Pytania

Moderatorzy: Konradussss, Thein, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Awatar użytkownika
Pietr
Strażnik wyschniętej studni

Pytania

Post autor: Pietr » 27 kwie 2009, 18:12

Założyłem temat bo mam dość banalne pytanie, lecz nie mogę się doszukać tego w podręczniku choć z pewnością jest. Ile możemy mieć formacji Rare itp. na jakie punkty? Mógłby ktoś podać chociażby numer strony w podręczniku?
Kibol:
...Bo kurde już tydz nic nie miałem w buzi.

Awatar użytkownika
Kevin
[Własny wybór]

Post autor: Kevin » 27 kwie 2009, 18:14

Formacji Rare nie możesz mieć więcej niż formacji common. Analogicznie jest z kompaniami. Strona 86 "The Decree of Rarity"
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"

Awatar użytkownika
szirer
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: szirer » 05 maja 2009, 16:31

to ja mam nastepne pytanko :) do jakiego rodzaju formacji zalkiczamy legendarne? rare czy common? bo to dosyc istotna sprawa :)

Awatar użytkownika
Silverhand
Honorowy Redaktor

Post autor: Silverhand » 05 maja 2009, 16:38

Do legendarnych ;) Są trzy typy formacji i tyle.

Oczywiście oznacza to, że branie formacji legendarnych nie uprawnia nas do brania formacji rare. Nadal obowiązuje common => rare.

Awatar użytkownika
szirer

Post autor: szirer » 05 maja 2009, 16:51

aha no czyli legendarna formacja zajmuje nam slot typu rare :) o to mi chodzilo wlasnie :)

Awatar użytkownika
Kevin
[Własny wybór]

Post autor: Kevin » 05 maja 2009, 16:54

aha no czyli legendarna formacja zajmuje nam slot typu rare Smile o to mi chodzilo wlasnie Smile
Nie. Legendarna formacja to legendarna formacja i tu nie musisz mieć 50:50 do commonów. Możesz w armii mieć np. 2x formacja common, 2x formacja rare i dodatkowo jaką legendarną :wink:
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"

Awatar użytkownika
szirer

Post autor: szirer » 05 maja 2009, 18:10

no to moge zrobic armie skladajaca sie z samych legendarnych?? :) tak by z tego wynikalo :) troche bezsensu ;)

Awatar użytkownika
Khazad

Post autor: Khazad » 05 maja 2009, 18:14

Nie, bo musisz mieć przynajmniej jeden common w armii. Ale poza nim to tak, możesz mieć same legendary formations.

Awatar użytkownika
Silverhand
Honorowy Redaktor

Post autor: Silverhand » 05 maja 2009, 20:02

troche bezsensu
Bo ja wiem, legendarne nie są jakieś super hiper jakby im się przyjrzeć. Większość (przynajmniej patrząc na Gondor) wydaje się mało atrakcyjna.

Awatar użytkownika
Kevin
[Własny wybór]

Post autor: Kevin » 05 maja 2009, 20:17

Nom. W sumie nie wiele jest takich legendarnych formacji Must have. Isen ma dwie fajne(skauci Mahdura, czy jak mu tam i WR'y Sharku), Mordor raczej pod kątem nazguli na bestiach(choć IMO kasztelani też są fajni), Angmar ma monstery(zarówno Buhdur jak i Guli dobrze zagrani mogą wymiatać), Fallen Realms ma jedną, która że tak powiem jest bez sensu, chociaż klimat ma.
Jeśli chodzi o dobro to poza Rohańskimi niektórymi, GC i weteranami jest kiepsko. Elfickie są raczej zcienione(no może Glrof jakoś pociągnie) a z kraśków tylko Durins Guards.

darulus1
Bębniarz z głębin

Post autor: darulus1 » 12 maja 2009, 9:22

Pytanko do zorientowanych, jak w szczegółach przedstawia się zasada zasadzki?

Awatar użytkownika
Haldir
Honorowy Redaktor

Post autor: Haldir » 12 maja 2009, 9:40

Kevin pisze:Elfickie są raczej zcienione(no może Glrof jakoś pociągnie) a z kraśków tylko Durins Guards.
Gildor's household ;) Ambusherzy plus dobry mag :D I mają klimat ;)

Dodano po 1 minucie 29 sekundach:
Pytanko do zorientowanych, jak w szczegółach przedstawia się zasada zasadzki?
Przed grą zapisujesz na jakieś kartce w którym elemencie terenu się zaczaili wojownicy i tam niby siedzą, potem w najmniej spodziewanym momecie odkrywasz tę kartę i voila :D Jeśli teren jest zajęty przez inną formację to stosuje się zasady do opuszczania terenów.
God...my brilliance is now becoming a bit of a burden...get back to me.

http://independent-painters.blogspot.com/

Awatar użytkownika
TonyStark
Redaktor

Post autor: TonyStark » 14 maja 2009, 10:16

A ja mam takie durne pytanie (ale to ze względu na to że SBG nigdy nie gram na sojuszach :P ) Czy w WotRze musze misć jakiegoś boh w armii sojuszu? np biore Harad do Mordoru to musze mieć w Hardzie np. Suladana? pozdro :)
Wszystkich graczy z Krakowa zapraszam do naszej grupy na Facebooku! -->LotR w Krakowie<--

Awatar użytkownika
Ven
Pomocnik Szamana

Post autor: Ven » 14 maja 2009, 10:39

Nie musisz. Dodajesz jednostki, które Ci są aktualnie potrzebne byle nadal była spełniona zasada common do rare (w całej armii, nie tylko sojuszu), oraz jednostki z sojuszu nie mogę przekroczyć 25% całej puli punktów.
Nie bądź taki zabAAAAAAAAwny !

Jesteś z Poznania? kliknij!

Awatar użytkownika
TonyStark
Redaktor

Post autor: TonyStark » 16 maja 2009, 17:37

Aha, no to bardzo fajnie :) Dzięki Ven !

Dodano po 2 dniach 6 godzinach 48 minutach 56 sekundach:

Czy ktoś zna jakies zasady dodatkowe jakie daje np. chowanie się w lesie? lub w ruinkach ?:)
Wszystkich graczy z Krakowa zapraszam do naszej grupy na Facebooku! -->LotR w Krakowie<--

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”