Polska literatura fantasy

Statystycznie Polak czyta "Władcę" raz do roku.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Awatar użytkownika
Draigar123
Pomocnik Szamana

Post autor: Draigar123 » 30 gru 2011, 12:23

lord, "Czarną Banderę" i "Opowieści z Dzikich Pól" mam, czytałem i polecam, ale to wszystko to są tylko zbiory opowiadań (nie wiem jak "Herezjarcha", nie wpadł jeszcze w moje ręce), zdecydowanie polecam Ci przeczytać "Diabła Łańcuckiego" i wziąć się za cykl "Orły na Kremlu" (tylko nie zraź się pierwszym tomem "Samozwańca" długi i momentami nużący, ale potem naprawdę się akcja dobrze rozkręca). ;)

Pilipiuka i Grzędowicza niestety jeszcze nie czytałem, ale co mogę polecić (oprócz Piekary i Komudy):

Krzysztof Piskorski - Trylogia "Opowieści Piasków", na razie za mną tylko pierwszy tom, ale ciekawy świat i podejście do różnicy kultur oraz tajemnice, a to lubię :P

Dariusz Domagalski - "Cherem", właściwie jedyne, co mogę zdradzić to to, że akcja dzieje się w moim rodzinnym Trójmieście (i okolicach), a fabuła rozwija się w sposób niespodziewany (przynajmniej dla mnie)

Adam Przechrzta - "Demony Leningradu", Komunistyczna Rosja nie bardzo długo po przewrocie pokazana oczami oficera "Wojennoj Razwiedki", intrygi, nagłe zwroty akcji, tajemniece i pytanie: Kim są tytułowe "Demony Leningradu"?

A teraz książka, którą dostałem na Święta - "Achaja" Andrzeja Ziemiańskiego, wciąga jak diabli, czytałem praktycznie bez przerwy od 20 dnia wczorajszego do 6 rano dzisiaj. W miarę, jak się czyta, coraz bardziej chce się kontynuować, majstersztyk po prostu. IMO lepsze nawet niż książki Sapkowskiego. Nic, tylko czytać, a to na dodatek kolejna trylogia...

Dukaj, wiele osób pewnie o nim chociażby słyszało, ja czytałem tylko "Xavras Vyżryn i inne fikcje narodowe" i polecam, pokręcone, ale to w sumie dobrze :)

Pozdrawiam, Draigar :)

Awatar użytkownika
michal molenda
Honorowy Redaktor

Post autor: michal molenda » 30 gru 2011, 12:30

Draigar123 pisze: A teraz książka, którą dostałem na Święta - "Achaja" Andrzeja Ziemiańskiego, wciąga jak diabli, czytałem praktycznie bez przerwy od 20 dnia wczorajszego do 6 rano dzisiaj. W miarę, jak się czyta, coraz bardziej chce się kontynuować, majstersztyk po prostu. IMO lepsze nawet niż książki Sapkowskiego. Nic, tylko czytać, a to na dodatek kolejna trylogia...
Przykro mi to mówić, ale drugi tom od połowy jest średni, a trzeci to dno i metr mułu. Szkoda, bo po fajnym pierwszym tomie spodziewałem się czegoś lepszego.

Ja z kolei polecam "Zadrę" wspomnianego przez Ciebie Piskorskiego, w ciemno można też czytać wszystko Rafała Dębskiego (nie mylić z Eugeniuszem).

Eldenar
Treser wargów

Post autor: Eldenar » 11 lut 2012, 9:44

Piekara tylko pisze o piciu i mordobiciu. Jesli chcecie przeczytac ksiazke o tamtych czasach wescie Komude o wiele lepiej pisze. Opowiada o bohaterskich akcjach, a nie o burdach.
Pijmy na pohybel wrogom i na pohybel naszym przyjaciołom, zwłaszcza tym ostatnim na pohybel.

Awatar użytkownika
Koshara
Sztygar

Post autor: Koshara » 31 sie 2013, 16:04

http://bookrage.org/

To link do bundla (paczki) zawierającej kilka e-booków (w różnych formatach, do wyboru po zakupie) polskiego fantasy za bezcen. Wystarczy zapłacić złotówkę, żeby wzbogacić się o kilka porządnych pozycji. Kupując można powiedzieć, że się wspiera polskich autorów, fundację i inicjatywę bookrage - może stanie się tak popularna jak growe humble bundle.
Oczywiście złotówka to niedużo ale nikt nie zabrania zapłacić więcej ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o książkach i prasie”