Nowości 5 1298 wyświetleń

Akcesoria do Battle of the Middle Earth

· 9 sierpnia 2018

Dzień dobry,

na stronie Forge World właśnie opublikowano artykuł informujący i pokazujący w zbliżeniu zestaw akcesoriów do naszego systemu, który niedługo dostępny będzie w sprzedaży.

Middle-earth Dice, Measurers and a Warlord’s Update

I tak po latach czekania otrzymamy piękne 3 zestawy kości po 8 kości w każdym. Motywy przewodnie kości, to Rohan, One Ring, Mordor i nareszcie odpowiednie symbole będą na „6”, a nie na „1” :).

To nie wszystko jeśli chodzi o akcesoria. Zobaczymy także oryginalny zestaw plastikowych mieczy wraz ze znacznikiem pierwszeństwa o odpowiednich długościach. I tak miecz Froda „Sting” mający 4 cale długości będzie idealny do mierzenia długości dla Hobbitów, czy laska Gandalfa mająca 12 cali będzie idealna do mierzenia odległości zasięgu czarów.
Sam zestaw wygląda bardzo oryginalnie, jednak pozostaje pytanie na ile będzie użyteczny.

Czekamy na dalsze wieści :).

Pozdrawiam,

Kalins

Dołącz do dyskusji

 1. Barti · 11 sierpnia 2018 o 13:03

  Kostki spoko choć za bardzo kwadratowe (jak nasze pierwsze), ten zestaw miarek trochę mnie śmieszy, mimo, że nie znam jeszcze jego ceny 😉

 2. Jaskier · 10 sierpnia 2018 o 16:20

  Fichu, teorytycznie na kości wynik zawsze będzie tyle samo razy wypadał na 1, 2, 3, 4, 5, i obrazku, ale wiem o Ci chodzi. Ja osobiście też wole bardziej zaokrąglone rogi ale to kwestia gustu. Słusznie umieścili obrazek na „6” żeby zobaczenie go nas cieszyło, było czymś jeszcze bardziej pożądanym. Co do miarek wyglądają na takie co lubią się powyginać więc raczej nie będą się łamały. Boję się tylko że wzorem innych systemów wydadzą swoje miarki dedykowane specjalnie jednej grze. Nic takiej zmiany nie zapowiada, ale GW bywa całkowicie nieprzewidywalne.

 3. FishPriest · 9 sierpnia 2018 o 22:09

  Kompletnie nie zgadzam się z przedmówcami. Kostki kanciaste i duże = ciężkie, będą się źle turlać, zatem tylko czekam na narzekania graczy o słabych wynikach na nich. Natomiast miarki prędzej przytulę, dlatego, że z reguły mierzysz zasięg maksymalny (więc nie potrzebujesz odległości pośrednich) a przy każdych zaawansowanych obliczeniach i tak użyjesz zwykłej taśmowej.

  Także kostkom mówię nie, zaś miarki nawet chętnie nabędę.

 4. david36 · 9 sierpnia 2018 o 18:22

  Chętnie przygarnę pudełeczko kostek 😀 Nie ma żadnych informacji o cenie?

 5. stefek01 · 9 sierpnia 2018 o 16:04

  Kości wyglądają ładnie i pewnie się skuszę ale miarki będą bezużyteczne. Już lepiej było dodać coś na wzór miarki z zestawu ucieczka z miasta goblinów, miarka nie jest wysokich lotów ale przynajmniej jest czytelna. Bardzo fajna miarka na początek jest dodawana do nowego zestawu killteam.