Ksiazkowe rekomendacje

Statystycznie Polak czyta "Władcę" raz do roku.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Awatar użytkownika
Viruk
Honorowy Redaktor

Ksiazkowe rekomendacje

Post autor: Viruk » 18 lip 2008, 5:19

Skoro mamy filmowe to czemu nie ksiazkowe? ;)

Ostatnio polknalem "Gringo wsrod dzikich plemion" Cejrowskiego. Bardzo przyjemnie sie czytalo, przystepny wrecz gawedziarski styl (kto oglada Boso przez Swiat, wie o co chodzi ;) ) i sporo ciekawych opowiadam. Opowiadan, bo ksiazka to w zasazie zbior wspomnien i relacji z podrozy, od tych "zwyklych" do tych bardzo niezwyklych. Duzo humoru i ciekawych komentarzy autora. Na uwage zasluguje tez piekna szata graficzna. Ksiazka w sam raz na wakacje - lekkostrawna i bardzo przyjemna lektura, polecam 8)
Moja galeria i mój WIP, komentarze mile widziane.

Independent Painters

Awatar użytkownika
miweq
Nadzorca Trolli

Post autor: miweq » 26 lip 2008, 10:09

Właśnie skończyłem ją czytać - naprawdę przyjemna i ciekawa książka, warto kupić :)
http://www.cejrowski.com/ksiazki/index. ... o_fragment
niezdecydowani mogą przeczytać tam fragment :o::
<orzech face>

Awatar użytkownika
Kat
Poskramiacz pająków

Post autor: Kat » 26 lip 2008, 10:48

a ja na wakacje polecę książki pani Andre Norton :) Zwierciadło Merlina czy też Zapach magii (nie koniecznie jej największe dzieła) pozwolą nam na wakacjach przeżyć przygodę z głównymi bohaterami książek o nie głupszej fabule czy nie gorszym świecie fantasy czo LoTR
Wojownik "Zachodniej Ukrainy"

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Post autor: Ajas » 26 lip 2008, 12:01

Jest pewien tytuł, który pragnę polecić - "Michnikowszczyzna - zapis choroby" Rafała A Ziemkiewicza. Jeśli ktoś lubi ciekawe podejście do polityki, dobry humor i przede wszystkim rewelacyjny warsztat dziennikarski autora to gorąco polecam ^^

Pozdrawiam, Ajas :D
KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)
Jesteś z Poznania? kliknij!

Awatar użytkownika
Kibol
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: Kibol » 28 lip 2008, 8:28

Polecam Serie Williama King'a WARHAMMERA zabójcy jedna z nich to np "Zabójcy Skavenow" Super książka czyta się szybko a jest duża.:P
-Helloooo -It's Candle Jack -SCREAM!

"Na szczęście ośmieszylem w dyskusji jurz większość z nich i zaraz ośmieszę resztę. "

khamul
Poskramiacz pająków

Post autor: khamul » 28 lip 2008, 16:54

Kibol pisze:Super książka czyta się szybko a jest duża.
...czcionka jest zapewne nie mniejsza :P

zamierzam zakupić "Klub Samobójców". Czytał ktoś?

Ajas pisze:Jest pewien tytuł, który pragnę polecić - "Michnikowszczyzna - zapis choroby" Rafała A Ziemkiewicza. Jeśli ktoś lubi ciekawe podejście do polityki, dobry humor i przede wszystkim rewelacyjny warsztat dziennikarski autora to gorąco polecam ^^
coś więcej?[penetrować zasobów sieci nie chce mi się ^^]

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Post autor: Ajas » 28 lip 2008, 20:39

khamul pisze:coś więcej?
Pisząc więcej niechcący zmuszony był bym do "sprzedania" Ci mojej opinii - takie książki należy (moim zdaniem) czytać bez jakichkolwiek sugestii ze strony innych czytelników - w ten sposób pozwolisz sobie na naprawdę SWOJE zdanie ;)
khamul pisze:[penetrować zasobów sieci nie chce mi się ^^]
Szczery, ale jednak truteń :P

KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)

Awatar użytkownika
Kibol
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: Kibol » 29 lip 2008, 7:51

Czcionka jest mala. A ksiazki to cala seria przygod bohaterow wzietych z mloteczka;D
-Helloooo -It's Candle Jack -SCREAM!

"Na szczęście ośmieszylem w dyskusji jurz większość z nich i zaraz ośmieszę resztę. "

straznikcytadeli
Gobliński jeździec

Post autor: straznikcytadeli » 29 lip 2008, 20:42

Ja mogę spokojnie polecić "Bohuna" pióra Jacka Komudy. Fajna książka, choć w dużej mierze oparta na historii (jestem jej miłośniekiem, więc mnie to nie przeszkadza). Ciekawy język i wciągająca fabuła. A na końcu przypisy, w tym także słynny list kozków do sułtana.

Gorąco polecam (oczywiście książkę, a nie sam list).

khamul
Poskramiacz pająków

Post autor: khamul » 30 lip 2008, 19:47

Ajas pisze:
khamul pisze:coś więcej?
Pisząc więcej niechcący zmuszony był bym do "sprzedania" Ci mojej opinii - takie książki należy (moim zdaniem) czytać bez jakichkolwiek sugestii ze strony innych czytelników - w ten sposób pozwolisz sobie na naprawdę SWOJE zdanie ;)
...bez pardonu robią to wszyscy krytycy, a Ty Ajasie się boisz? :)
Ajas pisze:
khamul pisze:[penetrować zasobów sieci nie chce mi się ^^]
Szczery, ale jednak truteń :P

...czuję się obrażony :P I to w dodatku przez sztygara!!!

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Post autor: Ajas » 30 lip 2008, 19:57

khamul pisze:I to w dodatku przez sztygara!!!
Wtedy jeszcze nie byłem sztygarem :P
khamul pisze:...bez pardonu robią to wszyscy krytycy, a Ty Ajasie się boisz?
Jest to książka opisująca wydarzenia polityczne, więc jakakolwiek opinia by nie została by wyrażona przeze mnie mogła by zaburzyć sposób odczytania całości ^^

EDIT:

Nudząc sie niemożebnie w pracy przeczytałem książkę Jacka Piekary - "Młot na czarownice" - lekturę pierwszego tomu serii redaktora świętej pamięci "FANTASY" odkładałem dość długo z powodów wszelakich. Fabuła pierwszego tomu przygód inkwizytora Mordimer'a Madderdin'a jest ciekawa i można nawet napisać, że wciągająca.

Seria krótszych i dłuższych opowiastek układa sie w logiczny ciąg (jesto to tylko kolejne rozwiniecie pomysłu Sapkowskiego) świat przedstawiony przez Piekarę jest dość ubogo zaprezentowany (przynajmniej jeśli chodzi o pierwszy tom) mamy tu bowiem do czynienia z alternatywna wizją historii naszego świata - otóż w dniu śmierci Chrystusa nie odszedł On do Ojca, lecz uzbrojony w miecz i ogień "wyciął w pień pół Jerozolimy" chrześcijaństwo rozwinąć sie miało w sposób zgoła odmienny od obecnej formy...

Główny bohater jest (co w irytujacy sposób autor powtórzy zbyt wiele razy) "człowiekiem gorącej wiary" - znając chemat gatunku jakim jest fantasy mniemam, że kolejne tomy cyklu doprowadzić mogą do kilku wersji zakończenia:
a) bohater będzie zmuszony odrzucić swój światopogląd na rzecz "prawdy objawionej", która to po kilku tomach pogoni za inkwizytorem zdoła go pochwycić
b) bohater po zawirowaniach moralnych najpierw sie oderwie od swych przekonań, by później do nich wrócić ze zdwojoną siłą
c) odrzuci wszelkie możliwe postawy by szczycić się najszlachetniejsza "neutralnością"
d) cykl doprowadzi do zakończenia którego nie przewidziałem (na co szczerze liczę!)

Postacie kreowane przez Piekarę są nieco "płaskie" i schematyczne (choć może jest to jedynie wrażenie z początku cyklu). Niewątpliwie jest to ciekawa lektura, która pozwoli mi przetrwać nudny dzień w pracy (taki jak dzisiaj) kiedy to po zakończeniu tomu I nie mam nic więcej do czytania a do końca arbeitu jeszcze 5 h... ;)

Ostatnio zmieniony 06 sie 2008, 21:30 przez Ajas, łącznie zmieniany 1 raz.

khamul
Poskramiacz pająków

Post autor: khamul » 06 sie 2008, 17:59

Jest to książka opisująca wydarzenia polityczne, więc jakakolwiek opinia by nie została by wyrażona przeze mnie mogła by zaburzyć sposób odczytania całości ^^
...pokonałem w końcu lenistwo [dzięki Ajas xD] i wrzucam ten oto opis [z Merlina]
Rafał A. Ziemkiewicz - po "Viagrze mać", "Frajerach" i "Polactwie" proponuje polskiemu czytelnikowi kolejną dawkę kontrowersyjnej publicystyki w swojej najnowszej książce pt. "Michnikowszczyzna. Zapis choroby", gdzie wnikliwie analizuje działalność Adama Michnika i bezpardonowo rozprawia się z wizerunkiem redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" jako głównego ideologa postkomunizmu. Nie oszczędza również ludzi z nim związanych.
Ziemkiewicz odpowiada na pytania:
jaki rzeczywisty wpływ miał Adam Michnik na kształtowanie "nowej" Polski po 1989 roku?
w jaki sposób wykorzystywał potencjał "Gazety Wyborczej", jednego z najpoczytniejszych dzienników, do kreacji sposobu myślenia jej odbiorców?
dlaczego tylu ludzi z jego otoczenia bezwzględnie uległo jego wpływowi i bezkrytycznie przyjmowało jego słowa, uznając je za prawdziwe i niepodważalne?

"Michnikowszczyzna - to nie tylko zespół głoszonych przez Michnika tez i postulowanych przez niego zachowań. To grono ludzi, współtworzących jego propagandową linię w "Wyborczej" i w innych, poddających się jej wpływowi mediach. To przede wszystkim liczne grono adresatów tej propagandy, związanych z Michnikiem emocjonalnie w stopniu nie mniejszym, niż wykpiwane na salonach moherowe babcie przepojone są podziwem dla księdza Rydzyka. To rzesza polskich inteligentów i jeszcze liczniejsza - półinteligentów, którzy ulegli graniczącemu z amokiem uwielbieniu dla redaktora naczelnego "Wyborczej" jako wyroczni etycznej, politycznej i intelektualnej". Rafał A. Ziemkiewicz
...mnie -w przeciwieństwie do rekomendacji Ajasa[sory Ajas :mrgreen:-przynajmniej szczery jestem :D ]- przekonał [z małą pomocą recenzji klientów ^^]

Ajas pisze:
I to w dodatku przez sztygara!!!
Wtedy jeszcze nie byłem sztygarem :P
...co tego faktu nie zmienia :P
dłózszych
...wiem, że dysleksja nie boli, ale Ajasie-sztygarze [xP], masz moduł spr. pisowni
Ajas pisze:Nudząc sie niemożebnie w pracy przeczytałem książkę Jacka Piekary - "Młot na czarownice" - lekturę pierwszego tomu serii redaktora świętej pamięci "FANTASY" odkładałem dość długo z powodów wszelakich. Fabuła pierwszego tomu przygód inkwizytora Mordimer'a Madderdin'a jest ciekawa i można nawet napisać, że wciagająca.

(...)

Postacie kreowane przez Piekarę są nieco "płaskie" i schematyczne (choć może jest to jedynie wrażenie z początku cyklu). Niewatpliwie jest to ciekawa lektóra, która pozwoli mi przetrawc nydny dzień w pracy (taki jak dzisiaj) kiedy to po zakończeniu tomu I nie mam nic więcej do czytania a do końca arbeity jeszcze 5 h...

Pozdrawiam, Ajas
Ven w temacie o polskiej literaturze fantasy pisze:(...) W kolejnych tomach dużo więcej sie wyjaśnia. Co się tak naprawdę stało z Jezusem a raczej z jego Ciałem i czy to rzeczywiście Zbawiciel szedł z mieczem przez Jerozolime.

Sam Piekara napisał, że głęboko wierzy w Boga. W jednym z wywiadów wyznał, że kiedyś zadał sobie pytanie "Czy Bóg istnieje?" Otworzył na chybił trafił Biblie i wskazał na ślepo jakiś wyraz. Na co trafił? Na słowa "Ja jestem".
(...)
...polecam się na przyszłość ;] khml

EDIT:
lektóra
Ajasie...![j/w]

Baku
Gobliński jeździec

Post autor: Baku » 06 sie 2008, 21:26

Jak już wcześniej napisałem w innym temacie polecam Arcyamaga. Książka napisana lekkim i przyjemnym piórem :D

Awatar użytkownika
polak
Treser wargów

Post autor: polak » 12 sie 2008, 10:46

Ja lubię Chmielewską szczególnie lesie i dzikie białko.
Jej książki mają w sobie to coś łączącego komedie z innymi typami książek.
Nawet w horrorze jej pióra w większości momentów umiera się ze śmiechu.
,,Kiedyś ludzie byli bliżej siebie,- potem nauczyli się zabijać na odległość"

Awatar użytkownika
Orzech
Bębniarz z głębin

Post autor: Orzech » 12 sie 2008, 12:12

A ja polecam Foresta Gumpa. Książka równie dobra jak film ;)
Rafał z Rohanu pisze:a ty umiesz dobze grac koniami ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o książkach i prasie”