Malowanie 4 119 wyświetleń

CPM 2017 – Podsumowanie grudnia

Barti · 13 stycznia 2018

Witajcie,

Prawie połowa stycznia za nami, chciałem więc podziękować wszystkim, którzy włączyli się do zabawy w Comiesięcznych Przeglądach Malarskich 2017 Roku i zaprosić na krótkie podsumowanie grudnia.

Grudzień był drugim po październiku miesiącem, w którym zakończyliśmy na jedno-cyfrowej liczbie zgłoszeń. Malowało nas tylko dziewięciu…. ale za to aż ośmiu zakończyło miesiąc na zielono. W porządku alfabetycznym byli to: Barti, Garrry, Damianburz, Jurand, Kirkor, tofik, TonyStark oraz Wiesniak. Czekamy jeszcze na modele Sfacia i mamy spore szanse na w 100% ukończony przegląd, co za często się nie przytrafia…

Jak było z modelami? Po okresie posuchy, w grudniu poszaleliśmy, bo pod pędzel trafić miało aż 217 figurek, z których prawie 88%, bo 190 jest już pomalowanych. Napisałem poszaleliśmy, ale tak naprawdę poszalało kilka osób bijących się o tytuł Malarza Roku 2018. Liderowali Kirkor z 60, Wiesniak z 41, Garrry z 37 i tofik z 33 figurkami. Brawo! Spore zgłoszenie miał jeszcze Sfacio (27 sztuk), a pozostali zadowolili się zgłoszeniami rzędu 1-7 modeli.

Czas na fotki:

Egoistycznie zacznę od swojej bestii ;)
Egoistycznie zacznę od swojej bestii 😉

choć tylko dlatego, że idę w porządku alfabetycznym
choć tylko dlatego, że idę w porządku alfabetycznym

Elfowie i Wargowie Damianburza
Elfowie i Wargowie Damianburza

jeszcze fotka rodzinna
jeszcze fotka rodzinna

Garrry zaczął od Rangerów
Garrry zaczął od Rangerów

ale potem były już Elfy...
ale potem były już Elfy…

...., dużo Elfów
…., dużo Elfów

Dla kontrastu - Krasnoludy od Juranda
Dla kontrastu – Krasnoludy od Juranda

VWT, a w zasadzie jego część ofensywna
VWT, a w zasadzie jego część ofensywna

No i Ci goście od defensywy
No i Ci goście od defensywy

Po Krasnoludzkim przerywniku, czas na kolejne Elfy...
Po Krasnoludzkim przerywniku, czas na kolejne Elfy…

Ci którzy śledzą CPM-y wiedzą, że takie masy maluje Kirkor :)
Ci którzy śledzą CPM-y wiedzą, że takie masy maluje Kirkor 🙂

Czas na kawalrię z Rivendell
Czas na kawalrię z Rivendell

i jeszcze raz na bis
i jeszcze raz na bis

Shire - też od Kirkora
Shire – też od Kirkora

I kto jest najstarszym Hobbitem na zdjęciu?
I kto jest najstarszym Hobbitem na zdjęciu?

Kolejne Elfy - od tofika
Kolejne Elfy – od tofika

...ale to już ostatnie na dziś
…ale to już ostatnie na dziś

niekompletny Fellowship
niekompletny Fellowship

i oddział z Isengardu
i oddział z Isengardu

był Isen, czas na Rohan Tony'ego
był Isen, czas na Rohan Tony’ego

Orkowie Wiesniaka
Orkowie Wiesniaka

Dołączyło dowództwo w czerni
Dołączyło dowództwo w czerni

i jeszcze jeden Isengard
i jeszcze jeden Isengard

zgłoszenie Sfacia
zgłoszenie Sfacia

Po podsumowaniu grudnia, czas na czwarty kwartał. W sumie malowało nas trzynastu, dziesiąte udało się terminowo ukończyć choć jeden przegląd. Na największe brawa zasługują Damianburz, tofik i Wiesniak, którzy ustrzelili hattricka oraz Garrry, Jurand, Kirkor i TonytStark, którzy terminowo ukończyli po dwa przeglądy. Cała siódemka wzięła udział w losowaniu nagród kwartalnych, którymi były 3 takie oto zestawy:

Trzy zestawy, siedmiu kandydatów, znowu zatem rozstrzygało losowanie i rzuty kością, w których szczęście tym razem sprzyjało tofikowi, Jurandowi i Damianburzowi:

Serdeczne gratulacje! Szczegóły dotyczące wysyłki nagrody ustalimy tradycyjnie poprzez PM-ki.

Po informacji o nagrodzie, jeszcze krótkie podsumowanie czwartego kwartału, pod kątem liczby zgłaszanych i wymalowanych modeli. Wszyscy uczestnicy zabawy, zgłosili do malowania 370 figurek, z czego prawie 86% bo 317 sztuk zostało na ten moment ukończonych. Nieźle, ale mogło być lepiej gdyby nie październik. W rozbiciu na poszczególne miesiące wygląda to bowiem następująco:

 • Październik: 49 wymalowanych modeli na 64 zgłoszone (~77%)

 • Listopad, 78 modeli wymalowanych na 89 zgłoszonych (~88%)

 • Grudzień, wymalowanych 190 modeli na 217 zgłoszonych (~88%)

Tyle jeśli chodzi o podsumowanie trzech ostatnich miesięcy 2017 roku, w załączniku do artykułu znajdziecie jeszcze tabelkę z punktacją za czwarty kwartał oraz zestawienie roczne. W tym miejscu wypada mi jednak krótko podsumować nasze roczne dokonania malarskie.

W sumie, udział we wszystkich przeglądach 2017 zadeklarowało łącznie 36 osób, które łącznie wymalowały 1554 z 1752 zgłoszonych figurek. W porównaniu z 2016 rokiem martwi spadek liczby uczestników o 10, cieszy coraz większa liczba zgłoszeń, jeśli chodzi o ilość modeli. Dość powiedzieć, że liczba figurek ukończonych w roku 2017, była większa od wszystkich zgłoszonych rok wcześniej. Co jeszcze cieszy? Duży skok jeśli chodzi o procent wykończonych modeli – w latach 2015-2016 nie dobiliśmy do 80%, tym razem sumarycznie prawie 89% wszystkich zgłoszonych figurek zostało pomalowanych. Brawo!

 

Tabelka poniżej pokazuje jak to z ilością i realizcją zgłoszeń było w poszczególnych miesiącach roku 2017, jeśli chodzi o uczestników:

 

A tak to wyglądało jeśli chodzi o zgłaszane modele:

 

Niestety aż 9 osobom nie udało wywiązać ze swojego zobowiązania ani razu, co oczywiście nie oznacza, że w każdym przypadku na zgłoszeniu się skończyło; niektórzy coś tam po drodze pokazali, niektórym do ukończenia przeglądu zabrakło odrobiny determinacji i dosłownie kilku modeli, lub… wykończenia podstawek. Na drugim biegunie mamy osoby, które z poślizgiem lub bez ukończyły wszystkie bądź prawie wszystkie przeglądy. Najbardziej systematycznie malował Damianburz – uzbierał 12 terminowo ukończonych przeglądów, komplet zaliczył też TonyStark, acz 3 z 12 ukończonych przeglądów, ukończył z poślizgiem. Poszaleli również Wiesniak z tofikiem (po 11 przeglądów na zielono), czy Garrry z Kirkorem (każdy z nich zakończył 9 przeglądów o czasie i 1 z poślizgiem). Wszystkim należą się duże słowa uznania, ale że obok ilości przeglądów, liczy się liczba pomalowanych modeli, o tytuł Malarza Roku 2017 do końca tak naprawdę walczyły trzy osoby, które bardzo mocno cisnęły cały rok, nie odpuściły też w grudniu. Ostatecznie, po zaciętej kampanii grudniowej, najniższy stopień podium zajął Garrry, uzbierawszy 197,5 punktu, na drugie miejsce wskoczył Kirkor z dorobkiem 201,5 punktu. Duże brawa i podziękowania za walkę do końca, bo jak widać, różnice punktowe są minimalne.

 

Last but not least…..zwycięzcą CPM2017 z dorobkiem 205 punktów został…

Wiesniak

Nagrodą dla najaktywniejszego malarza roku 2017 w Comiesięcznym Przeglądzie Malarskim jest tym razem zestaw farbek Vallejo do malowania drewna i skóry:

 

Wiesniakowi serdecznie gratuluję! Mam nadzieję, że dla farbek znajdziesz jakieś ciekawe zastosowania i będziemy mogli oglądać efekty Twoich prac w kolejnych odsłonach przeglądu już w Nowym Roku! 

Tyle podsumowań. Dzięki raz jeszcze wszystkim uczestnikom zabawy, bo bez Was ten przegląd nie miałby racji bytu!

 

Przypominam, że w styczniowa edycja Comiesięcznego Przeglądu Malarskiego już trwa i czas najwyższy, żeby niezdecydowani dołączyli (na razie jest nas mało):

 

http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=19556&sid=7b120afd02d13c672ae6a830b46ff240

 

Zgłosić swoje figurki do LotRa/Hobbita może każdy, bo od nowego roku, zaległości z roku 2017 nie są brane pod uwagę. Zapraszam do malowania!

 

Barti

 

Ps. Na koniec przepraszam za poślizgi w podsumowaniach przeglądów roku 2017. Na 2018 rok obiecuję poprawę – ot, takie postanowienie noworoczne 😉

Dołącz do dyskusji

 1. Wiesniak · 14 stycznia 2018 o 14:36

  Bardzo się cieszę z wygranej. Nie będę się rozpisywał bo zrobiłem to już wcześniej w temacie. Dziękuję współmalarzom oraz prowadzącemu CPM 🙂
  Dla farb na pewno znajdę zastosowanie na kolejnych modelach.
  Do zobaczenia w kolejnym przeglądzie 😉

 2. *Slay · 13 stycznia 2018 o 20:35

  BRAWO! Z głębi serca gratuluję wszystkim! Jesteście niesamowici i motywujecie do działania, ja w tym roku postanowiłem przyhamować z CPMami, ale w 2018 wracam z pełnią sił 🙂 Gratulacje Wieśniak! Piękna walka do końca zarówno ze strony Twojej, jak i Garrego i Kirkora 🙂 Motywujmy się nawzajem, a nasza pasja będzie się rozwijać 🙂

 3. Anonymous · 13 stycznia 2018 o 20:28

  Nie wiem czemu wrzuciłem komentarz jako anonim 😀

 4. Anonymous · 13 stycznia 2018 o 20:26

  Odwaliliśmy kawał dobrej roboty w tym roku. Świetną robotę zrobił też w tych podsumowaniach. Gratulacje dla Bartiego za wytrwałość w prowadzeniu zestawień w tak rzetelny sposób, dla szczęśliwej trójki z grudnia, no i oczywiście dla Wiesniaka. Do zobaczenia ww kolejnych CPM 😀

Może Ci się spodobać

Malowanie 3

CPM 2018 – Podsumowanie wrzesień

Barti · 28 października 2018