lotr sbg - applikacja online z bazą figurek i army builderem

Off top niejedno ma imię – usiądź i pogadaj.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

reszkov
Czyściciel klatek Trolli

lotr sbg - applikacja online z bazą figurek i army builderem

Post autor: reszkov » 27 gru 2017, 17:11

Witam, kilka miesięcy temu wróciłem do zabawy w lotr'a (ostatnio grałem w to 10 lat temu). To co mnie zdziwiło to fakt że nie ma do tej pory jednego solidnego źródła wiedzy ze statystykami postaci, zasadami gry i darmowym online army builderem.

Poszukuje obecnie jakiegoś projektu, i pomyślałem by zająć się napisaniem takiej strony. jednak zanim się w to zagłębie, chciałem zapytać was o kilka rzeczy.

1. Orientujecie się czy może games workshop z jakiegoś powodu zabrania wystawiania online statystyk postaci, zasad gry itp ?

2. Czy mógłbym liczyć na waszą pomoc przy budowaniu bazy danych figurek oraz testowaniu? (piszę aplikacje w czasie wolnym więc prawdopodobnie mi to chwilę zajmie. Ale gdy wersja beta będzie gotowa, przydała by mi sie jedna-dwie osoby do uzupełniania profili postaci. )

3. Czy taka strona będzie przydatna ? tzn, czy tylko ja mam czasem problem ze znalezieniem statystyk lub konkretnych zasad, a bardziej doświadczeni gracze nie mieli by z tego większego pożytku. Nie chciałbym marnować czasu na aplikacje z której nikt po za mną by nie korzystał :P (aplikacja ewentualnie w przyszłości może być rozszerzona na inne systemy)

4. Czy administracja mitril.pl miała by coś przeciwko bym informował tu o postępie prac ?

Będę wdzięczny za sugestie i opinie.

Awatar użytkownika
tofik
Bębniarz z głębin

Post autor: tofik » 27 gru 2017, 17:36

Nie dam sobie ręki uciąć, ale wiem, że jest "jakiś zapis", który zabrania podawania statystyk - z tego powodu też niektórzy dostają bany upomnienia za podanie statystyk na forum, z tego samego powodu też nie zobaczysz kompletu statystyk danych jednostek w artach o kompozycji armii tylko znajdziesz informację typu "boli poziom walki na poziomie walki rohańczyka" ;)

Nie wiem, gdzie dokładnie to jest zapisane, ale coś takiego jest :)

Sama idea aplikacji cudna :D
http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=19050 mój makieciarski WIP, zapraszam :D

reszkov
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: reszkov » 27 gru 2017, 17:56

Dzięki za informacje, wygląda na to że napaliłem się na darmo. Znalazłem podobną stronę dla WH 40k, która została zamknięta przez GW z tego własnie powodu :/ cytat w języku angielskim poniżej.

są sposoby by to ominąć jednak zwiększona ilość pracy i ryzyko sprawiają że nie jest to tego chyba warte.

Sorry za zamieszanie i pozdrawiam.
" was contacted by GW Legal. They requested that I remove the website and I did. It is their right and I must comply.

I was infringing on their IP with:

GW artwork (featured in the background of your website)
Photographs of GW’s painted miniatures (taken from the GW web store)
Legion logos/ iconography
Army points and stats for 40K units
The Warhammer 40,000 logo"

Awatar użytkownika
Eorl vel Plankton
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: Eorl vel Plankton » 27 gru 2017, 20:44

Zasad i statystyk GW nie mozesz udostepniac, ale zasady i statystyki ligi ogólnopolskiej chyba tak :d Takowe sa zreszta zlinkowane na forum.
-Ilu masz Morków?
-Wszystkich.

DMP 2014

Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

Post autor: Kalins » 28 gru 2017, 10:29

Eorl, dla uszczegółowienia - zasady i statystyki LO także są nielegalne w kontekście polityki GW.

Pozdrawiam,
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź.

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Post autor: Ajas » 28 gru 2017, 10:37

Kalins fanowskie modyfikacje nigdy nie były przez GW piętnowane.

Pozdrawiam, Ajas :D
KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)
Jesteś z Poznania? kliknij!

Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

Post autor: Kalins » 28 gru 2017, 10:47

Ajasie, zdecydowana większość statystyk nie jest fanowska.

Pozdrawiam,
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ławeczka ”