Malowanie 408 wyświetleń

CMP 2019 – podsumowanie czwartego kwartału

Barti · 26 stycznia 2020

Witajcie,

Ostatni kwartał 2019 roku okazał się być tym najgorszym, choć rozpoczął się całkiem niezłym październikiem, kiedy to do malowania zgłosiło się sześciu uczestników. Połowa ukończyła miesiąc o czasie (balinking, Tofik, WoodElwes_Dominik – brawo!), druga połowa z poślizgiem, ale choć trochę to trwało, po raz czwarty w 2019 mieliśmy miesiąc ukończony na 100%.

Jak wyglądała sytuacja jeśli chodzi o modele? Również całkiem przyzwoicie, bo niewiele zabrakło do stu zgłoszonych figurek: 94 modele zgłoszone i wymalowane, należy jednak zapisać na plus. Pod kątem liczby zgłoszonych modeli mocno zaszaleli Dzidek z 41 figurkami oraz WoodElwes Dominik z 34 modelami.

Tyle jeśli chodzi o podsumowanie, czas na zdjęcia październikowych prac:

Na zdjęciach idąc od góry znajdziecie Harad balinkinga, Trolle Tofika, Bestię i IronHillsów WoodElwes_Dominika, Orków Dzidka, Half-Trolle od Kirkora oraz konnicę Montesa.

Po październiku, przyszła pora na listopad – tym razem do malowania zgłosiło się już nas tylko pięciu i tylko dwie osoby jak dotąd ukończyły przegląd: Tofik i WoodElwes Dominik – gratulacje!Wpadła nam niestety trzecia w tym roku biała flaga, Barti, czyli autor niniejszego tekstu grzebie się niemiłosiernie przy malowaniu oddziału Orków, a dodatkowo Montes jak dotąd nie pochwalił się w temacie skończonymi modelami, mimo, że zgarnął za nie Mitrila na DMP 😉

Patrząc pod kątem modeli, listopad był podobny do października, z tym, że na 96 figurek ukończonych na tę chwilę mamy oficjalnie 72. Na 1/4 modeli nadal czekamy, choć wiadomo, że tym razem do 100% nie dobijemy. Kto liderował – zdecydowanie Tofik z bagatela 49 figurkami oraz WoodElwes_Dominik z 23 sztukami.

A teraz show-time, czyli czas na zdjęcia z listopada:

Na dwóch pierwszych zdjęciach macie mega zgłoszenie Tofika, potem Krasnoludy i Radagasta od Dominika, jeźdźców balinkinga którzy pomachali do nas białą flagą, napoczętych Orków Bartiego oraz kolejne modele z Rivendell od Montesa.

Doszliśmy w końcu do grudnia, o którym trudno się nawet rozpisywać. Dwa zgłoszenia od Tofika i i WoodElwes_Dominika, na ten moment ukończone tylko przez drugiego z Panów – gratulacje! I choć pod kątem liczby uczestników nie był to najgorszy CPM w historii, domyślać się można, że szału nie było i z modelami, choć nawet w 2019 trafiały się gorsze miesiące ;). Poszalał WoodElwes_Dominik, bo 43 zgłoszonych modeli, 38 wymalowanych to te jego.

Zdjęcia prac z grudnia poniżej:

Tu opis jest prosty -wszystko co wymalowane, malował WoodElwes_Dominik, na końcu widzimy zgłoszenie Rohanu Tofika.

Tak zamknął się czwarty kwartał roku 2019, pozostało jeszcze przyznać nagrody za terminowe ukończenie minimum dwóch przeglądów kwartału. Dla WoodElwes_Dominika oraz Tofika, przygotowałem tym razem mocno czerwone zestawy:

Wysyłkę tradycyjnie uzgodnimy poprzez PM-ki.

Pozostało nam jeszcze podsumowanie całego roku 2019. Na początku zobaczmy jak wyglądały poszczególne miesiące pod kątem liczby uczestników i liczby zgłaszanych modeli:

Z modelami sprawa jest jasna, co do uczestników, należy Wam się więcej szczegółów. W sumie, udział we wszystkich przeglądach 2019 zadeklarowało łącznie 20 osób, które łącznie wymalowały 785 z 900 zgłoszonych figurek. W porównaniu z 2018 ubyło nam 15 uczestników, pewnie w dużej mierze przez problemy ze stroną. Pod kątem liczby modeli i tych zgłaszanych i tych ukończonych, spadek nie był już tak znaczący, co cieszy. Ba, statystyki dotyczące procentowej ilości wykończonych modeli nawet się poprawiły, bo 81% z haczykiem, skoczyliśmy na przeszło 87%. Brawo!

W tym roku tylko jednej osobie nie udało wywiązać się ze swojego zobowiązania ani razu, przy 10 takich osobach przed rokiem. Jak zawsze, pojawiła się grupka osób, malujących dość regularnie, jak nie przez cały rok, to przez około pół roku. Najsystematyczniejsi byli tym razem: Tofik – uzbierał 10 ukończonych przeglądów, z czego 9 terminowo, balinking z siedmioma ukończonymi na zielono przeglądami, po pięć terminowo ukończonych przeglądów zaliczyli też WoodElwes_Dominik oraz Hesit. Wszystkim należą się duże słowa uznania, ale że obok ilości przeglądów, liczy się liczba modeli, tym razem walka o tytuł Malarza Roku 2019, była bardzo zacięta i toczyła się między Tofikiem i WoodElwes_Dominikiem. Rozstrzygnęła się w rzutem na taśmę w przeglądzie grudniowym, więc jak przebrnęliście przez wcześniejsze akapity, pewnie domyślacie się, że finalnie nagrodę dla najaktywniejszego malarza roku 2019 w Comiesięcznym Przeglądzie Malarskim zgarnął:

WoodElwes_Dominik

który mocno poszalał z ilością malowanych modeli w czterech ostatnich miesiącach roku. Nagrodą w tym roku jest zestaw farbek Vallejo do malowania drewna i skór. Gratulacje!

Tyle jeśli chodzi o podsumowania, w załączniku do artykułu znajdziecie jeszcze tabelkę z punktacją za czwarty kwartał i tabelkę z punktacją roczną.

Na koniec, nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Forumowiczów do udziału w przeglądach roku 2020. Styczniowe zapisy nadal przyjmujemy:

https://mitril.pl/forum/viewtopic.php?f=119&t=20578

Zgłosić swoje figurki do LotRa/Hobbita może każdy, na zaległości z 2019 tradycyjnie nie patrzymy. Zapraszam do zabawy!

Barti

CPM_2019_IV_kwartał

Dołącz do dyskusji

Może Ci się spodobać