Malowanie 1 4947 wyświetleń

CPM 2018 – Podsumowanie Październik-Listopad

Barti · 20 grudnia 2018

Witajcie w ostatnim podsumowaniu CPM-u w tym roku, bo choć grudniowy przegląd trwa nadal, siłą rzeczy opiszemy go sobie już w nowym roku. Teraz czas przyjrzeć się temu, co udało nam się zmalować w październiku i listopadzie.

Październik dopisaliśmy do miesięcy z najgorszą frekwencją jeśli chodzi o liczbę uczestników, bo malowało nas tylko sześciu. W dodatku, dołączył do sierpnia, notując najmniej zgłoszonych do malowania modeli, bo tylko 37 figurek. Przyznam, że nie tego się spodziewałem, wkrótce po wyjściu startera… No ale poszukajmy pozytywów – połowa uczestników październikowego przeglądu, czyli Barti, Hesit i Jurand wymalowała swoje modele terminowo, Damianburz i Kirkor dość szybko nadrobili zaległości i czekamy już tylko na Prestona i jego konny Rohan, żeby zamknąć miesiąc.

O liczbie modeli już wspominałem, dla statystyk dodajmy, że prawie 68% bo 25 z 37 figurek zostało ukończonych. Co do wielkości zgłoszeń, liderował Preston z dwunastoma konnymi przed Kirkorem, który modeli miał co prawda dziesięć, ale za to jeden z nich był dość pokaźnych rozmiarów 😉

Tyle jeśli chodzi o podsumowanie, czas na zdjęcia październikowych prac:

Na zdjęciach idąc od góry mamy Trolla Bartiego, Konnicę Galadhrimów Hesita, Gondor Juranda, Galadhrimów Damianburza, Gondor, kawalrię na Wargach, Whitch Kinga na bestii od Kirkora i zgłoszenie Prestona.

Czas na listopad. Tutaj już było wyraźnie lepiej, bo zgłosiła się nas dziewiątka, a sześć osób ukończyło przegląd. Piątce udała się ta sztuka terminowo: Barti, Dzidek, jedrek2, Jurand i Hesit – gratulacje! Turgon miał lekki poślizg i czekamy już tylko na prace Damianburza, Kirkora i Pułkownika. Dacie radę przed Sylwestrem Panowie?

Pod kątem liczebności zgłoszeń, tu również z październikiem nie ma porównania, bo tym razem przekroczyliśmy setkę. W przeglądzie pojawiło się 118 figurek, z których prawie 3/4 bo 88 sztuk jest gotowych. Duża w tym zasługa debiutantów w tegorocznym CPM-ie, czyli Turgona i Dzidka, którzy zgłosili i wymalowali odpowiednio 38 i 25 modeli. Brawo!

Galeria listopadowych prac przed Wami:

Na zdjęciach idąc od góry mamy – Goblinki Bartiego, Rangersów Dzidka, Dunedainów i Strażników Północy Hesita, Rohan jedrka2, większą połowę Drużyny Pierścienia od Juranda, Galadhrimów i Wosów Turgona. Są też zgłoszenia Damianburza, Kirkora i Pułkownika.

Tyle. Święta, a więc chwile wolnego czasu w gronie najbliższych przed nami. Jeśli znajdziecie jednak moment na malowanie, pamiętajcie, że zapisy na grudzień cały czas trwają:

http://mitril.pl/forum/cpm-2018-grudzie-t20254.html

Dołączycie?

Pozdrawiam

Barti

 

Dołącz do dyskusji

  1. KobeBryant · 21 grudnia 2018 o 09:58

    Troll Bartiego wymiata!

Może Ci się spodobać