| |
Dzisiaj jest Niedziela, 22 kwietnia 2018
Najnowsze artykuły
Mumak War Leader w preorderze...
Witajcie,Forge World realizuje kolejną z zapowiedzi i w pre-orderze...
1 2 3 4 5 6

Drodzy Gracze i Hobbyści,

zapraszamy do udziału w Comiesięczny Przegląd Malarski.

CPM to możliwość poprawy swojego rzemiosła malarskiego i szansa na pojedynki hobbystyczne z innymi.

Wszelkie szczegóły znajdziecie w artykule na stronie głównej i odpowiedniej sekcji forum.

Kuźnia Mitrila
Galeria


Mina Isengardu
od ~szymok

Ocena: 8.50
Komentarze: 9


Mordor Siege Bow
od ~Gula

Ocena: 9.20
Komentarze: 5


High elf
od ~Kostek.98

Ocena: 6.25
Komentarze: 7


propozycja Szpitalnika
od ~Krettisdead

Ocena: 4.25
Komentarze: 8


Balista Mordoru_rzut z boku
od ~Everybody

Ocena: 8.29
Komentarze: 8


Moje drugie pseudo NMM 2
od ~Nest

Ocena: 6.67
Komentarze: 6
Menu
Sonda
Po długim czasie część z graczy postanowiła przywrócić Ligę Ogólnopolską do stanu używalności - jak oceniacie ten pomysł?
Wszystkich głosów: 756

Malowanie, makiety

Nowa odsłona Comiesięcznego Przeglądu Malarskiego
Dodał: Redakcja
03.01.2014, 21:39

Szanowni,

Motywowani przez część Forumowiczów, podejmujemy kolejną próbę reaktywacji naszej forumowej zabawy pod hasłem Comiesięczny Przegląd Malarski (w skrócie: CPM). Przez ostatnie miesiące nic się w temacie nie działo; wcześniej, z małymi wyjątkami frekwencja nie powalała, z wymalowywaniem wszystkich deklarowanych na dany miesiąc modeli też, delikatnie rzecz ujmując, różnie bywało. Postanowiliśmy spróbować raz jeszcze, bo i okoliczności wydają się nam sprzyjać: na ekranach kin właśnie oglądamy drugą część hobbickiej trylogii, Games Workshop zasypuje nas drogimi niestety, choć ładnymi modelami pod szyldem Hobbit: The Desolation of Smaug (mamy nadzieję, że przynajmniej część z Was znalazła jakieś figurki pod choinką), a jeśli weźmiemy poprawkę na fakt, że premiera Hobbit: There and Back Again ma mieć miejsce już w lipcu....to śmiało możemy uznać nowo rozpoczęty rok 2014 rokiem Hobbita.

 

Liczymy, że wszystko o czym wspomnieliśmy przed chwilą, skłoni Was do chwycenia za pędzel i podzielenia się z Forumowiczami efektami swojej pracy w nowej, tym razem czysto lotrowo-hobbitowej odsłonie Comiesięcznych Przeglądów Malarskich do czego gorąco zachęcamy. Aby zapał malarski zbyt szybko nie osłabł, z naszej strony postaramy się też stale dolewać oliwy do ognia, relacjonując Nasze i Wasze zmagania z pędzlem w formie comiesięcznych fotorelacji na stronie głównej portalu. Dla wytrwałych malarzy, przewidujemy również drobne upominki i choć wszystkich nagrodzić nie zdołamy, dołożymy wszelkich starań, aby grono obdarowanych było możliwie szerokie.

 

Po szczegóły odsyłamy trochę niżej, do regulaminu, wcześniej chcielibyśmy jednak raz jeszcze zachęcić wszystkich szukających motywacji do malowania figurek ze swojej kolekcji LotRa/Hobbita do wspólnej zabawy. W najbliższym przeglądzie może wziąć udział każdy forumowicz, bez wyjątku (ogłaszamy amnestię, dla wszystkich osób z zaległościami z poprzednich edycji przeglądu) - wystarczą dobre chęci. Tym, którym hasło Comiesięczny Przegląd Malarski nadal nic nie mówi, w telegraficznym skrócie przedstawiamy ideę zabawy: w forumowym temacie poświęconym CPM uczestnicy zabawy wklejają zdjęcie/zdjęcia co najwyżej spodkładowanych figurek do Lotra/Hobbita, które deklarują wymalować w bieżącym miesiącu. Z upływem czasu, prezentują kolejne zdjęcia obrazujące postęp prac, dyskutują na forum, by finalnie, ostatniego dnia miesiąca pochwalić się kompletem w pełni pomalowanych modeli ze swojego zgłoszenia. Ci, którzy wymalowali wszystkie zgłoszone figurki, mogą przystąpić do kolejnej odsłony CPM-u i tak się to kręci. Więcej wyjaśni....

 

Regulamin

 

1. W Comiesięcznym Przeglądzie Malarskim może wziąć udział każdy, kto zadeklaruje wymalowanie minimum 5 figurek z systemu LotR/Hobbit na miesiąc*.

 

* Figurka figurce oczywiście nierówna, dlatego uznajemy, że:

Figurki liczone jako 7 figurek: War Mumak of Harad (bez załogi)

 

Figurki liczone jako 5 figurek: Nazgul on Fell Beast (imienny/nieimienny), Balrog, Dragon, Cave Drake, Watcher in the Water, Gulavhar, Great Beast of Gorgoroth (bez załogi), Kompletny Uruk-Hai battering ram

 

Figurki liczone jako 3 figurki: Dweller in the Dark, Isengard Troll, Mordor Troll, Mordor Troll Chieftain, Khandish King/Chieftain in Chariot, Khandish Charioteer, Gandalf on Cart, Treebeard (bez Hobbitów), Ent, Gwaihir, Great Eagle, Radagast on Sleigh, Bill the Troll, Bert the Troll, Tom the Troll, Shelob, Warg Marauder, Legolas & Gimli on Horseback

 

Figurki liczone jako 2 figurki: modele kawaleryjskie, czyli bohaterowie/szeregowcy wierzchem (dosiadający konia/warga/wielbłąda/kucyka) w tym Mounted Arwen with Frodo, a także: Wild Warg Chieftain, Bat Swarm, Cave Troll, Shade, Spider Queen (bez rojów), Mordor War Catapult (bez załogi), Gondor Battlecry Trebuchet (bez załogi), Sauron, Sauron Necromancer, Isengard Balista (bez załogi), Buhrdur, Goblin King, Mirkwood Spider, Beorn (w postaci niedźwiedźia), Gimli on Dead Uruk-Hai, Elendil & Isildur (z zestawu z Sauronem) 


Figurki liczone jako 1 figurka: bohaterowie/szeregowcy na podstawkach piechoty, psy Farmera Maggota, Bill the Pony, załoganci Great Beast of Gorgoroth, Fell Wargs, Golden King of Abrakan (bez tragaży), Mordor Siege-Bow (bez załogi), Avenger Bolt Throwler (bez załogi), Dwarfen Ballista (bez załogi), Wild Wargs, Giant Spiders, Broodingi od Spider Queen, Goblin Scribe

 

Modele niepunktowane (nie wliczają się do limitu 5 figurek): Zwierciadło Galadrieli, Moria Goblin Drum (bez doboszy), Drabiny/bomby z zestawu Uruk-Hai Siege Troops, ogniska etc.

 

Lista figurek będzie w razie potrzeby systematycznie uzupełniana o nowości do naszego systemu niedające się w łatwy sposób przypisać do kategorii zwykłej piechoty, czy kawalerii.


2. Zgłoszenie do przeglądu polega na wklejeniu zdjęcia wszystkich figurek przed malowaniem. Posty - deklaracje bez zdjęć zgłaszanych figurek będą kasowane jako zaśmiecające temat, a ich autorzy nagradzani upomnieniami. Figurki mogą być co najwyżej spodkładowane, podstawki mogą być wstępnie przygotowane tzn. można poprzyklejać skałki/kamyczki itd.

 

3. Zgłoszenie do Comiesięcznego Przeglądu Malarskiego może mieć miejsce w dowolnym momencie miesiąca. Zdjęć z CPM nie umieszczamy w osobnych tematach z naszymi WIP-ami.

 

4. Dalej już z górki: na bieżąco wklejamy w temacie zdjęcia pokazujące postępy w pracy, dzielimy się sugestiami z innymi osobami, przyjmujemy konstruktywną krytykę itp.

 

5. Zadeklarowane figurki trzeba skończyć malować do ostatniego dnia danego miesiąca. Przez ukończenie Comiesięcznego Przeglądu Malarskiego w terminie rozumiemy wklejenie; najpóźniej ostatniego dnia miesiąca, zdjęcia/zdjęć prezentujących wszystkie zgłoszone w danym miesiącu figurki w pełni wymalowane, z wykończonymi podstawkami.

 

6. Osoby które nie wyrobią się z malowaniem przed końcem miesiąca nie mogą wziąć udziału w kolejnej edycji dopóki nie nadrobią zaległości.

 

7. Kolejne edycje Comiesięcznego Przeglądu Malarskiego, będą krótko podsumowywane na stronie głównej portalu w formie fotorelacji. Dodatkowo, Redakcja portalu Mitril.pl ma zamiar premiować wytrwałych malarzy drobnymi nagrodami kwartalnymi (podstawki żywiczne, farbki, akcesoria itp.). Nagrody będziemy rozlosowywać wśród osób, które terminowo ukończyły minimum 2 Comiesięczne Przeglądy Malarskie danego kwartału.

 

8. Spróbujemy również nagrodzić nagrodą niespodzianką najaktywniejszego malarza roku. Co miesiąc:

 

- osobom, które wymalowały wszystkie swoje modele w terminie przyznamy 1pkt za każdą wymalowaną figurkę, uwzględniając oczywiście zasady określone w pierwszym punkcie regulaminu (czyli np. za wymalowanego terminowo Enta, dostajecie 3pkt)

- osobom które wymalowały wszystkie zgłoszone modele, ale nie wyrobiły się w terminie, przyznajemy 1/2 punktu za każdą wymalowaną figurkę, uwzględniając oczywiście zasady określone w pierwszym punkcie regulaminu (czyli np. za wymalowanego po terminie Enta, dostajecie już tylko 1,5pkt)

 

Rankingi w formie tabelarycznej, będą prezentowane na stronie co kwartał wraz z podsumowaniem edycji marcowej, czerwcowej, wrześniowej i grudniowej.

 

Kończąc, raz jeszcze zapraszamy wszystkich chętnych do styczniowej edycji; zgłoszenia przyjmowane są w tym temaciePozdrawiamy serdecznie - wytrwałości w malowaniu, życzy


Redakcja Mitril.pl

 

Ps. Na deser, w ramach dodatkowej motywacji, kilka prac pomalowanych w ramach Comiesięcznych Przeglądów Malarskich. Smacznego!

Warg Riders Wojtka
Warg Riders Wojtka
Troll Chieftain Pawlika
Troll Chieftain Pawlika
Orkowie J_Jawora
Orkowie J_Jawora
Morki Guldura
Morki Guldura
Lennicy Ajasa
Lennicy Ajasa
Haradrimowie Vena
Haradrimowie Vena
Harad Nigaza
Harad Nigaza
Gobliny Kamikaze
Gobliny Kamikaze
Galadhrimowie Skymana
Galadhrimowie Skymana
Easterlingowie Viruka
Easterlingowie Viruka
Dwarf Rangers Tony Starka
Dwarf Rangers Tony Starka
Drowy Offa
Drowy Offa
Black Guardsi Bartiego
Black Guardsi Bartiego
Cave Drake Arathorna
Cave Drake Arathorna
Dioramka Vaerouna
Dioramka Vaerouna
Aby móc komentować musisz się zalogować!

Kliknij i przejdź do okienka logowania u góry strony.
Dodał: ~Alek 24 / ~Straźnik wyschniętej studni   |  
Data: 07.01.2014, 18:00

Ja się wreszcie też wezmę za moją szafę ;)
Fajnie by było gdyby można zamiast figurek... robić makiety! Tylko pojawia się tu problem z punktacją i wgle, ale mimo wszystko fajni by było.

Dodał: ~bonuspl / ~Straźnik wyschniętej studni   |  
Data: 03.01.2014, 01:02

Myślę że przegląd makieciarski można by włączyć wraz z poważnymi konwersjami do jednej beczki wraz z przeglądem malarskim.

Dodał: ~Pawlik / ~Gwardia Drzwi Durina   |  
Data: 03.01.2014, 01:02

mnil- dopiero w grudniu? W takim razie miejmy nazdieje, że to wpłynie dobrze na jakośc filmu :)

Coś czuję że zapiszę się do CPM w tym miechu

Hej, a będzie kiedyś comiesięczny przegląd makieciarski? :P

Dodał: @Mnil / @Redaktor   |  
Data: 03.01.2014, 01:02

Wezme udzial, w koncu ;)

PS. Premiera 3 czesci jednak oficjalnie w grudniu ;)

Dodał: ~Huppcio / ~Pogromca Smokłw   |  
Data: 03.01.2014, 01:02

Też wezmę :)

Dodał: ~Eorl vel Plankton / ~Kwatermistrz-piwowar   |  
Data: 03.01.2014, 01:02

Na pewno wezmę udział już w styczniu ;D Fajny pomysł, mam nadzieje, że frekwencja dopisze .

Właściciel strony: Kalins

Grafika:

Realizacja: omnia.pl i Agencja Interaktywna Arcymedia CMS: omnia.CMS