Galeria Kosy

Kącik malarzy pokojowych i mniej pokojowych.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
Jaskier
Redaktor

Re: Galeria Kosy

Post autor: Jaskier » 11 cze 2019, 16:43

Wow, ale się nam kawał malarza trafił :D Mam nadzieję, że wkrótce zobaczę te modele również na żywo, na turnieju.
Pozdrawiam, Marcin

Awatar użytkownika
Kosa.mps
Czyściciel klatek Trolli
Kontakt:

Post autor: Kosa.mps » 11 cze 2019, 17:23

Jawor pisze:
11 cze 2019, 12:53
Zdradzisz w jaki sposób i jakimi farbami malowales płaszcze rivendell knights ? Zarówno te oliwkowa jak i granat😀Są po prostu doskonałe.
Niebieski:
Zaczynam zazwyczaj od preshadingu czarny-ciemny szary-jasny szary-czasem biały na samych końcach (aero)
Potem niebieski, ja użyłem magic blue z vallejo. Aero
Potem blue ink, też z vallejo z aero.
Teraz krawędziowanie z pędzla białym.
Nastepnie na bardziej naświetlonych i wystających powierzchniach biały z aero.
I na koniec delikatnie znów blue ink, tak aby biały prześwitywał, a na samych krawędziach zostało naprawdę biało.

Zielono-oliwkowe:
Procedura podobna jak wyżej, od presahdingu.
Na niego po kolei desert yellow, dead flesh, desert yellow, black green ink, sephia ink. W większości oprócz pierwsego desert yellow to delikatne psiknięcia. (wszystko to vallejo)
Teraz można cieniutkim pędzlem w szpary załadować poczciwego Agraxa
Rozjaśniamy teraz cold greyem plus bone whitem z aero (valleje).
Krawędziujemy białym z pędzla i potem z pędzla white glaze z vallejo i na to biały z aero jak w przypadku niebieskiego.
Na koniec delikatnie sephia.

Sporo z tych zielonkawych płaszczy można pominąć, bazuję na swoich zapiskach z paru próbnych, pierwszych ludzików. Potem już jak wiedziałem jak wyjdzie było sporo ominięte. W trakcie wychodzi co i jak. No i każda warstwa naprawdę delikatnie aby były naprawde te przejscia widoczne.

I dzięki za miłe komenty. Może kiedyś ogarnę w końcu temat grania w gry, bo od dwóch lat to słąbo w cokolwiek, skupiłem się na malowaniu paru armii do paru systemów i na gry nie styka czasu ale sporo już pozamykane i fakt, chciałbym sobie pograć :D

Awatar użytkownika
Jawor
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: Jawor » 14 cze 2019, 14:39

Dzięki za odpowiedź.
Mam nadzieję,że w przyszłości przyjdzie czas na kolejne armie, te prezentują się genialnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Malowanie ”