Malowanie 2 5832 wyświetleń

CMP 2019 – podsumowanie pierwszego półrocza

Barti · 7 lipca 2019

Witajcie,

Wstyd przyznać, ale z różnych względów nie popisałem się i dopiero teraz piszę pierwsze podsumowanie tegorocznych przeglądów malarskich. Za nami pierwsze półrocze zabawy, więc będzie to podsumowanie z dużą ilością zdjęć, no i nagrodami za pierwsze dwa kwartały tego roku. Zapraszam!

Tegoroczne przeglądy ruszyły w Walentynki, wraz z powrotem Mitrila – wyjątkowo zmniejszyliśmy z tej okazji limit zgłaszanych modeli z 5 do 3, ale również, zgodnie ze styczniowymi ogłoszeniami na mitrilowym Facebooku, daliśmy szansę na wklejenie zdjęć styczniowych prac pod warunkiem wklejenia zdjęć modeli przed i po malowaniu. Finalnie pojawiło się 9 zgłoszeń, z czego szóstce udało się zakończyć przegląd terminowo, a trójce z mniejszym lub większym poślizgiem. Osoby, które terminowo ukończyły przegląd jak zwykle wymienię, żeby w ten sposób uhonorować chłopaków. Hesit, jedrek2, Jurand, Montes, tofik i Turgon wielkie brawa!

Jak wyglądała sytuacja jeśli chodzi o modele? W sumie zgłosiliśmy do malowania 87 figurek, z czego wszystkie zostały już ukończone. Pod kątem liczby zgłoszonych modeli liderował Szymon_Nowak z 20 sztukami, za nim byli jedrek2 i Jurand z 13 modelami każdy.

Tyle jeśli chodzi o podsumowanie, czas na zdjęcia prac ze stycznia i lutego:

Idąc od lewego górnego roku, na zdjęciach mamy – trio bohaterów od Hesita, Balroga i Gobliny od jedrka2, Krasnoludy Juranda, trzy modele od Montesa, Gundabad tofika, Krasnoludy Turgona, zestaw bohaterów od Bartiego, Galadhrimów i Krasie Ukasza, Duszki i Morannonów Szymona_Nowaka.

Po lutym czas na marzec, który zapowiada się na najgorszy miesiąc CPM-u 2019, bo miejmy nadzieję, że gorzej jak w marcu już w tym roku nie będzie. Siedem zgłoszeń i nawet pięć ukończonych o czasie (Barti, Hesit, jedrek2, Jurand i tofik), za to niestety aż dwie białe flagi co oznacza, że marcowy przegląd mocno popsuje nam statystyki.

Szczególnie widać to jeśli chodzi o zgłaszane i ukończone modele, bo na 80 figurek ukończyliśmy zaledwie 42, czyli 52,5%. Jeden z gorszych przeglądów w historii, gdzie statystyk już nie poprawimy, bo prace Kirkora i Slaya, którzy skorzystali z białej flagi, pod kątem liczby figurek, ważyły sporo. Zgłoszone przez Kirkora 25 figurek, było zresztą największym zgłoszeniem, za nim znalazł się tofik z 18 modelami.

A teraz show-time, czyli czas na zdjęcia z marca:

Na zdjęciach mamy Krasnoludy Bartiego, zestaw bohaterów od Hesita, rangerów jedrka2, bestyjkę pędzla Juranda, Gundabad oraz zestaw bohaterów od tofika plus zgłoszenia Kirkora i Slaya.

Po dołku z marca, boom w kwietniu! Zgłosiło się aż 12 osób, z czego 8 ukończyło przegląd terminowo, jedna z poślizgiem i wychodzi na to, że czekamy jeszcze na prace jedrka2, Juranda i Marsa_2000, a przegląd zostanie ukończony. Co do prac ukończonych terminowo, to ich autorami są: balinking, Barti, Dragowicz, Hesit, Kirkor, Slay, tofik i Ukasz – gratulacje!

Boom jeśli chodzi o liczbę uczestników, nie inaczej ma się sprawa z modelami. Aż 173 zgłoszone modele, z czego 120, więc prawie 70% już gotowych. Poszalał tym razem Ukasz, z 39 figurkami, przed Jurandem (28 modeli na które nadal czekamy) i Kirkorem (24 figurki).

Zdjęcia prac z kwietnia poniżej:

Na początek poszły Gobliny balinkinga, Cave Drake Bartiego, oddział Dunedainów Dragowicza, korsarze od Hesita, axmenów Kirkora, Gondor Slay’a, siły Wschodu tofika, silną reprezentację Angmaru Ukasza, piękne Elfy Paulla7 (wkleiłem nawet jedno zdjęcie WIP, bo dobrze na nim widać tarczowników), zgłoszenia Juranda i Marsa_2000. Na zdjęciach zabrakło zgłoszenia jedrka2 – problem z hostingiem…

Po kwietniowym szczycie, maj był spokojniejszy, ale ma szansę być kolejnym przeglądem ukończonym na 100%, bo niewiele do tego brakuje. Do malowania zgłosiła się ósemka, a pięć osób ukończyło przegląd terminowo – brawa dla balinkinga, Hesita, Paulla7, tofika i Ukasza! Kirkor wymalował swoje modele z poślizgiem i do końca przeglądu brakuje tylko prac Bartiego i CrazyGraina.

Co do ilości modeli, to prawie dobiliśmy do setki, bo stanęło na 98 zgłoszonych figurkach, z których prawie 92% bo 90 sztuk jest już gotowych. Jako, że moje modele są wśród tych spóźnionych, mogę obiecać, że już niedługo statystyki majowe jeszcze się poprawią. Wspomnę jeszcze, że pod kątem ilości zgłaszanych modeli tym razem liderowali Ukasz z 33 oraz Kirkor z 26 figurkami.

Zdjęcia majowych prac przed Wami:

Od góry – Harad balinkinga, Arwenę i leśniaki Hesita, koniki Paulla7, kawalerię Easterlingów tofika, Krasnoludy Ukasza, Rangersów Kirkora, Orków stanowiących część zgłoszenia Bartiego oraz zgłoszenie CrazyGraina.

I przechodzimy do czerwca, gdzie raz jeszcze dobiliśmy do ośmiu uczestników. Piątka ukończyła zgłoszenia na czas, a są to balinking, Hesit, Kirkor, Paull7 i tofik. Gratulacje! Czekamy jeszcze na figurki Dragowicza, Mikwk oraz Ukasza i będzie komplet!

Jak wypadł czerwiec pod kątem zgłaszanych modeli – najsłabiej w tym roku, bo zgłoszono ich tylko 45, ale pociesza fakt, że 80% z nich bo 36 sztuk zostało już ukończonych. Największe zgłoszenie tym razem to zgłoszenie Ukasza – 12 modeli z których wymalowanych mamy już 11, co daje nadzieję na rychły finisz!

Zdjęcia prac z czerwca znajdziecie poniżej:

Są to patrząc od góry: Elfowie balinkinga, bracia, Gandalf, Arathorn i spectra od Hesita, Tainted, Witch King i Barrow wighty Kirkora, Elfickich bohaterów ze wsparciem Gandalfa Paulla7, Nazgula na bestii i Theodenów tofika, bliskie ukończenia zgłoszenie Dragowicza, zgłoszenie Mikwk’a oraz prawie skończonych Elfów Ukasza.

Na koniec jeszcze ujęcie pierwszego półrocza CPM-u w tabelkach:

I przechodzimy do nagród, gdzie wyjątkowo uznałem, że wyjątkowo w ramach rekompensaty za brak relacji z comiesięcznych przeglądów na stronie głównej, uznałem, że nagrody, bez losowań, dostanie każdy uczestnik który ukończył terminowo dwa przeglądy danego kwartału.

Pierwszy kwartał był w tym roku wyjątkowo krótki, ale dwa przeglądy terminowo ukończyły i tak cztery osoby:

Na jedrka2, tofika, Juranda i Hesita przygotowałem takie oto nagrody:

W drugim kwartale, mamy sześć osób spełniających wymagane kryteria:

Na Ukasza, Kirkora, tofika, Paulla7, Hesita i balinkinga  czekają takie zestawy:

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluję! Wysyłkę nagród ustalimy tradycyjnie przez PM-ki.

Na koniec zapraszam chętnych do udziału w lipcowym CPM-ie:

https://mitril.pl/forum/viewtopic.php?f=119&t=20484

Dołączycie?

Pozdrawiam

Barti

Ps. Pod artem znajdziecie tabelkę z punktacją za pierwsze półrocze.

CPM_2019_I_polrocze

 

 

Dołącz do dyskusji

  1. Vaeroun · 6 sierpnia 2019 o 11:14

    O, widzę że temat wciąż żyje – chyba nawet coś zgłoszę 🙂

  2. balinking · 8 lipca 2019 o 00:51

    Bardzo cieszę się że dołączyłem do CPM-u, super jest wrócić do hobby po latach i być częścią społeczności. Gratulacje dla pozostałych uczestników szczególnie dla tych wystawiających ~20 modeli, ja ledwo ogarniam 5 :O I dzięki Bartiemu za organizację 😉

Może Ci się spodobać