest to prequel trylogii czarnego maga:)

Awatar użytkownika
Nest

Post autor: Nest » 01 sty 2010, 14:39

Cenzura autora
Ostatnio zmieniony 10 cze 2011, 16:28 przez Nest, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cleominivs
Bębniarz z głębin

Post autor: Cleominivs » 20 sty 2010, 14:39

Dziwie sie ze jeszcze nikt nie wspomnial o serii "Zwiadowcy" Johna Flanagana. Na swiecie wydano 10 ksiazek, w polskiej wersji niestety tylko 5. Polecam wszystkim, nie mozna sie od niej oderwac.
Przepraszam za bledy ortograficzne, nie mieszkam w Polsce i nie mam polskiej klawiatury :-(

Awatar użytkownika
Tomek TT

Post autor: Tomek TT » 10 kwie 2010, 19:39

Ja osobiście polecam serię przygód Gotreka i Felixa(pierwsze tomy Williama Kinga,potem Nathana Longa). Powieści w świecie WH, bardzo mnie wciągnęły, przede wszystkim Zabójca Gigantów, odkrywający poniekąd tajemnice Albionu, o którym niewiele jest w książkach do Warhamca:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o książkach i prasie”