Malowanie 5 2462 wyświetleń

CPM 2018 – Podsumowanie wrzesień

Barti · 28 października 2018

Witajcie,

Październik prawie za nami, więc czas najwyższy na podsumowanie wrześniowego Przeglądu Malarskiego i… nagrody za trzeci kwartał.

We wrześniu przeżyliśmy mały renesans, bo po miesiącach posuchy z mniej niż dziesięcioma zgłoszeniami, tym razem malowało nas jedenastu, co jest tegorocznym maksimum jak na razie. Gorzej było z realizacją bo tylko trzy osoby wyrobiły się z malowaniem na czas. Hesit, Kirkor i Preston – gratulacje! Cztery osoby ukończyły przegląd z poślizgiem (Barti, CrazyGrain, david36 i Dragowicz), a na kolejną czwórkę jeszcze czekamy (19Frodo91, Montes, Pułkownik i ZawiszaMiko).

Jak wyglądała sytuacja jeśli chodzi o modele? Pod tym kątem, trafił nam się najlepszy przegląd w tym roku. 136 zgłoszonych figurek, z których ponad 80%, bo aż 110 jest już gotowych. Pod kątem liczby zgłoszonych modeli samotnie liderował Kirkor z 60 duszkami, za nim znaleźli się david36 z 15 i Preston z 13 figurkami; reszta zgłaszała mniej niż 10 figurek.

Tyle jeśli chodzi o podsumowanie, czas na zdjęcia wrześniowych prac:

Na zdjęciach, idąc od lewego górnego rogu mamy Elfów Hesita, duszki Kirkora, Rohan Prestona, Iron Hillsów Bartiego, Elfów CrazyGraina, Krasnoludy davida36, Orków i Barrowa od Dragowicza, zgłoszenie 19Frodo91, Morków Montesa, zgłoszenie Pułkownika i Haradrimów ZawiszyMiko.

Na koniec jeszcze podsumowanie przeglądów trzeciego kwartału . W tegorocznych przeglądach w okresie lipiec-wrzesień, wzięło udział 15 uczestników zabawy, czyli utrzymaliśmy frekwencje z drugiego kwartału. Z realizacją ciut lepiej, bo z tej piętnastki, jedenastu osobom udało się ukończyć minimum jeden przegląd. Z jedenastki, 7 uczestników zaliczyło choć jeden z przeglądów terminowo, ale tylko jednej osobie ta sztuka udała się dwukrotnie. ZawiszaMiko, bo o nim mowa, otrzyma od nas drobne nagrody kwartalne, które prezentują się tak:

Wysyłkę nagrody dogramy poprzez PM-ki 🙂

Jak wyglądała sytuacja jeśli chodzi o modele w ujęciu kwartalnym? 216 zgłoszonych do malowania figurek, z czego ponad 80%, bo 174 sztuki zostało na ten moment ukończonych. W kwartalnych statystykach najsłabiej wypadł lipiec, ale wszystkie miesiące wyglądają w miarę przyzwoicie:

 • Lipiec, wymalowanych 32 z 43 modeli (~75%)

 • Sierpień, wymalowanych 32 z 37 zgłoszonych figurek (~87%)

 • Wrzesień, wymalowanych 110 ze 136 zgłoszonych figurek (~81%)

Tyle jeśli chodzi o podsumowania, w załączniku do artykułu znajdziecie jeszcze tabelkę z punktacją za trzeci kwartał i tabelkę z punktacją po dziewięciu miesiącach zabawy.

Po wrześniowym boomie, w październiku wróciła ligowa szarzyzna (październik miesiącem oszczędności ?), bo na trzy dni przed końcem miesiąca, mamy0 tylko sześć zgłoszeń. Jeśli ktoś chce dołączyć w opcji lst minu0te, oczywiście zapraszam:

http://mitril.pl/forum/cpm-2018-pa-dziernik-t20105.html?sid=562b1cde916cc4ed09cb138bf4123b49

Zgłosić swoje figurki do LotRa/Hobbita może każdy, osobom, które nie wyrobiły się z wymalowaniem wszystkich zgłoszonych we wcześniejszych przeglądach figurek, przypominam jednak o konieczności wcześniejszego nadrobienia zaległości 😉 Zapraszam do zabawy!

Barti

Podsumowanie_III_kwartał_2018

Dołącz do dyskusji

 1. HardcoreArti · 2 listopada 2018 o 17:07

  Dzięki 🙂 Nie wiem co z tym fotosikiem, bo mam abonament kupiony do października następnego roku.

 2. Barti · 1 listopada 2018 o 22:42

  Dorzuciłem jeszcze fotki ładnego Rohanu Prestona, które wcześniej Fotosik zblokował, a z nowym miesiącem wyświetlił na nowo….

 3. KobeBryant · 29 października 2018 o 15:19

  Dla mnie prace Kirkora, Bartiego i Dragowicza. Dobra robota 😉

Może Ci się spodobać