Moria - rozmowy ogólne

Od Azoga do Oka.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Thein, TonyStark, Mnil, Redakcja

Awatar użytkownika
FishPriest
Redaktor

Post autor: FishPriest » 01 lut 2015, 19:14

Dodano po 1 minucie 21 sekundach:
Lukombo123 pisze:Witam, mam pyt.
1. Czy furia szamana działa też na gundabady ?
2. Czy warg marauders mogą szarżować?
1. Tak, na wszystkie jednostki o rasie goblin (to co w nawiasie obok nazwy jednostki)
2. Tak, to normalna kawaleria. Furia także na nich działa :)
Wszystkich graczy z Łodzi zapraszam tutaj

Awatar użytkownika
staszkoPL
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: staszkoPL » 21 lut 2015, 20:42

1. Sojusz Moria+GT daje radę?
2. Jakiego nazga do Morii wziąć z Mordoru?
3. Potrzebuję 2 szamanów?
4. Groblog może podbić 2 furie?

Awatar użytkownika
Mnil
Redaktor

Post autor: Mnil » 21 lut 2015, 21:08

1. Jak najbardziej, szczególnie szaman jest często niezbędny GT ;)
2. Zależy na jakie punkty i na jakie armie, każdy (prawie) może się spisać :)
3. Czasem tak, na 40+
4. Tak, z Groblogiem wszystkie furie na polu bitwy dają goblinom sejwa na 5+
Jesteś z Poznania? kliknij!

Bazarek u Mnila
Durbug Dashu! Durbug Dashu!!!

Awatar użytkownika
Fenomen
Bębniarz z głębin

Post autor: Fenomen » 03 mar 2015, 18:37

Witajcie;)
Po wczorajszej potyczce, nasunęlo mi sie pytanie. Sytuacja wygląda tak: Boromir versus Durburz i dwa roje nietoperzy. Czy według zasady specjalnej roju, Boromir bedzie mial walke na poziomie 3 czy 1?
Z popiołów strzelą znów ogniska
I mrok rozświetlą błyskawice.
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król – tułacz wróci na stolicę.

Awatar użytkownika
Mnil
Redaktor

Post autor: Mnil » 04 mar 2015, 3:49

Nie kumulują się podobnie jak furie czy szejdy - chociaż pewnie niektórzy chętnie by to wygięli dla swoich potrzeb ;)
Jesteś z Poznania? kliknij!

Bazarek u Mnila
Durbug Dashu! Durbug Dashu!!!

Awatar użytkownika
Fenomen
Bębniarz z głębin

Post autor: Fenomen » 04 mar 2015, 10:55

Dzięki bardzo za wyjasnienie ;) a własnie, powiedzcie mi czy Warg Marauderzy mają w szarży 4 ataki czy te 3?

Awatar użytkownika
VRASKû.
Bębniarz z głębin

Post autor: VRASKû. » 04 mar 2015, 11:59

To, czy jednostka otrzymuje dodatkowy atak czy też nie, zależy od tego, czy ma w profilu w rulebooku napisane: kawaleria, czy też nie ma... proste.
Warg marauder ma napisane: (Goblin, kawaleria), a więc w szarży ma 4 ataki(3+1) i powala.
Dla odmiany mogłoby się wydawać, że wild warg, który też jest na tej samej podstawce i też jest wargiem, również ten bonus otrzymuje(1 atak i powalenie). Otóż nie, gdyż w profilu w rulebooku ma napisane: (warg) a nie, (warg, kawaleria).

Awatar użytkownika
Fenomen
Bębniarz z głębin

Post autor: Fenomen » 11 mar 2015, 20:22

Witam wszystkich; ) Chcialbym Was spytać co sądzicie o użyciu przez Druzhaga rozwscieczonej bestii na nietoperzach? Walka 4, sila 6 i 5 ataków to całkiem niezłe combo. Biorąc pod uwagę wysoką żywotność roju, można by je świetnie wykorzystać, łącząc to z zasadą oslepiajacy rój.

Awatar użytkownika
Dwarfik
Nadzorca Trolli

Post autor: Dwarfik » 11 mar 2015, 20:26

Lepsze combo wypada na SQ - Druzagh ma tylko 5 wól, a zboostowana SQ zabije prawie każdy model z 6 atakami z S9 i przerzutami nieudanych zranień w ciągu jednej tury, przy którym Baty bd musiały się dłużej gimnastykować :)

Pozdrawiam Dwarfik :D
Sprzedam nowiutkie wypraski goblinów z Goblin Town - więcej info priv ;)
King of Rohan pisze:PS. bo ja bym chciał grać na samych ROTN z GC, bez zwykłych ROTN

Mój WIP

Awatar użytkownika
Fenomen
Bębniarz z głębin

Post autor: Fenomen » 11 mar 2015, 20:34

Tak masz rację, nie pomyślałem o Niej ze względu na to, że ona często zjada Lordow w jedną turę i nie potrzebuje do tego siły 9, jednak przy tej sile masz niemal 100% pewnośc, że generała masz już z głowy. Dwarfiku a powiedz, czy te dodatkowe ataki płynące z czaru kumuluja sie z tymi za powalenie? Druzhag jak mówiłeś ma 5 wol,i więc także i nietoperki można wykorzystać.

Awatar użytkownika
Strider
Sztygar regionalny

Post autor: Strider » 11 mar 2015, 21:23

Mam pytanie odnośnie prowlerów.
W dobrych czasach zmajstrowałem sobie z nich warband i niedawno wziąłem się za jego malowanie. Pytanie tylko czy warto się nad tymi jednostkami w ogóle męczyć? Kiedyś używałem ich jako łuczników (1/3 armii) i zarówno w strzelaniu jak i w późniejszej walce byli przeciętni. Zazwyczaj spotykałem się z komentarzami, że lepszą opcją byłaby zmiana prowlerów na dodatkowych Black Shieldów i włóczników. Co o tym sądzicie?
You'll Never Walk Alone

Awatar użytkownika
Huppcio
Pomocnik Szamana

Post autor: Huppcio » 11 mar 2015, 21:46

Teraz można by powiedzieć, że są OP :) Można zrobić z nich najlepsze combo w grze, tj. używasz dwuręcznego topora, dostaje np +3 do siły, masz +1 do ranienia a jak otoczysz to +2 :) Przykładowego morka zjadasz na 2+ a khazada na 3+. Oczywiście w teorii :)
Godfryd pisze:
kozioł pisze:No i fajnie, zachęcam wszystkich do wyzywania się :)
Potemp Ty ch*u!

Awatar użytkownika
FishPriest
Redaktor

Post autor: FishPriest » 11 mar 2015, 21:46

Zależy od koncepcji. Na pewno polegasz na Gundabadach i włócznikach. Jeśli masz nadmiar miejsca i punktów na piechocie, możesz wystawić kilku, do otaczania wroga. Oczywiście na dwurakach - puszki tniesz na 4+. Ze strzelaniem/miotkami to rzeczywiście słabo. Nie dość, że scenariusze jakie są, takie są, to w dodatku kara do strzału po ruchu kompletnie ich znerfiła. Jednak zwykłe bobaski na toporach są dużo tańsze i skuteczniejsze. I nie kombinujesz z ciągłymi trapami modeli wroga.
Huppcio pisze:Przykładowego morka zjadasz na 2+ a khazada na 3+. Oczywiście w teorii Smile
Nigdy nie możesz spaść poniżej 3+, chyba, że gramy na innych zasadach.
Poza tym w cenie 1 prowlera masz 2 gołe gobliny... z toporami ale nie mające -1 do wygrywania walk. pytanie - czy na 2 kościach wyrzucisz prędzej 4+, czy na jednej 3+? :)
Ostatnio zmieniony 11 mar 2015, 21:50 przez FishPriest, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkich graczy z Łodzi zapraszam tutaj

Awatar użytkownika
DrJurek
Sędzia LO

Post autor: DrJurek » 11 mar 2015, 21:46

Peter gram zupełnie bez prowlerów już (chociaż miałem do nich ogromny sentyment). Black Shield's są mega użyteczni. To bardzo dobre jednostki, które są świetnym klockiem. Pod Shade'm ciężko je rozpłatać, a rzucenie shamanem Furii wielokrotnie zwiększa ich przeżycie ergo - Prowlerzy nie są tak dobrzy. Łuki w Morii możesz sobie chyba darować zupełnie. Nie byłem z nich ani razu zadowolony.
Więc mówisz , że nie czitujesz , ale po dwóch turach Twoje Krasnoludy są w połowie pola bitwy ?
Interesujące.

sprzedam :
http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=17888#417507

Awatar użytkownika
Dwarfik
Nadzorca Trolli

Post autor: Dwarfik » 11 mar 2015, 22:10

Fenomenie co masz dokładnie na myśli przez kumulowanie się ataków z tymi przez powalenie :) ? SQ z 6 atakami przy powaleniu bd miała 12 z przerzutami nieudanych rzutów na zranienie, czyli jakikolwiek humanoidalny bohater nie powinien tego przeżyć :) A Druzagh niby ma te 5 woli ale jeśli np. 2 razy nie pyknie czar. to się robią raptem 3 próby rzucenia czaru + warto też rzucić tą furię - może SQ wtedy wyfejtować hita z S10 ;)

Pozdrawiam Dwarfik :D
Sprzedam nowiutkie wypraski goblinów z Goblin Town - więcej info priv ;)
King of Rohan pisze:PS. bo ja bym chciał grać na samych ROTN z GC, bez zwykłych ROTN

Mój WIP

ODPOWIEDZ

Wróć do „Siły Zła”