Malowanie 647 wyświetleń

CMP 2019 – podsumowanie trzeciego kwartału

Barti · 3 listopada 2019

Witajcie,

Czas na hurtowe podsumowanie przeglądów malarskich trzeciego kwartału tego roku. Będzie to podsumowanie z dużą ilością zdjęć, no i kolejną w tym roku porcją nagród. Zapraszam!

Trzeci kwartał zaczęliśmy dość mocnym uderzeniem. Do malowania w lipcu zgłosiło się nas co prawda tylko sześciu, ale za to cała szóstka wymalowała wszystkie swoje figurki terminowo. Drugi tegoroczny przegląd ze 100% realizacji, na brawa zasługują więc balinking, Barti, Kirkor, Paull7, tofik i WoodElwes Dominik!

Jak wyglądała sytuacja jeśli chodzi o modele? Najsłabiej w tym roku, bo w sumie zgłosiliśmy do malowania tylko 37 figurek, ale jak się domyślacie, wszystkie zostały już ukończone. Pod kątem liczby zgłoszonych modeli, większość z nas trzymała się wymaganego minimum, ponad które wybili się WoodElwes Dominik z dziewięcioma oraz tofik z ośmioma modelami.

Tyle jeśli chodzi o podsumowanie, czas na zdjęcia lipcowych prac:

Na zdjęciach, idąc od lewego górnego rogu: Numenor i Frodo balinkinga, Gobliny Bartiego, Gondor ze wsparciem Sarumana od Kirkora, Gobliny, Theodred i kapitan Elfów Paulla7, Rohan tofika, Radagast, Troll z Morii i wargi WoodElwes Dominika.

Po fajnym lipcu, czas na sierpień, który o dziwo, był jednym z lepszych miesięcy pod kątem liczby uczestników oraz liczby zgłoszonych modeli. Do malowania zgłosiło się nas dziewięciu, ale jak do tej pory tylko siódemce udało się ukończyć przegląd. Pięć z tych siedmiu zgłoszeń ukończono o czasie, a lista malarzy, którym się to udało mocno pokrywa się z tą lipcową. Balinking, Barti, Kirkor, Paull7 i tofik – gratulacje!

Nie wszyscy ukończyli przegląd, więc tym razem 100% (jeszcze) nie będzie. W sumie zgłosiliśmy 88 modeli, do końca przeglądu brakuje dwudziestu, bo 68 sztuk, czyli 77% z haczykiem, ukończyliśmy. Kto liderował – Vaeroun z 26 figurkami oraz Paull7 z 16 modelami. Ze zgłoszeń na które czekamy, blisko liderów był jeszcze Ukasz z 15 umarłymi .

A teraz show-time, czyli czas na zdjęcia z sierpnia:

Na zdjęciach, idąc od góry: Harad balinkinga, Smok i Gobliny od Bartiego, namagnesowany Troll w dwóch wariantach oraz bestyja i Nazgule od Kirkora, Morannoni i skryba Paulla7, Troll brute i Azog tofika, Harad Vaerouna, Nazgul na bestii, Gulavhar, Enty i Arathorn WoodElwes Dominika, zgłoszenie Mikwk oraz jeden z 15 zgłoszonych umarłych Ukasza.

Po górce z sierpnia znowu dołek. We wrześniu do malowania zgłosiło się tylko 5 osób, a więc najmniej jak dotąd, z czego tylko 2 ukończyły przegląd terminowo, dwie (w tym autor) ze sporym poślizgiem. Co do prac ukończonych terminowo, to ich autorami są balinking i WoodElwes Dominik – gratulacje!

Niewielu uczestników, domyślać się więc można, że nie inaczej ma się sprawa z modelami. Na 59 zgłoszonych modeli, 49, a więc 83% jest już jednak gotowych. W sumie całkiem przyzwoity wynik, który wykręcił nam mocno WoodElwes Dominik, zgłaszając i kończąc 33 figurki. Drugie pod kątem ilości zgłoszenie to dziesiątka Gondorczyków Vaerouna, na których jeszcze czekamy.

Zdjęcia prac z września poniżej:

Idąc od góry: Hobbici i Hasharin balinkinga, IronHillsi, Nazgule, spectry, Kasztelani z Dol Guldur i pajączki WoodElwes Dominika, bohaterowie z Hobbita oraz Hurin Bartiego, Huntersi na wargach tofika i zgłoszenie Vaerouna.

Na koniec ujęcie trzeciego kwartału CPM-u w tabelkach:

Na deser jak zwykle – nagrody! W trzecim kwartale jednej osobie udało się terminowo ukończyć wszystkie trzy przeglądy, pięć osób kończy przegląd z dwoma terminowo ukończonymi przeglądami, zatem pomijając w losowaniu siebie, miałem pięciu kandydatów do nagród:

Jeśli chodzi o nagrody – były nimi tym razem trzy zestawy ze zdjęcia poniżej:

więc o tym komu przypadły zadecydowały rzuty mitrilową kością K6. Kandydatów z listy powyżej powiązałem z ilością kości na ściance i szczęśliwie dla WoodElwes Dominika, tofika i balinkinga, wszystko rozstrzygnęło się w trzech rzutach.

Serdeczne gratulacje! Szczegóły dotyczące wysyłki nagrody ustalimy tradycyjnie poprzez PM-ki.

Na koniec zapraszam chętnych do udziału w listopadowym CPM-ie:

https://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?f=119&t=20553

Dołączycie?

Pozdrawiam

Barti

Ps. Pod artem znajdziecie tabelkę z punktacją za trzeci kwartał i dziewięć miesięcy zabawy.

CPM_2019_III_kwartały

Dołącz do dyskusji

Może Ci się spodobać