Malowanie 3 1046 wyświetleń

CPM 2018 – Podsumowanie maj-czerwiec

Barti · 11 sierpnia 2018

Przepraszam za spory poślizg wynikający z różnych kwestii i późno bo późno, ale zapraszam na krótkie podsumowanie przeglądów z maja i czerwca i całego drugiego kwartału.

W maju utrzymaliśmy niestety frekwencję z kwietnia, bo mieliśmy tylko 6 zgłoszeń. Kiepsko poszło również z realizacją. Z malowaniem na czas wyrobiły się tym razem tylko 2 osoby, a byli to Preston i Kronos. Damianburz swoje figurki wymalował z poślizgiem, czekamy jeszcze na prace Andy’ego, Kirkora i Slaya.

Jak wyglądała sytuacja jeśli chodzi o modele? Równie biednie niestety. Jeśli chodzi o liczbę zgłaszanych figurek, tegoroczny maj sięgnął dna, bo zgłoszono tylko 40 figurek, z czego tylko 40% bo 16 sztuk jest gotowe. Pod kątem liczby zgłoszonych modeli liderował Slay z 13 sztukami, ale tutaj na efekty prac nadal czekamy. Reszta zgłoszeń to pięć-sześć modeli, czyli w okolicach dolnej granicy.

Tyle jeśli chodzi o podsumowanie, czas na zdjęcia majowych prac a są to w kolejności – Rohan Kronosa, Iron Hillsi Prestona, Elfowie Damianburza oraz zgłoszenia Andy’ego, Kirkora i Slaya:

Po majowym dołku czas na czewiec. Pojawiło się więcej, bo 8 zgłoszeń, połowa z nas ukończyła przegląd na czas (Barti, Lesisz, Kronos, ZawiszaMiko) a jedna z lekkim jedno-modelowym poślizgiem (Jaskier). Czekamy jeszcze na prace Sfacia, Tony’egoStarka oraz Ppaewra.

Pięć osób z ośmiu ukończyło przegląd, więc pod kątem liczby wymalowanych modeli też jest lepiej. W sumie wymalowane mamy 49 z 67 zgłoszonych modeli (73%), choć liczby te mogą się jeszcze zmienić w zależności od tego co Tony zrobi z podstawką swojego Mumakila, bo na oryginalnej jest przecież masa trupów 😀 Tak czy inaczej, palmy pierwszeństwa Jaskrowi, który zgłosił i wymalował 21 pieszych jednostek, raczej nie odbierze.

A teraz show-time, czyli czas na zdjęcia. W kolejności będą to Nazgule Bartiego, Krasie, Maggot i przyjaciele oraz Malbeth od Kronosa, Gobliny i Kalins od Lesisza, Huntersi i Morannon ZawiszyMiko, Krasie, Elfy i set bohaterów od Jaskra, zgłoszenie Ppaewra, wymalowany Amdur ze zgłoszenia Sfacia oraz mega zgłoszenie Tony’ego Starka :

Na koniec jeszcze podsumowanie przeglądów drugiego kwartału . W tegorocznych przeglądach w okresie kwiecień-czerwiec, wzięło udział 15 uczestników zabawy, czyli o 4 mniej niż w kwartale pierwszym. Z realizacją średnio na jeża, bo z tej piętnastki tylko ósemce udało się ukończyć minimum jeden przegląd. Z tej ósemki, tylko 6 uczestników zaliczyło choć jeden z przeglądów terminowo, a tylko jednej osobie ta sztuka udała się więcej niż raz i co tu dużo ukrywać, od razu 3 razy. Kronos, bo o nim mowa zasłużył na wielkie gratulacje, no i nagrody kwartalne, które prezentują się tak:

Wysyłkę z Kronosem już dograliśmy i nagrody są już w drodze.

Jak wyglądała sytuacja jeśli chodzi o modele w ujęciu kwartalnym? 169 zgłoszonych do malowania figurek, z czego 71%, bo 120 modeli zostało na ten moment ukończonych. Oczywiście znowu musimy wziać poprawkę na Tony’ego i jego podstawkę od Mumakila 😉 Kwartalne statystyki jak łatwo się domyślić zepsuł nam maj, co będzie wyraźnie widać na poniższym zestawieniu:

  • Kwiecień, wymalowanych 55 z 62 modeli (~89%)

  • Maj, wymalowanych 16 z 40 zgłoszonych figurek (40%)

  • Czerwiec, wymalowanych 49 z 67 zgłoszonych figurek (~73%)

Tyle jeśli chodzi o podsumowania, w załączniku do artykułu znajdziecie jeszcze tabelkę z punktacją za drugi kwartał i tabelkę z punktacją po sześciu miesiącach zabawy.

Teraz nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić do udziału w przeglądzie sierpniowym:

http://mitril.pl/forum/cpm-2018-sierpie-t19950.html

Zgłosić swoje figurki do LotRa/Hobbita może każdy, osobom, które nie wyrobiły się z wymalowaniem wszystkich zgłoszonych we wcześniejszych przeglądach figurek, przypominam jednak o konieczności wcześniejszego nadrobienia zaległci 😉 Zapraszam do zabawy!

Barti

Podsumowanie_II_kwartał_2018

Dołącz do dyskusji

  1. CrazyGrain · 11 sierpnia 2018 o 16:57

    Może frekwencja nie powala, ale przynajmniej poziom ukończonych zgłoszeń na bardzo fajnym poziomie i aż miło pooglądać !

Może Ci się spodobać