Pierścień Mroku

Statystycznie Polak czyta "Władcę" raz do roku.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

jakubbb
Treser wargów

Pierścień Mroku

Post autor: jakubbb » 28 lip 2015, 13:26

Cześć wszystkim czy Ktoś z Was miał styczność z Ruską kontynuacją Tolkiena?

Awatar użytkownika
Mnil
Redaktor

Post autor: Mnil » 28 lip 2015, 14:42

Tak, przeczytałem wszystko, nawet spoko, próbuje trzymać klimat Tolkiena, chociaż niektóre rzeczy są przeciągnięte i przekombinowane :) Jeśli jednak przebrnąłeś już przez wszystko co Tolkien(owie) wydał to warto zajrzeć :)
Jesteś z Poznania? kliknij!

Bazarek u Mnila
Durbug Dashu! Durbug Dashu!!!

jakubbb
Treser wargów

tak

Post autor: jakubbb » 28 lip 2015, 15:23

Jeżeli jesteśmy przy Tolkienu, przeczytałem trylogię pierścienia, hobbita dzieci Hurina. Czy Tolkien lub jego Syn napisali jeszcze coś co można by Przeczytać?

Awatar użytkownika
Godfryd
Redaktor
Kontakt:

Post autor: Godfryd » 28 lip 2015, 15:32

Silmalirion, Przygody Toma Bombadila, Kowal z Przylesia Wielkiego, Niedokończone Opowieści (? nie wiem czy nie przekręciłem czegoś?)
Nobody likes you, you're ugly and your mother dresses you funny. Now smile, you f*cking douche...

https://www.facebook.com/BrushGangsta/

jakubbb
Treser wargów

Post autor: jakubbb » 28 lip 2015, 15:48

Ta ale najpierw grę o tron skończę.

Tak każdy zachwalał grę o tron co to nie jest a w rzeczywistości Westeros nie dorasta do pięt jeżeli mówimy o świecie.

Awatar użytkownika
FishPriest
Redaktor

Post autor: FishPriest » 28 lip 2015, 20:18

Zupełnie inny, nie do porównania świat w GoT. Fabuła niestety zbyt uproszczona, ratuje ją humor i działania Tyriona. Aczkolwiek przeczytać można.
Co do świata lotra- miałem jeszcze styczność z książką "Ostatni Władca Pierścienia", można poczytać, choć nie powala.

Z fantasy które jest godne polecenia- Roger Zelazny- Kroniki Amberu (pierwszy tom to Dziewięciu Książąt Amberu). Zupełnie inne od typowego heroic fantasy i przy okazji fabuła nie opiera się stale na deux ex machina (niestety w drugich kronikach już tak, lecz mechanika świata została tam lepiej ukazana). Podobne w rozmachu i stylu są książki z cyklu "Mroczna Wieża" S. Kinga- pierwszy tom to Roland (choć lepiej klimat oddaje oryginalny tytuł- "Gunslinger"). To już w sumie kanon a jednak oba cykle niewiele osób zna.

Too long to read? :mrgreen:
Wszystkich graczy z Łodzi zapraszam tutaj

jakubbb
Treser wargów

Post autor: jakubbb » 28 lip 2015, 21:08

Co do gry o Tron o fabuła przypomina mi powoli modę na sukces, za dużoooo wszystkiego i niczego zarazem. Poza Stanisem bohaterowie nie potrafią mnie przekonać swą charyzmą

Awatar użytkownika
Kevin
[Własny wybór]

Post autor: Kevin » 28 lip 2015, 21:18

FishPriest pisze: Fabuła niestety zbyt uproszczona, ratuje ją humor i działania Tyriona. Aczkolwiek przeczytać można.
:lol: :lol: :lol:
Inną GoT chyba czytaliśmy. Akurat Tolkien ma zdecydowanie mniejszą ilość wątków fabularnych niż Martin. Aczkolwiek Martina za bardzo nie trawię. Wiele złego mogę o jego książkach powiedzieć, ale ilość wątków, które wrzuca do swoich książek powala zarówno liczbą jak i poziomem ich skomplikowania :) Nawet jeżeli połowa nie trzyma się ładu i składu :)
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o książkach i prasie”