Nowości 19 2644 wyświetleń

Analiza startera i zmian w systemie – Szybki Szpil TV

· 2 września 2018

Szanowni,

w imieniu Redakcji Mitrila zapraszam serdecznie do obejrzenia materiału, jaki przygotowała ekipa „Szybkiego Szpila”, czyli Godfryd i Mike.

W pierwszym odcinku z zapowiadanej całej serii „Szybki Middle-earth” Panowie biorą na tapetę właśnie wydany nowy starter „Battle of Pelennor Fields”. Oprócz analizy tego co znajduje się w starterze, Godfryd&Mike  oceniają zmiany w systemie, jaką przynosi nam „Battle of the Middle-earth”.

Kawka, herbatka w dłoń i zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka. Panowie – dobra robota i czekamy na więcej :).

Pozdrawiam,

Kalins

Dołącz do dyskusji

 1. Godfryd · 5 września 2018 o 16:05

  Kalinsie, uwaga dotyczyla jak najbardziej ciec turniejowych, nikt nie planuje jakiejkolwiek ingerencji w zasady czy profile 😉

 2. bonuspl · 5 września 2018 o 15:49

  Dobra, od siebie napiszę jeszcze tyle, że właśnie zamówiłem nowy starter oraz podręcznik armii, po tym jak wszystko przedstawiliście w filmiku. To pierwszy produkt GW, który kupiłem w sklepie, mam nadzieje, ze jesteście z siebie dumni 😉

 3. Kalins · 5 września 2018 o 14:26

  Panowie, nareszcie znalazłem chwilę na obejrzenie materiału, a bardziej odsłuchanie z jednoczesnym malowaniem.
  Podoba mi się, że w Waszym komentarzu odnosicie się w sposób obiektywny do zmian, a także fajne jest to, że od razu polecacie kierunek wyboru armii dla nowych graczy. Co prawda trochę razi mnie częste używanie słowa „meta” i co jest „metą”, jednak rozumiem, że gracie regularnie na turniejach i stąd takie spojrzenie na armie. To co mnie lekko zaniepokoiło to komentarz, że na razie pozostawiony podręcznik jest bez zmian, ale być może w przyszłości LO wprowadzi takie, czy inne korekty. Byłbym w tym zakresie bardzo ostrożny, bo nowa edycja jest bardzo świeża, ludzie wracają do systemu i jeśli już wprowadzać jakieś korekty, to nie poprzez zabawę profilami, a bardziej rozumiem, jako ograniczenia Turniejowe, które organizator może chcieć wprowadzić. Mam nadzieję, że tego dotyczyła uwaga w trakcie Waszej dyskusji.
  Podoba mi się samo studio w czerni, dobre nagłośnienie i przyjemny montaż filmiku. Z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek i fajnie byłoby brać na tapetę albo zmiany w grze i omawiać je na przykładach, albo Wasze przemyślenia w zakresie armii – np. w jednym odcinku analizujecie 2 armie Dobra i 2 armie Zła. Coś w tym stylu.
  Raz jeszcze – debiut uważam za udany i powodzenia, przy realizacji kolejnych Szybkich Middle-earth.
  Pozdrawiam,
  Kalins

 4. bonuspl · 5 września 2018 o 08:30

  filmiki z opisem kolejnych armii to coś, czego teraz potrzebuję nie tylko ja 😉

 5. Jaskier · 4 września 2018 o 15:57

  Fajnie się ogląda. Widać progres względem 1 odcinka, zwłaszcza jeżeli chodzi o pokazywanie nam na zbliżeniu rzeczy, o których mówicie. Dobry jest też czas, 20-parę minut to tak w sam raz żeby zrobić sobie przerwę i odpocząć w ciągu dnia. Coraz lepsza ta nasza społeczność graczy. Dobra robota.

 6. Morgoth · 3 września 2018 o 23:32

  Profesjonalna sprawa! Dzięki i czekamy na więcej.

 7. Dragowicz · 3 września 2018 o 19:05

  Hehe dzięki przydało się 😉

 8. Tomi · 3 września 2018 o 15:12

  Przyjemnie się słuchało i poniekąd oglądało przy malowaniu. Czekam na więcej 🙂
  Godfryd, jest progress. Widać, że kamera Cię już mniej gryzie 😉

 9. Godfryd · 3 września 2018 o 13:46

  Panowie, dziękuje za pozytywny feedback, przyznam, że do tematu podchodziłem z duszą na ramieniu. Planujemy już z Mikiem i Potempem serię opisującą armie i taktyki z jakimiś pomocami graficznymi, zobaczymy na ile temat się przyjmie. Możecie tez zgłaszać pomysły na kolejne filmiki 😉 pozdrawiam

 10. bonuspl · 3 września 2018 o 13:00

  dobre, dobre, szanuję 😉

 11. pio11 · 2 września 2018 o 23:14

  Dzięki za opis startera! Dobra robota. Jutro mam nadzieje pomacać Swój egzemplarz 😀

 12. Barti · 2 września 2018 o 22:35

  Dobra robota! Dzięki!

 13. TonyStark · 2 września 2018 o 21:56

  Bardzo fajnie się oglądało. Po prostu super sprawa że robicie takie filmiki 🙂 śmiało możecie opisywać zasady co jak co działa oraz tworzyć przykładowe rozpiski. Oby tak dalej!!

 14. KobeBryant · 2 września 2018 o 17:54

  Przyjemnie się ogląda i słucha. Dobra robota. Prosiłbym o różne ujęcia ze stołu różnych nowych zagrać, które są omawiane i inne widoczne przykłady. Sam nie grałem jeszcze turnieju ani do końca nie pamiętam wszystkich zasad ze względu na to, że lubię się nimi bawić i tworzyć własne odpowiadające mojej grze, tak samo scenariusze więc jakieś materiały o nowych zasad i zmianie starych byłby mile widziane w przyszłości 😉 Zwłaszcza dla osób nowych w temacie hobby.

 15. Ajas · 2 września 2018 o 16:22

  Numeron… x_X

  A serio, to jest elegancko: Godfryd odważnie zerka w stronę kamery, Mike dodaje uroku, no bajka 😀 Tylko ten Numeron…

  Pozdrawiam, Ajas 😀

 16. _MCK_ · 2 września 2018 o 16:19

  Dobra robota Panowie, przyjemnie się ogląda,
  pozdrawiam 🙂

 17. Kuli · 2 września 2018 o 16:08

  Bardzo miło słuchać i oglądać ! Dobra robota. Jeszcze dodać tak jak wspomniał Darius, pokazanie dla nowicjuszy bardziej w praktyce co się zmieniło choćby zdjęciem przerobionym w paintcie i będzie Cud Malina 😉

 18. CrazyGrain · 2 września 2018 o 14:34

  A ja jako wracający gracz po baaardzo długiej przerwie, zapytam czy gołe leśniaki mają jeszcze jakaś racje bytu ? czy teraz bez Galadhrimow alblo pancerniaków Tadka to nie ma co z lasu wychodzić ?

 19. DariuS · 2 września 2018 o 14:30

  Pierwszy!
  Chłopaki – super materiał!
  Konkretnie, zwięźle i na temat – jedyny minus to brak jakiś obrazowych porównań czy zwrotów, które mogłyby ułatwić odbiór informacji przez nowicjusza niezaznajomionego z grami bitewnymi (np. wcześniej Gandalfowy blast działał jak potężny podmuch zadający obrażenia każdemu napotkanemu modelowi – i jakieś ujęcie ze stołu jak to wygląda w praktyce – aby to było zrozumiałe). Zakładam, że kosztowałoby to więcej pracy, ale jak na jeden wieczór nagrania i ULTRA szybki montaż – SZACUN!
  Moim zdaniem odcinek lepszy od poprzedniego – więc jest progres i o to chodzi – oby tak dalej! 🙂
  Trzymam kciuki za kolejne filmy i pozdrawiam!