Nowy gracz - zło / Mordor

Od Azoga do Oka.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Thein, TonyStark, Mnil, Redakcja

Awatar użytkownika
Mugorim
Czyściciel klatek Trolli

Nowy gracz - zło / Mordor

Post autor: Mugorim » 16 gru 2018, 12:17

Proszę o pomaoc,

Jestem starym 40-sto letnim dziadem ktory zawsze grał w jakies ludki ale na dnie serducha zawsze dojrzewał LOTR bo kocham Tolkiena.
Od jakiegoś czasu zacząłem zbierać sobie figurki w związku z renesansem LOTR'a i wielką chęcią na granie.
Podręczniki też juz kupiłem wszystkie i jestem tym totalnie zauroczony jak to teraz wszystko wygląda.
Napiszę co mam i bardzo proszę Was o radę czy można juz z tego wycisnąć jakąś rozpiskę do grania czy muszę jeszcze dokupić dużo rzeczy.

Posiadam:

The Witch-king of Angmar (na piechotę, na koniu, na Winged Nazgulu)
The Shadow Lord na piechotę
The Tainted na koniu
The Undying na piechotę, na koniu,
Trzy zwykłe Nazgule na koniach
Winged Nazgul
Saruman na koniu
Shagrat, Gorbag, Grishnakh, Gothmog, Orc Shaman
12x Black Guard of Barad Dur (w tym captain, sztandar, drummer)
9x Mordor Uruk-Hai (w tym 3x two-handed weapon, captain no i mogę zrobić z jednego banner) czy dawac im tarcze?
6x Morgul Knights (w tym mogę zrobić sztandar, muzyka i Marshal'a)
Mordor Troll Chieftain
3x Mordor Troll (w tym mogę muzyka zrobić)
Mordor War Catapult

I na tą chwilę to wszystko co mam do złej strony.
Co z tym zrobić?
Czy da się z tego zrobić rozpiskę? Jak tak - to jaką?
Co warto dokupić - jesli coś trzeba?
pzdr.

Wszelka rada, pomoc bardzo mile widziane zwłaszcza dlatego że nie wiem od czego zacząć malowanie.
No bo jasne że w pierwszej kolejności zaczął bym malować to co grywalne

Awatar użytkownika
Sfacio
Bębniarz z głębin

Re: Nowy gracz - zło / Mordor

Post autor: Sfacio » 16 gru 2018, 13:33

Jeżeli chodzi o najbardziej grywalne modele, które polecam malować w pierwszej kolejności to na pewno Witch King w każdej formie i drugi nazgul na bestii. Do tego jako spadaki piesi Shadow Lord i Undying, konni w drugiej kolejności, bo mogą się przydać na mniejsze punkty. Imienni kapitanowie orków i uruków na pewno też powinni być priorytetem, szaman niekoniecznie bo nie masz żadnych szeregowców orków - przyda się jeśli będziesz miał Morannon Orków, którzy są obecnie najpopularniejszą piechotą orków (polecany zakup).
Black Guardów kilku może się przydać, ale na mniejsze punkty nie ma co brać ich za podstawę armii, za to na pewno przyda się co najmniej jeden sztandar.
Mogą się jeszcze przydać Morgul Knighci i Troll bębniarz, ale trzech trolli raczej nie potrzebujesz do grania.
Do dokupienia przydadzą się na pewno Morannon Orki i może box Warg Riderów.
Co do rozpiski to najczęściej bazuje się na Moranonach w szeregu i nazgulach na bestii - Witch King lub Shadow Lord.
Jakiąś bardziej konkretną rozpiskę może podpowie Ci ktoś kto częściej niż ja gra Mordorem.
Pozdrawiam,
Sfacio
Sfacio=Czyngis-Chan=Siergiej
Mój WIP
Kupię głowy sędziów LO

Awatar użytkownika
bonuspl
Mistrz zardzewiałych zbroi

Re: Nowy gracz - zło / Mordor

Post autor: bonuspl » 15 mar 2019, 5:05

Co kupił?

ODPOWIEDZ