Malowanie 5 1089 wyświetleń

CPM 2018 – Podsumowanie lipiec-sierpień

Barti · 23 września 2018

Witajcie,

Coś zamiast miesięcznych podsumowań CPM-u wychodzą mi ostatnio podsumowania dwumiesięczne; tak będzie i tym razem, bo podsumujemy sobie naszą wakacyjną zabawę z pędzlem w ramach CPMu za miesiące lipiec i sierpień.

W lipcu mieliśmy tylko 7 zgłoszeń, ale z malowaniem na czas wyrobiły się 3 osoby, kolejne 3 osoby ukończyły swój przegląd z poślizgiem, więc na tę chwilę do 100% brakuje nam bardzo niewiele, bo tylko i aż Morannonów Batu. Poziom malowania jest różny, ale osoby, które terminowo ukończyły przegląd jak zwykle wymienię, żeby w ten sposób uhonorować chłopaków. ZawiszaMiko, Dragowicz i Kat – wielkie brawa!

Jak wyglądała sytuacja jeśli chodzi o modele? Skromniutko, bo zgłoszono tylko 43 figurki, co… aż do sierpnia było drugim najgorszym wynikiem w tym roku. Z realizację jest lepiej, bo prawie 75% modeli, a konkretnie 32 sztuki są już gotowe. Pod kątem liczby zgłoszonych modeli liderował Batu z 11 sztukami, ale tutaj na efekty nadal czekamy. Reszta zgłoszeń miała rozrzut od 3 do 8 figurek.

Tyle jeśli chodzi o podsumowanie, czas na zdjęcia lipcowych prac:

Na zdjęciach idąc od lewego górnego rogu mamy: zestaw bohaterów od Dragowicza, Bombadila, Jagodę i uskrzydlonego Radagasta od Kata, Morannonów, Goblina i Rohan ZawiszyMiko, Bestyję i bohaterów od Bartiego, Iron-Hillsów Damianburza, gwardzistów Pułkownika i większą część zgłoszenia Batu.

Czas na sierpień. Było jeszcze skromniej niż w lipcu, bo dobiliśmy zaledwie do 6 zgłoszeń, z czego tylko CrazyGrain i ZawiszaMiko ukończyli swoje przeglądy na czas. Trzy osoby dobiły po czasie, więc podobnie jak w lipcu brakuje nam kilku figurek od Tomi’ego żeby zamknąć miesiąc.

Pięć osób z sześciu ukończyło przegląd, więc pod kątem liczby wymalowanych modeli jest lepiej, choć pod patrząc pod kątem tego ile figurek zgłosiliśmy łącznie w tym miesiącu, sięgnęliśmy dna z 37 modelami. Dla statystyk podam, że na tę chwilę wymalowane są 32 sztuki, więc dobijamy do 87% całości.

A teraz show-time, czyli czas na zdjęcia:

Na fotkach idąc od góry: leśniaki CrazyGrain’a, pięciu piechurów od ZawiszyMiko, BlackGuardsi Bartiego, Iron-Hillsi Damianburza, Rohan Prestona i Iron-Hillsi Tomiego w fazie WIP.

Nie wiem na ile to zasługa nowego startera, ale we wrześniu z malowaniem trochę się ruszyło, bo maluje nas już dziewięciu. Jeszcze tydzień przed nami, więc wszystkich, którzy chcą jeszcze w tym miesiącu podjąć wyzwanie zapraszam do zgłaszania się w tym temacie:

http://mitril.pl/forum/cpm-2018-wrzesie-t19992.html

Zgłosić swoje figurki do LotRa/Hobbita może każdy, osobom, które nie wyrobiły się z wymalowaniem wszystkich zgłoszonych we wcześniejszych przeglądach figurek, przypominam jednak o konieczności wcześniejszego nadrobienia zaległości 😉 Zapraszam do zabawy!

Barti

Dołącz do dyskusji

 1. KobeBryant · 24 września 2018 o 23:17

  Lipiec: ładny Gandalf Dragowicza, piękna bestyja i trójka bohaterów Bartiego oraz nie do zepsucia oddział z Żelaznych Wzgórz Damianburza. Sierpień: ładne leśne elfy CrazyGrain’a, ładny oddział z Barad-dûr ZawiszyMiko (szacun za piękne zielone oko choć sam jak maluję to wolę zostać przy realiach), znowu nie do zepsucia oddział z Żelaznych Wzgórz Damianburza i piękny konny Rohan Prestona. Może na następny miesiąc albo jeszcze kolejny się zgłoszę bo w końcu znajdę trochę czasu wolnego dla figurek 😉

  1. ZawiszaMiko · 29 września 2018 o 23:25

   To Barad-Dur jest Bartiego 😉

 2. CrazyGrain · 23 września 2018 o 22:51

  A ja trochę ubolewam że nie można zgłaszać pojedynczych figurek 😉 bo lubię sobie trochę dłużnej posiedzieć nad jakimś bohem i chętnie bym się dzielił postępami, a tak trzeba szukać tych szeregowców 😉

  1. KobeBryant · 24 września 2018 o 23:22

   Rozumiem cię doskonale przy poświęcaniu czasu na dopiększanie bohaterów, jednak u mnie jak to nie monster to 1 bohater trwa od pół dnia do dwóch (zależy jaki i ile szczegółów), więc jak na miesiąc malarski da się zrobić parę bohaterów i do tego jeszcze szeregowców gdzie oddział 10-12 też trwa z min 2 dni u mnie 😉

   1. CrazyGrain · 25 września 2018 o 12:39

    ostatnio na konnym glorfem przesiedziałem miesiąc 😉

Może Ci się spodobać