Malowanie 2 7556 wyświetleń

CPM 2018 – Podsumowanie grudnia

Barti · 17 marca 2019

Witajcie,

Połowa marca za nami, czas najwyższy zatem na podsumowanie grudnia i Comiesięcznych Przeglądów Malarskich 2018 Roku. Trochę nam się wszystko poprzesuwało w związku z atakami na stronę, przepraszając więc za poślizg, dziękuję serdecznie wszystkim, którzy chwycili za pędzle i bardziej lub mniej aktywnie brali udział w przeglądach roku 2018.

W grudniu malowało nas tylko siedmiu, z czego piątka terminowo ukończyła swoje modele, choć terminowo wyjątkowo tym razem oznaczało wklejenie zdjęć wszystkich zgłoszonych i ukończonych figurek do końca lutego. Grudniowy przegląd ukończyli na zielono: Barti, Dzidek, Hesit, jedrek2 oraz Turgon. Czekamy jeszcze na prawie gotowe Elfy RaV‚a i większość modeli ze zgłoszenia Jaskra.

Jak było z modelami? Prawie dobiliśmy do setki, bo ostatecznie stanęło na 92 figurkach, z których 76%, bo 70 sztuk jest już ukończonych. Największe zgłoszenie miał Jaskier (22 sztuki), przed Bartim i Dzidkiem i zgłoszeniami po 16 modeli od każdego.

Czas na fotki:

Na zdjęciach idąc od góry mamy Wosów Bartiego, Gondor Dzidka, Toma, Hobbitów i Barrow Wighty Hesita, duszki pędzla jedrka2, zestaw bohaterów od Turgona, rangerów Jaskra oraz Galadhrimów RaVa. 

Po podsumowaniu grudnia, czas na czwarty kwartał. W sumie malowało nas dwunastu, ósemce udało się ukończyć minimum jeden przegląd, a szóstce choć jeden przegląd udało się ukończyć terminowo. Na największe brawa zasługują Barti i Hesit z trzema przeglądami na zielono oraz Dzidek, jedrek2 i Jurand, którzy terminowo ukończyli po dwa przeglądy. Ponieważ przyznawanie nagrody samemu sobie sensu nie miało, pominąłem losowanie, uznając, że Dzidek, Hesit, jedrek2 i Jurand zasługują na takie oto zestawy:

Serdeczne gratulacje! Szczegóły dotyczące wysyłki nagrody ustalimy tradycyjnie poprzez PM-ki.

Po informacji o nagrodzie, jeszcze krótkie podsumowanie czwartego kwartału, pod kątem liczby zgłaszanych i wymalowanych modeli. Wszyscy uczestnicy zabawy, zgłosili do malowania 247 figurek, z czego nieco ponad 74% bo 183 sztuki zostało na ten moment ukończonych. Nieźle, ale mogło być lepiej gdyby nie lekko zaniżający średnią październik. W rozbiciu na poszczególne miesiące wygląda to bowiem następująco:

  • Październik: 25 wymalowanych modeli na 37 zgłoszonych (~68%)

  • Listopad, 88 modeli wymalowanych na 118 zgłoszonych (~75%)

  • Grudzień, wymalowanych 70 modeli na 92 zgłoszone (~74%)

Tyle jeśli chodzi o podsumowanie trzech ostatnich miesięcy 2018 roku, w załączniku do artykułu znajdziecie jeszcze tabelkę z punktacją za czwarty kwartał oraz zestawienie roczne. W tym miejscu wypada mi krótko podsumować nasze roczne dokonania malarskie.

W sumie, udział we wszystkich przeglądach 2018 zadeklarowało łącznie 38 osób, które łącznie wymalowały 808 z 994 zgłoszonych figurek. W porównaniu z 2017 przybyło nam 2 uczestników, ale znacząco spadła ilość zgłaszanych (spadek rzędu 760 sztuk) i ukończonych figurek (spadek rzędu 750 modeli). Co cieszy? Utrzymanie procentu wykończonych modeli na solidnym poziomie. Było gorzej niż rok wcześniej kiedy prawie dobiliśmy do 90%, ale 81% z haczykiem, to nie jest zły wynik. Brawo!

Niestety 10 osobom nie udało wywiązać ze swojego zobowiązania ani razu, co oczywiście nie oznacza, że w każdym przypadku na zgłoszeniu się skończyło; niektórzy coś tam po drodze pokazali, niektórym do ukończenia przeglądu zabrakło odrobiny determinacji i dosłownie kilku modeli, lub… wykończenia podstawek. Tym razem, nie licząc autora, zabrakło osób, które z poślizgiem lub bez ukończyły prawie wszystkie przeglądy. Obok mnie najbardziej systematycznie malowali: Damianburz – uzbierał 8 ukończonych przeglądów, z czego 3 terminowo, Kirkor z siedmioma ukończonymi przeglądami w tym pięcioma na zielono oraz Kronos, który terminowo ukończył sześć przeglądów. Wszystkim należą się duże słowa uznania, ale że obok ilości przeglądów, liczy się liczba modeli, tym razem wyszło na to, że walka o tytuł Malarza Roku 2018 rozstrzygnęła się w zasadzie bez walki już w pierwszym półroczu, acz i w samym tylko wrześniowym przeglądzie tegoroczny laureat wymalował prawie tyle co pozostałe osoby, które znalazły się na podium w skali roku. Pewnie domyślacie się, że osobą tą jest….

Kirkor

Nagrodą dla najaktywniejszego malarza roku 2018 w Comiesięcznym Przeglądzie Malarskim jest tym razem zestaw farbek Vallejo do malowania czerni i bieli:

Kirkorowi serdecznie gratuluję! Mam nadzieję, że dla farbek znajdziesz jakieś ciekawe zastosowania i będziemy mogli oglądać efekty Twoich prac w kolejnych odsłonach przeglądu już w Nowym Roku!

Tyle podsumowań. Dzięki raz jeszcze wszystkim uczestnikom zabawy, bo bez Was ten przegląd nie miałby racji bytu!

Pozdrawiam

Barti

Podsumowanie_IV_kwartał_2018

Dołącz do dyskusji

  1. CrazyGrain · 20 marca 2019 o 22:54

    Bardzo wysoki poziom świetnie modele , gratuluję wytrwałym 😉

  2. Hesit · 18 marca 2019 o 10:34

    No i elegancko. Gratulacje dla Drugiego Jędrka, Juranda i Dzidka za świetne malowanie, Kirkorowi za wytrwałość (i malowanie oczywiście też) ale szczególne gratulacje należą się Bartiemu, który nietylko to wszystko ogarnął ale jeszcze znalazł czas na malowanie. Czapki z głów.

Może Ci się spodobać