Pieśni lodu i ognia George R.R. Martin

Statystycznie Polak czyta "Władcę" raz do roku.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Awatar użytkownika
Wotun
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: Wotun » 12 maja 2012, 5:14

Polecamy.
Książki czyta się świetnie, a wydarzenia, postacie i dialogi są genialne. Książka ma to coś, co powoduje, że po prostu trzeba ją czytać, czytać i czytać. Skończysz z jedną, od razu chcesz zacząć kolejną.
Jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości, to możesz sobie przejrzeć serial, albo chociaż jeden odcinek na podstawie właśnie sagi Martina. "Gra o tron" produkcji hbo. Osobiście jednak, polecam najpierw przeczytanie książki, bo w serialu z powodów oczywistych, pominięte jest wiele scen i wątków.
"I am the Guardian of Lost Souls, I am The Powerful, The Pleasurable, The Indestructible - Mushu."

Awatar użytkownika
Strider
Sztygar regionalny

Post autor: Strider » 12 maja 2012, 7:22

Zdecydowanie polecamy.

Chociaż jeśli masz tendencję do utożsamiania się z bohaterami i do "życia ich życiem" oraz do przemyśleń nad ich przyszłością i dalszym rozwojem wydarzeń, to w kilku/kilkunastu momentach znienawidzisz autora który rzeczywiście potrafi zaskoczyć :)
Ja np. bardzo przeżywam wszystkie zdrady, morderstwa, spiski, niespodzianki itp. W paru momentach zdarzyło mi się też szeroko uśmiechnąć a nawet zaśmiać co podczas czytania nie dzieje sie zbyt często w moim przypadku.
You'll Never Walk Alone

Awatar użytkownika
Thein
Opiekun Balroga

Post autor: Thein » 12 maja 2012, 8:59

Spoiler nie jest dla tych co przeczytali 1 część
Spoiler pisze:Największy fail Martina jak dla mnie do tej pory? Uśmiercić Drogo przed jakąś epicką bitwą. Drogo który nie ściął włosów poległ po mało znaczącej potyczce.

Awatar użytkownika
Strider
Sztygar regionalny

Post autor: Strider » 12 maja 2012, 9:43

Thein - Racja, bardzo naiwnie to wygląda.

Jest wiele momentów niedopracowanych i potraktowanych po macoszemu. Ciągle mam przeświadczenie, że Martin strzela sobie samobóje praktycznie w każdej części Pieśni lodu i Ognia burząc swoje poprzednie koncepcje, które wcześniej tak dokładnie i precyzyjnie budował. Masochizm? Czytając pierwszą część myślałem, że Starkowie będą odgrywać pierwsze skrzypce- w końcu to oni są "tymi dobrymi" wilkami z północy. Jednak z biegiem wydarzeń wprost łapałem się za głowę wypowiadając głośno : "Co on zrobił?!". Mam wrażenie, że Martin zachowuje się czasami jak małe dziecko- buduje ogromną i piękną wieżę z klocków tylko po to, żeby zobaczyć jak spektakularnie się owa budowla zawala. Jestem ciekaw jak ma zamiar wybrnąć z wielu skomplikowanych sytuacji. Mam nadzieję, że nie wyjdzie to tak naiwnie jak w przedstawionym przez Theina epizodzie.

Pozostaje czytać, czytać i jeszcze raz czytać.
Pozdrawiam
You'll Never Walk Alone

Awatar użytkownika
ugluk
Płomień z Udunu

Post autor: ugluk » 12 maja 2012, 14:28

Imo sytuacja którą przytoczył Thein jest ok, wielcy wojownicy nie zawsze upadają po wielkich bitwach. Ja wolę takie podłe rozwiązanie. Dużo bardziej życiowe. No i piękna zemsta za to poszła.
Sprzedam dużo Tyranidów

Awatar użytkownika
Off
Jenkins

Post autor: Off » 19 cze 2012, 22:15

po obejrzeniu s1 jakos mega sie nie wciagnalem. Bynajmniej, nie na tyle, zeby zabrac sie czytanie i zdecydowalem sie poczekac na s2 ; d
No i doczekalem sie, wczoraj obejrzalem praktycznie caly sezon wieczorem(hell yeah!) i zajaralem sie mega.
Juz sie zabieram za czytanie, co jest dziwne bo nie wiem kiedy ostatnio cokolwiek czytalem : D
Ale ogladajac s2 z odcinka na odcinek coraz to dziwniejsze pytania sie zadawaly i rozwiazywaly, a co gorsza na koniec zrodzilo sie ich juz okolo miliarda, a wtedy juz nie wiedzialem co sie dzieje xD
Dlatego postanowilem czytac! : D
Off Jenkins, hired brush, mercenary painter!
KOTEK PACZY, A TY?
DEADPOOL! BANG! BABES! MAYHEM!
[center]Off Jenkins[/center]
[center]49% Hejter 51% Troll[/center]

Awatar użytkownika
ugluk
Płomień z Udunu

Post autor: ugluk » 20 cze 2012, 7:50

Stary, jak przeczytasz pare pierwszych tomów, pytania rozmnożą się do dwóch miliardów. :P
Sprzedam dużo Tyranidów

Awatar użytkownika
Widelec
Nadzorca Trolli

Post autor: Widelec » 20 cze 2012, 8:03

ugluk pisze:Stary, jak przeczytasz pare pierwszych tomów, pytania rozmnożą się do dwóch miliardów. Razz
True story bro!
[Ja] Ja mam grupę krwi 0Rh+
[Kumpel] Ale AB??

Awatar użytkownika
Off
Jenkins

Post autor: Off » 20 cze 2012, 21:59

Widelec pisze:
ugluk pisze:Stary, jak przeczytasz pare pierwszych tomów, pytania rozmnożą się do dwóch miliardów. Razz
True story bro!
NICE!
Off Jenkins, hired brush, mercenary painter!
KOTEK PACZY, A TY?
DEADPOOL! BANG! BABES! MAYHEM!
[center]Off Jenkins[/center]
[center]49% Hejter 51% Troll[/center]

Awatar użytkownika
Strider
Sztygar regionalny

Post autor: Strider » 21 cze 2012, 7:18

ugluk pisze:Stary, jak przeczytasz pare pierwszych tomów, pytania rozmnożą się do dwóch miliardów.
Zgadzam się! Miliardy pytań oraz miliony zwrotów akcji i niespodzianek przed Tobą. Szczęka opada w wielu momentach.
You'll Never Walk Alone

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Post autor: Ajas » 25 maja 2013, 17:46

KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)
Jesteś z Poznania? kliknij!

Awatar użytkownika
Huppcio
Pomocnik Szamana

Post autor: Huppcio » 25 maja 2013, 18:14

Godfryd pisze:
kozioł pisze:No i fajnie, zachęcam wszystkich do wyzywania się :)
Potemp Ty ch*u!

Ismaril
Honorowy Redaktor

Post autor: Ismaril » 25 maja 2013, 18:20

Trzeba być naprawdę prawdziwym nerdem by takie coś nagrać, no i wysłuchać do końca... Napisze, to na piszę, nie napisze, to nie napisze. Po co drążyć temat? ;D

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Post autor: Ajas » 17 cze 2013, 16:33

KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)
Jesteś z Poznania? kliknij!

Awatar użytkownika
Demawend
Treser wargów

Gra o Tron

Post autor: Demawend » 27 cze 2013, 19:34

Książka świetna, LOTR i hobbit pokazuje świat fantasy gdzie dobro pokonuje zło. W pierwszym tomie pieśni lodu i ognia, dosłownie czułem bezsilność gdy królowa kazała uśmiercić Damę. :) Ogólnie gorąco polecam!
Come Back Baby! Rock and roll never forgets!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o książkach i prasie”