KędzioR_vo - 2018.04.14 TANKS! US Platoon

Kącik malarzy pokojowych i mniej pokojowych.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

31 lip 2010, 19:27

Witam :)

W związku z niedawnym ukończeniem kilku figsów i dość udanym opstrykaniem większej ilości, postanowiłem założyć swoją Galerię i moje "nowości" pokazać ;)
Pierdyliardów starych miniatur na razie wrzucać raczej nie będę ;)

Zacznę od LotRa oczywiście i od StalkeRów, którzy długo się skradali ku mojemu CzaRnemu MoRdorowi:

Obrazek

Oraz większe fotki, 1, 2, 3, zbliżenie na ryjek jednego, a także dla porównania fotki z innych warunków pogodowych ;)
Jeszcze o Stalkersach pisząc - IMO jedna z klimatyczniejszych figurek do LotRa, świetnie zrobione, szkoda, że tak przewartościowane punktowo w grze...

Teraz zaprezentuję szybko moją armijkę, którą grałem w Słupsku :)
Najpierw stare morki, wspieranie z nowych i starych orków, a jako artyleria prawdziwy start i jedyna ukończona na razie formacja CzaRnego MoRdoRu - tRopiciele.
Jak widać nowości w tym nie ma, są dopiero w grupie dowodzenia

Czyli Shagrat:

Obrazek

Prawdopodobnie najciekawszy w Polsce, dzięki konwersji dość znacznej ;)
Zbliżenie... Sama figurka konwertowana była spokojnie, ale malowana szybko, byle zdążyć na Słupsk. Udało się w miarę połączyć jakość z prędkością mazania ;) Fotki dalsze, 1, 2, 3.

Dodatkowo do grupy dowódczej dorzuciłem konwertowanego Durghaz Nara:

Obrazek

Zblizenie oraz 1, 2, 3, 4, 5.

A na zakończenie ostatnich zabaw z LotRem ognisty staruszek, którego nawet zgłosiłem do Listopadowego miesięcznika malarskiego :P KaRdush:

Obrazek

Zbliżenie oraz 1, 2, 3, 4.

To tyle jeśli chodzi o "system macierzysty".

Teraz kilka figsów z innych firm, a na start konfRontacyjny Tygrys Dirza:

Obrazek

Na start najlepiej (?) obrobiona fotka, która trafiła też na CoolMini:
TygRyS oraz link do CMON dla zainteresowanych:
http://coolminiornot.com/256140

Większe fotki bestii: 1, 2, 3, 4, 5, 6 i 7. A także zbliżenia na mordę strasznie zakrwawioną ;)

A z innego systemu Rackhama - futurystycznego AT-43, przedstawiciel jedynego, słusznego Red Bloku - UROD wraz z załogą - Odinem i Manon, bliźniakami z próbowek :P

Obrazek

Wersja z Coolmini, link do Coolmini:
http://coolminiornot.com/256141

I większe fotki:
1, 2, 3, 4, 5, 6.

Sam pojazd:

Obrazek

Wersja z Coolmini i link do stronki -
http://coolminiornot.com/256142

Większe fotki:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.

Oraz załoga - bohaterowie Odin i Manon, czyli nastoletnie superbliźniaki z próbówki ;)

Obrazek

Wersja z Coolmini - oraz link do stronki:
http://coolminiornot.com/256143

Większe zdjęcia:
1, 2, 3, 4, 5, 6.
Oraz dla porównania skali bliźniaki z KaRdushem, a także fotka: "Talk to the hand" ;)

I to tyle, podziwiam, jeśli wszystko przejrzeliście, z góry dzięki za oceny na CMON i ewentualne komentarze :)

PozdRawiam
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2018, 18:43 przez KedzioR_vo, łącznie zmieniany 28 razy.
Awatar użytkownika
Thein
Opiekun Balroga

31 lip 2010, 19:50

Poproszę przepis na Stalkerową czerń :wink:
Awatar użytkownika
Flameon
Strażnik wyschniętej studni

31 lip 2010, 20:56

No proszę ile to modeli wymalowałeś przez ten czas ;)
Lubię bardzo twoje modele do lotra, ale najlepiej jest je zobaczyć na żywo, wyglądają bardzo klimatycznie ale zdjęcia tego nie oddają, choć stalkerzy wyglądają super ;)
Więcej napiszę ci jutro bo dziś nie czuję się za bardzo na siłach, ale ogólnie modele prezentują się super, zwłaszcza ten orkowy szaman o aparycji osiedlowego żula :D
Awatar użytkownika
Wojto
Pomocnik Szamana

31 lip 2010, 21:06

Świetne modele , o ile te do lotra jakoś mnie nie powalają[może dlatego że lotr nie ma jakieś mega modeli] to te z at-43 już zapierają dech w piersiach .Świetne prace .Bestia też jest niczego sobie , fajny efekt krwi na pysku ale na podstawce juz mi się nie podoba .No co by tu więcej pisać , po prostu profesionalna robota.Aby tak dalej ;).

Jeszcze pytanko .Czym robiłeś efekt kurzu na podstawkach do AT-43?

Pozdrawiam
Moje prace ,zapraszam do komentowania :)A tu WIP'y :)
- Zbuduj z nami nową lepszą ePolske
Awatar użytkownika
PawelPawel
[Własny wybór]

01 sie 2010, 8:02

Farba za grubo :P
Lubię Twoje lotrowe figsy, ale wszędzie bym walnął jeszcze highlighty bo są mega ciemne. Spróbowałbyś na przyszłość jak wyjdzie z mocnymi rozjaśnieniami? :>

Dodano po 42 sekundach:

Aha, skóra tygrysa wydaje się być płaska.
Pawlo
"(...)w liceum pojechałem z klasą do wiednia i łaziłem po tej artystycznej ziemi w dresach xP"
Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

01 sie 2010, 20:50

Dzięki za komenty :)

Thein - czerń stalkerów to ciemne szare :P Malowane od bodajże Shadowed Stone z serii Reaper Master Series, stopniowo i powoli rozjaśniając do Stone Grey, z glejzami czarnymi w zagłębienia. Plus dużo brudu, też glejzowanego, od ciemnego Muddy Brown, przez Earth Brown i jakieś beże :)
Na żywo są lepsi ;)

Ogólnie z LotRówkami ten problem, że przyjąłem ciemny, brudny schemat, co nie wygląda ani specjalnie atrakcyjnie, ani się temu zdjęć dobrze nie robi ;) Aczkolwiek efekt mi się podoba i to właściwie najważniejsze :)

Flame, czasem jeszcze maluję, to i się coś skończyło wreszcie :P A ten żul orkowy to naprawdę fajny figs, szkoda, że nieco dziwne staty mu dali ;)

Wojto - prawie wszystko to farby, aczkolwiek kurz ceglany to jedyny inny dodatek - sucha pastela starta i nakładana pędzlem :)

GildoR - skóra Tygrysa jest tak trójwymiarowa i poryta mięśniami, że malowana mocniejszymi rozjaśnieniami byłaby IMO przerysowana ;) A tak na żywo jest przyjemna, na zdjęciach nieco jakby spłaszczona ;) Co do rozjaśnień natomiast, to wiesz, że preferuję inny styl, nieco bardziej stawiający na realizm ;) Przynajmniej z założenia :)

PozdRawiam
UWAGA!
Czytanie bez zrozumienia może prowadzić do trwałych uszkodzeń samooceny i ośmieszenia.
Nie ryzykuj - skontaktuj się ze słownikiem lub polonistą.
Awatar użytkownika
Tredor
Strażnik wyschniętej studni

02 sie 2010, 8:11

KędzioRze, pozytywnie mnie zaskoczyłeś. Jestem trochę gorszym malarzem od Ciebie, więc konstruktywnej krytyki nie wymyślę :D. Za to mogę powiedzieć, że Twe malunki jak zwykle mnie zachwyciły i będą moim wzorcem. Świetna poza Shagrata, taka władcza i wyzywająca. Pracuj dalej, inspiracji nigdy za wiele :).

Pozdrawiam
Tredor
PERDYL
Treser wargów

07 sie 2010, 7:28

Bardo mi sie podoba
Awatar użytkownika
DK
Pomocnik Szamana

07 sie 2010, 9:33

gildor pisze:Farba za grubo Razz
Mierzyłeś? :D Nie wiem gdzie Ty widzisz za grubo farby. :D
gildor pisze:Lubię Twoje lotrowe figsy, ale wszędzie bym walnął jeszcze highlighty bo są mega ciemne.
Moim zdaniem jest ok i wszystko jest idealnie. Oglądałeś film? Ja tak i tam orki są plugawe i bardzo ciemne tak samo jak te tutaj na zdjęciach. To nie mają być laleczki tylko plugawe ryjki i tyle. ;)

KenDzIoOoOrqq :* Bardzo ładne modele, byle tak dalej. ;)

My master, Sauron the Great, bids thee welcome.
Jeździec, owinięty czarnym płaszczem, w wysokim czarnym szyszaku, nie był jednak upiorem, lecz żywym człowiekiem. Imienia tego pełnomocnika Barad-duru nie zachowała żadna pieśń ani legenda, on sam bowiem go zapomniał...
Awatar użytkownika
Sulladan
Gobliński jeździec

07 sie 2010, 9:53

Zamurowało mnie jak przeglądałem Twoje dzieła :shock:
Myślę że malujesz lepiej niż jakakolwiek maszyna.
Nie ma żadnych niedociągnięć, wszystko jest idealne.

A konwersja uruka...Jest przepiękna, nie mogę oderwać od niej wzroku.

Jesteś świetny. Chciałbym obejrzeć więcej Twoich dzieł :)
Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

07 sie 2010, 19:16

Tredor pisze:KędzioRze, pozytywnie mnie zaskoczyłeś.
Wzruszony jestem :P A zaskoczenie wynika z poziomu malowania, konwersji, czy z ilości tychże? :P ;)
A co do konstruktywnej krytyki, to każdy może taką tworzyć :)

DK, dzięki za zesłicenie mojego nicka :P Czuję się taki... młody :D ;)

Sulladan, zacznij chodzić na turnieje u nas w pomorskim do klubu Rzeźnik, to zobaczysz moje figsy na żywo ;) I zrobiłem znacznie więcej figurek, tak do LotRa, jak i innych systemów, acz nie mam teraz siły, by wszystkie tu wrzucać :)
Na Coolmini dla przykładu są jeszcze Mumak oraz PRedator Wilczarzy :)
Ciebie pewnie - z racji na nick - zainteresowałby zwłaszcza mój HaRad, który do dziś znacznie się rozrósł w ilości figurek, acz żadnej nie domalowałem :P

PozdRawiam
Awatar użytkownika
Sulladan
Gobliński jeździec

08 sie 2010, 10:19

No to może wpadnę, w końcu z Gdańska mam blisko :)
Figurki, malowanie i konwersje mnie powalają, więc mam nadzieje że kiedyś będę miał okazję zobaczyć je z bliska 8)
Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

09 sie 2010, 16:22

Jeszcze wrzucę tu kilka linków do moich artykułów modelarskich ;)

Konwertowanie orków z Mordoru :)
Malowanie LictoRa :)
Malowanie Throne of Judgement ;)

Plus Raport ze Słupska, mało modelarski, ale za to dużo fot mojej armii :P

PozdRawiam

P.S. Za jakiś czas będzie więcej ;)
UWAGA!
Czytanie bez zrozumienia może prowadzić do trwałych uszkodzeń samooceny i ośmieszenia.
Nie ryzykuj - skontaktuj się ze słownikiem lub polonistą.
Awatar użytkownika
Gondolin900
Gobliński jeździec

09 sie 2010, 16:27

Jak dla mnie najlepsi są stalkersi wszystko solidnie ładnie ,jedyne co średnio mi się podoba to konwersja urukhai :wink:

Pozdrawiam Gondolin :wink:
Kupię Grey Company:
-Arathorn ,Halbarad ,Aragorn
-Rangers of the north
-Dunedain
-Rangers of the middle earth
Pisać na PW
Awatar użytkownika
Hagen92
Ambasador z Mordoru

09 sie 2010, 16:39

Popieram - za dużo ostrzy :P .
Ale poza tym wszystko miodzio, jak przystało ;) .

Nie będę się rozpisywał - figurki miodne, niewiele osób może pochwalić się armią wykończoną na takim poziomie :) .

Co do artów tylko, to te konwersje orków są nieco ubogie - podmianki broni raczej nie wymagają artykułu, co najwyżej formy i odciski mogą dla co poniektórych okazać się nowością ;) .

A co się tyczy malowania Liktora - zawsze mnie zastanawiało, czemu wszystkie kolce są srebrne na początku? xD
"...victory is not strength through numbers, it's all a matter of the heart..."

ODPOWIEDZ