"Jak zrobić ..." czyli pytania o konwersje i inne

Zamienił stryjek na siekierkę kijek.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

bart
Czyściciel klatek Trolli

Re: "Jak zrobić ..." czyli pytania o konwersje i inne

Post autor: bart » 04 gru 2018, 12:29

Witam, zwracam się o pomoc w ogarnięciu mumaka. :D Mianowicie czy macie jakieś pomysły jak najlepiej podnieść mu głowę do góry? W głównej mierze chodzi mi o to by był bardziej "wygodny" do grania, by trąba i kły nie przeszkadzały w stykaniu się podstawek. Plan jaki wstępnie założyłem to uniesiony pysk przyklejam do gardła na "pomoście" z np. drucika. Następnie wypełniam to czymkolwiek, jakąś masą, a na wierzchnią warstwę kładę Green Stuff i bawię się w modelarza. I tu kolejne pytanie: Jest ktoś w stanie dać dwie trzy rady dla początkującego Green Stuff'owca :D ? Kolejna sprawa, mianowicie malowanie. Dokładniej to chodzi mi o to, co kleić przed malowaniem, a co po. ;) Mniej więcej planuje to tak: Malować osobno podstawkę, sklejoną głowę (wraz z kłami, uszami i trąbą) z mumakiem, każde piętro howdah. Jakieś rady w tym względzie?
pozdrawiam i z góry bardzo dziękuje za wszelaką pomoc! :)

Awatar użytkownika
pafi
Gobliński jeździec

Post autor: pafi » 04 gru 2018, 18:29

Witam ja obcinam górną część szyi z centymetr półtorej ,żeby gardło nie było zbyt długie .Nawiercam otwory i łączę głowę na piny (druciki ze spinaczy do papieru ) po zastygnięciu kleju wypełniam resztę styrodurem twardym styropianem , potem nakładam masę modelarską i nadaję fakturę dobrze trochę poczekać aż masa zaczyna twardnąć .Wszystkie elementy oprócz tułowia i głowy z trąbą maluję osobno.
Mam nadzieję ,że jestem w stanie Ci pomuc.
życzę dobrej zabawy pozdrawiam.

balinking
Treser wargów

Post autor: balinking » 01 kwie 2019, 9:27

Witam, chciałem spytać o wiertarki modelarskie. Elektryczna, czy nie? jakieś wypróbowane i polecane? Wiertarkę mam zamiar używać raczej tylko do figurek, za makiety na razie się nie biorę. Jeśli ktoś miał styczność z tymi urządzeniami to z góry jestem wdzięczny za odpowiedź ;)

Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

Post autor: Barti » 04 kwie 2019, 10:37

Do figurek - w większości przypadków ręczna od GW wystarcza spokojnie, jeśli chodzi o pinowanie figurek plastikowych, żywicznych czy nawet metalowych. Można też pomyśleć nad jakimś dremelem - ważne, żeby miał opcję regulacji obrotów.
Uncertain the future is...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwersje”