CPM 2020 - Styczeń

Motywacji nigdy za wiele, dołącz już dziś!

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
Barti
Redaktor
Posty: 2786
Rejestracja: 23 wrz 2007, 20:35
Skąd: Warszawa

CPM 2020 - Styczeń

Post autor: Barti » 01 sty 2020, 11:21

Zapraszam do udziału w pierwszym w 2020 roku CPM-ie. Tradycyjnie startujemy z czystymi kontami, pleców z 2019 nadrabiać nie trzeba, choć oczywiście miło by było ;)

1. W Comiesięcznym Przeglądzie Malarskim może wziąć udział każdy, kto zadeklaruje wymalowanie minimum 5 figurek z systemu Middle-Earth SBG (LotR/Hobbit) na miesiąc*.

2. Zgłoszenie do przeglądu polega na wklejeniu zdjęcia wszystkich figurek przed malowaniem. Posty - deklaracje bez zdjęć zgłaszanych figurek będą kasowane jako zaśmiecające temat, a ich autorzy nagradzani upomnieniami. Figurki mogą być co najwyżej spodkładowane, podstawki mogą być wstępnie przygotowane tzn. można poprzyklejać skałki/kamyczki itd.

3. Zgłoszenie do Comiesięcznego Przeglądu Malarskiego może mieć miejsce w dowolnym momencie miesiąca.

4. Dalej już z górki: na bieżąco wklejamy w temacie zdjęcia pokazujące postępy w pracy, dzielimy się sugestiami z innymi osobami, przyjmujemy konstruktywną krytykę itp.

5. Zadeklarowane figurki trzeba skończyć malować do ostatniego dnia danego miesiąca. Przez ukończenie Comiesięcznego Przeglądu Malarskiego w terminie rozumiemy wklejenie; najpóźniej ostatniego dnia miesiąca, zdjęcia/zdjęć prezentujących wszystkie zgłoszone w danym miesiącu figurki w pełni wymalowane, z wykończonymi podstawkami.

6. W przypadku wcześniejszego wymalowania wszystkich zgłoszonych modeli, jest możliwość jednorazowego dodatkowego zgłoszenia kolejnych 4 lub więcej modeli*. Dodatkowo zgłoszone modele sumujemy ze zgłoszonymi oryginalnie i traktujemy jako jedno zgłoszenie, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

7. Osoby które nie wyrobią się z malowaniem przed końcem miesiąca nie mogą wziąć udziału w kolejnej edycji dopóki nie nadrobią zaległości, lub nie skorzystają z jednorazowej opcji wywieszenia białej flagi.


UWAGA: Z opcji wywieszenia białej flagi można skorzystać tylko raz w danym roku kalendarzowym. Wystarczy w temacie przeglądu w którym zadeklarowaliśmy udział, a nie wyrobiliśmy się z różnych względów się z malowaniem (i nie mamy zamiaru lub możliwości tego zrobić) napisać post o treści „BIAŁA FLAGA”.

Osoba która zadeklaruje wywieszenie białej flagi może przystąpić do kolejnej edycji przeglądu tak jakby nadrobiła zaległości, nie będzie jednak brana pod uwagę przy losowaniu nagród kwartalnych w kwartale w którym z Białej Flagi skorzysta (czyli nie dotyczy jej Punkt 8 Regulaminu).

8. Kolejne edycje Comiesięcznego Przeglądu Malarskiego, będą krótko podsumowywane na stronie głównej portalu w formie fotorelacji. Dodatkowo, Redakcja portalu Mitril.pl ma zamiar premiować wytrwałych malarzy drobnymi nagrodami kwartalnymi (podstawki żywiczne, farbki, akcesoria itp.). Nagrody będziemy rozlosowywać wśród osób, które terminowo ukończyły minimum 2 Comiesięczne Przeglądy Malarskie danego kwartału.

9. Spróbujemy również nagrodzić nagrodą niespodzianką najaktywniejszego malarza roku. Co miesiąc:

- osobom, które wymalowały wszystkie swoje modele w terminie przyznamy 1pkt za każdą wymalowaną figurkę, uwzględniając oczywiście zasady określone w pierwszym punkcie regulaminu (czyli np. za wymalowanego terminowo Enta, dostajecie 3pkt)

- osobom które wymalowały wszystkie zgłoszone modele, ale nie wyrobiły się w terminie, przyznajemy 1/2 punktu za każdą wymalowaną figurkę, uwzględniając oczywiście zasady określone w pierwszym punkcie regulaminu (czyli np. za wymalowanego po terminie Enta, dostajecie już tylko 1,5pkt)

Rankingi w formie tabelarycznej, będą prezentowane na stronie co kwartał wraz z podsumowaniem edycji marcowej, czerwcowej, wrześniowej i grudniowej.

* Figurka figurce oczywiście nierówna, dlatego uznajemy, że:

Figurki liczone jako 20 figurek: Smaug

Figurki liczone jako 10 figurek: War Mumak of Harad (bez załogi)

Figurki liczone jako 8 figurek: Iron Hills Chariot (bez załogi),

Figurki liczone jako 5 figurek: Fell Beast (bez jeźdźca), Balrog, Dragon, Cave Drake, Watcher in the Water,

Figurki liczone jako 4 figurki:Gulavhar, Great Beast of Gorgoroth (bez załogi), Kompletny Uruk-Hai battering ram, Warg Marauder, Khandish King/Chieftain in Chariot, Khandish Charioteer, Gundabad Troll, Troll Brute (bez jeźdźca)

Figurki liczone jako 3 figurki: Dweller in the Dark, Isengard Troll, Mordor Troll, Mordor Troll Chieftain, Gandalf on Cart, Treebeard (bez Hobbitów), Ent, Gwaihir, Great Eagle, Radagast on Sleigh, Bill the Troll, Bert the Troll, Tom the Troll, Shelob, Legolas & Gimli on Horseback, Gandalf&Pippin mtd, Dernhelm (Eowin&Merry mtd);

Figurki liczone jako 2 figurki: modele kawaleryjskie, czyli bohaterowie/szeregowcy wierzchem (dosiadający konia/warga/wielbłąda/kucyka) w tym Mounted Arwen with Frodo, a także: Bat Swarm, Cave Troll, Shade, Spider Queen (bez rojów), Mordor War Catapult (bez załogi), Gondor Battlecry Trebuchet (bez załogi), Sauron, Sauron Necromancer, Isengard Balista (bez załogi), Buhrdur, Goblin King, Mirkwood Spider, Beorn (w postaci niedźwiedźia), Gimli on Dead Uruk-Hai, Elendil & Isildur (z zestawu z Sauronem), Uruk-Hai z Merry/Pippinem, Bard with Windlance, Iron Hills Dwarf Balista (bez załogi), Gundabad Ogre;

Figurki liczone jako 1 figurka: bohaterowie/szeregowcy na podstawkach piechoty, psy Farmera Maggota, Bill the Pony, załoganci Great Beast of Gorgoroth, Fell Wargs, Golden King of Abrakan (bez tragaży), Mordor Siege-Bow (bez załogi), Avenger Bolt Throwler (bez załogi), Dwarfen Ballista (bez załogi), Wild Warg Chieftain, Wild Wargs, Giant Spiders, Broodingi od Spider Queen, Goblin Scribe, kawalerzyści bez wierzchowców, wierzchowce, polegli, Zwierciadło Galadrieli, Pallantir

Modele niepunktowane (nie wliczają się do limitu 5 figurek):
Moria Goblin Drum (bez doboszy), Drabiny/bomby z zestawu Uruk-Hai Siege Troops, ogniska etc.

Lista figurek będzie w razie potrzeby systematycznie uzupełniana o nowości do naszego systemu niedające się w łatwy sposób przypisać do kategorii zwykłej piechoty, czy kawalerii.

Styczniowe zgłoszenia:
1. Hesit - 5
2. WoodElwes_Dominik - 16 + 8 = 24

3. Preston - 5
4. Kirkor - 12
5. Barti - 6
Uncertain the future is...

Awatar użytkownika
Hesit
Gobliński jeździec
Posty: 52
Rejestracja: 04 wrz 2018, 12:18
Skąd: Wrocław i okolice

Re: CPM 2020 - Styczeń

Post autor: Hesit » 02 sty 2020, 20:47

Po sporej przerwie wracam do CPM-u bo mam do pomalowania tych oto dżentelmenów:

1x Grisznak
1x Faramir
3x Grey Company ale u mnie to będą raczej Rangers of the North

Obrazek

Awatar użytkownika
Woodelwes_Dominik
Treser wargów
Posty: 28
Rejestracja: 22 wrz 2019, 9:35

Re: CPM 2020 - Styczeń

Post autor: Woodelwes_Dominik » 02 sty 2020, 22:20

16 x KG na styczeń
Obrazek

Awatar użytkownika
Preston
Treser wargów
Posty: 20
Rejestracja: 24 kwie 2008, 11:57
Skąd: Wrocław

Re: CPM 2020 - Styczeń

Post autor: Preston » 05 sty 2020, 9:49

Czas odkurzyć pędzle i farbki. Na styczeń Deorwine pieszo i konno + Halet i Aldor.
Obrazek
"The live without hope is to cease to live"
Dostoyewski

Awatar użytkownika
Kirkor
Pomocnik Szamana
Posty: 990
Rejestracja: 16 gru 2008, 12:15
Skąd: Zaklików

Re: CPM 2020 - Styczeń

Post autor: Kirkor » 06 sty 2020, 13:18

Zgłaszam
Mahud Kinga
5x mahud riders

Obrazek
Forth Eorlingas!!!

WIP: http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=15310

przyjmuję zamówienia na malowanie, zdjęcia w CMP, zapraszam Tanio i porządnie!

Awatar użytkownika
Woodelwes_Dominik
Treser wargów
Posty: 28
Rejestracja: 22 wrz 2019, 9:35

Re: CPM 2020 - Styczeń

Post autor: Woodelwes_Dominik » 10 sty 2020, 20:45

Obrazek
Obrazek
Obrazek
+dorzucam Aragorn, Gimli, Gandalf konno, Radagast na orle
Obrazek

Awatar użytkownika
Woodelwes_Dominik
Treser wargów
Posty: 28
Rejestracja: 22 wrz 2019, 9:35

Re: CPM 2020 - Styczeń

Post autor: Woodelwes_Dominik » 16 sty 2020, 19:00

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Barti
Redaktor
Posty: 2786
Rejestracja: 23 wrz 2007, 20:35
Skąd: Warszawa

Re: CPM 2020 - Styczeń

Post autor: Barti » 22 sty 2020, 21:45

Dominik - masz tempo. Co do Orła, uwaga ta sama co przy poprzednim - piórka aż proszą się o delikatny drybrush. Spróbuj :)

A ja nadrabiam Orków z listopada, ale dołączę do zabawy z czymś przyjemniejszym do malowania:

Obrazek
Uncertain the future is...

Awatar użytkownika
Hesit
Gobliński jeździec
Posty: 52
Rejestracja: 04 wrz 2018, 12:18
Skąd: Wrocław i okolice

Re: CPM 2020 - Styczeń

Post autor: Hesit » 31 sty 2020, 19:28

Skończone. Te figurki w rzeczywistości tak bardzo się nie błyszczą, dałem matowy lakier.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
PawelPawel
[Własny wybór]
Posty: 3593
Rejestracja: 15 kwie 2008, 6:44
Skąd: Wrocław

Re: CPM 2020 - Styczeń

Post autor: PawelPawel » 01 lut 2020, 13:35

Woodelwes_Dominik

Ładne modele, ciekawe podstawki. Trochę się błyszcza. To od washa czy lakieru? Najgorszym elementem Twojej prezentacji są same zdjęcia. Poszukaj artykułu Viruka o fotografowaniu albo zapoznaj się z tym:
http://massivevoodoo.blogspot.com/2013/ ... i.html?m=1
Wiadomo, że na początku ciężko mieć to wszystko ale podstawy jak tło, ustawienie modeli czy oświetlenie można ogarnąć i rezultat będzie widoczny.

Barti
Dobrze widzieć, że dalej prowadzisz CPM i aktywnie w nim uczestniczysz. Zapowiada się ciekawie, bardzo ładne ten nowy model Sarumana. Trzymam kciuki.

Hesit
Ładne modele, dużo szczegółów i ciekawa kolorystyka u Rangerów. Jeżeli użyłeś matowego lakieru a modele wyszły świecące to znaczy, że niewłaściwie go użyłeś.
Poza samym porządnym mieszaniem, lakier nakładamy bardzo delikatnie posilając mgiełka od boku przez model. Można nałożyć dwie cieniutkie warstwy i będzie to wyglądało dobrze, nic nie będzie pływać i świecić. Chyba, że tak zrobiłeś i coś nie pyklo to sory. Tu jest filmik który to mniej więcej tłumaczy ale ja jeszcze krócej psikam dla pewności
https://youtu.be/zEwTQwOKWBU

Awatar użytkownika
Barti
Redaktor
Posty: 2786
Rejestracja: 23 wrz 2007, 20:35
Skąd: Warszawa

Re: CPM 2020 - Styczeń

Post autor: Barti » 09 lut 2020, 12:56

Ruszam coś ze stycznia - palantir już na ukończeniu, Sarki - wczesny WIP

Obrazek
Uncertain the future is...

Awatar użytkownika
Kirkor
Pomocnik Szamana
Posty: 990
Rejestracja: 16 gru 2008, 12:15
Skąd: Zaklików

Re: CPM 2020 - Styczeń

Post autor: Kirkor » 15 lut 2020, 8:51

Zrobione ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jedziemy dalej z Far Haradem w luym ;)
Forth Eorlingas!!!

WIP: http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=15310

przyjmuję zamówienia na malowanie, zdjęcia w CMP, zapraszam Tanio i porządnie!

Awatar użytkownika
Barti
Redaktor
Posty: 2786
Rejestracja: 23 wrz 2007, 20:35
Skąd: Warszawa

Re: CPM 2020 - Styczeń

Post autor: Barti » 22 mar 2020, 12:04

Uff - finito:

Obrazek

Obrazek
Uncertain the future is...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Comiesięczny przegląd malarski”